Taky čekáte na IVF?

misanda
8. zář 2009

tak kdopak se přidá? nás čeká IVF v lednu - naše první...doufám, že se tu někdo najde, s kým se budeme podporovat navzájem...v tom dlouhém boji o vlastního mimíska...

stana2009
25. led 2010

Ahojky holky,

můžu k vám? Jsem po uspávací injekci Zodalexem a ted čekám, kdy začnu stimulovat na své druhé IVF.
Mám za sebou 3 neúspěšné inseminace.

misanda
autor
25. led 2010

stana jasně že můžeš 🙂

jéé, zoladex..kyš kyš 😀 😀 ten už mám za sebou 🙂 díky bohu 😀

boruvkova
25. led 2010

misanda: nemyslim, ze by pronatal neby trida🙂 spoleham na ne 😉
simopatica: u nas mel pritel spatny spermiogram a jeho urolog zjistil a shodl s na tom se Sobotkou, ze muze byt na vine varikokela - krecova zila u partnera vis kde 😉 a proto se ty spermonici nemohou vyvijet poradne. Na podzim byl na odstraneni a pry by se to melo zlepsit, nazor ma na to kazdy lekar jiny, to je asi normalni, vysledky my budeme vedet az v unoru, protoze spermie se tvori tri mesice. Jinak pritel hodne zabral poctive zobe vitaminky, ani jeden nepijeme alkohol a to vubec, nastesti ani jednomu z nas moc nechutna - jsme uz holt takovi suchari 😉 Ja si myslim, ze nejsem taky uplne v poradku, muj osobni pocit je, ze moc asi neovuluju, rikala jsem to moji doktorce a ta kdyz me kontrolovala, tak povida ze sliznice dobra, folikuly az tak ne, ale tim ze jsme uz stejne sli do car, tak to nemelo vyznam nejak zvlast resit.
Kdyz to ted nevyjde, budeme se mezi pokusy snazit prirozene, jako asi kazdy jiny.

stana2009
25. led 2010

Jo a ještě je mi 34 let a při prvním IVF nebyl ET, z důvodu, že žádné embyjko nepřežilo kultivaci.. ☹ , tak proto ted mám dlouhý protokol.

simpatica
25. led 2010

rok a ctvrt - to je ale pekna doba, to ja doufam, ze to bude drive, protoze jsem opravdu uz oba povysetrovani. Ale asi pujdeme rovnou na ICSI, protoze manzel ma oligoastenoteratozoospermii, to asi neni ani na IUI

simpatica
25. led 2010

misando, a ty uz mas IVF za sebou?

misanda
autor
25. led 2010

stana, slyšela, jsem, že dlouhý protokol je lepší, tak uvidíme..mám ho taky 😉 ale já kvůli endometrioze 🙂

misanda
autor
25. led 2010

simpatica : nn, jsem ve fázi stimulace 😉 mám za sebou akorát dvě IUI 😉

stana2009
25. led 2010

Misanada, já ho mám píchnutý minulý týden a krom jednoho návalu a takových podivných nálad 😝
to snáším, manžel to má se mnou horší 😝 . Jak bylo po něm tobě?

V pátek si jedu nechat okouknout sliznici a pak se na to vrhneme.

misanda
autor
25. led 2010

jinak ICSI je prostě podle mě nejlepší 🙂

boruvkova
25. led 2010

to simpatica:
my jsme se snazili rok, pak jsme sli do caru, je mi 31 a pritel ma taktez oligoasteno...

ahoj stano! my jsme inseminaci preskocili a sli rovnou do IVF.

simpatica
25. led 2010

simopatica - ty krecove zily se neprokazali, ze ovlyvnuji spermiogram, celosvetove jiz probehlo nekolik studii, ktere to vyvratili, dokonce se doporucuje nevyckavat a jit rovnou na IVF, protoze sance, ze se po operaci varikokely vylepsi spermiogram neni velka

misanda
autor
25. led 2010

stana : tak já ho měla na tři měsíce...necelý...a bylo mi fakt hodně ouvej chvílema...návaly jak bláááázen...ale už tomu bude brzo konec, za což jsem hrozně vděčná. to radši budu každej měsíc menstruovat 😀

já jsem dneska koukala na svojí sliznici a je skoro na nule, což je bezva 😉 a teď by měla začít už růst..tak snad...se sliznicí jsem problémy nikdy neměla...ba naopak...

stana2009
25. led 2010

Dlouhý je prý lepší z důvodu toho, že odřízne 😝 hlavu a zasahují do toho jen doktoři hormonama, aspoň tak mi to dr. vysvětlil, takže jim do toho nemůžu hlavou zasahovat 😝

simpatica
25. led 2010

to boruvkova: mne je taky 31, mame asi trochu podobny osud v tomto smeru. A co mate jiz za sebou vsechno? Delali tvemu manzelovi vic kontrolnich spermiogramu? Zjistil se duvod oligoasteno...?

misanda
autor
25. led 2010

jak zasahovat hlavou???

třeba u endometriozy se doporučuje, pač ten zoladex stahuje ložiska a když jsou stáhlá vrhá se člověk hned na stimulku...

stana2009
25. led 2010

Misando, tak to klobouk dolů, protože mě stačí ted těch necelých 14 dní a hrabe mi z něj obstojně, nával jen jeden, ale stál za to....

Ono já ty vajíčka měla nekvalitní, tak moc doufám, že ted budou v pohodě...

Jinak u nás je problém nezjištěn, vše v pořádku spermiogram, laparoskopie, imunobiologie, tak fakt nevím, čím to je, už zbývá jen ta hlava 😠

boruvkova
25. led 2010

to simpatica: mame za sebou jeden rok snazeni prirozene, operaci varikokely - pritel ji mel pry fakt velikou, nesel nani uz ani tak z duvodu spatneho spermiogramu, ale hlavne proto, ze ho to uz pomerne dost bolelo, delalo problemy pri sezeni.. ted pri odberu pri OPU nam rekli, ze se ma vysledky uz opravdu lepsi.. no uvidime, radeji jsme na zlepseni nespolehali a prave na ivf radeji sli, i kdyz nazor na to, ze by se spermiogram mel zlepsit mela i moje doktorka i priteluv urolog.
Nicmene my jsme se rozhodli necekat.
Ted jsem po stimulaci, OPU a cekam, jestli bude zitra co transferovat🙂

simpatica
25. led 2010

to boruvkova:
drzim palce, mne to taky ceka, ale chtela jsem se te zeptat, jak to vsechno snasis, ja jsem dost na nervy, jsem z toho takova smutma, bojim se, ze to nevyjde, v nektere dny mne to trapi natolik, ze se ani moc nedokazu na nic soustredit
Jad si to vsechno prezivala ty?

simpatica
25. led 2010

od kdy se snazite? kdy si po prve navstivila CAR?

stana2009
25. led 2010

celé mi to vypadlo, když jsem to napsala....

no jako, že jak uspí vaječníky, současně do toho nezasahuje hlava, podvěsek mozkový vlastní činností, takže jí jako odříznou a dělají si vše úplně sami, no zní to divně, ale takhle mi to řekli...??? je fakt, že jedou úplně mimo cyklus v tom dlouhém, v tom krátkém jsem začínala druhý den cyklu, takže jako by v tom svém....

stana2009
25. led 2010

běžím domů z práce 😉 , děkuji za přijetí a brzo se ozvu.....

boruvkova
25. led 2010

to simpatica:
tyden, kdy jsem stimulovala jsem si myslela, ze to snasim dobre, ale ted, kdyz je po, tak si myslim, ze uplne tak dobre, ne. Pichani injekci jsem jakz takz zvladla, ale cely tyden me bolelo bricho, teda jako pri menzes, dalo se to vydrzet, ale byla jsem takova podrazdena, popravde jsem ovsem cekala, ze to bude mnohem horsi, po OPU jsem cely den prospala, to jsem byla hodne protivna a vzpruzena, rano jsem byla na prasky, prave kvuli te neurode vajicek, ted jak jsem v praci si rikam, ze to holt asi tak ma byt a uvidim.
Je mi ovsem jasny, ze jakmile prijdu domu, budu s nervama v prcicich a zitra nedospim rana, protoez budu nervni, jak jsme dopadli na embryologii.

simpatica
25. led 2010

drzim palce

boruvkova
25. led 2010

dekuji 🙂

simpatica
25. led 2010

dekuji za kratky chat, jdu se ucit, ceka mne zkouska, mnela bych se opravdu hodne pripravovat, ale zrovna jsem takova smutna ze vsecho, proste se mi zda, ze jsem se tim nechala utrapit, ale nevim, jak proti tomu bojovat, i kdyz vim, ze IVF poskytuje velke sance na otehotneni

boruvkova
25. led 2010

Ja jsem mela nejvetsi krizi v cervenci a srpnu, to jsme se vsechno dozvedeli a hlasil se do pronatalu, nevedeli vubec nic a cekali na genetiku, ani jsme vlastne nevedeli proc.. ted mam takovou euforii, ze to proste nejak zvladneme, ale jestli zitra bude nejakej vajuch, chytne me nerv a jsem zvedava na ty cekaci dva tydny, to bude teprve zahul 🙄
tak papa

ratatooy
25. led 2010

Ahojky.no vy píšete jak urvany.Tulanek šla jsem na první kontrolu po šesti dnech tam mi dali další dávky do soboty to bylo hned po třech dnech a pak další dávky na tři dny a ve čtvrtek opu.to jsem se zas s vama zasmála prej vajca a mejdan.holky taky sotva sedím a o curani ani nemluvím.Evik velká gratulace.to vypadá dobře taky počítáme s deseti.a co teď beres za léky?

tulanek
25. led 2010

Ratatooy,diky za odpovedi,tak uz se mi to krati asi 🙂 tak jsem rada,ze jsem zjistila,ze je to normalni s tim curanim a sedenim...Ale samozrejme bych byla radsi,kdyby te to nebolelo,ale aspon mame s kym porovnavat a uklidnit se 🙂 deset je moc hezkej pocet,kez bych jich taky tolik vysedela 😕

evik73
25. led 2010

No páni,opět se kecalo o sto šest!!!

ratatoy díky....zatím jen Prednison a listovku a od 27.1.začínám zavádět Utrogestan a zřejmě po Etu ještě dostanu ten Pregnyl...ale to nevím jistě..

vítám srdečně nová děvčátka 🙂 boruvkova moc držím palečky,aby zítra byla dobrá zprávička a ostatním pohodovou stimulaci a samo všechno až do konce 🙂 🙂