Taky čekáte na IVF?

misanda
8. zář 2009

tak kdopak se přidá? nás čeká IVF v lednu - naše první...doufám, že se tu někdo najde, s kým se budeme podporovat navzájem...v tom dlouhém boji o vlastního mimíska...

maryah
4. led 2010

abig, tak tieto informacie este nemam, stale cakam na telefonat ci mi to apollo schvalilo a hned mi aj povedia co dalej... dalsia konzultacia a tam mi povedia presny postup...

abig
4. led 2010

Aladin .... no, já měla Synarel a na ten jsem nedoplácela, jen 30kč za recept 😀
A pak jsem kvůli aplikaci chtěla PUREGON pen .... jedna ampule vyšla ... cca 1.100 .- .... já jsem použila 3,5 ampule (ještě jednu mám v záloze 😎 )
Po ET jsem ještě doplácela za Utrogestan ,ale to už byli nějaké stovkové ceny ...

Maryah .... snad už se ti brzy ozvou, ať nejsi stále v nejistotě a hlavně ti zodpoví tvé otázky .... každá jsme jiná, každá reagujeme jinak .... ale klidně se ptej, co budu vědět, to zodpovím.

abig
4. led 2010

Antoanet ... jsem tak ráda, že je to relativně ok ... ale nezlob a pij ... já jsem takový 3 den byla jakžtakž a 4 ... no nebudu ani popisovat .... takže "chlampej" a nezanedbávej to jo ? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

maryah
4. led 2010

abig, kedy si mala 1. IVF? za aku dobu po prvom neuspechu sa moze zase zacat s dalsim IVF?

antoaneta
4. led 2010

abig: ..... ano maminko, už budu hodná.... 🙂

abig
4. led 2010

Mary .... v srpnu 09 ... ale měla jsem hyperstimulační syndrom ... sice jsem díky bohu neskončila v nemocnici, ale nezadařilo se a moje vaječníky se nechtěly zotavit .... takže mi dali stop stav na půl roku ....

Vaječník má většinou velikost 1x1 cm ... já po punkci měla 10x 9 cm ..... a po 3 měsících mi splaskly na 5x4 cm.
Ale změnila jsem teď kliniku, jdu na konzultaci příští týden ..... takže uvidím, co semnou dál ....

aladin
4. led 2010

abig: díky moc. Jsem takové trdlo, když jsem tam jela, tak jsem byla chytrá jak opice - napadalo mě asi milión otázek, ale pak, když jsem mluvila s doktorem, tak mě napadly sotva tři 😀 . Příště to vidím na lísteček 😀 . Díky moc, za všechny rady, které tady píšeš/píšete. To je přesně pro mě, popletu a sklerotika 😀 .
Zůstavala jsi tam na noc? Pořád nám o tom mluví, ale moc se mi tam nechce přespávat.
Maryah: drím palečky, ať ti to co nejdříve schválí. Jako kdyby těch starostí bylo málo, ještě se nervovat s žádostí.... no comment 😒

aladin
4. led 2010

abig: proč jsi změnila kliniku? Taky jsem v Olomouci....

pavcahola
4. led 2010

Ahoj antoaneta moc,moc,moc gratuluji k těm vajíčkám a přeji ti aby se uchytily.Jen by mě ještě zajímalo proč se má po vyndání vajíček hodně pít?Asi se ptám blbě ale já to fakt nevím. 😒

antoaneta
4. led 2010

Holky s tím schvalováním Vám to teda nezávidím, než jste tu o tom začaly psát, ani mě nenapadlo, že se něco takového dělá. My totiž o nic žádat nemuseli a na schválení jsme taky nečekali. Po konzultacích, teda to ani konzultace nebyly, spíš po vyšetřeních, kdy nám říkali výsledky, tak jsme si jen měli pohlídat datum, abysme tam přišli do 21 dne cyklu (my přišli asi 16dc) a ten den jsme jen podepsali ty formuláře a odcházeli jsme už domů s tabletkama a injekcema na dlouhý protokol.
Na všechny čekající a doufající myslím, ať to teda už máte vyřízený a můžete začít. Je blbý, že takový blbý uřednický schvalování a čekání, to může všechno oddálit. Tím, že se musí počítat ty dny, a jde to jen tehdy a tehdy....... a tak. No prostě - hup na krávu a je tele, u nás holky neplatí 😀 😀 😀 (doufám že jsem se tím přirovnáním žádné z vás nedotkla, to byl jen vtip 😉 )

antoaneta
4. led 2010

pavčo: děkuji moc za gratulace, teď ještě fakt aby všechny vydrželi a dali nám zpátky tu nejschopnější 🙂 A s tím pitím, si myslím, že to není jako že se musí. Ale asi všechny nás tu děsí ten hroznej hyperstimulační syndrom. Předejít se mu moc nedá. Buď nastane kvůli hodně hormonům při stimulaci, nebo hold některé z nás mají k němu trochu dispozice (prý - cystický vaječníky, věk do 25 let, štíhlá, vysoká postava, ?) No a abig: (chuďátko, který si jím prošlo) tady psala velkou radu, že prostě pít, pít, pít, je nejlepší.
Ale stůjme nohama na zemi, - asi pokud ho máš dostat, tak tě to pití, před ním nezachrání, ale myslím, že minimálně určitě pomůže. A ten průběh je možná i mírnější. Prostě to špatný se tím pitím vyplavuje ven.
Když jsem byla v nemocnici, tak tam byly holky, který ho měly - ale pořádnej - bylo to u nich hodně vážný, a vím, že jim dávali infůze - vodu, vodu, vodu, a jak mohly už samy, tak musely pak hodně pít a zapisovali jim, kolik vypily a kolik vyčuraly. Takže ať je to, jak je to. Pít se má i normálně, takže před opu, i po opu, raděj těch tekutin víc!!!!!

antoaneta
4. led 2010

Abig: promiň teď na tebe vychrlím, trochu otázeček..... 😉
A tebe ten syndrom lapl až 4 den po opu? A do té doby, se ty bolesti břicha zlepšovaly, nebo stejný, nebo se stupňovaly a čtvrtej den to vyvrcholilo? Já su blb, už se zase děsím, ale prostě mi to nedá. Člověku jak otrne, tak je to v prd.....
A ani jsem nikde nenašla, kolik si měla tenkrát vajíček ty? A žádný z toho nezůstaly? Že bys třeba teď nemusela tak stimulovat a šla bys jen na trasfer.
A jak si psala o tom minimálním stimulovaní, to si myslela ten nativní cyklus, nebo je ještě něco mezi tím?

A ještě k těm stimulantům a penězům. Za ty lepší - jako puregon, atd. se doplácí. My podepisovali papír, kde bylo napsáno doplatek přes 5 tisíc (přesně nevím) Když mi sestřička vysvětlovala jak si ho píchnout (dostala jsem taky puregon pen) tak říkala, že mám tu naordinovanou dávku celkem nízkou, že záleží kolik ho vypotřebuju, že mi pojišťovna platí víc, a že mi třeba z té zálohy na všechno, co jsme už platili, budou třeba něco i vracet. A teď k věci. Mě vždycky novou krabičku z tou látkou do pera dali hned v nemocnici sestřičky. Ty sis je vyzvedávala na recept a platila si to v lékárně? Ptám se proto, že mi totiž taky zbyla ještě jedna plná nová krabička, tak jestli kdyby nám ten první pokus teď nevyšel (snad ne, snad se to povede už hned napoprvé) tak jestli tím, že bych měla pro příště, tak by mě to stálo třeba míň. Že bych jako tolik toho nepotřebovala, tak bych platila už na druhej pokus míň. Co? Asi nevíš, že? No, nevím, jestli jsem to tu napsala vůbec srozumitelně, koukám na to, a ty moje litánie jsou celkem zmatek 🙂

abig
4. led 2010

Pavčo ... antoanet ti už odpověděla ... nejdůležitější je pít ihned po opu .... musí ty hormony, co se hromadí v těle pryč, už jsou pro tebe zbytečné .... ty způsobují zvětšení vaječníků, ty rostou a jak se zvětšují, tak tlačí a fakt to bolí ... a když rostou, tak se břiše tvoří tekutina a ta tam nemá co dělat a ta taky tlačí a to zejména na plíce .... když je to akutní, tak tě zavřou to nemocnice na infuze a osávájí ti tu vodu z břicha.

Aladin: původní klinika ... dr. tam semnou téměř nepromluvili, nic nevysvětlili pokud jsem se neptala .... předávkovali mě pravděpodobně hormony (tím vznikl OHSS) a když mě viděli, že nemůžu ani chodit, dýchat jen v předklonu, tak mi řekli, když bude nejhůř, jeďte do nemocnice ..... a pak další a další nesrovnalosti ... to jsem ještě zvládla, ale dostalo mě to, že mě poslali na laparoskopii a hysteroskopii s tím, že se kouknou dovnitř, když se IVF nepovedlo, že tomu nerozumí, že vše bylo krom OHSS v pořáku, vajíčka na jedničku ... dokonce jsem 4 darovala, možná doufám teď už nějaké šťastné ženě .... a když mi nedošla ms a já měla jít na zákrok, tak ho neudělali a když jsem volala pro nový termín, tak mi ošetřující mudr. řekl, že nesouhlasí s tím, jak klinika funguje a co jsou jejich priority a že z tama odchází, že mi to neudělá a že je to prý pro mě zbytečné, že to dělali jen abychom neměli ruce založené v klíně .... a to mě naštvalo, nejen, že mi řekl, že si mám najít jiného dr na klinici (je jich tam 3 a půl)... ale, tak snad vědí, co je potřeba nebo ne ?
Nový Car ... jeho plus ..... transfér embryek dělají pomocí UTZ a vidíš to na plazmovce, jak ti je tam vkládájí a může u toho být i manžel ... původní Car vůbec toto nedělá .... a k tomu, že mě vyšplouchla při ET nějaká tekutina ven a já jsem byla vyděšená, že to byly embryjka a že je po všem ..... a nikdo mi k tomu nic neřekl ...
prostě se to nakupilo a já uznala za vhodné, že je potřeba změnit kliniku.
Znám holky, co jsou naprosto spokojené s tímto Carem, ale já bohužel neměla to štěstí ....

ketyz
4. led 2010

Ahoj,
aladin: tak to já už si založila sešitek na otázky, pořád se totiš snažím si celou záležitost moc nepřipouštět a zaměřuju se na cokoliv jiného, pak ale občas zjišťuju, že jsem se vlastně chtěla zeptat na x dalších věcí
Já jsem naopak co se čekání týká musela dr. brzdit, po IUI, sotva jsem slezla ze "stolu" na nás hned bez přípravy vytáhla formuláře (té IUI nedávala šanci a ani se nedivím vzhledem k výsledkům) a to narazila, holt jsem chtěla čas abych si to srovnala v hlavě a na to asi dr. nejsou moc zvyklí
Taky jsme v té době už měli vybrané lyžování v lednu v Itálii a když jsem se měla rozhodnout jestli hory nebo hormony, tak jsem prostě exot, ale přišlo mi, že posunout celou proceduru o měsíc není až takový problém

abig
4. led 2010

Antoanet .... tak se hoď do klidečku .... u mě se OHSS projevil, sotva jsem otevřela oči po narkoze .... bolest horší jsem nezažila ..... 3 den jsem se cítila relativně v pohodě, ale 4 to přišlo znovu a to došlo i ET. Trvalo to ještě takový týden, než jsem se pořadně narovnala ...

Měla jsem 16 vajíček, z toho jsme 4 darovali .... 11 oplodnili ... údajně byly ok 2 ... jedno 9buň a morulka a ty mi zavedli ... takže musím celé IVF absolvovat znova ..... ( a to mi říkali, že jsem ukázkový nadstandartní typ, že budu mít mnoho eskymáčku .... fňuk, prdlajs ... jen oči pro pláč ... fakt mi valily slzy po tváři, když jsem se dozvěděla, že jsou jen dvě)

K tomu puregonu, mě ho dali rovnou v Caru .... stál nějaký 1.034 ,. ampulka .... dali mi 5ks .... takže přes pět tisíc ....
Mě zůstala 1,5 ampule ... tu půlku můžu vyhodit, je otevřená dlouho ... ale tu jednu využiji teď (pokud budu stimulovat stejně jako minule, kdo ví?) ... takže ano, tím, že už jsis jí zaplatila, tak v podstatě do případného druhého pokusu budeš mít navíc, tutíž, nebudeš muset kupovat dávku ..... tím "ušetříš" ... jen nahlásíš u sestry, že máš jednu ampuli a až jí spotřebuješ, tak si zaplatíš novou ...

aladin
4. led 2010

abig: a do kterého Caru teď chodíte? Abych řekla pravdu, tak po první schůzce jsem byla taky dost naštvaná. Bylijsme tam s manželem na společné konzultaci a doktor se ke mě choval, jako bych mohla za všechny problémy světa. Bylo to husté, ale říkala jsem si, že jsem asi zbytečně přecitlivělá a neměla bych si ty řeči tak brát. Během té konzltace se tam chodili dokroři radit, s otázkama, jako by teď dostudovali. Ale dneska jsem byla mile překvapena. Mluvil se mnou mladý doktor, byl strašně fajn, pořád se usmíval a všechno mi vysvětlil, na co jsem se ptala. Nejsem nějaká citlivka, ale když jde o takovou důležitou věc, chtěla bych mít tu nejlepší péči, ať to stojí, co to stojí...

abig
4. led 2010

Ketyz ahoj .... dobře jsi udělala, já to taky před prvním pokuse měla stejně. My věděli ,že jinou možnost nemáme, ale dr. na mě, že začneme hned .... a já na něj vytřeštila oči ..... uaááááá ...... a říkám, ať se nezlobí, že jsem netušila, že by to mohlo jít taky rychle, ale že se chystáme na hodně drahou dovolenou, která je zaplacená ..... po té co jsme řekli kam, tak mi předepsal Norethisteron na odsunutí ms, abych si to tam užila, protože ms měla dorazit na dovolené ... takže jsem nepřišla ani o cyklus ..... a jak jsme se vrátili, tak jsem to vysadila a jak došla ms, tak jsme šli na věc.

Člověk se hodil relativně do klidu, změnil prostřdí, přišel na jiné myšlenky .....

emmm
4. led 2010

Ahoj holky, můžu se k vám přidat? už dlouho vás pročítám, myslím, že snad od začátku vaší diskuze... 🙂 my jsme měli v prosinci 1.IVF, které bohužel nedopadlo, z 19. vajíček nakonec nebylo ani jedno embryjko, které by mohlo jít na ET 😒 tak jsme ted podstoupili imunologii a čeká nás ještě genetika, a v březnu bysme měli jít do 2.IVF 🙂

antoaneta
4. led 2010

Abig: 😨 .....tak to mě moc mrzí..... tolik..........a nic.... a ještě jste mohly mít čtyři do foroty.......ach jo. Úplně tě chápu, srdíčko se mi z toho svírá.
Ale to už je pryč, teď Vás čeká nový krok a uvidíš, že to bude teď už všechno v pořádku! Já tomu věřím. Seš strašně hodná, ale teď už budete myslet jen a jen na sebe a necháte si je všechny!!! Všechny budou jen vaše a do zásoby!!!! A vše proběhne v pořádku, už tě tak stimulovat nebudou, a budou tě víc hlídat. A šak co, ať ti daj těch hormonů půlku, - poloviční množství vajíček je taky přece super!!! To bys jich měla vlastně tolik jako já 😉

abig
4. led 2010

Emmm ... vítej .... krucíš .... jsi druhá, co znám, že nedošlo k ET ... upřímně mě to mrzí ...... ach jo .... takže hodně síly do dalšího pokusu .... a ten se bude počítat znovu jako pokus jedna na pojišťovnu, protože pokud nedošlo ke kompletnímu IVF, tudíš k ET, tak to nepočítají ...

ketyz
4. led 2010

abig: my nechodíme do Caru moc dlouho, poprvé jsme tam byli na konci září a do té doby jsme neměli ani jedno vyšetření, prostě čistý list papíru, takže verdikt IVF na začátku prosince byl šok, v tý době jsem ani netušila co to bude obnášet, ve středu tam půjdeme vyplnit všechny formuláře, předpokládám že si doplníme chybějící informace a než se nadějeme bude únor/březen
taky mám dojem, že dr. v dnešní době předpokládají, že dopředu už všechny víme a známe přinejmenším to co oni a budeme vést diskuzi na úrovni

aladin
4. led 2010

Vím, že to není indikace kvality a odbornosti, když se někdo směje a odpovídá na otázky. Šla jsem do tohohle Caru na doporučení mého gynekologa. Doufám, že se nespletl. To první IVF budeme absolvovat tam, snad to bude v pořádku...Ach jo, štve mě, ža dneska se už nedá fakt nikomu na 100% věřit, i když do toho vložíš spoustu úsilí, nervů a peněz....Určitě to budeš mít v novém caru lepší, hlavně ať už je fazolka v bříšku 😉 😵

abig
4. led 2010

Antoanet ... no to víš, že tentokrát budu sobec ... a určitě už nebudu mít tolik hormonů, tutíž nebude tolik vajuch ..... 😀

No, asi si myslím, že zkusíme tu minimálku .... z tama získáš takových 2-8 vajíček ... takže by to mohlo jít .... uvidíme fakt až po konzultaci, teď jenom spekuluji ...

Aladin .... Car jsem ti napsala do IP ... nechci tady propírat jména ... ke každému mají jiný přístup a nechci se tady potom dohadovat s někým ....

antoaneta
4. led 2010

Ahoj emmm.... teď v prosinci? A měli jste ty jo, - 19 vajíček???? Tolik????? A syndrom se ti vyhnul??? A fakt žádný nebylo dobrý???? 😠 A do prdele......., sory.... ale jsem z toho vážně celkem v prd...., ty jo, co my? my jich měli jen 8. To jsou teda vyhlídky..... ☹ 😢
Ty jo. Já tomu nemůžu ani věřit to není snad možný, že fakt ani jedno. A měli jste k tomu ISCI??????

abig
4. led 2010

Antoanet ... NEZLOB ... žádný stres ... každá jsme jiná ... no tak .... že ti tu zakážu až do ET chodit ?????

abig
4. led 2010

Mám základní pravidlo ... neříkat v Caru nahlas, že dáme cokoli (penízky), abychom měli mimi .... oni slyší cinkání dukátků a pak se tak chovají ... nenadbíhají, nestarají se .... myslí si, však oni to zaplatí ...

antoaneta
4. led 2010

..... už mlčím, už mlčím 🙂 🙂 😀

abig
4. led 2010

Hodná holka .... 😀 odpočívej a nestresuj, prosíííííííííím. Děkuji.

antoaneta
4. led 2010

Holky čáu, už asi dneska končím, manžu ze mě už chytá totiž asi fantas 🙂 , vše k čemu se tady dočtu, tak mu vzápětí tlumočím 😀, už mám pocit, že mám druhou abig doma 😀 (nic abingo ve zlým, si zlatíčko) 😉 Takže zas až zítra, po tom důležitým telefonátu do caru!!!! A moc tady dlouho neplkejte, ať si to stihnu zítra všechno dočíst.... 😀

emmm
4. led 2010

Díky za přivítání holky 🙂

antoanet, vůbec se neboj, já ti naopak jen závidím 8 vajíček, to je úplně ideální počet, mít 19 není ideální, naopak, je to špatně. Když je moc vajíček, tak to pak jde na úkor jejich kvality - což je náš případ, z těch 19ti se jich oplodnilo jen 4, tři to vzdaly rovnou a jeden chudáček zůstal asi 2 dny a pak to vzdal taky ☹ U mě se toho paní doktorka bála a její obavy se vyplnily... Jenže jak jsem mladá, tak moje vaječníky holt produkují a reagují na stimulaci až moc 😒 alespoň takhle mi to paní doktorka vysvětlila, takže příště zkoušíme jiný protokol a ještě menší dávky. A OHSS jsem měla a... jak píše Abig - PIJ!!! Já pila ke konci pak už 5 litrů denně jak jsem byla zoufalá, břicho mě bolelo od OPU neustále a OHSS mi začal tak dva dny po OPU a jediné co můžeš dělat je pít, pít, pít. Mě bolel každý krok, zvednutí, nadechnutí... bylo mi špatně i od žaludka, na omdlení... fakt je to hnus, ale tím pitím tomu předejdeš, tak vzhůru do pití 🙂 já jsem na něj byla připravená, v CARu mi to říkala dr. pořád, že se mi nejspíš nevyhne a taky ne.