Užívání Stacylu, maliníku, hořčíku a měření teploty u miminek

zuzanaa23
9. říj 2017

Prosím vás 🙂 Mám takové čtyři dotazy.
Chci se zeptat, jestli tu je nějaká maminka co bere nebo brala v těhu Stacyl 100 mg, já ho beru od cca 14 tt a teď jsem uz 30tt a mam ho brát stále 1x denně, ale přečetla jsem si příbalový leták a tam píšou, že se ve 3 trimestru už užívat nemá, že by to mohlo poškodit plod nebo matku ☹ Tak mě to vyděsilo. Za týden jdu na kontrolu, tak se zeptám, ale mám docela strach ☹
- Dále se chci zeptat na pítí čaje z maliníku. Koupila jsem si sáčkový - od jakého týdne tehotentví se může začít pít a kolikrát denně ? A jaký je přesně učel ? Měl by nějak připravit porodní cesty ?
- Hořčík - beru 1tbl 3xdenně, kdy by se měl vysazovat ? Kolik týdnu před porodem ?
- teplota - Koupila jsem digitalni teploměr pro miminka, pisou, že v konecníku je o cca 5 stupnů vyssí teplota, chci se zeptat, když naměřím miminku v konecníku např. 38 stupňů C, tak mám odečíst 5 a má tedy 37,5 C ? Nebo se to neodečítá a mimčo má proste horečku 38 ?? Moc děkuju za vysvětlení ! 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru