Vitamin D pro miminka, co používáte místo Vigantolu?

kaccaa
18. říj 2014

Ahojte, vracim se k casto diskutovanemu, nenachazim moc aktualnich informaci.
Co pouzivate pro miminka misto vigantolu? Chtela jsem koupit kapicky svanson, ale nejsou k sehnani.

verinikki
20. zář 2017

Zkoušel tady někdo dávat už od miminka klasický rybí tuk?

terezakas
25. zář 2017

@craki Děkuji. Dnes jsem byla u doktorky a ta mi říkala, že mám určitě dávat Vigantol, pokud nebudou nějaké problémy, kdyby ano, že se domluvíme, ale že se jí to nestává. Tak uvidíme, snad bude vše v pořádku. Od nikoho z okolí jsem zatím neslyšela, že by byl nějaký problém.

andy80
25. zář 2017

@terezakas mám tři děti odrostlé na Vigantolu a nikdy žádné problémy neměly 😉

terezakas
26. zář 2017

@andy80 Tak to je super 🙂 Určitě budeme kapat .. A ještě bych se ráda zeptala.. Někdo kape dvě někdo jednu .. někdo jen přes zimu, jak jsi to dělala?

tomikjoejoe
26. zář 2017

@terezakas dávala jsem jednu kapku denně bez ohledu na roční období - dokonce mě lékařka varovala, že víc rozhodně nedávat, teď dávám Vigantol čtvrtému dítěti a také zatím všem v pořádku

meiem
26. zář 2017

Dcera teda měla s Vigantolem problém, a já ho vysadila a dávala jsem to D od Jamisonu (už cca rok ho neberem vubec a četla jsem že změnili složení). Dcerka začala cca od 3 měsíců šíleně plakat před spaním, ale fakt mi to trhalo srdce, nezabíralo vůbec nic. Vigantol jsem ji davala večer, vypozorovala jsem že klidná byla jen když jsme spaly mimo domov.. což se mi zdálo divné, tak mi došlo, že když někde jedem tak Vigantol vždy zapomenu doma.. vysadila jsem ho ze dne na den a od té doby byl klid, po konzultaci s doktorem jsme začali dávat ten od Jamisonu. S dalším prckem bych vigantol ani nezkoušela..

andy80
27. zář 2017

@terezakas dávala jsem pořád jednu kapku. Teď na zimu začnu dávat zas všem. Vitamínu D není nikdy dost 😉

barag
27. zář 2017

Mě dítě z vigantolu neskutečně zvracelo, bylo na umělé výživě, dotovanou dávku mělo umělou výživou.Doktorka mi přesto předepsala vigantol, kluk se narodil na konci února. Byl červen, slunko svítilo, dítě na umělém mléku, ještě dostávalo vigantol...Byl velmi plačtivý, hledala jsem příčinu plačtivosti a někde vyčetla to co píše přede mnou např. meiem. Navíc mi bylo dívné, že ostatní maminky se stejně starými miminky je nakrmí a dají na bříško, to bych si se svým 5 měsíčním synem tehdy zavařila... Zvracení by mu to jen zhoršilo...Tak jsem si dala dohromady dvě a dvě, to co mělo seponout i doktorce a přestala mu vigantol úplně kapat. A druhý den už si jen ublinkl a další den už ani to. Od té doby nezvracel, leda při nemoci. Při dalším pátrání o umělém vitamínu D a vigantolu jsem se dočetla, že předávkování může způsobit zvracení. Takže nejen ten neklid, ale i takovéto problémy. Druhému dítěti jsem ho už nekapala, ačkoliv je zářijové....
@andy80 bohužel nemáš pravdu, je to jako se vším- všeho moc škodí! My máme osobní zkušenost s předávkováním umělého D vitamínu z vigantolu

petaov
27. zář 2017

Každé tělo je jiné a potřebuje jinou dávku, nejde to bagatelizovat. Pokud je dítě narozené v termínu, stačí jedna kapka. Miminkům se dává i v létě, protože se nesluní. Dříve narozená miminka mají 2 kapky a to i v létě. Vitamín D posiluje imunitu a může se dávat i starším dětem (jen v zimním období) a to 1-2 kapky, je to na lékaři. Staršímu synovi dávám v zimě 2 kapky a přes léto je na Slunci, přesto má vitamín D lehce pod normou.

terezakas
29. zář 2017

Super, děkuji za rady 🙂 právě každý říká něco jiného .. asi přes zimu budeme teda raději dávat dvě, ale jdeme ještě za 14 dnů na kontrolu, tak se optám, co mi řekne i doktorka 🙂

petaov
29. zář 2017

@evaamy ahoj, byla jsi spokojená s vitamínem D Natures aid? Kolik si dávala kapek. Na návodu je 1ml.

kaja2016
29. zář 2017

@petaov ahoj, můžu se zeptat, píšeš, že syn je pod normou, tak mě to zaujalo, zjišťovali jste před krevní testy? Dekuju

evaamy
2. říj 2017

@petaov ahoj, já už si dávkování nepamatuju, ale syn po tom žádné bolesti bříška nemel.

jeyjey94
19. říj 2017

@anina32 Také jsem malé dávala Vigantol ale zvracela mi po něm :/ Tak jsme ho vysadili a zvracení ustalo .. Z toho důvodu jsme vyzkoušeli jiné kapky a vše je OK

kokodak1
22. říj 2017

@kruspinka dávali jsme baby d

klllarinka01
22. říj 2017

Do roka jsem davala jednu kapku Vigantolu a pak jsem myslela ze prestaneme ale doktorka rikala at pak davame dve. Nevim teda jak dlouho..Sice diteti po tom nikdy nic nebylo, rikala jsem si, ze ho nebudu zbytecne davkovat a tsk davam jen nekdy. Spis kdyz si vzpomenu. Vynahrazujeme to tabletkami chlorelly od Green Ways. Bereme vsichni a super.. 😉

kaccaa
autor
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kotito
7. led 2018

Mělo miminko některé z Vás bolení bříška po Jamieson Baby-D Vitamín ? Ted máme 3 týdny
Na količky trpíme od narození, ale co jsme začali dávat vitamín dcerka spí max 10minut v kuse. A ten pláč je uplně šílený.
Nevím zda to může být tímto vitamínem nebo se količky zhoršily :/

shine2015
7. led 2018

@kotito měli jsme ho... asi to bylo lepší ale přiznám se žen jsme ho ani cely nespotřebovali.. přestali jsme ho dávat úplně a pak v noci spala krasne....všechny tři tedy... dávala jsem hl první tři měsíce... asi být tebou zkusím vydržet do dubna než bude sluníčko a pak to nedávám a nechám dceru na sluníčku 😉 uvidíš....
ať se malé daří 😉❤️

kotito
7. led 2018

@shine2015 děkuji právě nevím jestli si na ten vitamin musí tělíčko zvyknout. Právě nás napadlo ho vysadit jestli to nedělá on, ale nevím za jak dlouho z tělíčka vymizí a za jak dlouho pořádně funguje

shine2015
7. led 2018

@kotito my meli do 3 dnů klid... sem tam bříško bolelo ale rozhodne ne tak jako s vitamínem.... to bylo psycho.... a lékárce jsme to neříkali... dcera se vyspala a já taky...a byl klid.

shine2015
7. led 2018

@kotito a mimo jiné mas nadherne pojmenované holky 😉 a moc hezky to zní...

kotito
7. led 2018

@shine2015 děkujem 🙂

janurous
17. led 2018
Uživatel janurous je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od janurous.

Já jsem teda místo vigantolu náhradu nehledala. Dcerka měla bolení bříška 14 dní, ale to bych nepřisuzovala vigantolu. Jak člověk kojí, tak neví co prckovi nesedlo a hlavně koliky a tady to bolení je bohužel do třech měsíců věku dítěte úplně normální věc. Takže není potřeba hnedka plašit. Vigantol je otestovaný lék, kdežto ty doplňky stravy jako baby d bohužel ne :(

silvous06
20. led 2018
Uživatel silvous06 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od silvous06.

taky dáváme vigantol a všechno bez problémů

kristyna0106
24. led 2018
Uživatel kristyna0106 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od kristyna0106.

@janurous no ony ty náhrady nejsou moc dobré ..

janurous
24. led 2018
Uživatel janurous je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od janurous.

@kristyna0106 To nejsou no. I když někdy to jinak nejde, ale hlavní je, že dítě ten vitamín D dostane.