Těhotné po IVF

luzza
19. bře 2009

Tak vás tady všechny vítám 🙂 🙂 🙂
Můžeme rozjet dalších 10 000 a tentokrát legálně na těhulkách 😉

luzza
autor
24. srp 2009

jani
já už si toho všimla na rajčeti 😅 😅 takže se mi to nezdálo 😅 😅 no to je krásný 😵

kay
24. srp 2009

luzzi ale prosím Tě, v ždyť sama moc dobře víš, že každý mimčo j jiný a každé má svůj rlstový režim abych tak řekla, takže nějaké tabulky jsou na prd 😀 a porovnávání taky 🙂 takže gratuluju, prostě je to super, že začly.. .-) holky ještě mi řekněte jak dlouho tak tu hlavu udrží? já mám totiž jako pocit, že všechna mimina jak začnou pást tak už drží hlavu furt, ale to asi není pravda že ne? 😅 😀

jani fotečky nádhera, hlavně ta jak stříháte nehty, teď nevím komu, bo má zavřené oči 😀

jmisa
24. srp 2009

Já mám oči zelenohnědošedé (táta je modrooký a máma hnědooká) a muž má oči modré.
Alex má zatím takové tmavošedomodré.

m.e.l
25. srp 2009

Bré ranko,
jsem vás trochu dočetla.
Proti očkování já nejsem, aby mi dítě onemocnělo na nemoci které jsme už dávno vymítili mi připadá docela risk, obzvláště když se teď v republice objevuje kde jaká "pakáž".
Míšo, mě tenhle měsíc přišla mateřská až včera!!! Už jsem docela nadávala. Na účtě nula nula prd, ještě že nás táta uživí. 😀
Stále čekám na nějakou reakci na očkování, jediné co zatím bylo tak prosténaná noc, tolikrát jsme dudlík do půlnoci ještě nenahazovali.
Luzz, až tak modroočko Lukýs není, spíše se vybarvuje do manžela - to znamená modrošedoočko. 😵

luzza
autor
25. srp 2009

bré ranko 🙂
s očkováním mám jasno - jsem rozhodně pro.. nemám nad čím přemýšlet... 🙂

jmis
alexe typuji na světlá očička 🙂

jmisa
25. srp 2009

Ahoj všem.
Dneska jsou nám 2 měsíce 🙂
Jdeme na kontrolu kyčlí, určitě bude mít v tu dobu hlad, jsou to dvě hodiny po "snídani", takže budu hledat na poliklinice volnou židli, abych za dozoru důchodců mohla vytáhnout mlíkárnu a ukojit uřvaného tyrana 😀

Mel, já nejsem proti očkování obecně, to povinné naočkuju.
Jen se mi zdá, že se zbytečně očkuje kvůli každému prdu a pak z toho jsou i probémy. Tak proto ta volitelná očkování budu zvažovat.

Luzz, já si zase myslím, že je bude mít po mně, já ty oči taky nemám úplně tmavé, ale vybarvují se mu řasy do tmava, muž má světlé a já hodně tmavé, no uvidíme. Jaký měl oči embryolog si nepamatuju 😀

m.e.l
25. srp 2009

Míšo, gratuluju Alexovi k dvouměsíčnimám. My máme dneska taky kyčle, doufám, že podruhé a naposled. No některé věci na očkování jsou možná zbytečné, ale pneumokok mi zrovna třeba zbytečný nepřijde. 😉

jmisa
25. srp 2009

My jdem dneska podruhé taky, tak nevím, jestli ještě půjdem. Naštěstí dr. objednává na přesný čas, tak se tam nečeká, jako někde, kde maj prostě interval dvou hodin a nahrne se tam spousta miminek. 😝

m.e.l
25. srp 2009

Míšo, jo u nás tam přijdeš mají na sono vyhrazenou hodinu a pak jdeš k doktorce, takže hromada mamin a jedna doktorka a jeden čas. 😝 Se fakt těším. 😠

jmisa
25. srp 2009

Mel, aha. Tak tady ten dr. si dělá sono sám. Doporučila mi ho sestřička na dětském, že se u něj právě nečeká.

luzza
autor
25. srp 2009

tak u nás je to na kyčlích taky na pytel 😝
dělaj se od 13 hod do 14,30 a kdo dřív přijde,ten dřív mele 😝
naštěstí my nečekáme nikdy,kyčle dělá naše paní doktorka (ode mne z práce),takže jak se objevím,tak můžem dovnitř...i když ty pohledy těch maminek jsou někdy vážně ostrý 😅 🤐 😔 😅 my jdem zítra...už potřetí...

očkovat proti každému prdu je blbost...ale pneumokoky jsou jedny z nejtypičtějších onemocnění dětskýho věku,takže nemám o čem přemýšlet 😉

jmisa
25. srp 2009

Tak kyčle dobrý, musíme ale ještě ve třech měsících.

m.e.l
25. srp 2009

Tak my kyčle 😝 . Mám pocit že baba, aby vidělala tak posílá každého ještě jednou. Byly jsme teď u jiné doktorky, takže ze měsíc RTG (na sonu nic pořádně nebylo vidět přes kejtičky). 😠 Široké balení (na to kašlu, to má přes noc, to musí stačit) a cvičení.

jmisa
25. srp 2009

Mel, nám dr. říká, že taky pokračovat ve cvičení, tak na něj koukám, jak z jara, že minule nic neříkal, tak koukal zase on a že klukům doporučuje cvičení preventivně všem. 😝 Pak mi ukázal cvik, kterej stejně dělám, když vyháním prdy 😀

hanulka3112
25. srp 2009

Ahojky holky 😉
Melí tak říkáš, že Luky by mohl dělat Leonkovi bodýčkového bráchu jo 😉 hoď v něm někdy foto 😉
Vidím, že jste probíraly očička, tak naši malí je mají zatím tak nějak do modra jsem zvědavá co z nich vyleze 😀

m.e.l
25. srp 2009

Míšo, tak prdy už nevyháním, ale cvičit holt budu, snad se mi u toho nepokandí. 😀 😅

jmisa
25. srp 2009

Mel, no náš posera se u toho často po*ere 😀

kay
25. srp 2009

ahojte holky,

tak jsem se probudila, resp. sousedi mě probudili 😠 , z půlhodinovéhokomatu. Naštěstí na tom je Stela podobně 😀 byli jsme ráno v té nemocnici na uzv, tak je to všechno v pořádku, docela jsem si oddechla. Je to tam teda pekelně moderní, musela jsem volat anip, co jako tam mám dělat 😀 M. byl samozřejmě protivnej a řekl že je jen řidič a hlídač kočáru.. pak se dal teda trochu do kupy.. On jak je v novém prostředí a nemá všechno pod kontrolou, tak je horší jak já 😀

pak jsem jela do té Brány, kočena mi tam ukázala manducu a beco. shodly jsme se že na manducu je ještě S. malá, resp. chce koukat, ale ještě úplně neudrží hlavu, takže moc nedá použít, ale nebrečela v ní jako minule.. jak jsem ji vyndala tak jsem slyšela pěknej průser 😀 no a to už jsme zkoušeli šátek, v šátku byla Stela moc spokojená, takže jsem se rozhodla zatím pro šátek, ikdyž obdobný problém, hlavu ještě nedržela, ale musela všude vidět 🙂 tak to budeme prostě doma trénovat.. musím ho ale koupit přes net, bo tam neměli žádnou pěknou barvu. doporučila mi šátek Amazonas, že je jemný a není tvrdý.

pak jsme se stavily za babičkou do práce - kočár se víceméně nevlezl do výtahu, babička (moje mamka´) si dokonce S. podržela, ale S. začla opět za chvilku plakat.. No a pak jsem se stavila do práce, to jsem ještě neviděla normálně jak se Stela řhtala na celý kolo 😀 normálně se na moje dvě kolegyně smála jak ještě snad nikdy.. ale nepůjčovala jsem ji.. no a pak zážitek z mhd prostě děs.. na první šalině se lidi klasicky rozestoupili do jiných dvěří a dělali že nevidí, nějaký mladík z šaliny mi pohohl. na konečné jsme poprosila pána, asi byl starší než vypadal a pak dostal vynadáno do manželky, že nemá ty kočáry brát, kdyby upadl. no a u autobusu na který jsem čekala 15 min jsem oslovila blázna, který tam do mě něco kéroval a ještě do nějakých dvou paní s kočárem než vystoupil 😀 moje nervy.. už dlouho to zase nechci absolvovat.. Omlouvám se za dlouhý příspěvek.

očkování taky nebuduřešit jakékoliv, resp. animoc o dalších nevím, ale ty pneumokoky teda jo, sama si dost pamatuju, že jsem mívala hodně záněty středního ucha a často mi píchali uši a je to dost blbé.. takže to jsme neváhala. nejen kvůli zánětu ucha samozřejmě..

co se týče kyčlí, tak my jdeme na 3. kontrolu 3. 9. myslím.. u nás nám řekli hned, že jsou 3 kontroly - v nemocnici, po 6N a ve 4 měsících myslím. My teda nemuseli dělat nic, tak snad už to teď bude dobrá, já
prdíky občas vyháním a někdy jen tak ty nožky cvičím, ale to jen fakt někdy. A je to taky jeden doktor a spousta dětí a mamin v čekárně, resp, je to celý otevřený prostor.. ale jde to docela rychle..

jmisa
25. srp 2009

Kay, ono záleží na dr. jak to bere. Někdo doporučuje široké balení všem preventivně do těch třech měsíců, někdo jen při nálezu, to stejné se cvičením.
Koukla jsem se do zprávy a máme tam kyčle Ia, takže jsme OK.

S MHD si zvykneš 😀 Já jezdím minimálně a jen tam, kde jezdí nízkopodlažní spoje.

Jo a na ten šátek si přečti reference. Vím, že si hodně stěžují, že tlačí do ramen.
http://www.nosenideti.cz/china.php?phpbb=phpbb/...

luzza
autor
25. srp 2009

jmis
tři kontroly jsou celorepublikově...je to tzv.SYSTÉM TROJÍHO SÍTA nebo by to tak aspoň mělo být...
1.v porodnici, 2.v šesti týdnech a 3.ve třech měsících....
pokud je nález zcela jednoznačný,široké balení není třeba... měla jsem o tom přednášku 😉 😉 😉

jmisa
25. srp 2009

Luzz,
tak my budeme mít 4 kontroly 😀 3 u tohoto ortopeda, to síto říkal taky dneska 😀

m.e.l
25. srp 2009

No my taky čtyři, protože najednou tam údajně něco je. 😠

jmisa
25. srp 2009

Nám koukali v porodnici, ale teda jen rukama.
Pak nás poslala na ortopedii až naše dětská a první ultrazvuk měl kolem toho třetího týdne věku, další teď ve dvou měsících a třetí ve třech měsících.

Mel, co Ti napsali do zprávy? Jaký tam máš číslo (Ia,Ib,IIa,IIb apod.)

luzza
autor
25. srp 2009

jmis
no u nás dělají ten první ultrazvuk před propuštěním z porodky 😉
my měli v šesti tý Nela II.a vpravo a II.c vlevo a Eliška II.c oboustranně...
a ve 12.tý měly obě II.a oboustranně

luzza
autor
25. srp 2009

melí
lukýna už asi berou jako velkýho kluka,že musí na RTG... 😉 jukni......

Rozpoznání vady kyčlí je založeno klinickém vyšetření "trojím sítem" a pomocí ultrazvukového vyšeření. Toto vyšetření proti RTG vylučuje radiační zátěž. Ultrazvukové vlny nepronikají kostí, ale dobře zobrazí tvar kloubního pozdra a postavení chrupavčité hlavice (po narození jsou kosti v oblasti kloubů chrupavčité a na RTG neviditelné). Sami jsme se podíleli na rozvoji této metody v ČR a publikováním výsledků jsme pomohli nahradit rutinní vyšetřování všech dětí pomocí RTG ultrazvukem. Proto dnes RTG vyšetření v časné diagnostice prakticky nepoužíváme. Místo má rtg vyšetření při větších vadách a složitějších vyšetřeních a k ověření výsledku po ukončení léčby. U větších dětí a při následných kontrolách však dále využíváme RTG vyšetření.

m.e.l
25. srp 2009

Luzz, no právě, že ho bere jako většího a hlavně problém s jeho "špíčkem". Jenže prostě nejsem moc nadšená z toho rentgenu u 4měsíčního dítka. Ve zprávě asi žádná čísla nemám. Zpráva: Eutrofický kojenec svalový tonus piměřený, abdukce volná, jamky plné Barlow negat, Ortolani, Betman negat. Sonogram Graf I jádra 0, poučení abdukční balení, cvičit dle instruktáže, kontrola za měsíc pak RTG kyčlí.

jankatr
25. srp 2009

ahojky - tak my máme taky v plánu další kontrolu kyčlí na sonu - dvakrát nás kontrolovali v porodnici a u ortopeda už budem potřetí.... - všechno je OK ale nemáme ještě jadýrka

Holky - tak dneska jsem zavezla kočárek na reklamaci. Jela jsem sama jen - s klukama (všema 3 😵 ) - až do Jihlavy 🙂 🙂 🙂 Akorát s náma jela švagrová s dcerkou ale ty jely druhým autem. Odvezly jsme kočárek a pak jsme šly do ZOO 🙂 bylo to docela fajn 😉

m.e.l
25. srp 2009

janky, teda z tebe bude za chvíli profesionální řidička, jsi šikulka. 😉

kay
25. srp 2009

ahoj Janko, teda Ty jsi fakt dobrá 🙂 a co v ZOO? dobrý? a jka jste tam byli všichni kdy jsi neměla kočárek? 😲

jmis, teeeeeda děkuju, já ho ještě neobjednala.. ale jak čtu tak asi ani neobjednám. Máš nějak tip na dobrý šátek? Ta hlčina říkala že dobré jsou ty storchencosi.. 🙂 ale jsou už dražší.. Ty máš nějaký?

luzza
autor
25. srp 2009

jani
můžeš se živit jako šoférka 😀 😀 😅 😅

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru