Nepovedené IVF, jaké máte zkušenosti?

petunie28
23. bře 2015

ahoj holky vy co jste natom jako ja bohuzel ☹ jake mate zkusenosti nebo co vam rekl doktor za argument ze se ivf nepovedlo.

saandy123
6. dub 2015

My sme boli v Repromede-najhorsie co moze byt, Helios-tam to bolo o nieco lepsie, ale ani nezistovali, co a ako a hned ivf a teraz unica-neda sa s tymi predchadzajucimi porovnat.. Pristup, pocuvaju, co chceme..

netanel
6. dub 2015

@saandy123 ahoj, cos měla za problém v Repromedě? My se chystáme na první IVF zrovna tam.

saandy123
7. dub 2015

Pristup, stále tahali peniaze a zbytocne.. podarilo sa sice 2x, ale potom v 6tt., samovolny potrat, vobec to neriesili. Mam problem s hormonami, ktorých mi dali velmi vela a vobec to nesledovali..
Na niecom som sa dohodla a ked som im pisala mail, tak uplne o inom mi pisali..

misutka30
1. kvě 2015

@kytka12 Ahoj kytko, taky chodíme do Sanus Pce, a s tím, že sis imunologii vynutila mě asi tak nepřekvapuje. Nás tam sice paní doktorka poslala bez mého naléhání (po neúspěšném 1 IVF - 1x Et, 1x KET), ale když mi přišly výsledky, kterým jsem samozřejmě nerozuměla, tak z nedostatku času nad tím v podstatě mávla rukou. Mám alergii na manželovo sperma, takže jsem dle její rady nasadila na tři měsíce prednison, ale další doporučení imuno nepovažovala za důležité s ohledem na to, že početí řešíme IVF. Na to jsem jí odpověděla, že vím, že pravděpodobnost přirozeného početí je u nás téměř nulová dle lékařů (manžel má špatné spermio), nicméně člověk si tu naději chce zachovat...

kytka12
1. kvě 2015

@misutka30 Ahoj, já ted beru Prednison první měsíc a jelikož máme zamraženo pár vajíček, tak zkusíme KET v průběhu braní Prednisonu. Sice jsem objednaná na kontrolu imunologie v srpnu, ale nevím. Mám trochu obavu, že po 3 měsících Prednisonu dojde k normálnímu sexu a znovu můj imunitní systém zavelí a budu alergická... Jinak my jsme po IVF taky kvůli manželovým spermiím má špatnou morfologii 2-8% z ideálních 30%.

misutka30
3. kvě 2015

@kytka12 Ahoj Kytko, já na tu alergii na sperma také beru Prednison, na kontrolu jdu 1. 6., tak se tam chci vyptat, jaké jsou vyhlídky s touto alergií a případně co dělat, snad mi to paní doktorka vysvětlí. V CAR se tím má doktorka moc nevzrušovala. Jinak nevím přesně, jestli je morfologie spermií totéž co kvalita spermií, nebo je to jen souhrnné označení , ale manžel má prý jen 1% kvalitních, takže ☹ jinak v doporučení z imunologie bylo i pro manžela, že by měl nasadit půl tablety prednisonu denně, ale na tím doktorka v CAR mávla rukou, že je to zbytečný a že je na nás, jestli to chce brát. Takže nebere a když jsem se jí na to zeptala s odstupem dvou měsíců, tak mi doktorka řekla, že ať si prednison klidně nasadí, že 6 týdnů do kontroly na imuno by mohlo stačit. Koukala jsem na ní jak trubka, to už je po druhé co se mi stalo, že mi na konzultaci říká trochu jiné informace, resp. jim dává jinou vážnost. Pak ať si laik vybere!
Pokud půjdete do KET, držím palce, ať se zadaří!! Já nyní stimuluji minimální stimulací, příští týden bude rozhodující, zda bude co k odběru...

kytka12
4. kvě 2015

@misutka30 Ahoj, tak to jsme na tom skoro stejně, koukám 🙂. No MUDr. Novotná říká to, co v poslední době zažila u pacientek a upravuje si informace. No já teď (dnes, zítra) dostanu měsíčky a pak podle toho KET. Už jsem zažila 1x ET(jedno embryo), 1x KET (dvě embrya), tak tomu moc šancí nedávám. Asi nejhorší je u mě ta psychika, fyzickou bolest celkem zvládnu, ale ta psychická je fakt na prd... Můj manžel Prednison nemusí, ale má horší výsledky štítné žlázy, tak půjde do poradny na odběry krve. Jeho mamka měla rakovinu štítné žlázy, tak bude lepší, když bude kontrolovaný. Tak já taky budu držet palce, aby bylo aspoň 5 vajíček k odběru. My měli minulý rok v červenci normální stimulaci a doktorka to přehnala se stimulací a odebírali 20 vajíček, z toho 10 dozrálých. Bylo mi pak dost zle fyzicky.

ellennat
4. kvě 2015

@petunie28. Za me Unica. Mame doma dvouleteho prcka. Sice to chvilku trvalo,ale stalo to za to. Helios-diky jejich "peci" jsem musela podstoupit dost narocnou operaci. Pri vyskytnuti problemu mi sdelili,abych vyhledala odbornou lekarskou pomoc. To me dostalo. Ale je to samozrejme na Vas, proste co par, to jiny nazor a spokojenost.

78marcela
4. kvě 2015

@petunie28 ahoj. Držím palce aby se příště povedlo. Není to snadné, taky jsem byla nešťastná proc se nám nedaří. U nás byl úspěšný až šestý pokus. Zní to blbě, a asi to nechceš slyšet, ale prostě někdy nezbývá než vytrvat. Každá se jednou dočká, někdo dříve, někdo má tu cestu delší. Taky jsem byla na dně, taky zvažovala změnu centra.. Ale nakonec jsem zůstala v Reprofitu a vím teď, že jinde by neudělali víc. Musela jsem si prostě počkat až to štěstí přijde i k nám.

misutka30
5. kvě 2015

@kytka12 Ahojky, úplně ti rozumím, fyzická bolest se přečká, horší je psychika... když jsem před rokem stimulovala poprvé, neměla jsem vůbec žádné problémy, dobře jsem se cítila pořád i po odběru vajíček, prostě pohoda. Od té doby je to spíš horší, dokonce i transfery jsou horší a horší, první asi tři čtyři byly vždy za dvě minuty hotové, při posledních dvou transferech jsem na sále byla přes 20 min, než našla správnou cestičku... Doktorka si stěžovala na špatné postavení dělohy. To jsou pak muka, ale hlavně psychická. Já mám za sebou 2x IVF - celkem 2 ET a při prvním IVF i jeden KET, jinak na zamražení nic. Teď mám 4. cyklus nativ/minimální stimulace. Dnes jsem byla na ultrazvuku, viděla tam 3cm cystu a asi dva tři malé folikly. Moc se jí to nezdálo, tak ještě přihodila léky a ve čt opět kontrola. Doufám, že bude něco k odběru a ještě poporostou. Doktorka říkala, že v poslední době hůř na stimulaci reaguju, vajuch je málo a když se to spojí s manželovým špatným SPG☹ ale nesmíme házet flintu do žita!! Musíš věřit, že další KET vyjde, spoustě holek se to povedlo, tak proč ne tobě a teď! Držím palce, doktorka říkala, že u někoho je až to 15 embryo to pravé 😀 snad to nebude náš případ a bude to dříve 😉

kytka12
5. kvě 2015

@misutka30 No, uvidíme. Nejsem idealista, možná jsem se trochu naučila nehrotit věci a počkat, i když to občas jde fakt blbě (dáky psychice). Mám dělohu v RVF čili dozadu, tak když jsem na KET, tak si se mnou taky hraje víc než je zdrávo. Mně se z toho dělá na zvracení, když se mi někdo hrabe na děložním čípku- stejně jako stěry na cytologii, to se mi obrací žaludek.... No máme hezké počasí, tak snad to nějak dopadne. 🙂

misutka30
9. kvě 2015

@kytka12 To bych se potřebovala taky naučit - počkat si... teď jsem ve fázi, že do toho jdu dost zběsile, ale pokud se tento měsíc nezadaří, dáme si pár měsíců pauzu. Už jsem z těch všech injekcí hotová, člověk by řekl, že za tu dobu budu profík a zvyklá, ale začínám z nich mít spíš trauma. Od tohoto týdne zkouším i čínskou medicínu, dostala jsem balíček podrcených bylin, piju je od včera, ale je to hnus, hnus, obrací se mi žaludek jen si na to vzpomenu. Zítra mě čeká odběr vajíček, doufám, že snad aspoň tři budou. Jinak s tím dělož. čípkem tě plně chápu, teď po dvakrát mi ho doktorka taky musela "přichytit", jak to nazvala, a to teda bylo. Jak jsem tam naposledy ležela těch 20 min, vůbec jsem nevěděla, co se děje, bála jsem se promluvit a zeptat, protože si vzpomínám, že při prvním transferu mi sestra řekla "nemluvit a dýchat", takže jsem nevěděla, co doktorka dělá a proč to tak trvá. Úplně se mi chtělo brečet a držela jsem se jen silou vůle. Snad to tentokrát bude lepší. Přeju hezký víkend a hodně pozitivní energie!

kytka12
10. kvě 2015

@misutka30 Profík asi člověk nikdy nebude při stimulaci. Jen bych být tebou radši nebrala bylinky z toho důvodu, že účinky se někdy mohou násobit nebo potírat. Bylinky jsou vážně super a hodně působí, říkala mi to i Dr. Novotná, mají s tím dobré zkušenosti někde u Brna. A jedna holčina z modrého koníka taky otěhotněla po bylinkách, takže určitě to funguje. My máme s mužem problém ve spermiích, tak mi jsou bylinky na prd. Ale držím palce, aby bylo co nejvíce zralých vajíček k odběru. Ev. kolik odbírali a měli jste i PCSI?

misutka30
11. kvě 2015

@kytka12 Na ty bylinky jsem se ptala té "léčitelky", mohu-li jí tak říkat, když dělá čínskou medicínu a ona říkala, že je mám brát i po transferu. No, mám z toho trochu smíšené pocity, nicméně ty bylinky jsou prý na harmonizaci těla atd., tak doufám, že to neublíží. Taky se k ní po transferu chystám ještě jednou na akupunkturu. Jinak jsem k ní dotlačila i manžela, léčitelka tvrdí, že bylinky spermiogram zlepší. No, jsme trochu skeptičtí po zkušenostech s různými vitaminovými doplňky, ale znáš to, člověku to nedá a potřebuje vyzkoušet vše. Jinak včera mi odebrali 6 vajíček s minimál. stimulací, ale zralá byla 4. Dnes jsem volala do laborky a oplodnili 3, z toho jedno se líbí, u těch dvou asi trochu horší, ale prý je brzy ještě říkat, protože se zatím nedělily. Pokud vše půjde dobře, transfer mě čeká ve středu. Jinak u nás je vždy PICSI, manžel má 1% kvalitních, v laborce vždy říkají, že vážně jen pár se jich na ten gel chytá, zbytek nic☹ no, modlím se, byla bych šťastná za dvě embrijka, to se zatím nikdy k transferu nepovedlo.

kytka12
12. kvě 2015

@misutka30 Tak moc držím palce, aby se vajíčka pěkně dělila.No a pak to hlavní, aby se v tobě uchytila. Taky bych si to moc přála, ale musím ještě počkat na KET půjdu až koncem května. Nechám si zavést 1 embyro, u dvou je riziko potratu daleko vyšší. Teď si ale užiju zahrádku, nic se nedá uspěchat i když na to myslím kudy chodím 🙂.

misutka30
15. kvě 2015

Tak jsem 48 hod. po transferu, máme jedno 3denní embryjko, ostatním se nedařilo☹ teď musíme doufat! Poprvé jsme si na něm nechali udělat asist. hatching, embryologové se trochu ošívali, prý se od toho ustupuje, ale chtěla jsem to zkusit. Tobě přeju hezké dny na zahrádkaření, teď se počasí daří. A koncem května hodně štěstíčka!

netanel
15. kvě 2015

@misutka30 Hlavně optimismus! Držím palce.🙂

kytka12
15. kvě 2015

@misutka30 Moc ti přeju úspěch.

kytka12
18. kvě 2015

@misutka30 Co je přesně asist. hatching?

kytka12
18. kvě 2015

@misutka30 Aha, už jsem si ten hatching našla. Naříznutí vajíčka... proč to nechtějí už dělat? Má to nějaký důvod?

misutka30
18. kvě 2015

Ahojky, přesně, hatching je naříznutí obalu embrya. V Pardubicích to dělají mechanickým naříznutím. Prý se to hodně dělalo před několika lety, teď že se od toho ustupuje. Ebryolog mi říkal, že on moc toho zastáncem není, protože přes ten ztenčený obal mohou současně do embrya pronikat škodlivé látky a že když se při IVF dělá ICSI, tak do vajíčka vlastně dírku udělají, která může usnadnit "vyhatchovat". Že prý to doporučují, pokud je obal embrya tlustší... takže to byla těžká volba, zda do toho jít. Laborantka navíc říkala, že při tom může vyjímečně dojít i k poškození embrya. Ale protože jsem už nyní po šestém transferu a nikdy nedošlo k otěhotnění, tak si říkám, zda to nemůže být třeba tím, že ebryjko nemůže ten obal opustit, aby se implantovalo. Jsou to jen mé teorie, odpověď doktoři dát nedovedou 😒

kytka12
18. kvě 2015

@misutka30 Aha.... Prý se málokdy stane, že ublíží embryu, neboj. Od toho mají mikroskop, přece 🙂. No já jsem sama zvědavá jak to koncem května resp. poté dopadne. A kdy půjdeš na krevní kontrolu, jestli to dopadlo nebo ne?

misutka30
19. kvě 2015

Na krev jdu příští týden ve středu. Ode dneška už se tak nějak snažím fungovat jako normálně, ale začínám být nervózní, cítím se stejně jako pokaždé předtím, prsa bolet včera přestala stejně jako minule, a příznaky zatím žádné. Vím, že být nemusí vůbec, ale... jistě chápeš 😒 no, tobě se to pomalu taky blíží!

kytka12
19. kvě 2015

@misutka30 no u mě nevím... včera jsem spadla z kola a budou mi tahat vodu z kolena, jsem trochu nepohyblivá... zítra jdu taky na UZ, jestli došlo k ovulaci..no, prostě uvidíme 🙂... ale tobě držím palce

misutka30
20. kvě 2015

@kytka12 Jejda, snad se ti nestalo tím pádem z kola nic vážného! No, držím palce aspoň s tím UZ! touhle dobou už asi víš, viď 🙂 a jak to u toho KET je? Udělají ho přesně v době tvé ovulace? Já měla KET jen jednou a vlastně jsem nad tím nikdy nepřemýšlela, ani teď si nehlídám, kdy bych měla dostat menses... No teď jsem týden po transferu a spolu se špatným počasím na mě doléhá i depkoidní nálada 😒

kytka12
20. kvě 2015

@misutka30 No jestli jíš Prednison, tak za depkoidní nálady může on. Vzali mi z kolena 40 ml vody, mám nějaký masti. Na UZ v CARu dobrý, příští týden jdu na KET... samotný KET se dělá po ovulaci podle dní kultivace embryií (my máme 5 dní kultivace, tak 5 dní po ovulaci se vkládají embrya do dělohy). Jinak doktorka mi napsala zase hrozně léků - Utrogestan, Ovitrelle, Prednison nově Fraxiparine na ředění krve. Ach jo, si připadám vždy jak chodící chemičárna. Nejím žádné léky tolik jako v období stimulace IVF nebo KET.. Hele zaujalo mě, že u MUDr. Novotné už není tolik pacientek jako bylo minulý rok, nevíš čím to je? To jsou všechny těhotné nebo udělala nějaký průšvih o kterém nevím?

misutka30
22. kvě 2015

@kytka12 Ahojky. Tak to je super, že půjdeš na KET! A kolik dáte embryí? Jinak s těmi léky chápu, mám prakticky totéž, kromě Fraxiparinu ale Clexane, protože ten měli v CARu v lékárně. A máš pravdu, těch léků je tolik, že je člověk chodící chemička... no, kdyby to aspoň pomohlo. Jinak s těmi náladami u mě je to různé, první týden po transferu bývám v pohodě, ale ten druhý, kdy se blíží testování, je hůř☹ Já k dr. Novotné chodím od září loňského roku, předtím jsem byla v Sanusu HK, takže o úbytku pacientek nic nevím, ani se mi nedoneslo... ty jsi u ní jak dlouho?

kytka12
22. kvě 2015

@misutka30 No my jsme začali od 2013 asi červenec. Ale je možné, že je to nyní jen období klidu. No, já byla 3x na IUI, ale mezi tím jsem si dala vždy chvíli pauzu na pročištění těla, pak IVF když se to nepovedlo a zase pauzu. Tak ono se to nedá u mě tak brát. nechám si nyní zavést jedno embryo. Minule jsem měla dvě a psychika byla u mě fakt špatná když to nevyšlo. No včera jsem píchala Oviterelle - brní mě po tom jazyk, ale to jsem měla po tom vždy 🙂. Píchla jsem si trochu menší množství, ovulace u mě probíhá normálně, tak si myslím, že tento lék je u mě k ničemu... Já to mám úplně stejně jako ty, první týden, pohůdka, nic se neděje a čím je testování blíž, tím víc na to myslím a tím víc se stresuju. No držme si palce... Teď držím moc palce Tobě! 🙂

misutka30
23. kvě 2015

@kytka12 Ahojky, za palečky děkuju. Ale mám dojem, že z toho opět nic nebude. Jak tu pročítám různé diskuze, většinou se to holkám podařilo, když měly bolesti břicha jako před MS apod. No, já se cítím stále stejně, žádné změny či příznak a to jsem 10. den od transferu. Z toho už negativisticky předjímám, že to asi nedopadne. Nicméně jsem ten typ, který netestuje, resp. si test většinou udělám den před krví, abych na výsledek byla připravená a nehroutila se jim v CARu. Radši už se s manželem začínáme soustředit na plánování dovolené...
Tobě budu držet palce, to očekávání před transferem je stresující, ale i plné naděje!

kytka12
23. kvě 2015

@misutka30 Ahoj, tak uvidíš. On to člověk vycítí, jestli se to povedlo nebo ne. U mě to je ale bohužel, že víc doufám a věřím, že se to povedlo a ono pak nic. Namlouvat si můžu, že mě to nevadí, ale drtí mě to hrozně když to nedopadne.