Snažení o první miminko v roce 2013

vroninka22
1. pro 2012

Ahojky holky, plánujeme miminko v roce 2013, původní plán byl až v létě, ale obávám se, že do léta to asi už nevydržím 😉Kdo chce, přidejte se do diskuze, probereme vše, víc hlav. víc ví . - )) Těším se na Vás . - )

kader
15. led 2013

@vroninka22. Ahojky, já jsem brala HA 14 let v kuse, pak jsem v listopadu 2010 vysadila a duben 2011 jsem byla v tom 🙂
Ale teď neberu od jara a zatím nic. Tak uvidíme 🙂
Tak ať se daří !!

meggie87
15. led 2013

@terunka88 no tak sem byla u doktorky, nic tam neviděla a tak mi dali injekci na vyvolání MS, už mě pěkně začíná bolet břicho takže si to asi parádně užiju 🙂 co si pamatuju tak když sem nebrala prášky tak sem měla bolesti že sem skoro ani chodit nemohla, takže se mám na co těšit a co ty jak je?

michaelarackova
15. led 2013

Holky, prosím vás, mám takovou asi divnou otázku...Včera, když jsem chtěla zkontrolovat čípek, tak přímo ve vchodu do pochvy, nebo možná ještě kousek před, se mi zvětšila sliznice (asi, nic jiného, co by to bylo mě nenapadá!!!) Je to normální? jakože vchod do pochvy šel ztěžka! Musela jsem ty prsty strčit nejdřív dozadu, než to šlo nahoru. Čípek jsem tedy našla hned, byl dost nízko, ta špička. To je ok? Omlouvám se za takový popis! 🙂 Ale dělá mi to celkem těžkou hlavu! ☹

Děkuju za rady, včera mě to celkem vyděsilo, nikdy to tak nevypadalo...☹( A ještě kolem toho byl takový drolivý bílý asi výtok...

terunka88
15. led 2013

@michaelarackova Jéjda, tak to tě docela obdivuju, já si teda čípek nevyšetřovala, přijde mi to zbytečný.. 😉 Mně k určení ovulace stačí pozitivní ovu test (případně vzestup teploty), bolesti a vodnatý výtok.. Takže fakt neporadím..
Myslím, že si tím akorát děláš těžkou hlavu a moc se zkoumáš...i když chápu, že začátku je člověk zvědavý jak tělo funguje 😉

michaelarackova
15. led 2013

@terunka88 Jo, mě to zajímalo...ani jsem nevěděla, že na ten čípek se dá sáhnout! 🙂 A ani se nevyznám v těch druzích hlenu...☹

terunka88
15. led 2013

@meggie87 Tak to mě mrzí, ale příšte se to už určitě povede! 😉 Já dobrý, dneska jsem byla teda u doktorky na výtěru z krku (od konce září do půlky prosince jsem měla 2x angínu, takže dvoje antibiotika a v krku mě i tak bolí každou chvíli..takže mi to přijde trochu divný a mám podezření, že tam mám usazenýho nějaký streptokoka nebo podobný stvoření..), ale jinak pohoda 😉

terunka88
15. led 2013

@michaelarackova S hlenem jsem si taky několik měsíců nevěděla rady, přišel mi pořád stejnej..nějaký odlišnosti jsem začala vnímat fakt až po pár měsících, když už jsem svoje tělo měla dobře odpozorovaný..Co se týká mě, tak pár dnů po menstruaci mívám hustý výtok - takový bělavý, lepivý (s prominutím to občas vypadá jak hustá rýma) a tak den před ovulací se výtok změní - je najednou vodnatý, lesklý, je to vidět i na toaleťáku... A po ovulaci nastává sucho 😉
Jasně, že jsou i dny po ovulaci, kdy se hlen objeví, to není nic nenormálního.. Před ovulací je důležitý ten přechod, to poznáš sama, když se ten hlen změní opravdu vodnatý, "klouže"..prostě nejlepší "materiál", kterej dopraví spermii tam, kam má 😉

meggie87
15. led 2013

@terunka88 jj řekla sem si že to hodím za hlavu a nebudu se hroutit 🙂 jejda tak to máš něco podobnýho jak moje švagrovka taky se jí pořád vrací angína chudera už neví co má dělat, uvažuje i o odstranění mandlí, je to sice bolestivá operace ale aspon by měla od toho všeho pokoj, pak jí ještě nabídly možnost, že by se přeléčila antibiotiky, ale musela by je brát vkuse nevím přesně jak dlouho ale bylo by to brutální... já sem na odstranění mandlí byla, není to zase až tak hrozné ale potom si musíš dávat pozor na nachlazení a tak, od té doby kdyý sem nemocná tak mi to sedá na průdušky... ale zase tak často nemocná nebývám, fakt málo kdy 🙂

radus_2011
15. led 2013

Tak jsem si říkala, že s tím veškerým pozorováním a testováním ještě počkám, ale dnes jsem šla přes město a koupila ovu testy. Hned jsem jeden udělala, včera by podle výpočtu měla být ovu a před měsícem též ve 13. DC bolel podbřišek, ale tentokrát jen opravdu slabounce a na ovu testu byl duch...teda jestli si to jen nenamlouvám (toho ducha i tu bolest) :( Tak nevím, jestli jsem to třeba už promeškala a proběhlo to bez bolesti, nebo jestli to teprve přijde, co myslíte?

terunka88
15. led 2013

@meggie87 Jasně, to je správný přístup! 🙂 Já na odstranění mandlí zatím určitě jít nechci (stačily mi nosní, když jsem byla malá 😀), věřím, že toho bacila nějak vyženu.. Já třeba mívám anginu tak 2x ročně, ale tak po půl roce, teď po necelých 3 měsících jsem teda měla dost :-/ Tak ono asi tomu trochu přispívá i to pracoviště, pracuju na ZŠ v kanceláři, takže tam je bacilů od dětí, rodičů i učitelů habaděj 😀 Uvidíme, jsem optimista 🙂

terunka88
15. led 2013

@radus_2011 Nevím, zkusila bych ještě tak 3 dny testovat a uvidíš..pokud čárce nebude silnější, tak ovulace už proběhla..Je možný, že pokud byla třeba ovulace včera nebo předevčírem, tak ta čárka už stačila takhle zeslábnout.. Jak dlouhé míváš cykly?

radus_2011
15. led 2013

@terunka88 Poslední dva cykly byly 26 dní a při obou jsem tu bolest v podbřišku cítila a vycházela na den, který mi kalendář spočítal jako ovulaci, ale teď nějak pořád nic. Jen opravdu slabounce dneska a vždyky jen tak na pár minut a pak zas nic. Uvidíme zítra no, zkusím další ovu test a třeba se bolesti dostaví. Ale pro jistotu na to večer hupsnem.

meggie87
15. led 2013

@terunka88 jj taky si říkám 🙂 ... joo tak základka je plná bacilonosičů 🙂 to ti nezávidím , jj tak já ti budu držet palce abys ji zahnala do kouta a pak vyhnala nadobro 🙂

michaelarackova
15. led 2013

@terunka88 Jo, tak to odpovídá. měla jsem teď 2 dny pozitivní ovu test a vodnatý výtok. I jsem občas měla pocit, jako bych neudržela moč.
@meggie87 Mandle...jsem po operaci 5 týdnů. A teprve teď se najim a celkem funguju. nejhorší zážitek v životě. měla jsem celkem komplikace.☹
@radus_2011 Jj, testuj ještě tak 2 dny a pak uvidíš! 🙂

terunka88
15. led 2013

@michaelarackova Jj, tak to je ono 😉 Vidíš a pak že se nevyznáš ve druzích hlenu! 😀 Hlavně, že poznáš ten "plodný", to je nejdůležitější 😉

meggie87
15. led 2013

@michaelarackova ja sem to prodělala loni 🙂 jj to věřím bolí to a navíc to dietní jídlo a nic nemůžeš dělat byl to horor, já a dieta nejdeme dohromady 🙂 takže sem se trapila po tehle strance 😒 a pak mi přišlo všechno šíleně slané než jsem si zvykla 🙂.... a všechno už oki teda jo? to je dobře není to zrovna sranda ty komplikace :/

michaelarackova
15. led 2013

@meggie87 Jo, teď už celkem jo, ale mám to pořád oteklé a pokleslý čípek, takže mě pořád dráždí na jazyku.☹ Hnus! na chuť všechno naštěstí celou dobu normální (ťuk, ťuk),ale jinak to byla hrůza!

meggie87
15. led 2013

@michaelarackova jejda tak to ti vubec nezávidím...tak at to je brzy ok 🙂

hanulka.zb
15. led 2013

no jo ale v létě sjou zase angíny a průjmy, to jsi člověk asi nevybere, ale na co čekat, že, taky to nemusí být hned a může to zase vyjít až před tou ch. sezonou.

martakl
15. led 2013

@michaelarackova Mě se líbí, jak se všechny sledujeme😀 Musím říct, že za poslední měsíc jsem pročetla neuvěřitelné množství článků a diskuzí o otěhotnění, měření, přízacích...a nejsem o nic chytřejší než dřív😀 Ale k tomu hlenu - teď jsem to sledovala a před ovulací jsem taky měla jakoby "mokro" v kalhotkách...to musel být ten pravý!😀 Poctivě zapisuju do kalendáře teploty a asi na tom něco bude...protože je vidět nejnižší den a po ovulaci mi mírně stoupá (dnes jsem 18DC).

novalee
15. led 2013

Ahojte, tak přidávám svůj první příspěvek - zatím jsem jen nakukovala, nebyl důvod se zapojit víc.
V listopadu jsem vysadila HA (po 8 letech) a na doporučení lékařky - rodinné dispozice - jsem začala brát vyšší dávky listovky + rhodiolu. Jako dlouholetá lakto-vege beru i jakési tabletky pro tyto divné osoby určené 🙂 S partnerem se začneme snažit zhruba za měsíc... lehké snažení již před Vánoci, ale nezadařilo se. To zklamání z příchodu MS mě jen utvrdilo v tom, že už je čas 🙂))

fwllo
15. led 2013

Tak já se dneska hlásím, jsem 30 DC a mrcha nikde.. To jsem zvědavá, jak si zase dá načas.. Ovulaci jsem tenhle měsíc vůbec nepozorovala, max podle hlenu, ale to až 26-27 DC.. Takže tomu nevěřím a jen čekám, až se uráčí dorazit..

michaelarackova
16. led 2013

@martakl Jo, ale alespoň mi to krátí ten čas před létem, jsem něčím zaměstnaná! 😀 Ale když zkouším ten čípek, vůbec netušim, jestli je měkký, nebo tvrdý! 😀 Natož otevřený, nebo zavřený! 😀 A ani nevím, jaký má při ovu být...

michaelarackova
16. led 2013

@fwllo Čekej dneska! 🙂 A nebo počkej na mě, ať začnem spolu měřit a můžem porovnávat! 😀

michaelarackova
16. led 2013

@fwllo Posílám pro štěstí, musí přijít!!!!! 🙂

19mirka24
16. led 2013

ahojte snazilky... v piatok mam dostat mrchu no uz 4 dni mam taky cudny vytok husty nezapacha ani nic, par dni po ovulke ma nenormalne boleli krize a potom co prestali ma zacalo pichat v podbrusku co pretrvava dodnes .... mala niektora z vas taketo priznaky cakat mrchu ci nie 😒

radus_2011
16. led 2013

Tak jsem z toho nějaká zmatená. Včera ovu test s duchem a po snažení mě pěkně rozbolela pravá strana, ale jen asi na hodinu, pak byl zase klid. Navíc jsme museli zvolit jinou polohu, pač v té původní se to nedalo vydržet, jako by tam byla modřina a do ní se naráželo. Tak nevim, jestli to byl vaječník citlivý před ovulací nebo jestli to byl čípek, ale bylo to fakt divný :( Dnes až přijdu z práce udělám další test a uvidíme, jestli bude duch sílit nebo zmizí úplně, ale nějak to nechápu, tohle jsem ještě neměla.

kamiska
16. led 2013

ahoj holky, tak se asi k vam pridam 🙂 . puvodni plan byl snazit se letos, loni v listopadu jsem ale neplanovane otehotnela, bohuzel mel pro me naplanovany konec sveta na 21.12. i jiny vyznam. ale nejak se z toho nehroutim, jen ty vanoce nebyly zrovna vesely. no, ale jinak planujem ted v lednu prestehovani do vlastniho a tak kolem dubna bych chtela pritele ukecat. jak jsem tady cetla tak je dobrej napad zkusit to tak, aby ty podzimni chripajzny byly uz po 1. trimestru.

jinak HA neberu uz rok a pul, po roce od vejsky jsem se rozhodla, ze kdyby se zadarilo, tak uz to neni tragedie, takze jsem antiko vysadila a jen s kondomem. chvilku jsem merila bazalni teplotu, zjistila, ze ovu nejspis probiha, takze jsemse uklidnila a prestala. ted uz ji poznam docela v klidu z hledu a pichani v brise. mimochodem i prvni mesic po potratu jsem zrejme ovulaci mela - pila jsem kontryhelovy caj a myslim, ze plodnymu hledu fakt pomohl (takhle akcni jeste nikdy nebyl 🙂 ).

terunka88
16. led 2013

@19mirka24 A není ten výtok svědivý? Jestli to nebudou kvasinky.. Nebo to může být nějaká hormonální nerovnováha, kdo ví.. Uvidíš jestli dostaneš MS nebo ne..

radus_2011
16. led 2013

Tak dneska druhý ovu test (15. DC). Oproti včerejšku se duch pochlapil a je zřetelnější, takže ovu asi teprve přijde, i když teda to vůbec neodpovídá mým doměnkám z předešlých měsíců, kdy jsem netestovala a jen pozorovala příznaky. Ale zase po hlenu ani památky, spíš mi přijde sucho :( Tak nevím, asi jsem nějaká špatná pozorovatelka. Ale co jsem tak různě četla, tak ovu může být klidně až před koncem cyklu a né v polovině, že?