Těhulky ze Sanatoria Art, České Budějovice

helik3
28. srp 2008

Nazdárek kočky,

zakládám toto téma jaké návazné téma na naše snažilkovské - snažilky ze Sanatoria Art.

Budu ráda, když se tu co nejdříve všechny sejdem a budou se nové těhulky z Artu přidávat a budeme si zde pomáhat a řešit své problémy 🙂

Čekám na Vás 😉

petreva
21. bře 2009

Tak bylo dobrý, že jsem něco málo o tom, co se bude dít, věděl dopředu a porodnici jsme viděli předem. Ale bylo super, že jsme přijeli s už na 5 cm připravenou Evčou a porod postupoval pořád dopředu, relativně rychle to probíhalo. Trochu jen škoda, bylo tam víc šití. Elenka je ta nejhezčíí ženská pod sluncem, a to jí není ani den.
Musím ale veřejně chválit Evču, protože obdivuju jak si statečně vedla, dýchání, tlačení, překonávání bolestí,....

petreva
21. bře 2009

Menny, to je jasný! Vy jste si s Evčou navzájem fakt dost pomohly, správný slovo v správnou chvíli dokáže věci.
Tobě taky dík.
Já se loučím, jdu za svýma kočkama.

menny
21. bře 2009

Jé to je krásný jak hezky mluvíš o Evče!!!
Na Elenku se moc těšíme!! Nemáš nějakou fotku, aby jsme se pokochaly
Evča je šikulka. Tak to šlo relativně hladce
Šeš tedy pyšný manžel a taťa 🙂

menny
21. bře 2009

Peťo děkuju!! Evča mi taky hrozně moc pomohla, je to poklad!!!
Jsem strašně šťasná s váma objema!!
Moc svý holky pozdravuj
Ahoj taťko

peda
21. bře 2009

Jé,pyšnej taťka,to je krása,normálně mám husí kůži a po tvářích se mi kutálejí slzy jak hrachy.Moc oceňuju odvahu tatínka 😵 vejít na diskuzy,opravdu a ještě jednou velikánská gratulace celé šťastné rodince 😵 😵 😵
Moc Evičku s dceruškou pozdravujte.

kacena00
21. bře 2009

holky já zase budu ubulískovaná... se mnou ty emoce strašně cloumaj, zase se mi vybavil ten pocit nekonečnýho štěstí v den porodu, když to tady čtu 😵 😵 😵 a to že sem to mohla prožívat s tím nejlepším chlapem pod sluncem 😵 😵 😵 a teď mám dva nejlepší chlapáky 😵 😵 😵 😵

jinak se připojuju do klubu těch co jim musely tlačit na břicho..mě totiž začala ta analgetika z epidurálu působit přesně ve chvíli, kdy sem měla tlačit, tak sem toho našeho broučka trápila dýl než bylo nutný, protože sem necítila tak dobře to jak tlačím

já jdu, protože musím bejt blízko toho našeho miminka jak sem teď dojatá, tak pa a dobrou

cipisek007
21. bře 2009

Jéé tady byl chlap a novopečenej tatínek a já ho prošvihla 😀
Petře, děkujeme za informace a že Evičku i Elenku moooooooooooc zdravíme!! 😵

mon73
21. bře 2009

ahojky 🙂
Jé, miminko je tu. A skoro v přímém přenosu. Evi a Petře 😉 , moc a moc gratuluju a Elince přeju všechno jen to nejlepší.

Účtuju (jako vždy na poslední chvíli) , tak nemám moc času, ale dneska sem nahlídla v pravou chvíli. 🙂

menny
22. bře 2009

Dobré ráno
Kačko taky jsem včera a vlastně ještě dnes musim myslet
na ten pocit absolutního štěstí když jsem Matouška držela prvně v náruči 😵
Pořád nemůžu uvěřit, že Matýska mám, po to všem. Že byl takový bojovník
a nevzdal to a hlavně, že je zdraví. Pohled na něj je jak dívat se na ten nejkrásnější zázrak!
Jeho jméno znamená- dar Boží- a je to tak!
Musim myslet na Evču, jak hrozně musí bejt šťastná

Kačko co to lehátko, jak jsi na konec vybrala? Jukla jsi na tu hrazdičku?
Moni, tada to opravdu účtuješ na poslední chvíli. Když si vzpomenu, jak v tuhle dobu
jsem chodila z práce i ve 20h a účtovala a účtovala až mi z toho šla hlava kolem. Tak ti
to vůbec nezávidim 😒

Jsem dnes po ránu líná jako veš. Vůbec nevim co budu vařit. Vepřový v lednici a co s nim?
Jsem nějak bez nápadu. Asi s rýží. Co bude dnes vařit vy holky?

menny
22. bře 2009

Jé holky Matýsek se na mě usmívá!!!!!
Takhle se usmál včera prvně, ale myslela jsem,
že je to ten psotníček nebo jak se tomu vlastně řiká,
ale on se vážně cíleně usmívá!!! 😵 😵
To je tak krásný 😵

indigo
22. bře 2009

Ahoj holky,
tý jo jak to tu krásně popisujete, jak se vracíte do dne porodu, tak to na mě taky nějak přišlo, a že už je to dááávno! 😎
Menníku - jé, úsměv, to už se bude culit pořád, to tvoje malý sluníčko. 😎 V chytrých knížkách píšou, že se dítě začíná smát kolem 6ti týdnů. Já už se nemůžu dočkat porodu... 😀 😎

cipisek007
22. bře 2009

Peťulko, ahojky!
Heleď David včera dělal vepřový plátky na kmíně s rýží. Bylo to dobrý. Dnesrka budu vepřový péct a k tomu špenát a bramb. knedl. Ten jsem se nedavno teprve naučila, tak bych ho teď vařila furt 😀
Tak yjsem se těšila, až se holky budou opravdu smát anebude to jen psotníček. A už u toho vyluzujou i zvuky až se jich samy leknou 😀 To pak vyvalí oči, rozhodí ruce akoukají, kde se ten zvuk vzal. Barča dneska ráno dokonce řekla GAJ 😀 Je to fakt krásný.
Nejhezčí je, když se holky tlemí v noci. Když je přebaluju před jídlem. TO si ty tlamičky můžou roztrhat. Jsou asi rády, že mě vidí.
Jinak na dnešek jsme opět vydržely dlouho spát. Krmili jsme v 18:30 a pak 1:45, 4:30 a 8:30 🙂
Dneska je tam zase krásně, asi vyrazíme zase na prochajdu po obědě.

kacena00
22. bře 2009

ahoj holky, psala mi hela, protože sem jí dávala vědět, že je malá na světě, no tak mi jí je celkem líto, ůpáč je asi už opravdu dost vyřízená, teda tu fakt zachrání jedině porod! 🙂

peťo, a náš Cyrilek znamená v jednom překladu panáček - to byl takovej srandovní panáček jak byl samá ruka samá noha 🙂 a sluníčko, a pro nás to je opravdu sluníčko, svitlo nám v pravou chvíli, kdy jsme nedoufali že někdy budeme mít vlastní děti a chtěli sme si začít řešit adopci, takže u nás taky nomen omen 😉

já s tím lehátkem pořád váhám..

u patrona se mi líbí, že je to českej výrobce, že je nosnost až 15 kilo- body pro patrona, chicco má hezčí vzhled ale nosnost jen do 9 kg, ale zase jde dát do lehu, což ten patron ne..tak nevim, je to hodně důležitý, aby šlo lehátko do lehu?

kacena00
22. bře 2009

jo a s tím úsměvem já se nechci vytahovat, když tady píšete že až kolem 6 týdnů, ale na mě se už několikrát usmál, a prostě si myslím že ten psotníček 😀 😀 jak píše Péťa že se pozná od toho cílenýho úsměvu, ono se to mimi jinak tváří a jakoby povzbuzuje k povídání že hejbe hlavičkou..teda aspoň mi přijde že ten můj klukánek už se na mě asi třikrát takhle usmál 😵 😵 😵

menny
22. bře 2009

Indi je to hrozně emotivní, když některá z nás porodí,
vždycky musim myslet na své těhu a porod.
Tolik jsem se bála toho co nás čeká a nemůžu fakt uvěřit
tomu štěstí, jak to dopadlo, že Matýska mám.
Sama víš jak krásný je být mámou a brzo jí budeš 2x.
Člověk je natěšenej 🙂

Kačko s lehádkem jsem měla taky děsný dilema, tak jsem ráda,
že se to tak nějak vyřešilo za mě. Docela mě ale mrzí, že nejde úplně do lehu,
kuli páteři. Malej tam často usne a pak ho musim přendat, nechci aby tam spal.
Zas ale oceňuju, že jde úplně složit a že je do víc Kg

Míšo no je to prča, když si u toho takhle holky broukaj.
Matýsek řiká GI a EU a to je výraz naprosté spokojenosti.
Do toho se teď začal usmívat a to nemá chybu
Prostě paráda
Od rána má pusinu od ucha k uchu 🙂
K obídku mě Davča ukecal na špagety, tak je vyřešeno, ale chtěla jsem
dělat to vepřový na kmíně.

Kačko by už se usmíváte jo?
No vidíš.
Teda ta Helča má fakt záhul ☹

Od zítra mi začíná trochu hektický týden.
Zítra s malym na kyčle v úterý rehábko, ortopedie, a preventivní v 6 ti týdnech
Ve středu jsem měla jít na gyndu, ale jdu až 2.4. a ve čtvrtek mě asi čeká zubař ☹
Musim na RTG a pak trhání ☹
Taky mi končí 6-ti nedělí a to tchýně řikala, že budou chtít přijet, tak se děsim, kdy zavolá.
Oba jsou v důchodu, tak to přijedou min na týden. Se picnu.
Jediný štěstí, že máme malej byt a nemaj kde spát, tak budou vedle v ulici v pensionu našeho kámoše,
tak tu aspoň nebudou furt.

Jdu vařit ženy zatim pa

achalteke
22. bře 2009

Se taky těším, až se na mě prcek usměje 😀 😀 😀 😀
Meníku a vy plánujete ještě jednoho broučka? 🙂

menny
22. bře 2009

Ahoj Jájo, no pokud to půjde, tak by jsme ještě jednoho prcka
rádi. Bojim se ale hodně těhotenství. Oboje bylo na prd.
Tak uvidíme 😉
Kdy jseš k doktorovi na kontrolu? Už by mohlo být vidět pohlaví 🙂

achalteke
22. bře 2009

Meníku na kontrolu jdu 1/4 a doufám, že tedy i na UTZ a budeme už vědět i pohlavíčko 😀 už bych si to fakt moc přála vědět 😵
Menny a ty jsi si kupovala lehátko až po porodu? Já mám právě hlavu v pejru a asi bych to nechala až na pozdější dobu, protože skutečně nevím podle čeho vybírat...
Si pěkně dlabete, mňam špagety bych si taky dala - miluju je 😀
a ´máte fakt náročný týden tak ať to zmáknete na 1, zub tě nebolí a máte to všechno brzo za sebou 😉

cipisek007
22. bře 2009

holky, tak tam je pěkně hnusně. Ráno to vypadalo krásně, ale po obědě se zatáhlo a začal fučet vítr. Jsem vymrzlá a vyfoukaná. Holky spokojený, najedený a chrní 🙂

Holky, co dělá ta Helča na mateřský za práci?? to mi nějak uniklo 😅

Peťo, teda tobě se ti doktoři sešli!! já jsem šla na gyndu po šestinedělí až v 8mi týdnech 😀 Sice jsem už byla doma ze špitálu, ale nějak nebyl čas. Naštěstí mě gyndyřka kvůli dvojčátkům vzala přednostně 🙂

Jáji, čoveče, doufám, že si z nás 1.4. neuděláš apríla 😀

indigo
22. bře 2009

Jo jo, fouká, byla jsem na balkoně sebrat prádlo a byla jsem ráda, že mě to neodfouklo.

Koukám 1. dubna bude opět kontrolní den 😀 já jdu ráno znovu k Čutkům a pak ke svý dr do poradny. Zubaře by to taky chtělo, to razítko do průkazky je asi potřeba... 😝

Jo a na gyndě po šestinedělí jsem byla asi 4 měsíce po porodu, jsem se sice objednala asi po 7mi tejdnech, ale zrovna jsem to dostala a pak byla doktorka pryč, tak se to drobet šouplo... 😎

cipisek007
22. bře 2009

a Indi taky!! No ještěže nebude v poradně Hauí, co? By si z tebe třeba vystřelila. Ona je všeho schopná 😀

inna12
22. bře 2009

čao Jájo 😀 tak jsem tu..na chatu jsme nejeli, to je počasí, že bych to ho našeho psího zlouna nevyhnala 😝
jsem ti číhla do alba, už máte kočárek doma? Moc hezká barvička 😉 já takovou chtěla aspon dovnitř kočárku, u toho našeho už v letošní kolekci není 😠

Indi, mě to na lodžii sfouklo vřes z parapetu, tak mám po květníčku 😢
K zubákovi mě můj dr. neposílá, asi bych měla jít což? Nebo se posílá až dýl? Ani mi nic neříkal k tomu tolerančímu testu na cukrovku a na ten bych já radši šla, táta můj má DB 😒 Kam se na to chodí??? Aby třeba nebyly dlouhý objednací lhůty...dělá se to prý do 28tt, tak musím radši asi zavolat na gyndu, jestli mě pošlou, další poradnu mám až za měsíc a to už budu 27tt 😝

holky, já jak byla před těmi čtrnácti dny nemocná, tak ted už mi nic není, ale mám pořád rýmu, prostě plnej nos a smrkám několikrát krev 😒 Už mě ta rýma nebaví, ted asi tři dny ta krev, tak si říkám, že to asi patří k těhu, to jsem nikdy neměla předtím...neměly jste někdo? Nevím, jestli s tim má cenu chodit k obvodní....

indigo
22. bře 2009

Čau Inuš!
No k obvodní stejně budeš muset jestlis tam v těhu ještě nebyla a k zubákovi taky, to tě gyn sám nepošle, to si musíš oběhnout sama. Tak vyraz k obvodní pro razítko do průkazky a zároveň s tou rýmou, to už musí bejt fakt otrava...
Na ten cukr posílá doktor, to už by ti měl dát aspoň žádanku, dělaj to určitě na Jihu a na poliklinice na Vltavě, na tyhhle 2 místa posílá moje mudra. Tak tam radši cinkni co a jak s tím cukrem. 😉

menny
22. bře 2009

Děkuju kočko 🙂
Lehátko jsem nekupovala, mám ho půjčený,
ale původně jsem si ho koupit chtěla, ale nemohla jsem se rozhodnout,
i když favorita jsem měla.
Jáji doufám, že nás nebudeš napínat a povíš nám co čekáš

achalteke
22. bře 2009

Nazdar holky 😀
Innuš já taky nikam nejela, páč mi zdechla baterka 😠 takže už je v nabíječce mrcha jedna... 😀
Kočárek s autosedajdou měl přijet v pátek a já kvůli tomu trčela doma celej den a nepřijel, páč doručovatel nějak zbabral objednávku....takže po několika urgencích a velmi slušných mailech 😀 přislíbila, že zítra dopoledne je jak na koni u nás...tak uvidíme
Na oplátku chválím Teutonku - dobrej výběr 😉 a barva je suprová. Můžeš s Dadunkou a Evčou probírat spolem 😀 .
Teď mě tak napadlo stihl Evče přijít ten kočárek? Asi ne co....
Innuš já taky trpěla asi měsíc na rýmu a smrkala jsem krev a vyplašeně jsem se ptala mudra na to - no a on řekl že je to ok, že je to zvětšováním objemu krve a překrvenými orgány (ještě že nemám penis 😀 ). navíc i nějak víc mi krvácejí dásně při čištění zubů 😒 ...
Indi a co ty u Čutků zase toho 1/4?
Míšo dobrej nápad - něco na vás na apríla vymyslím 🤐 😀
Koukala jsem, že má Barča v albu nového Cyrdíka - je to óbr fešák 😀 😀 😀 😀 a jestli budu mít malou slečnu zamlouvám si ho za ženicha 😝 😀

achalteke
22. bře 2009

jo k tomu zubákovi taky budu muset ☹ 😔 😝 ...

cipisek007
22. bře 2009

inni, k tý krvi z nosu. Mě nikdy krev z nosu netekla, ale během těhu několikrát. Měla jsem asi měsíc období, kdy mi obden prostě tekla. Sama přestala bez jakýchkoli mých zásahů. Od porodu se to už neobjevilo.
Zkus si stříkat do nosu mořkou vodu, zvlhčí ti sliznici, mě dost pomohla a pomáhá i teď (jsem alergik).

K zubákovi si holky musíte dojít samy, ale mě jen prohlídla, jestli je všecko v pořádku a že vrtat ani nic mi dělat v těhu nebude 😉

inna12
22. bře 2009

Indi, aha 😉 u našeho zubáka jsou objednačky 3 měsíce, to abych neměla dřív porozíno 😀 v úterý si zavolám na tu gyndu, jestli na mě s tím cukrem nezapomněli... 😒

Jájo, tyjo, to by mě naštvalo, kdybych se těšila až se potěším s kočárem 😝 budeš ho mít doma? Já na to nevěřím, ale asi ho necháme uskladnit v krámě...jen pro pocit...hlavně, že postýlka už je komplet složená 😀 😝
S Dadunkou jsme Teutonku probraly tak důkladně, že se též nechala zlanařit na trojkolku, tak doufám, že pak bude spokojená! Myslím, že byli v pátek taky už objednávat... 😉

Dadul, jak jste dopadli, vyptala jsi se co je přesně v té ceně?

Evča naposled psala, že se jim skrz kočárek měla paní ozvat a nějak nic, tak asi ještě nemají, ale snad se to stihne, mělo by to být asi 8 týdnů co objednávali 😉

hmm a je pravda, že dásně mi taky ted trošku krvácí....ale zeptám se na to, když už půjdu pro to razítko 😉

cipisek007
22. bře 2009

Barčo, Cyrdík je krásnej kluk!!! 😵

Peťul, Matýsek taky 🙂 krásná fotka, jak se tam schovává za ruce 😀 chtěla jsem se zeptat, jak se vám kyblíkuje?

inna12
22. bře 2009

Cipi, jo tu mořskou vodu pořídím, aspon něco, tak třeba to pomůže 😉