Snažení o první miminko v roce 2013

vroninka22
1. pro 2012

Ahojky holky, plánujeme miminko v roce 2013, původní plán byl až v létě, ale obávám se, že do léta to asi už nevydržím 😉Kdo chce, přidejte se do diskuze, probereme vše, víc hlav. víc ví . - )) Těším se na Vás . - )

kessa
8. únor 2013

@zuzkakoc ano, rodilá Brňačka 🙂, ale celej život mě to táhne z města pryč, tak snad brzy na tom našem lánu půdy něco vyroste a budu konečne bydlet na konci cesty u lesa 🙂

kessa
8. únor 2013

@michaelarackova u věty je tu pátek mě teda napadlo a pak pracovní víkend 😀 😀 No já se těším až na čtvrtek odpoledne, protože pak mě čekají 3 dny VOLNA 🙂 po 18 dnech v práci- už stříhám metr 🙂
Ale jinak je to pravda, musíme to brát pozitivně🙂 Myslím , že to zvládneme 🙂

kessa
8. únor 2013

@phuskova já budu taky bez práce 🙂 Ale chtěla bych začít pracovat sama na sebe- nejlíp už během mateřské, tak uvidíme.

vendsy
8. únor 2013

@kessa další Brňačka, super 😎

kessa
8. únor 2013

Tak švagrová by dneska měla jít na vyvolání porodu- prý se to prtě nějak míň hýbe nebo co. ona je navíc diabetička, tak tam těch problémů bylo víc- tak snad to bude v pohodě a už se mrňous dnes narodí. Akorát nic moc nevím- tchýně je z toho na prášky a z manžela jsem nic moc nedostala..Tak ani nevím, co tchýně povídala. Navíc jim umřela "teta" z dědiny- když nám před 14 dnama říkala, že je nemocná (rakovina slinivky), tak jsem říkala, že už tu asi dlouho nebude, že to je blbá nemoc, ale že budu mít až tak moc pravdu, to sem ani nečekala ☹ Tak je tchýňka asi trochu ze všeho mimo..

kessa
8. únor 2013

@vendsy ale snad už brzy Brňačka nebudu 😎 Ne že bych Brno neměla ráda, ale už se moc těším na domeček v malé vesnici, kde končí cesta v lese a tudíž tam není žádnej provoz, pár obyvatel. No ideální pro děti, koně, ovce...No zatím je to všechno jen sen 🙂

michaelarackova
8. únor 2013

Holky!!!! Já si jen zacvičila s Jill, dala sprchu, vytřela a už mám tady co dohánět!!!!! 😀 Vy jste k nezastavení! 😀

@janina_sun
@phuskova Cigarety jsou požírači peněz a svinctvo...Jak pro tělo, tak pro druhé. Musí to být ale těžké přestat. Ten boj klukům nezávidím...Milan je taky tak strašně moc zodpovědný, občas až moc...Ale ještěže tak, u nás drží totiž kasu on! 😀

kopeckovi
8. únor 2013

Tak s těma penězma je to koukám fakt všude stejný.... zrovna se stresuju s tím, jak to všechno zvládnem... to je asi nějaký ovzduší nebo co 😅 My teď v lednu teda nějak vyšli tak tak, spoustu nečekaných výdajů a tak.. tak to je děs. Říkala jsem si, že teď v únoru zkusíme zase najet na obálkovou metodu tak uvidíme... Mám někdy pocit, že šetřit nějak neumím 😖 No budem to muset nějak napravit...vždycky se ty peníze tak rychle rozutečou.

phuskova
8. únor 2013

@kopeckovi Jo to my na tom jsme stejně :( Taky tak tak,ale vždycky když dáme něco stranou, tak se objeví něco rozbitýho nebo tak :( Já asi myslím, že ty věci/auta a tak to dělají naschvál...mě třeba před vánocema ruply 4m starý džíny, ještě k tomu Lee co jsem dostala od táty k narozkám, takže kvalitní..no nechápu, prostě naschvál:(
@michaelarackova no tojo, já jsem ráda, že jsem nikdy nezačla,aspoń nemusím přestávat😀
@kessa no jestli máš na to obor nebo víš v čem, tak rpoč ne, taky bych do toho fakt šla,ale není co:(

zachrpe
8. únor 2013

@xpila - tak to díky za tip, skusím se taky v DM stavit a koupit si to 🙂 Už se těším, až na té naší "malé" (moc by jsme si totiž přáli holčičku) začnem pracovat. Jen mám totální guláš v těch ovulačních testech, měření teploty atd. ... 😖

kessa
8. únor 2013

@phuskova no já na to obor mám, ale uvidíme- ona ta investice do začátku taky není malá...

phuskova
8. únor 2013

@bride_lucie
@janina_sun Moje kamarádka, která taky strašně moc chce mininko, ale ještě oba studujou, dostudujou v červnu nebo květnu nebo tak, je strašně smutná, protože její manžel se nechce začít snažit dřív, než najde nějakou práci, aby měl jistotu, aspoň nějakou že ji a pak i mimčo uživía ona to nějak nechtěla pochopit, a byla z toho smutná, že nikoho nezajímá co chce ona..snažila jsem se jí to nějak vysvětlit, že prostě chlapy jsou takový, že musí vědět, žese dokážou o rodinu postarat, ale asi se mi to moc nepovedlo..touha je hold touha no :(

kopeckovi
8. únor 2013

@phuskova Pak mám ještě problém s tím, že občas něco vydím a "nutně" to potřebuju... nejlepší ale je, že když je konec měsíce a nemám v peněžence už skoro ani korunu, tak ani nic kupovat nepotřebuju... Do krámu radši nejdu, jídlo spácháme z nějakých zásob a je to. Takže je vidět, že člověk fakt utrácí kolikrát za blbiny... Když pro mě je nejhorší jídlo... já totiž kolikrát vůbec nevím co mám koupit, co budem jíst a tak... jak to děláte, když nakupujete třeba jednou za tejden velkej nákup? Si sestavujete dopředu jídelníček?

krejci1510
8. únor 2013

no ohledne tech financi....ja porad doufam, ze se s nima dohodnu, ze by mi nechali 75% uvazku na home office. Ale muj sef je debil, tak ho obejdu a budu si to pak zkouset vyjednat s jeho sefem, protoze to je pohodar a navic od meho primeho sefa karieristy, chape rodinny zivot. S Romanem jsme o tom mluvili, ze proste budeme muset jet oba na 200%, abychom to zvladli. Navic me utesuje moje segra, ze se tesi, ze bude o vikendech hlidat (jsem zvedava, jak dlouho ji to vydrzi), abych mela cas pracovat. Babicku budeme mit jen jednu, ale ta si myslim, ze nejak extra pomahat nebude. No vsazim jeste na Romanovu segru a pak oba dedecky.

phuskova
8. únor 2013

@kessa No to asi nikde, pokdu nešiješ dečky a neprodáváš je na Fleru nebo tak ... ale máš se, že víš co bys mohla dělat, 🙂

phuskova
8. únor 2013

@kopeckovi To ste na tom úplně,ale úplně stejně jako my! My si vždycky řekneme , že uděláme velký nákup, tak jo, jeden týden to jde,ale pak tendalší vždycky akorát po práci skočím do krámu a nevím, tak něco vymyslím a tak dokola, jenže vždycky k tomu koupím i jiný věci navíc, co jinak bych nekoupila...ale jídelníček si neděláme, i když asi bysme měli, jako v Pelíškách 😀 Zrovna dneska jdem na velký nákup a zatím nemám napsaný nic krom mlíka, protože nemám nápady :( Ty přidjou až v krámě no 🙂)

kopeckovi
8. únor 2013

@phuskova 😀 😀 My jsme na to fakt stejně, taky jdem dneska na velkej nákup 😀 Já nemám ani čárku zatím, ale jdu si napsat mlíko, pač to už nemáme... ještě, že jsi mi ho připomněla 😀 A ani netuším co budu vařit o víkendu, takže to bude zas zajímavý.

yumy
8. únor 2013

@kopeckovi my si jídelníček taky nesestavujeme, ale spíš vaříme a jíme dokola přibližně ty samé věci....takže ty taky nakupujeme....+ zeleninu a maso do mrazáku, to se vždycky hodí...

phuskova
8. únor 2013

@kopeckovi hehe 😀 tak to je vtipný 😀 No já taky nevím, doufám, že jeden den bude vařit Vašek, to ať si vymyslí sám co chce .. 😀 A já uvidím podle toho jaký budou mít maso 🙂 asi..nebo nevím, mě se tak nechce vařit poslední dobou 😀 Takže na ten nákup fakt půjdu jen s tím že chci mléko 🙂) Jo a papírový kapesníčky! 😀

kessa
8. únor 2013

@phuskova
@kopeckovi My teda velké nákupy moc neděláme. Občas teda nakoupíme ve větším- ale spíš věci co jsou na dlouho a nekazí se (celej balík těstovin, rýže..). Jinak nakupuji tak asi ob den- v menším množství, jen to co potřebujeme- podle toho, co chci vařit. Samozřejmě, že občas koupím něco navíc, ale já se nerada "toulám" po obchodech, takže to většinou proletím jako drak a koupím jen to potřebné 🙂

phuskova
8. únor 2013

@yumy já taky vařím pořád dokola pár oblíbených jídel,ale poslední dobou mi tak lezou krkem, že už mě to právě ani nebaví vařit.. ☹

vendsy
8. únor 2013

@kessa to je taky můj sen, moje kamarádka která bydle na Hlinkách přímo naproti výstavišti, se přestěhovala do domečku v Babicích, má poslední domeček u lesa, lišky tam dávají dobrou noc a já když za ní přijedu na návštěvu, tak si to vyloženě užívám, to ticho tu pohodu. Sedíme na verandě s kafíčkem a koukáme do lesa někdy ani nemluvíme, což je něco 😀 takže to ti moc závidím, to je fakt splněnej sen !!!

phuskova
8. únor 2013

@kessa to se máš Já sem schopná v Tescu strávit půl hodiny buď v oblečení nebo v papíru 😀 A ty věci co se daj nakoupit ve velkým nakupujem taky, většinou jednou za 2-3m s Makru. Ale stejně..nejhorší jsou ty denní nebo obdenní nákupy u mě, hlavně chodím nakupovat z práce = hladová:/ 😀

kessa
8. únor 2013

@vendsy no zatím máme jen ten kus pozemku, ale už se těším, až tam něco vybudujeme..Zatím se tam jen kochám výhledem, když jdu kolem 😉

kessa
8. únor 2013

@phuskova taky nakupuju, když jedu hladová z práce, ale už mám v hlavě sestavenej nákup a jedu podle seznamu (kterej mám v hlavě). Nejvíc asi utratím "zbytečně" za sladké, ale manžel se snaží hubnout, tak se snažím taky držet a alespoň to nejíst doma, aby ho to nelákalo 😉 Já sem divná, já nerada nakupuju i oblečení, takže tím asi trochu ušetřím, protože se snažím v tom obchodě strávit co nejméně času 🙂

kopeckovi
8. únor 2013

@kessa To já zas jedu radši jednou za tejden na větší nákup, než se ob den stavovat v obchodě... úplně to nesnáším, když jedu z práce a musím ještě na nákup 😠 Jenže takhle zas nevím na co budem chuť a co všechno teda koupit... což o to já za sebe vím, ale horší je to s Tomášem, on taky všechno nejí a co se týká jídla, tak je takovej protivnej, takže mu pak něco koupím a on zrovna na to nemá chuť a pak se to akorát zkazí a tak 😒 A když nic nekoupím, tak zas chodí a stěžuje si, že nic nemáme 😀

kopeckovi
8. únor 2013

@phuskova Ty už si ze mě děláš legraci asi.... já taky nejvíc ulítávám na hadrech a v papírnictví 😀 😀

kopeckovi
8. únor 2013

@phuskova Jo a já už mám teda nákup sestavenej... vzala jsem to podle letáku, plus něco co máme rádi a jíme nejčastějc, tak jsem na to zvědavá 😀 Já pak stejně půlku z toho lístku nekoupím a koupím jiný, jak se znám 😅

phuskova
8. únor 2013

@kessa No já většinou žádný to oblečení nekoupím,ale koukám po něm 😀 Jinak já mám taky většinou seznam,ale jen ten denní, na večeři, a na druhý den ráno,připadně svačiny...ale tu a tam koupím ještě navíc jogurt že mám na něj chuť, nebo manželovi sušenky a tak... u nás je na sladký hlavně manžel, ik dyž taky chce zhubnout,ale ani jeden nemáme pevnou vůli .. 😀

phuskova
8. únor 2013

@kopeckovi 😀 😀 To je fakt vtipný 🙂) Zato ,si dneska něco hezkýho v papírnictví koupím 😀 Aspoň šanon nebo tak 😀 Jinak já mám něco málo taky napsanýho, ale stejně budu vymýšlet z hlavy až tam, protože letáky v práci nemám a na netu je neotevřu, mám pomalej pc🙂)