• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maliníkový čaj. Je porod po jeho pití rychlejší?

24. července 2017 
@ketrinka29 ja prave pijem hrnček čaju ale začala som skor, sice nie uplne od uk. 34tt ale asi 4x som uz pila .) a tiez lanove semienka ale tie len v jogurte
27. zář 2011 v 19:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tinika ...mne bolo povedané, že surové ľanové semienka nemajú účinok, treba ich prevariť, aby uvolnili ten maz, ale je to hrozný pohľad a ešte horšia chuť toho silzu, ako sopel, no čo by som neurobila?! :wink:
28. zář 2011 v 10:51  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v říjnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já maliník doporučuji. Pila jsem podle návodu a ke konci už asi 1,25 l denně. A porod jsem měla úžasný. Otevírala jsem se tak rychle, že ani PA tomu nechtěla věřit. V sedm ráno na kontrole primář říkal, že to na porod ještě dlouho nebude a o půl jedné po poledni byl malý na světě. Když jsem došla v devět na sál, tak PA, která byla ráno u kontroly, říkala dr., že to bude hodně dlouhé. :grinning: :grinning: :grinning:
28. zář 2011 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@ketrinka29 tak skoda, neviem či mam chut na sliz :slight_smile:)
28. zář 2011 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
no názory jsou ruzné já se ho chystám taky pít jsem zatim ve 32 tydnu, ale tak od 36 bych začala :slight_smile:
13. led 2012 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky a jaký ten čaj kupujete? Třeba od Megafytu? Díky...
11. únor 2012 v 18:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendy26 já kupuju sypaný v bylinkářství, ale dá se i porcovaný, třeba ten Megafyt.
Začínám od příštího týdne.
V prvním těhu jsem ho taky pila a porod príma - bolesti minimální, otevírání ukázkové :slight_smile:
11. únor 2012 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@andelka Díky, já si právě říkala, zda ten sypaný nebude třeba účinnější.... Já jsem teď 33tt a začnu asi v tom 36tt... Tak teď zjišťuju info:slight_smile: A kolik jsi ho pila denně?
11. únor 2012 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendy26 no, mně přijde i chutnější. Přidávala jsem postupně. Začínala jsem na 1šálku denně, pak kolem 38tt dva šálky a ke konci tři, může se až litr, ale to jsem nějak nezvládala. :sweat_smile:
11. únor 2012 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka Tak super, děkuji za info!:slight_smile:
11. únor 2012 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendy26 není zač :slight_smile: doufám že bude mít úspěch :slight_smile:
11. únor 2012 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka I já:wink: A taky přeju fajn porod!
11. únor 2012 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky taky se na to chystam ..mainik i lneny semninko...to am namlete jen nevim jak jej je nejlepsi uzivat..
11. únor 2012 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,ja som pila caj od 36.tt a jedla som aj lanove semienka a porod uplne super. 00.15 som sa zobudila na to,ze ma pichlo v bruchu,1.30 som zacala mat kontrakcie uz kazde 2 minuty,manzel ma prinutil,aby som sa konecne obliekla,ze ideme do nemocnice. Okolo 2.sme odisli z domu a 2.30 bola malinka na svete. Stihla som to len tak tak. Doktorka neverila,ze som prvorodicka. A to som mala hranicne rozmery panvy. :wink:
11. únor 2012 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tak já přidám svou zkušenost - maliník jsem pila cca od 36tt, lněné semínko jsem si občas přimíchala do jogurtu a porod trval se vším všudy 3hod ;) Byl to ale druhý porod, první byl rozhodně horší, a to jsem pila taky, takže těžko říct, jak velkou zásluhu na tom měl maliník :slight_smile: Každopádně mě chutnal, bylinkám věřit a uškodit určitě nemůže :wink:
11. únor 2012 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@denousek já jsem u prvního jedla semínko nadrcené, dávala jsem si ho do jogurtu a pak zapila. A teď ho zaliju vařící vodou a vypiju, mně to chutná :slight_smile: Užívám ho už teď, na střeva.
12. únor 2012 v 08:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Maliníkový čaj jsem stihla vypít pouze třikrát... začala jsem v 38tt a po čtvrtém dnu jsem prodila naši holčičku... příjem do porodnice 13.07 a malá se narodila 15.08... jestli to bylo zásluhou maliníku, nebo tím, že tak chtěla ven, nevím, ale jsem ráda za tak rychlý porod a u dalšího budu pít také :slight_smile:
12. únor 2012 v 08:37  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Já maliník taky piji, ale moc tomu nevěřím...ale chutná mi, takže proč ne. Nejhorší je, že chutná i manželovi, takže když si ho udělám do džbánu, tak mi ho upíjí :angry: :slight_smile:
12. únor 2012 v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ahojte baby, prosím Vás, kde sa dá taký čaj kúpiť? :confused:
12. únor 2012 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ha ha, tak jestli maliník porod urychluje, tak díkybohu, že jsem ho pila, protože jsem rodila 23hodina dost komplikovaný porod, kdybych ho nepila, tak nejspíš teda asi rodím dodnes?!?
12. únor 2012 v 09:36  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@liliandax skus pozriet v lekarni .. ja som kupovala tam. Bud sypany, alebo porcovany..
12. únor 2012 v 09:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka a muzu zlivat ten drceny??proc ne ze?.. ja zacnu taky uz nejak ale nmuzu se k tomu dokopat :grinning: ono se to muze cely tehu ale ja jeste poradne nevim jak to pripravit..kolik vody.. a tak :unamused:
12. únor 2012 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@liliandax v lekarne list maliniku... .-)
12. únor 2012 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denousek
@dzovana

Dakujem, skusim sa popýtať :slight_smile:
12. únor 2012 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@liliandax jo a lepsi je rozhodne sypany ma vetsi ucinek...prý teda.. a taky se to da objednat z netu :wink: v lekare jsem sypany nesehnala jen porcovany :frowning2: tak jsem to objednavala z netu jeste s lnenym seminkem a s nejakou kosmetikou pro mimčo.. :wink:
12. únor 2012 v 09:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@liliandax ja som kupovala sypany v lekarni Domov zdravia. Oni su na kazdom rohu :wink: Hladaj v regali medzi bylinkami a vypada takto:
12. únor 2012 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@denousek já myslím že jo - dávám jednu lžíci do hrnku, a zaleju vodou, mám menší hrnek, tak to jsou tak dvě decky.
U nás malininík buď v lékárně, nebo v nějakém bylinkářství, nebo tam kde prodávají sypané čaje možná taky.
12. únor 2012 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@andelka to jako zalijes jen jak čaj??a nechas vyluhovat a vypijes?to lneny seminko?to nevaris ve vode na plotynce?
12. únor 2012 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denousek zatím nevařím, jen zaliju. A oslizlé to trochu je. Asi zkusím i povařit, jestli to bude moc jiné.
12. únor 2012 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, mala otazocka, uzila som caj s malinovych listov v 34 tyzdni a mala som po jeho uziti cerveny moc, je to normalne? za odpoved dakujem :slight_smile:
1. dub 2012 ve 20:01  •  čeká miminko, termín má v květnu 2012  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek