Umělé oplodnění - lékaři neumí odhadnout odběr

europa00
6. čer 2018

Holky musim na umele protoze nemam vejcovody..jinak u me vse fungeje jak ma...poprve mi vnutili clostik, protoze uplnou stimulaci jsem razne odmitla...po clostiku zvraceni mdloby...ani jsem ho nedobrala a i tak nekolik foliku..aleeeee nestihli odber..pod tou šupkou hormonu mi vyrostly 4mm za den s tim nepocitali...ted chtela jit do uplneho nativu...s tim ze si pry musim pichnout ovitrelle..vse jsem udelala na cas jak rekli...dva dny pred odberem uz moje bolesti...ppoznam kdy mam mit ovu....a uz pak salbli v den odberu uz skoro nic...jsem presne vedela ze folik bude pryc...uprimne ja byt nadopovana hormony a stat se tohle jsem fakt viiice nez nastvana...

oni me moc nerespektuji maji sve propocty atd..ale znam sve telo a poznam na sobe i rust foliklu...proste to zase propocitali blbe...
potrebuji si to co nejvice pohlidat sama, ale nevim jak doktori nesnaseji kdyz jim do toho nekdo fusuje....

pri jake velikosti vam podavali ovitrelle..ja ho nechtela ale rikali ze je nutnyyyyy, ze pry bez nen nebudou presne vedet cas ovulace..no to nevedeli ani s nim....a pry se nemusi vajicko odlepit od steny kdyz se nepichne..chci to co nejmene invazivni....ale prijde mi ze vse dealji tabulkove...a NECHAPU TO...kdyz se pise ze se injekce podava kdyz ma folik 18 mm a do 38 -40 hod prijde ovulace,...tak to je mi prece k odberu k nicemu..ovulace prece znamena prasknuti...a oni ho tam potrebuji mit..
me dali injekci v patek a na odber pozvali az v nedeli....a uz bylo pozde...ovulku jsem dle bolesti mela v sobotu...
fakt uz nevim jak se s nima dohodnout nebavi me tam dojizdet dokola na chybne odhady a jeste si pichat hcg hormon A ZBYTECNE...jak tomu predejit?? diky

maximaty
6. čer 2018

No a změnit CAR, jít někam kde vašim potřebám vyjdou vstříc??

europa00
autor
6. čer 2018

@maximaty no dle vse recenzi i zde dohledatwlnych jsou tam nejlepsi..do ostravy urcite nechci..tak zbyva olomouc...dojizdet kvuli toho az do brna si neumim predstavit...no budu verit ze dalsi pokus nejak trefime

evawest
6. čer 2018

Me vzdycky davali Ovitrelle, kdyz jsem mela aspon jeden folikul nad 18mm. A 36 hodin po injekci byl odber vajicek a vzdycky v pohode. Ona totiz ta vajicka diky Ovitrelle dozraji a odebiraji je tesne pred prasknutim.

westie
6. čer 2018

@europa00 Sla bych jinam - je to hodne o psychice a duvere, kterou uz mate vuci temto doktorum nalomenou. Ale k otazce - pichala jsem 36 hodin pred odberem a vse v pohode - mela jsem plnou stimulaci.

nita1984
7. čer 2018

Ovitrelle se vždycky dává 36hodin před odběrem. Napr. středa 21h, odběr pátek ráno cca 9h. Pokud folikuly praskají,mohou být prostě nekvalitní. Nebo mohli byt prázdné. V každém folikulu není vždy vajíčko. Není pravidlo, že pokud špatně snasis minimální stimulaci, budeš špatně snášet i plnou. Naopak při plné se dávají injekce proti předčasnému popraskání, což by pro tebe mohlo být vhodné. Jinak změna CAR i za cenu většího dojíždění má určitě smysl. S takovou nedůvěrou je jen poloviční šance na úspěch

maximaty
7. čer 2018

@europa00 no, já bych jako nejlepší zhodnotila kliniku nebo lékaře, který mi nejen že pomůže, ale také poslouchá co mu říkám... pokud dvakrát ignorovali vaše pocity a propásli ovulaci, nezní to pro mě jako dobrý přístup... ale tak nakonec je to samozřejmě tvé rozhodnutí. Já osobně bych po dvou takových případech měnila minimálně lékaře, ne li kliniku.

kejt29
7. čer 2018

@europa00 proc ne Ova? My jezdili az do Brna do Reprofitu pac tu v Ove zadne dobre nebylo, ale ted je uz i tu Reprofit a tam bych sla sem 🤔

europa00
autor
7. čer 2018

@westie ahoj, no bohuzel ja mam tuto neduveru ke vsem doktorum, proste obecne blbe zkusenosti...navic v techto institucich je to poradny bussines...chovaji se fajn to jo, ale proste berou to tabulkove ten odber...ja mam sveho hormonu na rust folikulu i tak celkem hodne..kdyz mi jeste neci prostimuluji tak to dopada blbe...jak rikam po clostiku mi vysotlo vajicko 4 mm za den coz normalni neni....no ja kdyz budu mit vajicko 18, tak hned ruhy den ho budu mit 2cmm a pak uz je to na hranici..protoze me praskaji cca 2.1 - 2.2 cm a uz je ovulace...takze ikdyz to byl den a pul bylo pozde...ale rekli ze to budou brat v potaz tak uvidime priste...

europa00
autor
7. čer 2018

@nita1984 dekuji, ja jsem opravdu plnou rozhodnuta, ze plnou stimulaci fakt nedam, opravdu u me kvuli uz tak memu vysokmu hormonu na tvorbu vajicek hrozi prestimulovani...je mi sice 35, ale rekli mi ze vajicka se mi tvori jako 20 lete...mam dite z predchoziho vztahu...partner taky...bohuzel to s nim koncilo potratem vzdy v rannem stadiu....ja mam komplet vysetreni od omuno, genetiku, hormonalni profil no snaad vseho na c osi clovek vzpomene....a vse v poradku...jen u partnera nasli saptnou morfologii jen 1% normalnich spermii...a to podotykam jsem s nim otehotnela vzdy na poprve...vsechny tehu i s timto spermio ale plod se neudrzel...ikdyz mel spravny chromozon....bohuzl jsem po tech potratech a mimodel prosla o vejcovody proto mi ted nezbyva jina moznos....ale jsme oba dohodnuti ze to pro nas nebude otazka zivota s smri...oba deti mame...chci vyzkouset jk o pujde s tou minimalkou, kdy je zasah z kliniky uplne nejmensi co jde...

europa00
autor
7. čer 2018

@kejt29
@maximaty ahoj dekuji uprimne na to energii nemam...nemyslim ze by to bylo z nejake nedbalosti...myslim ze jedou postup dle toho jak to u 90% zen maji overene..jenze jak jsem psala ja mam dost vysoky vlastni hormon na tvorbu vajicek..takze u me celkem nevyspitatelne a myslim ze necekali ze po 100 clotiku mi ty vajicka nabehnou tak rychle...napriklad v utery mi namerili 10, 10, 10, 9 a ve ctvrtek n moji gynekologii uz 18, 16, 16, 14...takze bud uz prvni mereni bylo blbe coz snad nejsou idioti nebo mi to ten clostik tah neprirozene vyhonil....no. v patek tam z tech ctyr zbyl ten posledni nejmensi....a ted postupovali dle toho jak to maji overeno na stovkach pacientek....ve stredu hlasili folikul 14-15 mm...v patek jsem mela pichnou ovitrelle ve 21:15 a v nedeli v 9 mela byt punkce....no jenze hj uz v patek mi zname tlaky v levem vajecniku...to uz mohl mit urcite minimalne 19 mm..no a v sobotu ses tim padem na 2.1...a to uz mi podle meho k veceru prasklo...protoze tlak v noci ustal..takze kdyz jsem tam jela pocitala jsem s tim ze mi reknou ze to tam neni...

kejt29
7. čer 2018

@europa00 ze zacatku postup chapu, ale prvn pokusy byvaji vzdy zkusebni a pak se postupuje podle reakce. Takze by ti meli punkci prizpusobit. Nodrzim palce at to vyjde 😉

biedronca
7. čer 2018

@europa00 To je trošku mimo co napíšu,ale co já bych dala za to aby i po Clostylu mi vubec naběhli folikuly.
Ja hocídm do CAR EuroFertil v Ostravě, a měli jsme zkusit první IUI. Ale i pres Clostyl, zadny dominantní folikul a ovulace nebude. Takže až přístí cyklus - zvýšená dávka Clostylu a uvidiíme jak tělo zareaguje.
jeee... co bych dala za tvůj rychly růst folikulu. A to je mi 28 ..

europa00
autor
7. čer 2018

@biedronca holka nezoufej i moje extra plodnost mi dopadla tak ze musim na umele...ikdyz mam vsechny tehotenstvi jen se na me chlap koukne (naposled jedno v deloze druhe ve vejcovodu) v deloze jsem ho potracela ve vejcovodu krasne prosperovalo ale zase by pak zabylo me...., tak vidis zkoncila jsem bez obou vejcovodu...proste moje telo otehotni i s blbou spermii nebo nevim...ale koncilo to blbe...co mi dava nadeji ze snad ted pod mikroskopem vyberou tu normalni....jinak uz nevim....nekdy jsou ty hricky prirody proste takove....tak drzim palce kamaradka brala denne 350 mg a ma dvojcatka .-)

xxx3d
7. čer 2018

@europa00 ahoj,
vyměň kliniku. Ty jsi zákazník, oni poskytují, nebo dodávají službu, když jsi nespokojená, tak si prostě vyber jinýho poskytovatele, tečka.