Snažení o první miminko v roce 2013

vroninka22
1. pro 2012

Ahojky holky, plánujeme miminko v roce 2013, původní plán byl až v létě, ale obávám se, že do léta to asi už nevydržím 😉Kdo chce, přidejte se do diskuze, probereme vše, víc hlav. víc ví . - )) Těším se na Vás . - )

phuskova
8. únor 2013

@krejci1510 😀 Tomu ale věřím, v Bristolu jsem nikdy nebyla,ani po pravdě nevím kde přesně je,ale mám tucha že tam lítá WizzAir nebo EasyJet 😀 Ale Londýn miluju, umět anglicky, tak se hned stěhujeme🙂) Jen škoda, že jsou letenky tak drahý no :( Ale s těma nákupama věřím, my se museli fakt dost krotit, aby sme měli aspoň na jídlo, ale oproti vám jsme teda žabaři, my tam navíc utralili "jen" asi 300 liber no 😀

vroninka22
autor
8. únor 2013

@phuskova no tak to jsme na tom stejně a upřímně, taky spoléhám na rodiče, tchýně taky slíbila, že nám pomůže se základní výbavou, bude to jejich první vnouče, takže se už těší, ikdyž je to blbé, tak na to spoléhat a nevím kolikrát, kdyby jsme neměli rodiče, tak nevím...Ale tak jak mě říkají známí, taky těch peněz moc nemají, platí hypotéku za barák a vždycky se to nějak udělalo a kolikrát i z toho mála, když byla na neschpopence ušetřili ani nevěděli jak.Nějak to zvládneme 😉

phuskova
8. únor 2013

@vroninka22 u nás to právě taky bude všem první vnouče, tak myslím že tchýňka a můj táta se vyřáděj 🙂 Tchýně se nás na miminko ptala, sotva jsme byli pár hodin po svatbě 😀 A táta zas je na drahý dárečky, kterýma vynahrazuje absenci výletů apod, aspoň tak to bylo u nás:/ Jako je to takový blbý, ale v tom začátku tu pomoc asi potřebovat budem, no .. i když teďka jsem si spočítala kolik bych měla zhruba dostávat PMM, a jsem docela potěšená 🙂 Ale jak říkáš, nějak to zvládneme určitě🙂 Hold se uskromníme🙂 Já přemýšlela, že bych třeba začla nějak podnikat na mateřský,ale zatím jsem neobjevila tu v PB žádnou díru na trhu .. 🙂

phuskova
8. únor 2013

Jinak holky, mám takový hloupý dotaz....za tu dobu co jsem s manželem (2roky a něco) jsem přibrala 10 kg,ale asi tak rok a půl beru nové prášky, myslíte že za to můžou i ony? Jakože třeba víc podporujou chuť k jídlu, než ty co jsem měla předtím? A když je teďka vysadím, půjdou dolů i kila? 😀 mohli by ale.. 😀

vroninka22
autor
8. únor 2013

@phuskova a jak se to dá spočítat?? já bohužel budu muset ihned na neschopenku, ale zase aspo'n neprojedu, a když budu pořád doma, co tak můžu utratit.

vroninka22
autor
8. únor 2013

@phuskova ¨no já jsem po vysazení přibrala 🙂 ale jsem za to ráda, gynekolog mi to dal přímo za úkol, takže ten jsem splnila ajsem ráda, mám spíše podvýživu, takže se mi ta kilča nahoru šiknou . - )))

phuskova
8. únor 2013

@vroninka22 No netu, zadej výpočet mateřské 2013 🙂 A nemocenská se dá taky spočítat, to mě trošku vyděsilo,ale na hypotéku to dá 😀 Ale jsou to jen orientační výpočty🙂 No já se bojím, že toho hodně projím pak 😀 Nebo budu mít roupya budu si kupovat kraviny na tvoření:/ znám se😀
No a nepotěšila si mě,ale tak já podvýživu nemám,spíš opak .. 😀 Třeba jen přestanu tolik jíst....chodíme teď na ten alpining, chci přidat něco posilovacího ještě, tak to by bylo abych neměla hezký bříško abych ho pak mohla ukazovat až v něm bude minimiminko 😀

michaelarackova
8. únor 2013

@bride_lucie Lucinko, děkuju moc. To znám...Jsme spolu 8 a půl roku. Manžel je sice o 9 let starší, něco samozřejmě našetřeno měl, ale já studovala, když jsme si koupili domek, sám si bral hypotéku. Pak jsem začala poslední 2 roky studia pracovat. Tak jsme si dovybavili domácnost, pustili se do zahrady a dvorku. Koupili jsem si na leasing nové auto s tím, že koupíme nové, aby nám vydrželo i na děti. Leasing máme už jen na rok. Chtěli jsme mimi až pak. Teď mám novou práci od září, beru víc, takže začneme v září. Hormony pracovaly, tak v červenci na dovče. Pořád se musíme ohlížet, počítat, jestli si to dítě můžeme dovolit. A hlavně je to kvůli mě. Kdyby si manžel našel někoho k sobě věkově, už by měl děti minimálně dvě. Ale táhl to všechno zpočátku úplně sám...☹ A kdy se to rozlouskne vám??? Držim palečky. Depky mám každou chvíli taky. Ale pak si přečtu o holčinách, které se snaží otěhotnět 3,5,7 let a představim si, jak se asi musí cítit ony. To je pak mé trápaní tak tak malinkaté!!!! Tak hlavu vzhůru!!! <3

olege
8. únor 2013

@phuskova @vroninka22 Já teda bohužel na svoje ani manželovi rodiče spoléhat nemůžu, že by nám finančně vypomohli.. Jedině asi moje mamka, ta se mi snaží pořád pomáhat, ale je mi to pak spíš blbý si od ní pořád něco brát.. Já teda když si spočítala nemocenskou a mateřskou, tak je to bída. Bohužel dostávám část peněz bokem (a i když se mi to nelíbí, můžu být za to ráda), takže na hypotéku by mi nemocenská vystačila, ale to je všechno.. Ani na inkaso by to nevyšlo.. A manžel dělá na sebe, má živnosťák, ale práce se mu zatím moc nerozjela. Nemáme totiž peníze na nové vybavení dílny a naopak staré mašiny ještě splácíme. Nikdy ale nevíme, kolik peněz zrovna vydělá, jestli se něco nerozbije (to jsme tak byli jeden měsíc bez peněz, bylo to děsný), takže nebudeme mít nikdy jistotu, že to s mimčem finančně utáhneme.. Ale takhle bychom to odkládali pořád, takže to prostě zvládneme a basta 🙂 Co se ale musím pochlubit, tak mám schovanou haldu oblečků a hraček po sestře (teď jí je deset) a po sestřence (té je osm). Takže se vsaďte, že budem mít kluka a chudák bude chodit doma v růžovým 😀

phuskova
8. únor 2013

@olege No jako my teďka taky rodičům o nic neříkáme, protože by nám to bylo blbý, zvlášť když oba pracujeme...jen na svatbu naši přispívali,ale to protože chtěli, né že bych si o to řekla. Ale znáš to, přijedeš na návštěvu a odjíždíš s platem vajec a taškou brambor a podobně🙂) Ale o peníze bysme si jentak neřekli ... naštěstí co se týká vnoučete, tak pomáhat chtějí sami, zatím 🙂) Jo u OSVČ mi je jasný, že to s miminkem je docela těžký, protože teoreticky výdělek nemáš jistý nikdy :( To vám nezávidím,ale věřím že to zvládnete🙂 Ale s tou výbavičkou se máš, to my nemáme vůbec nic, elda by mamky vytáhli něco po nás 😀 Ale mě se třeba kluci v růžovým líběj,ale nesměj to teda být šatičky nebo tak 😀

janina_sun
8. únor 2013

krásné ráno, holky!! když si tak pročítám vaše příspěvky, tak je mi ze všeho tak úzko...je hrozný, že ti nenažraní politici řeší, jak by jim bylo ouvej, kdyby jim ubylo pár procent z platu (jo, je to tragédie dostávat "jen" 100tis" měsíčně, že? 🙄 a pak čtu o finančních situacích mladých rodin, které musí řešit, zda si vůbec "miminko" můžou dovolit...je to fakt šílený...a to musíme všichni ušetřit z toho mála, co nám zbyde...nechci sem vůbec tahat politiku, to ne...jen mě to tak napadlo, jak je to diametrálně odlišný...tady se soudíte o příspěvky na děti, na úřadech aby člověk pomalu prosil o pár kaček navíc...a ti nahoře? ti dostávají příspěvky na vše (v hodnotě několika tisíííííc!!), samé dotace..hnus velebnosti...
Jo, taky se toho všeho moc bojím. Plat máme oba průměrný, dá se ušetřit a nemůžu si stěžovat...ano, situace se mateřskou a rodičovskou asi o něco zhorší, ale určitě to budeme muset zvládnout...je pravda, že na začátku je to velký výdaj kvůli výbavičce, ale pokud bude možnost kojit, tak pak to dítko zase tolik věcí nepotřebuje a dá se to...uvidíte, že se najednou objeví i spousta kamarádek, které vám spoustu věcí dá po svých dětech a říkám si, že když to v pohodě zvládli rodiny s mnohem menším příjmem, musíme taky....ale je to takový krok do neznáma, do nejistoty a člověk se dnes bojí, to je pochopitelný...možná i proto prožíváme takové ty pocity, kdy se chvíli těšíme a pak se zase chvíli bojíme (kvůli financím a dalším důvodům)...je to jak horská dráha, že? .... ale určitě to všechny zvládneme!!! 😵

michaelarackova
8. únor 2013

@janina_sun Jani, hodně povzbudivá reakce. Ale ta část s politiky...otvírá se mi nůž v kapse! 😠 Hajzlové! 😠 A to na tom nejsme tak špatně, klasika. Průměrné platy, hypotéka. Ale chci, aby se naše dítě mělo dobrře, nestrádalo, ale ne tak, že mu koupíme první poslední. Ocaď pocaď! Ale oba lyžujeme a jednodenní lyžovačka pro rodinu...dyť víte! ☹ A jak píše @olege - Nikdy nebudeme mít jistotu. Tak šup, teď hned všechny hlavu vzhůru, nasadit růžový (nebo aspoň fialový) brejle, úsměv, je tu pátek!!!!! 😀 A tento rok se nám to všem povede, a basta! 🙂

janina_sun
8. únor 2013

@michaelarackova někde jsem četla "chytré" internetové stránky, kde psali, že rok 2012 bude pro vztahy zlomový..ti, co spolu mají zůstat, zůstanou a zbytek se rozejde...podle okolí mi přišlo, že je to fakt...spousta kamarádů se nám rozešlo nebo vzalo....a pak psali, že další rok (tedy ten NÁÁÁÁÁŠ 2013) má být zase plodný.... 😀 takže můžeme být holky v klidu 😀 😀

michaelarackova
8. únor 2013

@janina_sun Joooooo!!!! 😀 Tak to je pozitivní! 🙂

phuskova
8. únor 2013

@janina_sun Přesně tak ... :( Hlavně že ti "nahoře" se mají dobře. Bodejď by ne, že jo...akorát jim asi nedochází že my ostatní takový platy a benefity nemáme no :( Ale to by se člověk unadával a stejně to bude zbytečný....já vím, že se to zvládnout dá, ale jak píšeš ty obavy tu jsou ... navíc mě děsí, že po mateřský budu bez práce (mám smlouvu na dobu určitou) a zda vůbec něco tady v Pb seženu, je to tu děsný. Ale to je ještě daleko, no..i když člověk na to musí trošku myslet..:(
Jinak, psala mi Hanka na fb, že dneska bude vyřizovat emaily a že mi pošle info a že mě nafotí moc ráda, a termín nějaký se v květnu/červnu určitě najde🙂) Tak abych teda začla šetřit .. 😀 Dostala jsem přidáno - 500kč, tak to půjde jako po másle 😀

krejci1510
8. únor 2013

@janina_sun no ja radsi politiku vubec nesleduju. Ale podle meho pokud by nase vlada maximalne podporovala rodiny s detma, tak nemusi tolik resit duchodovou reformu 😒

janina_sun
8. únor 2013

@phuskova jj, je to tak...i já se bojím....a myslím, že tyhle obavy prožívá úplně každej...myslím, že mužský to prožívají ještě víc (i když to třeba nedávají znát), protože si uvědomují, že ta tíha - uživit rodinu - je taky hodně na nich...a v dnešní době to fakt není legrace....ale pořád si říkám, že to prostě nějak půjde...doma jsem si sepsala, kolik máme příjmy, kolik utratíme měsíčně za nájem, poplatky, jídlo, drogerku, občas nějaké to pivo v restauraci, koncert, kultura atd...a ušetřit se dá holky !!! už jen to, že vysadíme HA, ušetříme některé i 500 Kč (ne-li víc) 😀 asi se člověk třeba bude muset v některých věcech uskrovnit...třeba i ve vaření se dá ušetřit hodně...ale jak už vás tu hodně psalo - čekat na "nejvhodnější dobu", tak se člověk nedočká...protože takové množství peněz, aby si byl člověk jistý nebo větší pracovní jistota stejně nebude... :-/ takže...nezbývá nám nic jiného, než to "risknout" a udělat vše pro to, aby dobře bylo. A věřím, že ta pomoc okolí taky bude !! já třeba nemám kontakt s mamkou, takže z této strany pomoc ani oporu čekat nemůžu, tchýně je super, ale taky ještě pracuje a finančně jsou taky rádi, že táhnou barák apod...a přesto vím, že všichni uděláme maximum, aby se to zvládlo...ono to půjde!!! MUSÍ 🙂

janina_sun
8. únor 2013

@phuskova a s tou Hankou super!!! jsem zvědavá na Tvoje dojmy a fotky!! 🙂 určitě budeš spokojená 🙂

phuskova
8. únor 2013

@janina_sun Právě, já to na Vaškovi vidím, že když se bavíme o penězích, tak že se trošku bojí, ale prostě fakt se nedá čekat pořád, zvlášť když chceme oba 🙂 Já si od včera (přišla výplata) začala psát každou položku nákupu, co za měsíc uděláme, aby sme viděli za co utrácíme nejvíc a čeho kupujem moc a tak...poradila mi to kamarádka, že se pak docela zděsili, za co utrácej zbytečně peníze...protože během toho měsíce to člověku nedojde, až když to vidí..my jsme docela hodně stáhli třeba mobily, díky Vaškově práci, kde maj výhodný tarify pro rodinu dáme dohromady něco kolem 600 a to máme oba net v mobilu, 100 sms a 50min zdarma...původně jsme platili i 1600! Taky jsem přestala kupovat časopisy 😀 Mám předplacenou Praktickou ženu od rodičů, tak se hold budu zabývat tvorbou 😀 Ale u nás je problém, že Vašek je kuřák...dáme za rok třeba 15tisíc za cigára, ale nutit aby přestal ho nebudu a ani nemůžu, to je jeho boj 🙂

No jako jsem taky zvědavá, jen nevím zatím kde nato ušetřím,aby o tom Vašek nevěděl...možná tentokrát maminku poprosím o půjčku..🙂 Ale fakt bych si moc přála,aby mi to vyšlo 🙂

janina_sun
8. únor 2013

@phuskova no právě...to se člověk pak diví, za co utratí....a s tím kouřením...u nás stejný problém...Michal taky kouří (na dva roky přestal a pak zase začal)...teď to zkouší znovu...je si vědom, že je to zbytečný a rád by přestal...no jako nekuřák si těžko představím ten boj...ale fandím mu...tak uvidíme...a budu moc držet palce, ať Ti vyjde to focení !!! 😵

malinna
8. únor 2013

já už si píšu všechny výdaje pár let a je to fakt dobrý.Opravdu člověk vidí, co utratí za zbytečnosti (u nás teda hlavně mnažel),takže se ho pak snažím usměrňovat a někdy jsou i úspěchy🙂A jinak jsem vypozorovala, že nejvíc se dá opravdu ušetřit na jídle, kupovat věci, které jsou zrovna v akcích(ale nemusí tím pádem být špatné)a hlavně vařit a ne se stravovat po restauracích...

phuskova
8. únor 2013

@janina_sun No tak snad to vyjde našim oboum chlapům, Vašek přestal asi na měsíc, měl tu elektronickou, ale pak jednou šel do hospody a ona se mu vybila, no a v hospodě samo nevydrží nekouřit, tak si koupil krabičku a už to zas jelo no 🙂) Jako nezávidím mu to, ten boj....
@malinna No stím jídlem máš pravdu..já třeba největší rpoblém u nás v jídle vidím ten, že neumíme uvařit na víc dní, že prostě uvaříme jen 2 porce a hned to sníme, a když uvaříme víc, tak to stejně pak nesníme, nebo jen část :( Nevím co s tím, prostě ohřívaný jídlo nám zatím nejede :( (přitom já byla zvyklá z domova)

bride_lucie
8. únor 2013

@zuzkanoc Ty žiješ kousek od Grand Canyonu? Ty bláho! 🙂 Tak to si tě zapamatuju a až se jednou rozhodnu procestovat svět a pojedu kolem, dám vědět 🙂

@phuskova Jooo Primark, taky vždycky valím oči na ty ceny 😀 A s těma kilama - já mám zase na svoje prášky, co jsem brala, podezření, že jsem kvůli nim moc zadržovala vodu, tak doufám, že se to taky změní a něco půjde dolů jen tak samo 😀 😀

janina_sun
8. únor 2013

@phuskova jj, u nás to samé....má doma elektronickou a řekla bych, že to doma i zvládá...ale jak se jde do hospody, tak je to asi peklo....no nezbývá nám, než jim držet palce...

phuskova
8. únor 2013

@bride_lucie No u mě to je možná taky voda, nevím jak to poznat, ale Vašek mi říká že sem taková opuchlejší v obličeji než dřív...😀

phuskova
8. únor 2013

@janina_sun koukám, že všude jsou problémy stejný, tak je to asi normální, já sem ho chvíli podezřívala že si vymýšlí, že v hospodě prostě musí 😀

janina_sun
8. únor 2013

@phuskova holky, je možný, že jste i zavodněný....kamarádce změnili jídelníček a zhubla jen tím, že zjistila, že zbytečně moc solila, nedodržovala pitný režim a hodně se zavodňovala...jen 6 kilo zhubla tím, že víc pila a díky jídelníčku dosáhla toho, aby se v ní nedržela voda...

bride_lucie
8. únor 2013

@michaelarackova Jo, přesně tak, hlavu vzhůru 🙂 No kdy se to rozlouskne nám ještě pořád nevíme. Je pravda, že teď do léta mám jiný starosti - připravuju se na dovolenou ve Francii - Paříž a Nantes. Je to můj obrovský sen už od 15cti - znamená to pro mě strašně moc a pořád jsem to kvůli něčemu odkládala - jednou jsem ještě pořád studovala, pak jsem sice začala pracovat, ale pak jsme se zase stěhovali do Skotska, další léto byla svatba a teď je prostě na řadě Francie. Takže začneme louskat věci právě až v létě. Michal by si rád totiž našel jinou práci, ve který by si vydělal víc, než si vydělá tady, abychom se měli dobře a mám z toho pocit, že se nechce stresovat s přípravami na mimčo a zároveň s hledáním nové práce a možným stěhováním, abychom nemuseli dojíždět daleko. Chápu to, i když si osobně myslím, že bychom to zvládli klidně i teď, jen bychom se museli uskromnit. Ještě ke konci roku byl pro, že začneme v létě, taky by chtěl moc miminko a těší se na něj 🙂 Ale právě proto říkám, že rok je teprve ještě na začátku a může se toho ještě tolik změnit, že by nám to klaplo ještě tento rok 🙂 Neházím flintu do žita 🙂

@janina_sun Povzbudivý příspěvěk, díky 🙂 Souhlasím s tím, že se to zvládnout dá, když se chce. Jen jsem právě četla, že chlapi jsou na ty peníze dost citlivý, že je to pro ně strašně důležitý a na Michalovi to je právě vidět hodně, že si naprosto uvědomuje to, že bude muset živit rodinu a chce v tom být maximálně zodpovědný, tak než aby měl pocit selhání, tak chce raději ještě počkat a prostě mu nevysvětlím, že mi stačí málo, že ani to miminko (krom teda výbavičky) nepotřebuje ze začátku moc. Já ho za to miluju jakej je, určitě najdeme nějakou zlatou střední cestu, protože jak říkáš, obyčejná mladá rodina nemá šanci být naprosto v pohodě a v klidu, ale zvládnou se to dá! 🙂

janina_sun
8. únor 2013

@bride_lucie Luci, přesně tak to je a na jednu stranu je super, že je Tvůj Michal takhle zodpovědný...ono zase je to takový plus, že kdyby se náhodou nemělo dařit, víš, že zabere nebo se pokusí postarat i jinak...že horší by to asi bylo s laxním chlapem, kterej by měl takový ten přístup "nějak bylo, nějak bude" . "ono to nějak dopadne" apod...takže zase je fajn, že si to uvědomuje a máš jistotu, že se za každou cenu postará 😵 a to je krásný

vendsy
8. únor 2013

Kouření je kapitola sama o sobě 🙂 my kouříme oba s manželem a neustále přestáváme, začínáme, elektronický jsme si taky koupili. Honza mi dokonce koupil celou růžovou aby mě to motivovalo kouřit elektroniku a né cigarety ale já asi fakt zase přesnatu úplně, až zjistím, že jsem těhotná. Nedokářu se dokopat k tomu abych přestala dopředu ☹