Mini výzkum - zplození holčičky nebo chlapečka. Jaký na to máte názor vy?

anet_98
20. pro 2021

Po dlouhé době zdravím všechny maminky 🥰

Chtěla bych se zeptat těch, co měli prvního kluka a chtěli druhou holku a nebo naopak - měli první holku a chtěli kluka:

Drželi jste se nějakých rad, aby jste zplodili pohlaví, které chcete? 😅

Kamarádka teď přišla s tím, že se budou snažit o druhé a chce holčičku. Dočetla se, že holčičí spermie jsou pomalejší a žijí déle, takže se musí pohlavní styk uskutečnit před ovulační (alespoň 2-3 dny). Dále zjišťovala, že holky se rodí pokud má žena dostatek hořčíku a vápníku. Jako poslední věc je prý důležitá kyselost v pochvě a to lze zajistit díky kefíru i citrusovým plodům a při pohl. styku nemít orgasmus 😅

Každopádně jsou to jen rady od známých nebo z internetu, ale docela mě to fascinuje, jak je tím přesvědčená. Já docela pochybuji, že to můžou ovlivnit nějaké sexuální polohy nebo druh stravování. Je to prostě 50 na 50 😁

Jaky na to máte názor vy?

nikoulinka
20. pro 2021

Já osobně teda se teda nedržela nějakých rád, apod. Jen jsem si už snad od 15 říkala, že budu mít kluka a poté holku 😅 První byl opravdu kluk. Pak teda došla řada na druhé, s tím, že jsem tu holku fakt chtěla 😅 takže jediné, co jsem zkusila, byla tato tabulka (holkám okolo mě, až na jednu, to sedělo). První dva UTZ mi Mudr tvrdila, že to bude určitě druhý kluk. A ve finále je to opravdu ta vysněná holčina 😅

saarunka
20. pro 2021

@nikoulinka mě to teda podle ní taky vyšlo😂

madbetka
20. pro 2021

Máme tři holky, každou jindy vzhledem k ovulaci (ta třetí je přesně v den ovu). A s tím orgasmem to teda taky naprosto nesedí, to bychom měli mít tři kluky 😀
Je to prostě náhoda a je to dobře 🙂

A koukám, že ta tabulka taky nesedí, to bychom měli kluky dva 😀

chrystyanna
20. pro 2021

@nikoulinka já jsem to jejich 1 procento tím pádem. 26 mi bylo a měsíc početí duben.. A mám kluka ne holku ;)

chrystyanna
20. pro 2021

@madbetka tak nějak. To jsou ty pověry podobně jako, že u holky, ktere jsou údajně silnější, se má držet dieta málo bílkovin a tak. Nebo celé těhotenství (holky berou krásu, chuť na sladké, kulatá břicha, kluci maso a prasecinky, špičatá břicha). Já v prvním těhotenství nemohla fast food ani cítit, byla jsem na ovoci a překvapení kluk ;))

andelka
20. pro 2021

Tak podle té tabulky mi tři pohlaví vyšly správně ( kluk,kluk,holka) a jednou špatně ( vyšla holka a je to kluk).
A ohledně sexu a ovulace..kluci jsou pocati 1,3 a 1 den před ovulací, holka byla asi 4 dny před.
Podle mě to je prostě náhoda. A nijak bych se to ovlivnit nepokoušela. Aby člověk nebyl o to víc zklamaný.

anet_98
autor
20. pro 2021

@nikoulinka na tohle jsem koukala zpětně se synem a opravdu jsem tam měla kluka 😂 tohle snad ona také vypocitala, ale podle mě tam jsou dvě možnosti, buď to vyjde a nebo ne 😅

anet_98
autor
20. pro 2021

@madbetka souhlasím, není to dle nějakého výzkumu a ne na každého to sedí 😅 mě říkali že podle zvracení, špatně pleti a tvarů břicha budu mít holku a mám kluka 😂 je to poroste překvápko 🥰 hlavni je zdraví!

anet_98
autor
20. pro 2021

@andelka naprosto souhlasím. Samozřejmě je hezké mít pár, ale i tak je to pak na více faktorech a hlavně ve hvězdách 🥰

madbetka
20. pro 2021

@anet_98 Mně všichni v prvním těhotenství říkali, že budu mít kluka. Ale jako rozhodně kluka, že je to prostě jasný z toho, jak vypadám 😀
Jedna kolegyně byla chudák úplně v šoku, když se ptala, jak se ten náš chlapeček jmenuje a já jí odpověděla, že Magdaléna 🙂

anet_98
autor
20. pro 2021

@madbetka u mě všichni byli přesvědčený, že to musí být holka a já hrdě po 2. Screeningu že to je na 90% kluk a věděla jsem to celou dobu jako jediná 😁

klokanka31
20. pro 2021

@nikoulinka Mě to taky vyšlo podle tabulky 😃

pampeliska1313
20. pro 2021

Rad jsme se nedrželi, jako mladší jsem chtěla kluka, pak jsem chtěla holku se kterou jsem počítala a máme kluka..:D

daasqua
20. pro 2021

U nás vše vyšlo - holka - před těhu dieta, hodně vápníku a hořčíku, málo masa, sex 2 dny před ovu... během těhu chutě na sladké a zdravé, mírné nevolosti ráno, vyšší tep a hcg. Kluk - jídla hodně, maso, hodně sodíku a draslíku, sex v ovu... během těhu chutě na kyselé a ostré, žádné nevolnosti, nižší tep a hcg...

daasqua
20. pro 2021

Plus ještě - holka - zplozená za tepla (léto), kluk za zimy.

aspie83
20. pro 2021

@nikoulinka taky patřím tedy mezi to minimum, komu to nevyšlo 😄 podle tabulky bych měla mít dvě holky a mám tu dva kluky 😄

jaja01k
20. pro 2021

Ne, žádných rad jsem se nedržela, protože jsou to nesmysly.

gracinka7
20. pro 2021

@anet_98 nic nefunguje, je to prostě 50:50. Můj mladší měl být podle všech 'zaručených' pravidel holka a nic 😀 Ta výše zmíněná tabulka, výměna krve, poloha, sex před ovulací...

hojda
20. pro 2021

Kdysi jsem četla knížku Dcera na přání a tam nějaké tipy byly, ale spíš jsou to jen pověry, nic věděckého🙂 https://knihobot.cz/kniha/988751-dcera-na-prani...

zuzkasim
20. pro 2021

Kolik dnů před nebo po ovulaci netuším, nikdy jsem si ji nesledovala přesně, ale kdosi nám po těch našich dvou klucích řekl, že holčičky se dělají zezadu🙂

lucciycc
20. pro 2021

@nikoulinka 😅 me to podle ni taky vyslo na obe deti

chrystyanna
20. pro 2021

@anet_98 hlavně bacha, aby pak kámoška nebyla zklamána až to bude "zase" Kluk, už tu jedna taková diskuze byla. Ženská se děsně upla na druhé na holku a kluk. A nakazila tím i syna, takže se doma na druhého kluka skoro nikdo netěšil. Přitom to dítě nemůže za to, že je holka/kluk. Citit se už břiše nechtěně kvůli pohlaví, to je podle mě větší průser.

martiniquest
20. pro 2021

Vzdy je to pade na pade. Mame kluka, pak holku. Pohlavi nam bylo fakt jedno. A nechapu, ze si lidi vubec dovoli "usilovat" o konkretni pohlavi. Bud chteji dite a nebo ne. Zazrak, ze ho vubec splodi, odrodi a kdyz je treba i zdrave.

martiniquest
20. pro 2021

A koukam na tu tabulku a u nas to sedi zpetne pade na pade. Syn mel byt udajne holka. Dcera sedi.

veru181
20. pro 2021

Zrovna dnes jsem nad tímhle přemýšlela 😀 Máme kluka, až budeme plánovat druhé, byla bych ráda za holčičku a říkala jsem si, že jedině vyzkoušet babské rady před 😀 Nicméně jsem to hned zavrhla, radši to nechám osudu 🙂

lokesa
21. pro 2021

@anet_98 Rozdíl mezi X a Y spermiemi je fakt, brali jsme to na přednášce. Chybná je ovšem úvaha, že je to pak sichr, jenom se tím zvýší pravděpodobnost na dané pohlaví, není to pak 50:50, ale třeba 70:30 (čísla si už vymýšlím, ta si už nepamatuji). Zároveň záleží také na genetice atd., takže proměnných je tam vždycky víc.

mydlova
21. pro 2021

@anet_98 mě to podle tabulky 2x vůbec nevyšlo 😄 my jsme 2x zplodili holčičky na den ovulace, manžel chtěl kluka 😄 manžel se láduje sladkým ale fakt extrémně hodně, říká se, že to způsobuje holčičí spermie, u nás to fakt platí. 😄

lachtanice86
21. pro 2021

Naprostá blbost

sirinfirst
21. pro 2021

My jsme se to nijak ovlivnit nesnažili, ale na našem malém vzorku vychází ta "rada" s ovulací. První dítě nechané náhodě, tudíž nikterak přesně plánované, takže šance, že byl styk přímo na ovulaci malá, a holka. Druhé dítě plánované, ovulační testy, kluk. Třetí dítě neplánované, ale vím, že styk byl 4 možná 3 dny před ovulací, a holka 🙂

17mia17
21. pro 2021

@anet_98 myslím si, že to s tým jedlom a orgazmus bude blbosť. No síce niektorý tvrdia, že to o pomalých X spermiách a rýchlych Y spermiách je tiež blbosť, ale my sme sa to tak učili na vyššej zdravotníckej škole a aj od pár odbornikov už som to počula. Dokonca kamarátke sa narodilo dievča a ona chcela chlapca tak jej u toho druhého toto poradil doktor a vyšlo to. To, že to vyjde inak podľa mňa už závisí skôr potom od (ne)kvality spermií alebo zle odhadnutej ovulácie. Napríklad môj priateľ má v rodine len samých chlapov. My sa rok snažime a zatiaľ nič. Takže si myslím, že u nich v rodine možno chlapi nemajú dostatočne odolné tie x spermie, ale ktovie.