Taky čekáte na IVF?

misanda
8. zář 2009

tak kdopak se přidá? nás čeká IVF v lednu - naše první...doufám, že se tu někdo najde, s kým se budeme podporovat navzájem...v tom dlouhém boji o vlastního mimíska...

misanda
autor
17. pro 2009

holky, díky za vzpruhu!!! nj, někdy mám takový myšlenky...ale je fakt, že dva roky zpátky...vlastně ještě i rok zpátky jsem to miminko chtěla mnohem víc než teď 😖 ...jako chci furt, ale když se nedaří, tak se taky nic neděje 😔 ...já se teď prostě bojim, že budu muset zase na další laparo, že to ještě tak jednoduchý nebude 😔

Jara : vítej!!!! super, další kámoška do únorový party 😉...a napiš něco o sobě 🙂

pajka00
17. pro 2009

ahoj holky.....tak 13.1. jdu na konzultaci na IVF...už nafasuju injekce a prášky a hurá do toho....nechce se mi ani trošku!!Vždycky jsem si říkala,že IVF nikdy....a ejhle-už je to tady......Tak všem přeju hodně štěstí a doufám,že po novém roce budem všechny těhu🙂

marrad
17. pro 2009

caute ja idem 11.1. tiez nafasujem lieky a hura do toho....ako pise pajka

cabalkova
17. pro 2009

Ahoj kocky, tak my meli zadost schvalenou za dva tydny, ale priroda ma fakt smysl pro humor. Protoze mame dlouhy protokol, tak toho cekani bylo dvojnasob, taky proto, ze po vsech cyklech, co jsem mela jen 25-27 dnu, jsem jako na potvoru ted vyfasla cyklus 40 dnu... takze jdu na tu zastavovaci injekci peknyho 23. prosince a stimulka pak od ledna.

Taky o ivf moc nepremyslim, uzivam si docela to obdobi, co jsme se konecne rozhodli, protoze jsem si predtim pripadala uz jako magor, porad pocitat dny, merit teplotu, doufat, stresy, abychom se spravne strefili, pak cekani, pak zklamani... tak si ted od toho rijna nebo kdy zase po nekolika letech pripadam jako normalni clovek a neresim... jako ovce budu chodit na injekce a budu doufat, ze se to brzy povede...

Jo a taky ty krasny vanoce si hodlam uzit, vcera jsme koupili jedlicku, nas prvni poradny vanocni strom (jsme prestehovani v novem), tak se zkratka hodim do pohody a co bude, to bude. 😉 😉

misanda
autor
17. pro 2009

cabalkova : ty mi mluvíš ze srdce...stejný pocity měla já...když mi řekli, že jdeme na IVF tak to ze mě spadlo a bylo už jenom dobře...a teď se náš vztah hooodně zlepšil (měli jsme krizi právě kvůli sexu v nařízených dnech atd) a je to prostě všechno jako dřív, ne-li lepší...

abig
17. pro 2009

Ahoj všem,

áááá krásně se nám to tady rozrůstá .... vítejte ....

Misando, jsem ráda, že to nechceš vzdát .... už jsem se lekla, že máš fakt velké chmury .... vzpomeň si na Dadu, jak tě umí vždy nakopnout ... 😀 😀 😀

Cabalko: to píchání injekcí není zas taková věda, ze začátku je člověk vyhukaný, bojí se, ale pak to jde samo a najedno zjistíš že už jsi u konce .... a jde do finále .... nejhorší na tom celém je jen to čekání do testu, jestli se podařilo či ne.

Koukám, že nás jde hned v lednu hodně na konzultace, takže tato diskuze se rozjede ve velkém v lednu, kdy si budeme popisovat, který doktor nám navrhnul to a zase ono a kdy se bude něco dít .....

Jinak mi včera manžel řekl, že příští rok přiletí čáp .... no tak si to přeberu .... a budu věřit, že má pravdu ....

pajka00
17. pro 2009

Ani nevím, kolik se toho píchá.Jasně,že je dlouhý a krátký protokol...ale jinak?Já jsem při IUI si píchala 1x denně do břicha 10 dní a pak šup na to.....Ale u toho IVF je toho určitě víc.....a jí se i orálně nějaké léky nebo jen injekce?Mně napsal Dr. Gonal F Pen11x900IU 2x a Gonal F amp.1x 75IU takdy 2x....doplatek 4.700,-

cabalkova
17. pro 2009

miso... Jo, tak tu krizi znam taky... a pak vycitky, ze jsme to zase nestihli, nezvladli, nedokazali.... proste pakarna... je fakt, ze nase reakce na to, ze konecne pujdeme na ivf, byla takova, ze jsme nejak jeden mesic vynechali skoro cely, ale to bylo proste z ty unavy z tech vsech predchozich narizenych pokusu (pri nekolika IUI a i v jinych mesicich s clostylem...). Takze ted si uzivam normalni veci a jsem presvedcena, ze nekdy v prubehu pristiho roku se to proste povede. Mam ted hodne blizkou kamosku tehotnou ve 13tt po uplne prvnim IVF (a to si nechali dat jenom jednoho cudlika), tak verim, ze se to povede i nam!! Proste musi. 😉

cabalkova
17. pro 2009

Pajko.... my budeme mit injekce, co nejsou v peru.... probirala jsem to s doktorem, jestli ty v peru jsou lepsi nebo ne, a on rikal, ze pri prvnim IVF tezko rict, jak budu reagovat, a ze je to napoprve v podstate jedno, krom toho mam sousedku zdravotni sestricku, tak jsem se domluvila, ze mi to bude pichat ona a nebudu muset nikde litat po pohotovostech, takze pohoda a pak se uvidi... taky nevim, jestli dlouhy protokol znamena, ze se jen lupne ta jedna injekce a pak se ctrnact dni ceka, nebo se k tomu jeste neco polyka nebo co.... uvidim pristi stredu. 😉

Jo, to cekani na test bude asi maso, ale nejak to snad dam relativne v klidu. Ja jsem (asi jako kazda cekatelka na IVF) presvedcena, ze se to proste povede... tak uvidim, jak budu to cekani snaset... zbyl mi doma jeden mamatest, tak se kocham nadeji, ze tento los bude konecne "vyherni". 😉

abig
17. pro 2009

Pajka ... každý píchá jiné množství a různých intervalech, různé léky, dle medikace lékaře .... to ti musí vysvětlit doktor, tady si můžeme porovnávat, co má každá z nás ...

Já jsem od začátku stimulace po ET (po prodloužené kultivaci) napočítala 16 dní ...... a to mám psané v papírech, že jsem měla dlouhý protokol ... ale jsou tu holky, které stimulují týdny a mají dlouhý protokol .... čert se v tom vyznej ...

Cabalko .... máš pravdu, člověk je z toho fakt unavený, z neustáleho čekání na něco a pak se na nás vlastní tělo vyprdne a dělá si co chce ..... já jsem po punci plakala manželovi a říkala, že už do toho nikdy nepůjdu .... a teď se nemůžu dočkat, ale přitom mám strach .... ale chci dojít do cíle .... holt se musíme obětovat pro to, po čem toužíme a co jiní mají "mrknutím oka"

Důležité je to nevzdávat .... Dada je toho důkazem.

cabalkova
17. pro 2009

abig... jeste nejsem tak docela v obraze. V jake jsi ted fazi??

cabalkova
17. pro 2009

Jinak je to teda asi uz v nasem pripade nepodstatny, ale protokoly jsou aspon zhruba vysvetleny pekne na www.gest.cz

Dlouhej je ten, co zacina v lutealni fazi predchoziho cyklu... toz tak. 😉

abig
17. pro 2009

Cabalko:
Já jsem první IVF prodělala v srpnu ..... teď jsem změnila Car a jdu na první konzultaci v lednu a pak to zase začne nanovo .... psala už jsem důvody změny Caru, když si nás dočti zpětně ... nebo ti to klidně napíšu znova, to mi nevadí ....

S těmi protokoly je to zvláštní ... já totiž začala stimulovat první den cyklu, víš ? Furt jsem si myslela, že mám krátký protokol a ejhle v papírech mám napsáno dlouhý .... takže čemu věřit, že ?
Ono je to vlastně úplně jedno.

misanda
autor
17. pro 2009

cabalko : a jaký máte problém vy???

misanda
autor
17. pro 2009

mě řekla kartářka,že rodit budu 2011 tak jsem zvědavá kdy teda otěhu..já furt tvrdim (už dlouhou dobu) že to bude březen 2010...a my se fakt nakonec dokopeme až do toho března...

misanda
autor
17. pro 2009

jinak dlouhý protokol...u mě by to bylo tak, že bych od vpichu Zoladexu čekala tři týdny a pak začala stimulovat. nakonec proběhla změna a já mám v sobě zoladex už druhý a ještě dostanu třetí a pak snad 11.2. začnu...uvidíme.

a mám doma pera, myslím, že Gonal...ale nevadí mi píchat si ani injekce - mám natrénováno z IUI 😉

cabalkova
17. pro 2009

miso... tak uvidim, doufam, ze ve tsredu dostanu nejakej rozpis a podrobny info, jinak se v tom ztratim.

Hele, brezen je za chvili, to by bylo super, tak jsem na tebe zvedava. Co ten Zoladex vlastne dela? A chodis v mezidobi na utz?

Jinak ja mam mirne rozhozeny hormonalni profil, jinak nam nic nenasli, pruchodnost ok, spermio nad normou, imuno taktez ok, v kvetnu potrat v 8tt (otehotneni prirozene), od te doby nic.

misanda
autor
17. pro 2009

cabal : na utz jsem právě ještě nebyla ☹ tak nevim, zeptám se příště sestry...ale tak tohle je stejně moje poslední možnost, jak mi pomoc ☹ jinak zoladex navozuje umělý přechod - zmrazí ti činnost vaječníků.

ty jo, tak ty jsi byla dokonce těhulka přirozeně...a všechno máš ok...to je super...

dada074
17. pro 2009

Ahoj holčiny,vítám nově příchozí a že jich tu je

Misi a Abig a vy dvě jste si mysleli,že na to zůstanete sami. 😉

A jinak MISI co je to za řeči skra,že tam na tebe vlítnu,kde máš tu knihu s pozitivním myšlením?Koukej jí zase hodně rychle vytáhnout!!!!!!!!!!!!!

cabalkova
17. pro 2009

misa... jo tak to ja dostanu pigaro neceho takovyho, jako je ten zladex... to bude ono. Jak to, ze je to posledni moznost, jak pomoct? To uz je nekolikate IVF?

No, nevim, jestli je super, ze mame vse ok... taky to muze znamenat, ze tam nekde nejaka pricina je, jen se na ni zatim neprislo... mozna bych radsi vedela v cem je problem... ale co, stejne se nam to IVF povede tak jako tak, tak je to jedno, ze jo. 🙂

misanda
autor
17. pro 2009

dada: ahoooooj 🙂 jak se máš!!!???

kniha o pozitivním myšlení je v koutě a už jí číst nikdy nechci - je nedočtená. pač jsem jí měla rozečtenou, kdy mi dr řekla, že musím na další laparo...a to jsem nějak s pozitivním myšlením skončila...

misanda
autor
17. pro 2009

cabal : tak na mojí endometriozu pomůže jedině zoladex nebo laparo a nebo vlastně těhu, ale k tomu jsem se ještě nedokopala..navíc mám imuno problém, takže u nás to prostě bude všechno podstatně složitější a ošulený o nějaký procenta úspěšnosti ☹ ..si teda myslim já...

jinak kdyby byl nějaký problém tak na něj přijdou právě při tom IVF kde to všechno vzniká 😉

dada074
17. pro 2009

Misi je to paráda prostě si užívám,
mám napečeno a poklizeno,tak teď nastalo to správné válečíčko,ale je hrozné jak mám pořád hlad,včera mi manža povídal,že se bojí abych nesnědla (řekl nesežrala) i jeho a že nakonec dojde i na psa,no to bych přece tomu miláčkovi (myslím pejska) nemohla udělat.Je to hrozné vživotě jsem takový hlad neměla musím to krotit jinak bych se nevešla do dveří. 😀

A neboj tyhle pocity a myšlenky přejdou,znám to někdy by se člověk na vše vyprdnul,ale koukni na mě jaká je to pak nádhera,když to nevzdáš a já vím,že ty určitě ne!!!!!!!!!!!!!!!! 😀

misanda
autor
17. pro 2009

dada : tak to je super 🙂 už máš něco nahoře, když máš takovej apetit??? 🙂

dada074
17. pro 2009

naštěstí zatím ne já mám sice pořád hlad,ale krotím to,hlavně ovocem a zeleninkou,jinak bych opravdu za chvíli vypadala jak prasátko na výkrmu. 😀 Ale holka,když jdu takhle v noci na záchod mám sto chutí nakouknout do lednice 😀 😀 😀 Zase je paráda,že mi nic není,některé holky mají nevolnosti už od začátku na to já si stěžovat nemůžu

dada074
17. pro 2009

Jo a četla jsem,že Wrtulce se nechytnul ani jeden prcek z těch třech,je to pravda?

misanda
autor
17. pro 2009

jj, o wrtulce jsem to taky četla..je mi to líto ☹

jinak já myslím, že si do nosu dát můžeš, zvlášť když nemáš ani kilčo nahoře!!!! a nakouknout na něco malýho taky můžeš 😉

pajka00
17. pro 2009

ahoj dada...přečetla jsem si tvoje story-no zkusila sis chudero hodně...tak ti moc držím palce,ať je vše OK a porodíš zdravého prcka🙂Zasloužíš si to po těch nervech.

dada074
17. pro 2009

Misi tak já se dyštak na tebe vymluvím,co ty na to?Ne určitě bych si mohla dát co chci,ale zase to nechci přehánět.

Ahoj Pajka děkuji moc za palečky,budeme je ještě potřebovat,
někdo tady psal,že než bude moct po ET testovat budou to nervy ty nervy jsou to i v 7tt,nejdřív se bojíš prvního UZ teď se bojím toho druhého,má být vidět srdíčko to bude ještě do příštího týdne hrůza.

misanda
autor
17. pro 2009

holky, já si myslím, že to jsou už nervy na celej život - testování počínaje 😉