SOUTĚŽ: Moje první Vánoce

lidka_hipp
11. pro 2014

Vzpomínáte si, jaké byly vaše první Vánoce s miminkem? Nebo právě ty letošní svátky budou pro vašeho broučka ty první? 🙂 Podělte se s námi o své vzpomínky, pochlubte se, co krásného jste si navzájem dali pod stromeček (pokud to nebylo přímo miminko 🙂 ) a můžete vyhrát kosmetický balíček HiPP. My odměníme nejoriginálnější odpovědi.

Protože je opravdu chladno, tak v balíčku nebude chybět náš balzám Vítr & Zima. Spolehlivě ochrání pokožku vašich nejmilejších. Neobsahuje parabeny, PEG-emulgátory, minerální nebo silikonové oleje, ani alkohol a esenciální oleje. Proto je vhodný i pro pokožku se sklonem k atopickému ekzému. Více: http://goo.gl/yMqTbh

Na voňavý kosmetický balíček HiPP se může těšit hned deset maminek 🙂

yvonneullmann
11. pro 2014

Minulý rok na vanove jsem byla v 6MESICI...muj pritel a skoro cela radina nakupovali vybavicku pro nase maleho Lucaska...postylku skrin komodu na prebalovani obleceni zavinovačky... Takze vlastne sve prvni vanove prozival v bříšku... Babičky a prababicky meli dáreček pry v tom.ze v breznu budou mit obe sve prvni vnoučatko..dědečkovea pradedeckove byli stastni ze.to bude.kluk se kterym pry dozenou to co nestihli.se svymy syny...pro nas to byl take ten největší dárek v životě... A letošní vánoce budou se toci uz jen.kolem.něj...

findejsova1
11. pro 2014

Naše první vanoce s malým byli nadherné, malýmu byli 2měsice ale už koukal, večeři prospal ale pak se probudil a šli jsme ke stromečku, první reakce na stromeček byla že mě pozvracel asi se mu nelibyl 😀 potom jsme ho dali do lehatka a začali třidit darčky, řikali jsme že maly ješt ě nema z toho rozum tak mu toho moc kupovat nebudeme ale na konec to dopadlo tak že měl nejvice darečku on .-D . a nejvic se mu libyl balici papir 😀, ted bude mit druhe vanoce a bude mu 14měsicu tak jsem zvedava ale určitě to dopadne zase skvěle a nadherně jak minuly rok 🙂

lenkaatom
11. pro 2014

Minulý rok byli Vánoce nádherné druhý syn měl měsíc a začínal se pomalinku rozkoukávat a starší syn tak ten má Vánoce strašně rád asi jako všechny děti. 🙂 Jinak Vánoce samy osobě se povedly dárečků měly mnoho a všichni jsme byli šťastní. Máme sice taky takový nezapomenutelný zážitek z druhých Vánoc u staršího syna Honzíka, kdy mu bylo 15 měsíců a dokázal odstrojit stromeček za pouhé dva dny a měl z toho obrovskou radost, když dokázal utrhnout baňku ze stromečku, nebo figurku čokolády a utekl a smál se, že provedl nějakou tu rošťárnu, myslím, že tento rok nás to čeká a nemine opět s tím mladším synem. 🙂 🙂, no nechávám se překvapit co nás bude čekat, ale jelikož je to čertík od narození tak si myslím, že se máme na co těšit. 🙂

smisekivuska
11. pro 2014

Loni jsme měli první vánoce ve třech. Malý měl 3 měsíce a zas to bylo něco jiného než jen ve dvou. Dostal housenku Lamaze a s tou si vydržel hrát hodně dlouho, což ho nakonec i unavilo 🙂 Ale bylo to moc fajn. Letos to bude ještě víc zajimavější, protože je o rok starší a jeho nejoblíbenější slova jsou "jůů a jejda" tak uvidíme, které použije první, až uvidí rozsvícený stromeček s dárkama 🙂

cermij
11. pro 2014

Naše první vánoce byli úplně jiné než každý rok...poprvé jsme je slavili jen ve 3 (já, manžel, dcerka). Vždy jsme byli s přítelem u mých rodičů, ve velkém rodinném kruhu. Takže změna... Šarlotce bylo na štědrý den měsíc a 5 dní 😉 Ježíšek u nás probíhal tak, že malá byla nějaká nevrlá a večeři jsme si dali až někdy snad skoro v 19:30, místo cca 18:00 🙂 Malá pořád plakala a něco se jí nelíbilo 🙂 takže nakonec se trošku umírnila a šli jsme na véču, malá ležela vedle u stolu na lehátku a houpali jsme ji nohou 🙂 Nooo a pak jsme dali drobečka spát a rozbalili si v klídku dárečky... Bohužel své první Vánoce moc nevnímala a věřím, že letos už to bude lepší...Už si i pro dárečky dojde sama 🙂 Už to bude jen veselejší a veselejší...jen ten snížek by mohl na svátky napadnout 🙂 Přeji krásné letošní Vánoce Vám všem 😉

dasara
11. pro 2014

Tak jako spousta zde, i my je slavili loni poprvé ve třech. Dcera měla lehce přes půl roku. A já jsem dostala snad nejkrásnější dárek - první pusinky od ní - a že jich bylo!!! Že by děkovné za dárečky? 🙂 Moc se těším na ty letošní a na všechny další, těším se na výraz v těch dětských očích a na to, jaké dostanu od ní zase překvapení 🙂

luckazac
11. pro 2014

Já už ježíška dostala před 7,5měsíci 😉 Je to dáreček k nezaplacení,moje sluníčko a štěstíčko.Zkrátka Nelli je pro mě nejhezčí a nejkrásnější dárek který jsem kdy v životě dostala 😵 🙂

jamia
11. pro 2014

Myslím, že každé Vánoce s novým členem rodiny jsou výjimečné a nezapomenutelné. Osud tomu tak ale chtěl, že my se letos sejdeme u štědrovečerní tabule ve stejném počtu jako loni. Bratr-dvojče mého manžela totiž podlehl krátce po minulých Vánocích rakovině ☹ ale v srpnu se nám narodila Mirinka, krásná a hodná holčička, která sice nezacelí díru po milovaném člověku, ale přináší nám spoustu nové radosti a vlastně i chuť se na celé Vánoce nevykašlat.

Protože je Miriam maličká a z dárků by neměla rozum, zapojila jsem se do charitativní akce Milýježíšku(tečka)cz, kde se plní přání dětem z dětských domovů. Takže letos od nás místo Mirinky dostane dárek k Vánocům její jedenáctiletá jmenovkyně z dětského domova.

yagga
11. pro 2014

Naše první vánoce ve čtyřech nás teprve čekají.
První vánoce s naším starším synkem byly nádherné. Nebyl mu tou dobou ani měsíc takže štědrý den bral jako každý jiný den,ale pro nás s manželem to byly výjimečné vánoce. Nejkrásnější dárek měl 3 týdny a tři a půl kg a ten večer nám ležel spokojeně v náručí. Největší zážitek pro něj byla barevná světýlka na stromečku a to mu zůstalo dodnes.
Letošní vánoce budou zase trochu jiné prvně je s námi bude trávit i mladší syn kterému v té době bude půl roku.Takže letos budeme čtyři a věřím že si vánoce užijeme v klidu, pohode rodinné lásce a stanou se pro nás nezapomenutelné v tom dobrém slova smyslu.

megy
11. pro 2014

Naše první Vánoce s matouškem byli vážně nezapomenutelné - měl 8 měsíců - dva dny před Vánocema se nám proklubaly první zoubky 🙂 Matoušek toto moc nevnímal, ale v momentě když uviděl včelího medvídka, tak to byly jiskry v očích a já se schovala za zvířátkové povlečení, protože jsem se strašně rozbrečela, jak to bylo nádherné. Druhé Vánoce s ním jsem brečela taky, protože jsem měla měsíc před porodem a vzhledem k tomu, že to již více vnímal, tak jsme se schovali za dveře a čekali na zvoneček 🙂 no jenže manžel mu dal do rukou mobil a v momentě když jsem otevřela dveře, všude svítily světýlka, tak náš drahý se podíval na manžela, pak na mě, vylezl na gauč a díval se do mobilu dále a na dárky jsme ho museli přemlouvat 😀 no uvidíme , co bude letos😀 tentokráte ve čtyřech 🙂

mayarengie
11. pro 2014

Dcerka se měla narodit na Vánoce, termín byl 24.12. pak 17.12. ale pokaždé by to znamenalo vánoce v nemocnici. Osud tomu chtěl jinak, porodila jsem o měsíc dříve a našeho malého skřítka jsme si tak mohli nadělit pod stromeček, byli to naše první společné Vánoce jako rodina, beze spěchu a shonu, v klidu a v pohodě jsme si užívali jeden druhého a společně naší malé třetí.
Letošní Vánoce oslaví jako 13 měsíční dráče, takže vše bude jiné, dynamičtější, veselejší, plné smíchu a hlaholu, těším se, že si užije první sníh, uvidí světýlka na stromečku, rozbalí dárky.
Oboje Vánoce budou neopakovatelné a svým způsobem první 😵

prdecek
11. pro 2014

Naše první Vánoce ve třech byly nádherné. Pod stromečkem nám spalo naše malé velké měsíční štěstí. Nic krásnějšího jsme si přát nemohli! Letos to budou opět krásné Vánoce a zároveň i první pro našeho druhého syna, v dobu Vánoc bude mít 2,5 měsíce. Moc se těším až uvidím tu záři v dětských očičkách 🙂

irenoslava
11. pro 2014

U nás to budou první vánoce ve třech a už se na moc těšíme, hlavně jaké reakce bude mít náš brouček.

xcere100
11. pro 2014

Tak u nás to budou první Vánoce ve 4🙂
Loňské Vánoce jsme měli pouze s dvouletým synem a dcerkou v bříšku. A byly krásné! Nejen proto, že jsme viděli ty jiskřičky v očích dítěte bez ohledu na druhu dárku🙂
My s manželem jsme si nadělili nové bydlení (těsně před Vánocemi jsme se nastěhovali do nového domu).
Ale určitě nic nepřekoná letošní Vánoce, které budou poprvé ve 4! 🙂
Krásné Vánoce všem!!

mon_88017
11. pro 2014

Loňský vánoce byly s miminkem na cestě a poněkud ohořelým manželem. Letošní budou s miminkem na světě a poněkud polámaným manželem 😀 Jen mě děsí, co bude příští rok 😀 😀 😀 😀

eliskaxox
11. pro 2014

My budeme mit prvni vanoce s miminkem ted. Ja se hrozne tesim a i kdyz vim ze z toho nic mit jeste nebude tak darku bude mit hodne. Ja vanoce miluju a ten nas bojovnik si zaslouzi super vanoce 🙂

brendamonique
11. pro 2014

... pro našeho 5. ti měsíčního Damiánka (*5.7. 2014) to budou letos první Vánoce, které se chystáme pořádně fotograficky zaznamenat, do jeho "první knížky". S naším starším synem prožíváme každé Vánoce od jeho narození o to více intenzivněji, jelikož je narozený skoro na Štědrý den - Arník (*22.12.2002), takže on sám je pro nás jeden velký vánoční dárek, už od svého narození, kdy jsem s ním trávila ty nejkrásnější svátky v roce v porodnici jako s dvoudenním miminkem. Ten rok jsem nebyla na Štedrý den doma a jelikož jsme byla sama nedostala tenkrát ani žádné dárky - nelituji ničeho a tenkrát jsem také nelitovala, byla jsem o svátcích, s tím, kdo mě nejvíce v tu chvíli miloval a "snad" 😀 jako puberťák pořád stejně miluje - letos mu bude za pár dní 12 a šikovnější dítě jsem si nemohla přát ani pod stromeček. Jsem na jeho školní úspěchy a snahu tak pyšná, jak jen může maminka být. Teď má nového tatínka, který ho miluje 1000x více než jeho pravý, dostal letos konečně brášku, aby na mě nebyl sám 😀 a budeme trávit svátky v této "sestavě" (viz. foto ze zářijového Vítání občánků) - a naše největší přání je - zdraví - jelikož víme, jak je to ošklivé, když chybí. Krásné svátky všem, co se pozastaví, nad mými slovy a začtou !

twoangels
11. pro 2014

Dobrý den 🙂 Naše první Vánoce ve čtyřech byly krásné, klidné a pohodové. Za největší dárek považujeme to, že se máme... jsme zdraví, nic nám, ani našim dětem nechybí a vyrůstají v lásce. Přejeme všem krásné svátky, plné pohody a zdraví 🙂

jaja01k
11. pro 2014

Pro nás budou první vánoce s miminkem ty letošní. Ale už loni, když jsme ho čekali a dostali spoustu dárků pro prcka, jsme si ty vánoce hezky užili. Manžel byl nadšený z chlupaté medvídkové kombinézky, posadil ji do autosedačky a celý večer ji houpal 🙂

mysicka_lb
11. pro 2014

Vánoce, Vánoce přicházejí, zpívejme přátelé.
První Tvé Vánoce, Vánoce přicházejí, šťastné a veselé.

Proč si malý říci nedá,
schovává vše pod skříní
a pak máma marně hledá
tašku v předsíni.

Moje tchýně peče léta na Vánoce kvanta cukroví,
nereptáme, letos máme tolik nervů, že se to všechno sní.

Vánoce, Vánoce přicházejí, zpívejme přátelé.
První Tvé Vánoce, Vánoce přicházejí, šťastné a veselé.

Bez prskavek tvrdil manžel
na Štědrý den nelze být,
teď je musí kvůli malému
úplně vypustit.

Tyhle ryby ve skleničce pro malého vhodné jsou,
tak proč je prská všude možně, asi mě omyjou.

Vánoce, Vánoce přicházejí, zpívejme přátelé.
První Tvé Vánoce, Vánoce přicházejí,šťastné a veselé.

Jednou v roce na Vánoce
i děda malého popadne,
jeho vinou se z něj linou
tóny záhadné.

Dědu vida babička přidá šišlání a ťuťání,
čímž prakticky zničí rodinné stolování.

Vánoce, Vánoce přicházejí, zpívejme přátelé.
První Tvé Vánoce, Vánoce přicházejí, šťastné a veselé.

A když sní se,co je v míse,
večer ještě nekončí,
řev malého, přebalování a mlíčko
ho jistě ozvláštní.

Mně se taky klíží zraky, bylo toho trochu moc,
jenže klid už nebude, dokud mám malého na starost.

Vánoce, Vánoce přicházejí, zpívejme přátelé.
První Tvé Vánoce, Vánoce přicházejí, šťastné a veselé.

jindrichv
11. pro 2014

Letošní vánoce budou naše první - první s naší společnou dcerou a také v novém bytě. Přesně 24.prosince budou Viktorce 3. měsíce, takže radost dvojnásobná a protože je to náš dárek, dáme si ji pod stromeček. Koupila jsem ji krásné fialové šaty, posadíme ji do autosedačky a určitě uděláme i společnou fotku. 😉

heduska82
11. pro 2014

Na první Vánoce ve třech bylo staršímu teprve 3/4 roku, my si to děsně malovali, nakoupili hromady dárků...no, v zásadě ho to nezajímalo a my byli zklamaní. Další už byly lepší, vrhnul se na dárky, rozdělal první a ostatní ho naprosto nezajímaly, tím to pro něj prostě skončilo...zbytek dárků jsme mu s manželem rozbalovali sami. Tyto Vánoce budou první ve 4...největší dárek nepřišel o loňských Vánocích, ale o 3 měsíce později, když nám zavolali, že se staršímu synovi narodil bráška a máme si pro něj jet, to jsme opravdu nečekali....teď se starší těší na Ježíška a stromeček a dárečky...u mladšího (o svátcích mu bude 11 měsíců) jsme už opatrní a zkušení, dostane jen drobnosti, které jemu i nám udělají radost. Ale pro nás je největší štěstí to, že bráškové můžou být spolu! 😉

ilcza
11. pro 2014

Miluji Vánoce!!!!!!!!!!!!!!!
A tento rok budou o to víc krásnější, protože jsme si s manželem naježili naši Sofinku, která bude mít o Vánocích dva měsíce. 🙂 Je to naše štěstíčko, které jsme si přáli několik let............... Děkujeme Ježíšku 😉

pavlikovarenata
11. pro 2014

Náš mrňous slavil loni taky své první Vánoce, bylo mu půl roku, tak největší zážitek byl samozřejmě ze světýlek na stromečku, ale s tím se počítalo 😉 Bohužel tatínek musel být v práci, takže jsme s malým byli u mých rodičů. Letos budou naši u nás, ale tatínek zase v práci...o to víc je mi to líto, protože budeme oznamovat prarodičům krásnou novinu, že nás bude ještě více...takže pod stromečkem bude veliké překvapení. A já už teď doufám, že příští rok, když budeme ve čtyřech, že se konečně dočkáme společných Vánoc v novém domě 🙂 To bude pro mne největším dárkem!

kh
11. pro 2014

Nas Kebulka se vanocnimi svatky doslova prozvonil. Z prvních Vanoc malého (bez 3 nedel rok) nejvic zaujal zvonecek, Zvonil tak radostne několik dni, az kovovy zvonecek rozmontoval.

Stedry den jsme poradne nestihali pripravit, s malym nam nevychazel harmonogram, takze jsme slavili napul obleceni slavnostne, napul v obleceni na doma, mama napul nacancana ,a napul ne. Proste jak to slo, podle malého. Kebulka dostal autobus, libi se mu doted. Letos uz mama nevydržela a predsevzeti, ze Jezisek prinese jen jednu hracku, vzalo davno za sve. Trochu se toho obavam, myslim, ze po prvni hracce ztrati zajem o další. Jsem zvedava, jak bude stedry vecer probihat letos.

sonik1112
11. pro 2014

Dobry den. Minule Vanoce byli tim nejuzasnejsim dobrodruzstvim, uz pul roku jsme byli tri. Naseho syna ze vseho nejvice zajimaly svetylka na stromecku ale kdyz prisel na to ze v krabicich pod stromeckem jsou zajimavejsi veci, tak to si vyhral s jednim darkem i hodinu protoze nez se pul rocni ditko dostane do darku pres balici papir tak to prece jen chvilku trva:0)))) . Byli to krasne Vanoce plne lasky a pohody a o to vic se tesime na tyto Vanoce s nasim prckem. Prejeme vesele Vanoce a krasny Novy rok.

sarriku
11. pro 2014

Minulé Vánoce jsme slavili ve dvou. Křeček a papoušci se nepočítají🙂 A letos budeme slavit ve čtyřech, protože do party se připojil v lednu pes a v říjnu náš syn, Josífek. Jsem šťastná a moc se těším, až si budu zase hrát na hospodyňku, která přirostla k plotně a matku kvočnu, co schraňuje kuřátka pod svá ochranná křídla. Bude mě to bavit. A všichni budou mít co zakousnout a budou spokojení, protože se budu snažit vytvořit pro celou rodinu co nejhezčí vánoční atmosféru. Jsem už přece maminka 🙂.
Dárečků moc nebude, jelikož jsme hodně penízků dali do výbavičky a momentálně i do bydlení, protože se budeme stěhovat, ale nebojím se o toho, že by to mělo nějak vadit. Přece hlavně láska hraje v životě tu největší roli, zvlášť o Vánocích. A láska, ta se nedá zabalit.

catherineb
11. pro 2014

Naše první společné Vánoce byly ty nejkrásnější v životě... pod stromečkem mnoho zabalených dárků, ale ten nejkrásnější dáreček jsme měli už dávno rozbalený 🙂. A i přesto, že byl náš brouček ještě maličký a neměl z Vánoc ještě rozum, radost měl úplně ze všeho (světýlka, dárečky, balící papír...ale asi nejvíc z toho, že tam měl maminku a tatínka)... a my měli radost také, protože jsme viděli jeho očíčka zářící radostí... co víc si přát 🙂. A jaké dárečky jsme našli pod stromečkem? Nejvíc jich tam bylo pro toho nejmenšího. A samozřejmě nechyběla kosmetika HIPP a chybět nebude pod stromečkem ani letos 🙂. KRÁSNÉ VÁNOCE VŠEM!

mitote
12. pro 2014

Nase prvni vanoce byly jak hodne smutne, tak i vesele. Dcerka v te dobe jeste pobivala na neonatologi kvuli predcasnemu porodu, ja jsem byla s ni na pokoji. Jedina vyhoda byla, ze byly prodlouzene navstevy do 21h, a tak s nami manzel mohl zustat dele. Na jednu stranu jsem byla stastna, ze jsem s dcerkou na vanoce, na druhou me moc chybel manzel. Preci jen vanoce v nemocnici nejsou vanoce.

mitote
12. pro 2014

Jeste jsem chtela dodat, ze diky tehle zkusenosti pro me vanoce ziskaly uplne jiny rozmer... Uz to neni o darcich, ale o tom byt vsichni spolu