Snažení o první miminko v roce 2013
Ahojky holky, plánujeme miminko v roce 2013, původní plán byl až v létě, ale obávám se, že do léta to asi už nevydržím 😉Kdo chce, přidejte se do diskuze, probereme vše, víc hlav. víc ví . - )) Těším se na Vás . - )
Stručné shrnutí
- Mnoho párů plánujících těhotenství řeší vysazení hormonální antikoncepce, užívání kyseliny listové a sledování ovulace pomocí měření bazální teploty nebo ovulačních testů.
- Lékařské kroky zmiňované v diskusi zahrnují odběr krevního hormonálního profilu, laparoskopii při cystách a doporučení vyhledat odbornou pomoc po jednom roce neúspěšného snažení.
- Běžně doporučované doplňky a pomůcky jsou Femibion, Calibrum Baby plan, Nosifol, Mamavit, vitaminy pro muže b‑daddy, kontryhelový čaj a ovulační testy (50 ovu testů + 5 těhotenských testů na eBay kolem 300 Kč; pět ovulačních testů okolo 100 Kč).
Nejčastější otázky
Q: Jak dlouho před plánovaným otěhotněním vysadit hormonální antikoncepci (HA)?
A: V diskusi gynekolog doporučil vysadit HA přibližně 3 měsíce před plánovaným otěhotněním, zatímco jiné ženy uváděly, že otěhotněly měsíc po vysazení, takže názory a zkušenosti byly rozporuplné.
Q: Kdy je vhodné vyhledat lékaře při neúspěšném snažení o dítě?
A: Více uživatelek uvedlo, že je standardní konzultovat odborníka po jednom roce neúspěšného snažení; v případě jasných problémů (anovulace, podezření na PCOS, bolestivé příznaky) se v diskusi doporučovalo jít dříve a nechat udělat hormonální profil a další vyšetření.
Q: Jaké doplňky a kolik stojí běžná měsíční péče zmíněná v diskuzi?
A: V diskusi byly zmíněny Femibion, Calibrum Baby plan, Nosifol, Mamavit a vitaminy pro muže b‑daddy; jedna uživatelka uvedla, že za Femibion a b‑daddy platí zhruba 1 000 Kč měsíčně.
Q: Jakou metodu detekce ovulace doporučují ženy v diskusi?
A: Doporučovalo se měření bazální teploty každé ráno ve stejnou dobu a ovulační testy podle délky cyklu; uživatelky psaly, že pět ovulačních testů stojí kolem 100 Kč a balíček 50+5 testů na eBay vyšel kolem 300 Kč.
Q: Jak a kdy pít kontryhelový čaj při plánování těhotenství?
A: V diskuzi kontryhel ženy pily od 1. dne cyklu do ovulace, typicky ráno a večer jeden hrneček, s cílem podpořit růst děložní sliznice před ovulací.
Q: Co dělat při zjištěném nálezu jako cysta nebo po zamlklém potratu?
A: V diskusi se zmiňovala laparoskopie pro odstranění cysty a revize (curettage) po zamlklém potratu; jedna uživatelka uvedla, že po laparoskopii byla schopna normálně otěhotnět a jiná plánovala KET po neúspěšném IVF.
Závěry z diskuze
Shoda
- Doporučení užívat kyselinu listovou při plánování těhotenství.
- Doporučení vyhledat odbornou pomoc, pokud se nepodaří otěhotnět do 12 měsíců.
- Měření bazální teploty a ovulační testy se v praxi používají k určení ovulace.
Sporné názory
- Doba mezi vysazením HA a aktivním snažením: někteří lékaři a ženy doporučují 3 měsíce, jiné ženy otěhotněly hned po vysazení.
- Užívání komplexních těhotenských multivitaminů (Femibion vs. pouze kyselina listová): někteří gynekologové považují multivitaminy za zbytečné při pestré stravě, jiné uživatelky je pravidelně užívají.
- Vliv rychlého otěhotnění po vysazení HA na riziko potratu: v diskuzi se objevily protichůdné názory a zkušenosti.
Otevřené otázky
- Jak dlouho po vysazení HA je optimální čekat z lékařského hlediska pro snížení rizika komplikací?
- Zvyšuje se statisticky riziko zamlklého těhotenství u těhotenství vzniklých bezprostředně po vysazení HA?
- Jaký je nejefektivnější a ekonomicky přijatelný režim kombinace suplementů pro ženu i partnera při plánování těhotenství?
- Jakou hodnotu má kontryhel v klinických studiích pro růst děložní sliznice před implantací?
Zmíněné značky a firmy
Femibion, Calibrum Baby plan, Nosifol, Mamavit, b‑daddy, FertilityFriend, womenzone, ulekare.cz, Kosmas.cz, eBay, Beremko
Zmíněné produkty a metody
kyselina listová, Femibion, Calibrum Baby plan, Nosifol, Mamavit, b‑daddy, kontryhelový čaj, maliník (maliníkový čaj), měření bazální teploty (BT), ovulační testy, IVF, KET, laparoskopie, hormonální profil, revize (curettage), antikoncepce (HA)
Místa a osoby
Pardubice, Olomouc, Vysočina, Rokycany, Plzeň, Březina
@zuzikakuki Normálně sušený kontryhel určitě koupíš kdekoliv v lékárně nebo "bylinkárně"..a myslím, že sypaný bude lepší než porcovaný. Myslím, že by se měly pít tak 2 šálky denně. A určitě nevadí, že jsi už 5 DC, koukala jsem, že jsi psala, že ovulaci míváš až později, takže pohoda 😉 On je ten čaj krom jinýho dobrý i na bolestivou menstruaci nebo na úpravu cyklu..
@janina_sun
@michaelarackova my na to koukáme i smanželem a ten teda je uplně nesnáší, říkal, že teda taková¨ý on nebude, že se bude o mě starat a všude semnou chodit , na všechny kontroly a rozhodně bude u porodu a nějaké špinavé naše miminko mu vůbec vadit nebude, vždyť je to nosmální věc a když mě bude zle, tak zůstane semnou doma na očr 🙂 Prý budu jen ležet a bude mě vyvařovat samé dobroty a všechno bude dělat on, no jsem na to zvědavá 🙂
@vroninka22 Já myslím, že můj manžel se bude chovat úplně stejně jak ten tvůj, je to moje zlato 😵 Jinak jsem dodívala včerejší díl a teda ten Slovák mi taky lezl na nervy, ten by nejradši sterilně čísté mimino, aby se náhodou trochu neumazal :-/ No jsem hodně zvědavá na pravděp. přespříští díl, co tam ty dva u porodu předvedou 🙂
Ty jo, ale po pravdě se mi docela svíralo hrdlo, když jsem tam ty porody viděla, jsem z toho na nervy už teď...nějak si to nedokážu představit, že bych to jednou zvládla 😅
@terunka88 no ta co rodila včera, byla opravdu statečná, rodit koncem pánevním a párkrát zatlačila, kdy ¨tlačila na jeden dech strašně dlouho, no klobouk dolů, ale zase se nechovala moc ohledně z vzhledem k miminku, jak dřela jako kůň celé těhotenství na statku, to jsem se docela divila, že neměla strach.
@michaelarackova ještě, že tak 🙂 ikdyž občas ta itálie u nás taky je, ale jinak, to bude úžasný tatínek a už teďa mě vykládá, jak mu bude číst, jezdit s ním na kole na výlety, jak ho bude brát na letiště, jen mě ještě nevysvětlil, kdo se o něj bude starat, až bude třeba na 5 hodinovém přeletu 🙂
@michaelarackova jen je u nás trošku rozpor ve jménech, chlapeček, chce aby se jmenoval po něm a přesto prostrě nejede vlak a to já neustále odmítám, tak nevím, jak se domluvíme.
@michaelarackova
@vroninka22 taky mám doma stejný poklad 🙂 obrovská opora, chce být i u porodu, u všech kontrol a se vším mi bude pomáhat 🙂 jooo,věděly jsme, že si bereme ty nej chlapy na světě 😵 u jmen taky pořád debatujeme....akorát jak se posouvá termín početí, víc a víc se pak narození blíží svátkům u vybraných jmen...tak aby to dětičky neměly všechno v jeden den.... 😒 to bychom museli vybírat znovu a nevím, nevím..buď se to nehodí k příjmení, nebo už se to jméno v rodině opakuje a nebo zase známe s tím jménem někoho, kdo nám není sympatickej...no děs 😀 jinak u toho pořadu Čtyři v tom jsem taky chvílema nedutala...přijde mi, že pak když už člověk může tlačit, že to docela jde...ale ta doba toho čekání, kdy se mimi chystá....to budou asi pěkný nervíky...ale jako upřímně...být v roli chlapa a vidět, jak mi tam moje zlato takhle sténá bolestma a nemůžu dělat nic jiného, než přikládat mokrý hadr na čelo...myslím, že chlap si tam taky zažije svoje....ale ten pocit pak držet to miminko....jeeeeeeeee, to bude krásnýýýýýý 😵
@vroninka22 Taky máme itálii občas! 🙂 Tp musí být, aby se pročistil vzduch! 😉 Fakt? A jak se manžel jmenuje? Já nejsem přiznivcem jmen po rodičích, ale je to samozřejmě každého věc! 🙂
@janina_sun U 4 v tom dokonce manžel přestat kousat (jedl véču) 😀 A největší favoriti? 🙂 Když nebereš v úvahu nic jiného, jen to, jak se ti líbí!!!
@janina_sun no myslím si, že chlap to nemá moc příjemné, ta bezmoc musí být hrozná,navíc víme jací chlapíci jsou na venek silˇˇnáci a uvnitř cíťové, takže mu z toho všeho asi moc dobře není, musí vidět všechno to utrpení a hlavně, když se něco dějě, ví to první, já mám třeba strach, že nedej bože pokud se něco stane, můj manžel je schopen tam všechny umlátit a kecat jim do toho.
@michaelarackova no to já už vůbec ne, všichni kamarádi se mu to snaží rozmlouvat, ale on si trvá na svém, no právě jmenuje se Josef 🙂 Jeho tatínek je Josef, jeho děda, můj taťka je taky Josef a já jsme taky měla být Josef 😀 Jsem mu říkala, představ si to malinkaté miminečko a já mu budu říkat Josífku a nebo Pepíčku? No to teda neeee 🙂
@michaelarackova myslíš favoriti jako který pár v tom pořadu nebo které jména jsme vybrali? 🙂
Zpomalte trochu! 😀 Normálně sem lezu hned po práci nakouknout, ale dneska jsem se po práci rovnou vrhla na cvičení, pak úklid, prádlo, no znáte to, najednou koukám už večer a říkám si, snad mi něco tady neuteklo. Půl hodiny mi to dalo, než jsem dočetla až nakonec od posledního příspěvku, který jsem četla včera!! 😲 Bohužel Čtyři v tom nesleduji (ani nemůžu), takže k tomuto se nevyjádřím ☹ Každopádně co se těch jmen týče - my jsme se nemohli shodnout ani za nic strašně dlouho - ale na ničem, až jsem si říkala, že se snad naše dítě bude jmenovat xxx 😅 Ale nakonec manžel řekl jméno pro holčičku a já okamžitě souhlasila, ale jméno pro kluka vůbec nevíme 🙂 I když já mám jednoho svýho favorita, tak doufám, že ho uhádám (když manžel vlastně vymyslel pro holčičku 😀 ) 🙂 Ale neprozradím, neprozradíme nikomu, dokud nebude na světě 🙂
@bride_lucie já na to koukám vždycky o den déle na netu na stránkách české televize 😉
@vroninka22 No, to neeeeee!!! ?😀 😀 Tak ať udělá holku! Teda jestli nebude chtít, aby se jmenovala Pepina, Josefka! 😀
@janina_sun Myslím jména. 🙂
@bride_lucie Taky mi to dalo fušku je dohnat! A jak se pořád hlásí nové, tak si všechny nestíhám pamatovat! 😀 Pusť si to na ceskatelevize.cz -> ivysílání a datum - neděla! 🙂 A jméno je české??
bavila jsem se o tom porodu dnem panevnim se sestrou (2 deti) a rikala, ze si to pani beztak zavinila sama, protože mimi nemělo chvili klidu na otočení. On ten klid ma asi něco do sebe.
ja jsem premyslela o Danielovi, Dominikovi, Markovi, a holčičku nevim. ale to budeme řešit až před porodem 🙂
Doufam ze ovu proběhne, vcera jsem mela na testu jen ducha, ač jsem myslela, ze uz musí být.
A holky, nezajedeme taky do kanady do porodnice vyzvedet novinky? 😉
@blankafs no me by spis zajimalo, co bude pan cistotny delat, az se mu mala nekde po.... a nebude mit po ruce chuvu, aby ji prebalila 😀
@michaelarackova Tak jsem zvědavá jak nám to dopadne 🙂) Třeba do toho vlítneme stejně 🙂 Držím palečky!!!
Teda tady se to včera fakt rozjelo,jsem tu jeden den s váma a už nestíhám :DD
K tomu 4 v tom,myslím,že u Věry se nic nebude dít,fiflena má štěstí a jde na císař. Jinak jsou mi taky absolutně nesympatičtí....přijde mi,že hrozně hrajou a vytahujou se kolik mají peněz a dávají to strašně najevo.
Jména pro mimčo u nás bude boj!!! Nemůžeme se absolutně na ničem shodnout :/ Nejhorší to bude u chlapce. Ale mám
taky skvělého muže,takže počítám,že mi tak trochu ustoupí 😀
@michaelarackova Tak přemýšleli jsme o Kačence, Nikolce, Tomášovi a Adamovi 🙂 Pokud by to vyšlo a porod vycházel na listopad, budeme asi přemýšlet ještě o něčem...ono je hodně hezkých jmen, ale nehodí se nám to pak k příjmení a nebo se to nedá nijak skloňovat a to já mám zase ráda, když se dítěti může říkat jménem v různých podobách 🙂 a co vy jste vybírali? Doufám, že jsem to někde nepřehlédla 😉
Jinak přeji holky hezké ráno!! 🙂 Já jsem v práci, uvařila jsem si kávu a těším se na vaše novinky 🙂
Taky přeji dobré ráno... My jména řešíme už dlouho, vždycky na to přijde jednou za čas řeč, když nás napadne něco nového.. Nedávno jsem vyprovázela sestru na autobus a celou cestu mě nutila vyjmenovávat všechna holčičí jména, co mě napadnou, a jestli se mi prý líbí - ségře je deset a pořád se nás ptá, kdy už budeme mít děti, tak se to vždycky snažím nějak obkecat, že nevim :D (což je pravda, kdo ví, kdy se to podaří).. Jinak já u manžela bojovala za Jakuba nebo Richarda, ale nic z toho mi neprošlo.. A teď to vypadá, že si by se nechal ukecat na Kryštofa 🙂 Z holčičích jmen se nám líbí oběma Terezka, ale je jich už strašně moc, takže budeme vymýšlet jiné jméno..
Dobré ráno holky 😅 Já už jsem též v práci a piju čajík. Ještě mě napadla otázka nevíte jak je to nejlepší s frekvencí snažení v době ovulace co se týče starých a nových spermií 😀 Zda je lepší jednou za dva dny nebo klidně každý den 🙂
@olege Richard se jmenuje můj taťka 🙂 pro hodně lidí je to tvrdé jméno, ale mně se taky líbí 🙂 Jinak Terezka je krásný, ale jak říkáš, už je jich moc a u nás už je i v rodině....líbila se mi i Veronika, ale to máme zase v rodině takovou můru, kterou celá rodina nemusí, takže to by asi nikdo nekousl 😒 na kluka se mi líbil i Patrik, ale to už má švagrová, tak to taky nepůjde...ještě i Dominik nebo Dominika je hezký, ale nějak máme taková ta nej jména vyfouklý 😀 já jsem se teď ptala i holek, co už děti mají, jaká jména jsou často ve škole a tak...abych věděla, jaká jména teď letí a případně vybrali jiné 🙂 a teď je to u nás v okolí nejvíc Terezek a Kristýnek 🙂
@zuzikakuki no, já slyšela, že je lepší ob den ... ale jestli to tak opravdu je? co holky? 🙂
ohledne jmen jsme meli 9,5 roku Terezku a kluka jsem porad menila. Ale Terezku nam "vyfoukla" sestrenice, takze u holky doma lobuju za Emmu. Klucici se mi moc libi Oliver, akorat nevim, jak bych mu rikala zdrobnele. Jinak mame jeste Mateje, Davida, Tadeas, Tobias, Sebastian....Ted si nevzpomenu na vsechny. U nas to dopadne tak, ze ja dam manzelovi seznam jmen pro holky i kluky, co vyberu ja a on z nich vyskrta ta, co se mu vubec nelibi. A z tech, co zbydou, tak pak neco vybereme spolu 😀
Tak jak to tady tak čtu asi si ten pořad Čtyři v tom taky budu muset pustit :D Minule mi o tom vyprávěla švagrová, tak mě to docela zaujalo... a neviděla jste některá ten dokument co dávali v neděli někde od jedenácti večer? Orgasmický porod se to jmenovalo... přepla jsem to tam jen na chvíli, ale bylo to docela zajímavý... zas něco jinýho než jen samý strašáky jak je porod hroznej 😀
A se jménem se mi vždycky líbila Karin, ale teď s odstupem času nevím nevím... je to jméno, který se právě nedá moc zdrobnit, takže asi budem pak vybírat... ale shodnout se bude taky zajímavý asi 😀

@terunka88 Ahojky děkuji to už jsem taky někde slyšela 🙂 a kde se dá pořídit? Já jsem dneska 5DC tak nevadí že ho začnu pít déle než 1DC? 🙂