Pomohly vám ovulační testy k těhotenství?

dolda
25. led 2012

A jestli ano, tak hned napoprvé, co jste si ovu testy dělali nebo to trvalo několik cyklů? děkuji za odpovědi

andulka86
25. pro 2012

ANO POMOHLY, stále jsem zkoumala jen čípek a hlen a pouze mě to mátlo, když jsem vsadila na testy tak první měsíc s nimy se zadařilo. Navíc jsem se nestresovala tím, že se v ten či onen den snažení zrovna nekoná, protože jsem věděla, že nic nemeškám, že OVU zrovna neprobíhá. Za mně jednoznačně ANO. Měla jsem obyčejné Lifestyle za 37 Kč z lékárny, vypoužívala jsem za cyklus 3 balení.

mvmartina
7. led 2013

ano, hned po 1. měsíci

kikimaruska
7. led 2013

Snažili jsme se půl roku a přestože mám pravidelný cyklus se nedařilo, tak jsem si koupila OVu testy a po prvním měsíci jejich používání se objevily II čárky 🙂.

terkaz
7. led 2013

Nezkousela jsem. Mam nepravidelny cyklus a zadarilo se dvakrat napoprve i bez ovu testu 😉

lenny.cz
7. led 2013

jj hned napoprvé 🙂 Měřila jsem k tomu i teplotu a OVU mi vycházela dle testu i teploty úplně stejně.

segafredo
7. led 2013

k otěhotnění mi pomohl každodenní sex ne žádný test - sex mám ráda, takže u nás to naštěstí nebylo, teď mám ovu, tak pojď na to...jak jsem si řekla, že chci otěhotnět, tak jsem si přestali dávat pozor a bylo to raz dva

kimikim
25. led 2013

Mě pomohl a hned napoprvé, ovulace byla 12,13 den po ms a po deseti dnech jsem měla dvě čárky na testu 😉 testovala jsem i dřívě, v době nesnažení a pořád jsem jí měla třináctý den.

agnitas
14. srp 2013

Mně pomohly také hned napoprvé, přestože jsme se předtím snažili asi půl roku, jen jsme se nikdy netrefili do plodných dnů (měla jsem je o pár dní dříve než jsem myslela). Bohužel minulý týden v 9 tt zjistila Dr. zamlklé těhotenství a musela jsem na revizi ☹ Měla jsem testy Ovular - 5 ks/74,- Kč. Takže za dva, tři měsíce holt jdeme zkoušet s testy znovu.

mikracek
30. kvě 2014

Mě zatím nepomohly, zkoušela jsem je dva cykly a snažili jsme se v den pozit.testu.....tak teď pojedem třetí kolo 🙂

vlnka09
7. lis 2014

Ahojky,zapojuji se 🙂 koukám,že jste tu zběhlé 🙂 toto bylo 14DC 😉

nonacek
7. lis 2014

tak me nepomohli ! 😩 ale přiznávám,ze jsem jim moc nerozuměla. Hodně štěstí všem 😉

lexton
18. lis 2014

Ahoj! Hazim svuj ulovek z ovu. Jen jeste nereknu, jestli vyslo nebo ne. Ale myslim, ze + je.

lenca222
15. bře 2015

prosim o radu, když jsme čekali dceru žádne ovu testy jsem si nedělala tedka poprve, když chceme druhe, pač se bohužel už pár měsiců snažime,, chci se optat, ovu jsem diky testům zjistila kdy byla v neděli minulou jsem měla silne čárky když byl sex ten den a v uterý, neprošvihla jsem to, nebo spiše měl byt v ponděli, nejsem v těch testech moc zkušená, kdy na to hupsnout .) diky za odpovědi 🙂

leontynkar
26. bře 2015

Lenco, já myslim, že neprošvihli. // značí blízkou ovu, takže jsi ji mohla mít v neděli nebo v pondělí. Takže to jste stihli krásně si myslim. 🙂 Držím pěsti ať jsou // za 2 týdny i na tt !

barushaaa
10. dub 2015

Nám pomohly, snažily jsme se skoro 2 roky. Nechtěla jsem to řešit, myslet na to, přizpůsobovat se podle toho kdy mít a nemít sex. No a pak už jsem si řekla, že 2 roky je dlouhá doba a že teda přece jen něco pro to udělám. Koupila jsem si jednu várku ovu testů - otestovala a další měsíc se zadařilo a jsme v očekávání. 😀

bebinko1
3. říj 2015

Ahoj holky, chtela jsem se zeptat. Vim ze testy ovulacni nezarucuji stoprocentni otehotneni ale kdyz je mam pozitivni skutecne dochazi ke ovulaci???? Kdyz jsem predtim mela endometriozu,syndrom PCO....nebo zachytit ovulaci bude nejlepsi podle ultrazvuku s doktorkou DEKUJI

saja13
5. kvě 2016

Dc je pocitano ood prvniho dne ms nebo po mss ?

lepsa
23. kvě 2016

Ahoj holky, chci se zeptat, kdy začít testovat? Dnes mi skončila MS a testy jsem ještě nezkoušela. Snažíme se teprve měsíc - teď tedy začínáme druhé kolo, vím, že to nemůžu tak hrotit, ale přeci jen, proč tomu trochu nepomoct 🙂 A jaké jsou nejlepší? A kolik testů jste si v jednom cyklu dělaly?

andreaandrejka
23. kvě 2016

Já ovulační testy vyzkoušela jen proto, abych zjistila, jestli u mě ovulace probíhá. Když jsem zjistila,že probíhá, netestovala jsem, neřešila a za 2 měsíce se zadařilo 🙂

misina01
24. kvě 2016

Já je používám snad druhý měsíc a ovulaci mi to zatím neukázalo nikdy.. tak buď dělám něco špatně, nebo ji prostě nemám ☹

terezakub
26. zář 2016

holky, sice stará diskuze, ale třeba mi poradíte, dnes mi dr. řekla, že podle utz mi dozrává vajíčko tzn, že začíná ovulace. jak dlouho trvá? vím, že asi 6 dní, ale nevím od jaké fáze se to počítá.... zajímá mě tedy ten můj případ, když dozrává vajíčko.A pak ještě jeden asi hloupý dotaz, když chceme zvýšit pravděpodobnost početí platí, že čím časteji, tím lépe,nebo muž potřebuje nějakou dobu na výrobu, tedylepší když ne jaždý den, ale třeba jednou za 2-3 dny? moc děkuji

lenicka2323
1. zář 2017

Ahoj všem, v breznu jsem v 16tt prisla o miminko s přitelem se už 3 měsice snažime ale stále neuspěšně tak jsem se chtela zeptat jak vam pomohly ovu testy a jak vlastne funguji?nemam s nimi zkušenosti.Moc děkuju 😔

leontynkar
2. zář 2017

@lenicka2323 to me moc mrzi.
Držím pesti, aby další těhotenství bylo v poradku.!
https://www.babyonline.cz/tehotenstvi/otehotnen...

mich1803
29. říj 2017

Krásný den, chtěl abych se zeptat už nějakou dobu se snažíme o druhé dítko a přes půl roku se to nedaří i přes náš docela náruživý sex. život 🙂 a tak jsem se rozhodla pro koupi ovul. testů. Moc bychom chtěli holčičku...začala sjem si ve čtvrtek dělat testy a nevím zda už je vhodná doba 🙂 může mi někdo poradit. Moc děkuji
NA fotce to jde asi špatně vidět první den nebylo nic další den uplně malinko včera trochu víc a dnes ta poslední dole....

vanea
29. říj 2017

Pomohly, budu používat i příště🙂 v kombinaci s měřením BT opravdu super věc! Používala jsem ovu testy clearblue (růžové, tam to byla jistota, nemusela jsem řešit barvu druhé čárky...falešně mi ovu neurčil nikdy, vždy přesně) a dr.max..ze začátku jsem testovala dr.maxem 2-3x denně každý den od menstruace až po další cyklus, abych zjistila, kdy mám testovat (okolo kolikátého DC), k tomu mi pak pomohlo právě měření BT pro potvrzení...zjistila jsem, že ovulaci mám okolo 18-20DC, cykly dlouhé 28-30 dní. Pak už jsem testovala jen cca týden, který mi vycházel jako pravděpodobný pro ovulaci. No a malý se nám podařil z jediného, časově správně voleného, řádění v tom měsíci 🙂

leontynkar
29. říj 2017

@mich1803 urcite bych testovala dal, v kolik byl dnes test? Treba bych ho zkusila i navečer. Jestli nebude silnější. Píšou, ze by se mely delat nejlépe odpolko.

mich1803
29. říj 2017

Dnes byl kolem 10té. Ale právě že jsme chtěla to zkusit před ovulací, jak se říká aby to byla holčička. Aby si spermie na vajíčko počkali 🙂 tak nevím zda je ta správná doba

leontynkar
29. říj 2017

@mich1803 tak zkus jeste okolo 18 a kdyz bude pozit, sla bych do toho 😀
Ja doufám, ze bude taky Ovu brzy u nas. Nepodcenujeme přípravu, tak snad to vyjde 🙂 i kdyz jsem bez 1 vejcovodu.
Na holčičku držím pesti!

alenkara
29. říj 2017

Já měla cyklus jako hodinky... 28 dní, v polovině vždy plodné dny, ovulační testy pozitivní... ale nezadařilo se ani na 16. cyklus...

Nakonec se ukázalo, že pravděpodobně byla blokace v mé hlavě (toli kjsem se na miminko upnula, že jsem byla úplně sevřená) v kombinaci s vrozenou vadou dělohy(má srdcovitý tvar a je hodně zahnutá dozadu - to by se prý mělo po prvním dítěti srovnat 🙂).

Držím palečky, co to jen jde! 🍀

mich1803
29. říj 2017

Moc děkuji tak jsme si ještě jeden udělala ted je přidán ve spod...