Taky čekáte na IVF?

misanda
8. zář 2009

tak kdopak se přidá? nás čeká IVF v lednu - naše první...doufám, že se tu někdo najde, s kým se budeme podporovat navzájem...v tom dlouhém boji o vlastního mimíska...

larri
23. říj 2009

Omlouvam se,nemyslela jsem Dado,ze tady odejdes a prejdes k Apolinari.
Myslela jsem,ze prijdes taky k nam,at nam neco poradis konkretne.Znas stejne dr. co mame my.
Nemyslela jsem to spatne.

abig
23. říj 2009

Lucie, tak tedy obrovitánská hlasitá gratulace ....
Doufám, že se seznam bude rozširovat a rozšiřovat .......

dado ahoj.

teri81
23. říj 2009

Ahoj holky,vsem,kdo cekate na IVF nebo jim prochazite drzim moc palce a posilam pozitivni energii.
Je to mazec,ja si tim prosla 3X vcetne zamlkeho tehotenstvi ,ale stalo to za to,takze se nebojte,brzy budete taky drzet miminko v naruci.
Mela jsem dlouhy protokol,injekci nepocitane,u nas v CAR se po transferu misto tabletek na udrzeni pichal Agolutin,coz je tlusta olejovka do zadnice, pri tretim pokusu jsem krvacela po ET,prisla jsem o jedno embryjko,tak mi na udrzeni pritel pichal ty velky injekce pet tydnu - mne,ktera jak vidi doktora ,kaci se. No a vsechno jsem to vydrzela a mame proste detatko.

Abig,co ja se naplakala ............. ☹ ,ze nikdymit dite nebudu, no a ted uz mi prijde vsechno tak hrozne davno a vzdalene ......... Ale porad mi to prijde jako zazrak,ze jsem maminka a z kazdeho okamziku jsem naprosto vydrena 😀 ,je to nadherne.
Kdybych nemela vlastni,urcite bych adoptovala.

l.u.c.i.e
23. říj 2009

Taky doufám... Všem to moc přeju... Ale držte palečky dále, ještě nemáme vyhráno. Toho 3.11. by měl být gestační váček a za dalších 14dní srdíčko...
Já si vás později dočtu a odepíšu.

teri81
23. říj 2009

l.u.c.i.e. ,tak moc drzim palecky na to srdicko 🙂 Mne kdyz dr poprve ukazal srdicko,ktere jsem necekalA,protoze jsem krvacela,malem jsem spadla z ty kozy 😀 😀 a brecela jsem a pak jsem brecela,ze ho nevidim 😀 😀

misanda
autor
23. říj 2009

lUCINKO!!!! GRATULUJUUUUU!!!!! Mám úplně slzy v očích!!!!

teri, kujeme za pozitivní energii...koukám, že jsi taky měla dlouhý protokol!? na všechny tři stimulace? jsi zářným příkladem, že člověk musí doufat a věřit furt...nesmí si nechat ty sny rozbořit. jak dlouho jste se vůbec "snažili" než jste dorazili k vytouženému cíli???

l.u.c.i.e
23. říj 2009

Holky, to byla fuška vás dočíst.
Děkuju moc za gratulace. Když mi to doktor říkal, tak mě štěstím strašně moc bušilo srdce. 🙂 Byla to ta nejkrásnější zpráva. Hned jsem to volala manželovi a ten brečel štěstím.

Holky, mooooooc vám držím palečky, abyste brzo měli po laparkách, stimulacích a měli jste miminko v bříšku...
Já se z toho ještě nemůžu zpamatovat. 🙂

Jinak když jsem stimulovala, tak jsem nic nepřibrala. A rovnou doktor po OPU mi doporučil pít hodně tekutin, aby se předešlo OHSS (snad jsem to napsala správně).

teri81
23. říj 2009

Misanda,ja mela dvakrat dlouhy protokol a jeden KET ,snazili jsme se rok prirozene,pak jsme sli do CAR,kde pritel mel dost hroznej SPG,mne zjistili ze vubec neovuluju,tak jsem prvne myslela,ze si to snad pujdem hodit 😠 ,byla jsem tak dva tejdny z toho mimo ,no a pak jsem si rekla,ze kdyz to nejde "normalne",pujde to aspon umele a zacal boj,kterej trval rok,na treti pokus uz jsem se vylozene tesila,i na ty injekce,nic mi nevadilo,valila jsem do toho hlava nehlava 😀 ,byl to nervak,po ET jsem krvacela, test byl pozitivni,ale krvacela jsem dal,takze prvni trimestr jsem lezela a bala se a plakala (nemoHLa jsem vubec tri tydny vstat,sla jsem treba na zachod a hned krev ☹ ), pritel mi nosil do postele jidlo,omyval me zinkou, delal mi spolecnost,no dneska uz na to s nostalgii jenom vzpominam.
Zbytek tehotenstvi byl normalni,nemela jsem zadny nevolnosti ani neduhy,presto jsem se bala az do konce moc a moc. Porod byl desnej,ale sla bych do toho zas 😀 😝 .
No a to moje embryjko,ktery mi zavedli jako petidenni blastocystu se mi tu ted vesi za postylku a pokrikuje "mama mama" a ja se muzu zblaznit stestim.

Jak pise Misanda - doufat, verit,nevzdavat se . Nikdy!!!! Vyjde to vsem 🙂 , vemte si,ze muj partner mel 3% dobrych spermii a ja zadnou ovulaci. No a taky mame vlastni dite. 🙂

misanda
autor
23. říj 2009

Lucí, já to věděla, že to dobře dopadne!!! kašlat na to, jestli čmárka sílí nebo ne 🙂 jsi šikulka...a miminko jakbysmet!!!

misanda
autor
23. říj 2009

Teri, krásný!!! šanci maj úplně všichni, jenom prostě to chce věřit, mno. Každopádně s tím, že ses těšila na třetí stimulku rozumím..já budu teda sice poprvé stimulovat na IVF, ale už předtím jsem dvakrát stimulovala na IUI, takže je to moje třetí stimulka a nemůžu se dočkat 🙂

a jinak ještě s tím nabíráním, já se toho děsně bála, ale na těch stimulkách IUI jsem nenabrala ani deko, tak uvidíme co teď. hlavně to chce prostě vypít 5-6litrů vody denně...to mi říkala i moje mudra...

misanda
autor
23. říj 2009

Teri, mrkla jsem ti do alba...teda malá je úúúžasná!!! já chci taky holčičku!!!!!!

teri81
23. říj 2009

Misanda,ja teda pri zadny stimulce nenabrala vubec nic.

Pred otehotnenim jsem mela 49 kg, k porodu jsem sla s 66 kg , z porodnice jsem sla s 55 kg a za chvili uz jsem byla zase "normalni" 😀 ted opet 49 kg.
Ale to bylo fakt v tehotenstvi,z IVF hormonu jsem zadnej vykyv vahy vubec nemela.

l.u.c.i.e
23. říj 2009

Jinak mezi nás vítám Teri. To ti věřím, že jsi šťastná za dcerku... Ví se příčina proč jsi celý I. trimestr krvácela? Hlavně, že to všechno dobře dopadlo. Kdypak budete chtít druhé?

Misando, i já jsem měla problémy s ovulací. Nikdy se mi vajíčko neuvolnilo do vejcovodu a místo toho jsem měla cystu. No a manžel měl jen 10% živých ale líných spermií... Taky se nám to podařilo otěhotnět... Teď se modlím, aby všechno bylo jak má být a miminko zůstane s náma po celou dobe těhotenství.
To se snad někam musí patentovat - DOUFAT? VĚŘIT A NEVZĎÁVAT SE! Pravda pravdoucí...

teri81
23. říj 2009

lucie, diky. zrejme syndrom mizejiciho dvojcete,zavedli mi dve embrya a jedno se proste pustilo.
Pry dost casta zalezitost,ale ja byla na prasky.
A nespinila jsem uplne cely trimestr,to ne,ale radsi jsem lezela nejakou dobu po tom,co to uz prestalo.

misanda
autor
23. říj 2009

jé, holky, tak to můžu být ráda, že funguju normálně a mám narušenou "jenom" tu imunitu. doufám, že ta imunita moc velikou paseku dělat nebude...?...ale budou mi jí snižovat, takže to snad bude v pohodě.

a jinak můj manža má spermoše úplně ok 🙂 a má jich dost...myslím kol 80mil 🙂

Teri, ty jsi hubeňour...nechceš něco poslat? 😀

misanda
autor
23. říj 2009

Teri : hlavně že se udrželo to jedno opravdový embryjko 😉 musíš být mega šťastná...holky, ani nevíte, jak už tohle všechno chci mít za sebou a taky jenom už vzpomínat...

teri81
23. říj 2009

Misanda,dikyza pochvalu male,no ty fotky uz jsou stare,kdybys ji videla ted,je fakt uzasna 🙂
A hlavne moc hodna,spi celou noc od narozeni,krasne si sama vyhraje,neplace,usina sama,lidi nechapou,ze jsem furt tak odpocata a v pohode,dokonce i ctu knizky behem dne 😉 ,ja riKam,ze mi to vsecko ted vraci,to trapeni.
Je zvlastni,jak z ni sala to,jak miluje zivot,jako kdyby to vedela ................,jak tezke bylo dostat ji na svet.

Misanda, tak poslat ani ne,diky 😀 ,ja jsem hubenour cely zivot a docela mi to vyhovuje.
Sice mi lidi bezne tykaji,protoze jsem jeste k tomu mala a proste takova prej holcicka,ale nekdy si fakt rikam,ze prece jenom dospele snad vypadam,tak by mi tykat nemuseli 😀

Moje Nina vazi ve skoro deviti mesicich necelych 7 kilo 😀 ,je hroznej drobinek,stejna,jako jsem byla ja 🙂

Misanda,tak to ma Tvuj manzel slusnej pocet 😀 ,to my jich meli kolem deseti mil, jeste pomaly a 97% morfologicky uplne spatny ☹

abig
23. říj 2009

Vitám tě Teri, také se přidávám k poděkování za podporu. No, vypadá to tady, že je tady spousta silných bojovnic, takže my se nevzdáme ... 🙂

Misanda: Tak to je manžel dost v pohodě ..... my měli při OPU jen 1mil .....

abig
23. říj 2009

Teri: jinak výběr jména pro holčičku taky úžasný, taky se toto jméno líbí .... moc.

teri81
23. říj 2009

Misanda,ja vim,jak se citis,fakt!
Ja kdyz videla nekoho s briskem,tak mi to prislo jako neco zazracnyho,neco,ceho se snad nedockam a proto,kdyz jsem opravdu otehotnela a jeste po me prvni spatne zkusenosti,neverila jsem tomu.

Kdyz me mala poprve kopla ,nespala jsem celou noc 🙂 , kdyz mi rekli,ze cekam holcicku, smala jsem se cely den,kdyz jsem koukala na 3D ultrazvuk,jak si tam mala hovi a ziva si a mava na nas,cumla si nozicku,plakala jsem.
No a kdyz se mi konecne po tom desnym porodu narodila,otevrela jsem oci,zamzourala na me a ja ji rikam: AHOJ 🙂 ,byla jsem pekne mimo , a to vlastne cely pobyt v porodnici,jeste jsem musela po porodu na revizi delohy,navstevy byly zakazane,no hruza.
A pred porodem i behem nej me vsichni hlidali,ze jsem po IVF,prisla jsem si v ty porodnici jako vzacnej exemplar 🙂
Ted se Ti to zda neskutecny,ale jednou budes na tyto pocity jenom vzpominat,ja si psala "IVF denik",potom "tehu denik" a ted "baby deniK" 🙂
A mimo jsem vlastne furt 😀 😀 😀

l.u.c.i.e
23. říj 2009

Teri, hlavní je, že malá se nepustila a je tu s vámi... Je moc krásná a má i pěkný originální jméno.
Jojo, vím o čem mluvíš... Taky jsem mimo... Pořádně mě to ještě nedochází...

abig
23. říj 2009

To je fakt nádhera, jak to píšeš. Hned se více těším, až to začnu prožívat .... už jsme zase o krok blíž ....

Už se zase začínám držet holky toho prosince, když se mi ms zatoulala, tak mi to vážně výjde na konec prosince ... první devět dní jsem jen čichala Synarel, takže by mi to mohlo projít ...

teri81
23. říj 2009

Abig,tak to u nas v CAR se nic necicha 🙂 ,o tom jsem jenom cetla o tom Synarelu.
lucie,jo je to mazec,az uvidis bouchat srdicko,dojde Ti to hned 😀

abig
23. říj 2009

Teri: no vidíš, a v mém Caru to snad dávají každé, ale já si nemůžu stěžovat, neměla jsem se stimulkou žádný problém .... jen to prostě napoprvné nevyšlo ..

Koukla jsem se na tvou malou, ta byla krásné miminko ....

l.u.c.i.e
23. říj 2009

Abig, teď to už vyjde. Musí.
Teri, jak jsi to tak hezky popsala, tak se už začínám těšit... A holky jsou tím taky už nažhavené, že jo 🙂

teri81
23. říj 2009

Tak to jsem rada,ze jsem Vas poradne nazhavila 😀
Taky jsem se slzou v oku mrkla po dloouhe dobe na moje albicko,ted je mala jeste krasnejsi,ma hrooozne modry oci,to jeste jako miminko nemela. A hlavne se furt rehta,jako zrovna ted 😀

misanda
autor
23. říj 2009

holky, já si hlavně nedovedu představit, že bych někdy mohla být FAKT těhotná...je to takový divný...neumim to specifikovat...

abig: tak vidíš, to budeme tak nějak cca stimlovat spolu, co? my to stíháme akorát ten Pronatal, oni přijímají poslední pacošky myslím do 10.12. nebo tak nějak...pak jsou ty svátky a tak...no a pak to rozjedou až v lednu.

jinak naši spermoši jsou ok, morfologie, pohyblivost atd, akorát horší vitalita, ale u ICSI je to celkem jedno 😉

Teri, já si taky píšu takovej deník, nebo jak to nazvat...prostě co se kol mimča děje, už mám tři stránky ve wordu 😀

abig
23. říj 2009

Měla bych se asi zamyslet s tím psaním. Teda já mám všechny důležité data zapsána, jako kdy jsem začala stimulovat, jak jsem se cítila, ale v bodech .... každý UTZ, každou návštěvu lékaře....

dada074
24. říj 2009

Teda vy jste toho zase nakrafali.

Teri : malinká je opravdu nádhernááááá,právě tohle mě drží ještě při té síle,abych bojovala dál.

Larri : já vím,že jsi to nemyslela zle,já si dělala srandu,neboj holka kvůli tomuhla bych se ani urazit nemohla,no ne?Já na vás juknu,ju 😉

Lucí : ohromná gratulace,je to náááádhera!Tak držím palečky ať ja UZ OK!!!!!!!

misanda
autor
24. říj 2009

ahoj holky,

tak jak se máte při sobotě? 🙂

zítra zdlábnu poslední pilulku a v pondělí to rozjííííždíííím 🙂

a krom toho si čtu velmi pozitivně nabitou knížku, takže už vim, jak do tho IVF jít a jak přemýšlet 😀 tak jsem na sebe zvědavá jak to bude v reálu 😀