Snažení o první miminko v roce 2013

vroninka22
1. pro 2012

Ahojky holky, plánujeme miminko v roce 2013, původní plán byl až v létě, ale obávám se, že do léta to asi už nevydržím 😉Kdo chce, přidejte se do diskuze, probereme vše, víc hlav. víc ví . - )) Těším se na Vás . - )

michaelarackova
3. led 2013

@derinka7 A kdy začnete s miminkem?

phuskova
3. led 2013

@michaelarackova jj ono takovej každej krok aspoň pomůže psychicky...😀 Já si právě spočítala, že doberu 4.5., pak měsíc (snad) počkat na první ms, takže nám to taky vychází na červenec!!! 😀 Já takovou kamarádku co by teďka taky chtěla nemám blízko u sebe...ale jedna v květnu porodí, a druhou třeba stihnu ukecat 😀

michaelarackova
3. led 2013

@phuskova Jé, tak to je super! To bysme mohly začít */- nastejno! 🙂 Jo, to bude super, my bydlíme 100m od sebe, jinak na vesnici je bída s kamarádkama, natož s těma, který mají mimčo! To budou procházky, výlety. Jsem ráda, že to tak vyšlo a snad vyjde!!!🙂 Jj, ukecávej! 🙂 Já jsem si zase objedanala věcičky tady z bazárku a MMB, hrabe mi!

derinka7
3. led 2013

@michaelarackova Plánujeme červenec - září. Při nebo po dovolené (vlastně svatební cestě 🙂 ).

phuskova
3. led 2013

@michaelarackova Mě by manžílek asi urval hlavu, kdyby zjistil, že už objednávám hadříčky a věci na mimčo :( 😀 Ale pokukuju, kočárek už mám vybraný 😀 No ale bojím se že tu kamarádku neukecám, mají před svatbou :( ale bylo by to hezký ... ale zas si řikám, třeba potkám někoho fajn v poradně no ... 🙂

janikana
3. led 2013

Já jsem úplnej magor, já mám vypočítané, že když budu mít pravidelně MS, tak otehotnim přesně 1.8. jako by to tak šlo, na lusknutí prstů 😀

michaelarackova
3. led 2013

@phuskova Jo, tam manžel je s timhle v pohodě, máme už totiž jednu skříň plnou, dává nám manželova ségra po dětech. Buď nám to dá, nebo prodá. To nešlo říct ne! 😀 A i teď jsme s manželem domluvený, že od ní začneme postupně některé věci odkupovat, postupně, aby to pak nabylo vše najednou...Monitor dechu, chůvičky, sterilizátor, nějaké lahvičky, malou hrací deku, odsávačku,vaničku...No neber to, když je to v top stavu, super značky, vim, jak se k tomu kdo choval, jsem na ty věci zvyklá...🙂 Postýlku až nebude používat jsme domluveni, že dáme k našim, aby pak mohli vnoučátko často hlídat! 😀

janikana
3. led 2013

@monisss 10+0 jsem byla na kontrole a už nebylo vidět srdíčko a večer to potom přišlo, i tak jsem ale musela na revizi ☹ já jsem si trubka hned potom naplánovala zahraniční stáž, protože jsem měla strach z toho co bude příště. Teď po půl roce bych už strašně chtěla znovu začít, strach už opadnul (víceméně), ale nemůžu, protože jedu příští týden na 3 měsíce pryč, grrr možná zkus ještě měsíc počkat, u mě nastal ten zlom kdy chtění zvítězilo nad strachem přesně po třech měsících, jakoby to ti doktoři věděli 🙂

cital
3. led 2013

Ahoj holky, také bych se ráda přidala do skupiny snažilek 2013 😎 . Snažit se chceme začít od února, tedy od naší svatby. Těšíme se oba tak moc, že nám to tento měsíc nějak ujelo 😀 . Uvidíme co nám život přinese. Jsem takový pesimistický optimista 🙂 . Podmínky sice nejsou ideální ...
Jinak plánuju to nijak nehrotit ... měření ovulace dělat nebudu, vitamíny brát si myslím, že je zbytečné. Uvažuju jedině o kyselině listové ..., ale třeba postačí upravit jídelníček a jíst více špenátu a brokolice. Uvidíme co mi řekne, příští týden doktorka.

monisss
3. led 2013

@janikana Já jsem 10+0 začala krvácet, tak jsme jeli do nemocnice a bylo jasno ☹ Ještě kolem Vánoc jsem si říkala, že aspoň měsíc počkáme, ale po MS jsem si řekla, že to pomalu zkusíme. Chtění už zvítězilo, ale bát se budu asi stejně pořád, toho už se nezbavím. A taky si říkám, že to nemusí vyjít hned napoprvé. Četla jsem hodně příběhů, kdy už to pak dobře dopadlo, tak snad to budu i já. Já stejně nevím proč, ale když jsem byla těhu, tak jsem měla pocit, že budu rodit na podzim, přitom jsem měla termín na květen. Je to zvláštní...
Ty jo, ale obdivuju tě, žes to tak dlouho vydržela a ještě vlastně budeš muset pár měsíců... Říkala jsem si, že se vrhnu na plánování kuchyně a vybavení domečku (teď stavíme), ale držela mě nad vodou vidina nového snažení 🙂

phuskova
3. led 2013

@michaelarackova Tak to máte uplně super!!!!! 🙂 To bych taky brala hned 🙂 Nám jenom manželův kolega nabídl zapůjčení monitoru a chůviček...🙂 ale třeba až budu fakt těhotná, tak někdo něco půjčí, takový ty věci co sou třeba na chvilku,ale je potřeba je mít - jako vanička a tak ... 🙂

phuskova
3. led 2013

@cital Tak uvidíte, když to klapne stejně budeš ráda 😉) Jinak já třeba to hrotit taky nechci, ale třeba měřit BT a testovat musím, kvůli práci ... a víceméně kvůli práci musím i jíst železo a pak listovku...ale ve špenátu třeba železa je nula nula nic skoro, takže oboje budu řešit přes doplňky no🙂

cital
3. led 2013

@phuskova Můžu se zeptat co děláš za práci? 😀

phuskova
3. led 2013

@cital jsem laborantka v chemické laboratoři v galvanovně (pokovování Niklem, chromem, mědí...) :/

cital
3. led 2013

@phuskova Aha, tak proto ... to jsem netušila, že laborantky to takhle musí řešit. No nezávidím.

phuskova
3. led 2013

@cital No mám tam látky které jsou vysoce toxické (třeba kyanidy) a i látky které jsou teratogenní, mutagenní nebo karcinogenní, doktor mi dokonce řekl, že nejlepší by bylo 3 měsíce před početím přestat pracovat, ale to nejde, když mi nikdo nezaručí, že otěhotním hned až si usmyslím :( Takže sme dohodnutý tak, že jakmile zjistím, že bych mohla být těhotná naklušu a on mi ihned předepíše neschopenku .. :(

misulka88
3. led 2013

Holky v práci mám smlouvu na dobu určitou do července. Nějak v té době bysme se chtěli začít pokoušet o miminko, možná i dřív. Ale mám strach, že kdyby řed. zjistila, že jsem těhotná, že mi smlouvu neprodlouží. Má to někdo taky tak 🙂 ?

vroninka22
autor
3. led 2013

@misulka88 no pokud vím, tak pokud je někdo na dobu určitou a otěhotní, tak mu můžou smlouvu neprodloužit, kamrádce to tak udělali, bohužel, to je dnešní taková doba ☹

vroninka22
autor
3. led 2013

Vidím, že nás co se budeme snažit v létě přibívá, super 🙂 My máme tak v plánu se dvěma kamarádkami, že počneme spolu, bylo by to super, pač by sjme mohli vozit spolu, jezdit na výlety atd.

misulka88
3. led 2013

@vroninka22 Hmm, tak to je teda pech. Jsem zvědavá, jak to nakonec dopadne 😒

michaelarackova
3. led 2013

@vroninka22 Máme to s kamarádkou také tak! 🙂 Chceme v červenci začít, najlépe na společné dovolené! 🙂 Také plánujeme společné procházky a výlety ve 4! 🙂

michaelarackova
3. led 2013

@misulka88 A nemůžete začít až po prodloužení smlouvy??? A stejně, i kdybyste začali dřív, tak do 5ti týdnů to nemůže zjistit (když nebudeš v jednom kuse nedejbože zvracet), když to nikomu v práci neřekneš!

misulka88
3. led 2013

@michaelarackova Ta bude mít ze mě radost, až jí hned měsíc po prodloužení smlouvy řeknu, že jsem těhotná 😀 Ale no co, ona by musela najít někoho jiného. Kámoška bude hledat místo, tak by šla místo mě a nebo učitelek ve školce je jak hnoja 😀

kristinandbaby
3. led 2013

@phuskova Ty jo, taková zajímavá práce, ale i nebezpečná no... 😒
@misulka88 Já bych se toho nebála, protože zezačátku nikdo nic nepozná....

Já mám naštěstí práci fajn a doufám, že budu na dohodu i s mimčem. Pracuji jako koordinátorka soukromé kliniky, děláme klinická hodnocení....
Jinak mě teď skončila MS a jdeme na snažení, ale snoubenec teď bude půl roku jezdit domů jen na víkendy 😖 Je voják a teď cvičí ve Vyškově..ach jooo
@cital Jinak já zatím měření ani nic podobného taky neplánuji 🙂

janikana
3. led 2013

@monisss to jsme to měli fakt strašně podobné...tak druhý pokus už bude lepší, pevně v to věřím. Mě to teď hrozně štve, že musíme čekat, ale ta stáž už nejde zrušit, měla bych průšvih v práci. Tak jsem si řekla, že se během toho roku dám dokupy zdravotně a uspořádáme pořádnou svatbu, a pak to mimčo prostě musí vyjít! Ale leze mi to na mozek, na modrém koníkovi jsem pořád 🙂

michaelarackova
3. led 2013

@misulka88 Jé, ty děláš ve školce! 🙂 Taky jsem tam 2 roky byla, teď mám prvňáky! 🙂 Hele, dneska koukej hlavně na sebe...taky na tebe nikdo nebude braát ohled, když na to přijde. Já taky furt blbka dělal vše nej pro práci, a nejen že to nikdo neocenil, ale nakonec jsem byla hloupá, že se ohlížim na práci...A když jí měsíc po prodloužení smlouvy řekneš, že seš těhotná, neznamená, že odcházíš, dyť tam půl roku ještě budeš, když nebude nějaká komplikace. Vůbec nekoukej na ostatní, ale na sebe! 🙂

misulka88
3. led 2013

@michaelarackova Jj ve školce 🙂 Já vím, je to pravda, že člověk má v tomto směru brát ohled především sám na sebe. No, s tím půlrokem by se vidělo, sama víš, kolik děti nosí bacilů a všeho 😀

monisss
3. led 2013

@janikana Taky jsem tady pořád, ale co, když nás to baví 😉 My už máme svatbu za sebou, tak už jenom to mimčo. V práci to snad nějak zvládnou, možná budu moct dělat z domu, ale to předbíhám...

michaelarackova
3. led 2013

@misulka88 Jo, to vim...ale doufám, že tam chvíli vydržim, chodím na imunologii, tak doufám, že mi paní doktorka napíše něco proti těm dětským zákeřným bacilům! 😀 Ta školka je ještě horší, tam se s dětma pořád muckáš, v ZŠ už mám odstup...A odkud jsi? 🙂

janikana
3. led 2013

@monisss já dělám v laboratoři, takže minimálně první tři měsíce dám od práce ruce pryč, snad to šéf pochopí po tom minulém nezdaru. Ale na neschopenku se mi nechce, to byla hrozná otrava hlídat vycházky.