Snažení o první miminko v roce 2013

vroninka22
1. pro 2012

Ahojky holky, plánujeme miminko v roce 2013, původní plán byl až v létě, ale obávám se, že do léta to asi už nevydržím 😉Kdo chce, přidejte se do diskuze, probereme vše, víc hlav. víc ví . - )) Těším se na Vás . - )

kopeckovi
11. únor 2013

Dobré ráno po víkendu všem 🙂 Doufám, že jste si pořádně odpočinuli, teda aspoň vy, které jste nemusely do práce 😉 My jsme měli sobotu uklízecí a neděli flákaci 😅 Jinak jak jsme se v pátek bavily o těch financích, tak jsem našla nějakej prográmek, kde se daj zadat příjmy a výdaje a podle toho jak si to roztřídíte, tak pak člověk vidí za co nejvíc utrácí a jaký jsou na co náklady 😅 ... no asi jsem prdlá, ale hrabala jsem se v tom v pátek skoro celej večer a přišlo mi to docela zajímavý 😅

phuskova
11. únor 2013

@kopeckovi Ahoj 🙂 My taky o víkendu uklízeli a flákali se 🙂) Ani vařit jsem moc nemusela, vařil vašek, takže sem měla pohodičku 🙂 Jinak já si to zatím píšu do excelu, ale jen výdaje všechny, včetně třeba lístků na bus do práce 😀 A jakej to máš program? Mě kamarádka kdysi jeden posílala,ale já ho nějak moc nepochopila.. 😀

kopeckovi
11. únor 2013

@phuskova Jmenuje se to RQ Money a našla jsem to na slunečnici... nejřív mi to přišlo divný, ale když jsem si s tím asi půlhodinky hrála, tak jsem to vcelku pochopila jak to funguje.. a záleží jak moc si tam toho zadáš... mě to pak chytlo, tak jsem si tam zadala i nějak zbytek dolarů a eur co máme z dovolený 😀 ale to už tak spíš z blbosti. Pak jsem si tam udělala různý kategorie a pak vidíš kolik dáš třeba za jídlo, kolik za bydlení, telefony, zábavu... atd... to záleží na tobě jak moc dopodrobna to tam zadáš. Dají se tam i nějak nastavit pravidelný platby, ale to jsem ještě nepochopila jak to přesně funguje 😀 Nejhorší je ten začátek, pak už jenom klikáš a dopisuješ 😀 Máš tam pak třeba různý účtu, že vidíš kolik máš na spořícím, na běžným a kolik dohromady atd... Dala jsem si tam i životka a penzijka... no jak říkám prdlouš 😀
A s vařením to byla taky pohodička, uvařili jsme v sobotu spolu a v neděli jsme měli zbytek, tak jsme to už jenom ohřáli... to je ideál 😀

lupmice88
11. únor 2013

ahojky mam na vas prosbicku ovulace byl ave stredu,utery,ctvrtek,sobota sme se snazili ,citim bolest v podbrisku ale kdyz sem si merila dnesk arano teplotu byla jen 36,4 a nevim co to je,myslela sem si ze po ovulaci je vzdycky zvysena az do menstruace,muze to byt treba zpusobeno uhnizdovanim 🙂

phuskova
11. únor 2013

@kopeckovi Tak možná jsem kdysi měla to samý, jen sem to fakt nepochopila,ale ten název mi něco říká 😀 Ale je fakt, že sem to ani nepotřebovala, tak mě nedonutilo v tom hloubat🙂 Životní nemám, nebo o tom nevím 😀 A na penzijním netuším kolik mám 😀 Ale jako jinak ej to asi lepší než můj excel, i když já zatím rozepisuju každou blbost nákupu zvlášť, ať vím, ne jen nákup, ale 4 rohlíky , 2 mlíka atak 😀

kopeckovi
11. únor 2013

@phuskova Aha, tak jsi dobrá, to by mě asi nebavilo... já to jen rozděluju - jídlo, drogérka, ale úplně podrobně teda ne 🙂 Ale účtenky mám schovaný, že do toho kdyžtak můžu nahlídnout, ale vcelku se snažíme teď nenakupovat blbiny 😅

vendsy
11. únor 2013

Hezký pondělí 😎 holky, vidím, že víkend jsme měli všechny skoro stejný. Já byla akorát v sobotu v posilovně, potom ve vířivce a v neděli na power yoge a dneska jsem chtěla jít na spining ale všechno mě po té yoge tak bolí, že se na to asi vykašlu 😀 a to byla cvičitelka těhotná, nechápu jak ty cviky dokáže dělat, já mám co dělat abych je udělala v normálním stavu 😀 Ještě jsem si nechala v neděli změřit tuk a vodu v těle a spočítali mi, že mám jenom 1,5 % tuku navíc, což jsou nějaký 4 kila ale pochybuji, že jim to měří dobře, by se měli podívat pořádně na můj zadek 😀

phuskova
11. únor 2013

@kopeckovi Jo to já právě účtenky vyhazuju, tak si to takhle přepíšu,abych hned viděla, žekupujem strašně moc rohlíků nebo tak 🙂 No jsem zvědavá .-) zatím zapisuju poctivě,ale nákupů moc nebylo ..🙂

kessa
11. únor 2013

@kopeckovi No já nakonec budu dohánět tu víkendovou službu celý týden- ve dvě ráno jsem musela jet zachraňovat pejska a přijela jsem domů v půl páté a po sedmé už sem zase jela do práce.. A to sem ještě cestou tam dostala takovej smyk, že sem myslela, že to fakt neukočíruju, ale naštěstí mi pomáhali všichni moji andílci, takže sem to auto ani neťukla..To je tak, když silničáři neposypou sjezd z dálnice ☹ Pejsek dneska vypadá dobře a šéf mě nechal jet dřív domů, ať se před odpolednem vyspím a ještě mě pochválil, že sem to v noci zvládla sama 🙂 Tak sem měla radost 🙂 Ale teď budu mít volno pá-so-ne, tak už se moc těším, až si odpočnu 🙂
Ale hlavně jsem ráda, že jsem to s tím autem ubruslila, člověk si pak znovu uvědomí, co je důležité a že většinou řešíme blbosti. nahlas sem si pronesla : Ku.va, to je fakt v pr... A doufala sem, že to odnesou jen plechy. Ale tak nějak sem zachovala docela klidnou hlavu, takže sem nezabrzdila, nechala to jet a jen tocila volantem, abych zustala pokudmozno nejakym rozumnym smerem..No děkuju všem andílkům 🙂

terunka88
11. únor 2013

@lupmice88 No teplota by měla být zvýšená,ale spíš bych si udělala test,pokud ovulace byla ve středu,tak nejdřív za 10 dní, čili v sobotu a budeš mít jasno 😉 Jinak to sobotní bych nebrala jako snažení,pokud byla ovulace ve středu,tak na 99% už bys v sobotu otěhotnět nemohla..

kessa
11. únor 2013

@vendsy Tý jo, tolik sportu 🙂 To jsi teda odpočívala aktivně..

kessa
11. únor 2013

@phuskova to já bych asi zapomněla každý druhý nákup zapsat 🙂 Já tak zhruba vím, na čem bychom mohli ušetřit- sladkosti, brambůrky. Jinak kupuju hodně zeleniny, což teď vyjde draho, ale bez zeleniny a ovoce být nemůžu, z domácích zdrojů máme jen jablka, brambory. Hlavně si ujíždím na zeleninových salátech 🙂 Takže kdybych potřebovala šetřit, tak asi zruším pochutiny a uberu zeleniny.

lupmice88
11. únor 2013

@terunka88 já vím me to taky prijde divny :( ze v sobotu bych mohl aotehotnet,jenze v te nadeji clovek veri vsemu :( my se snazili v utery ve stredu bohuzel nic a sem si stopro jista ze ta ovulace byla,poznam to na sobe a pak sme se snazili ve ctvrtek tak uvidim moc bych si prala aby to vyslo .(

kopeckovi
11. únor 2013

@kessa Jee tak to jsi měla perný víkend 😒 .. a je dobře, že se nakonec nic nestalo a ani plechy to neodnesli.. ty silnice jsou teď furt takový zrádný. Ale když se něco takovýho stane je to hrozně nepříjemný... Já když jsme měli asi měsíc auto, tak jsem při cestě do práce skončila v příkopě... bulila jsem za volantem a volala manželovi, že jsem hrozná kráva, že máme auto na šrot, že jsem v příkopě... jo jsem hysterka 😀 Ale byla jsem v šoku a první co mě napadlo, že jsme se kvůli tomu zadlužili a teď je to v háji...Manžel je naštěstí dost kliďas takže mě uklidňoval, že jestli jsem já v pořádku, tak že to není nic hroznýho a že se to určitě bude dát nějak vyřešit a přijel mě s tchánem vytáhnout... Auto vytáhli, nebyl na něm jedinej škrábanec, nastartovali jsme a jeli domů, takže se nakonec vážně vůbec nic nestalo 😅 Ale já z toho teda byla vyklepaná celej večer.... a ještě teda čekala jsem tam na ně možná třičtvrtě hodiny a nezastavilo mi jediný auto a to jsem asi deset minut v tom autě vyšokovaně seděla 😖

phuskova
11. únor 2013

@kessa No já se teďka fakt snažim, na to nezapomínat a poctivě to psát,aspoň ten jeden měsíc, ať víme..🙂 Saláty u nás moc nejíme, teda já bych jedla,ale Vašík ne😀 já právě nevím an čem utratíme nejvíc, protože mi přijde že bambůrky, sladkosti ani tak nekupuju, za teda hodně jogurtů a ochucených tvarohů, na tom zas ujíždím já no ..ale kupuju ty v akci, většinou:(

kessa
11. únor 2013

@kopeckovi tak ve dvě ráno bych na někoho asi čekala dlouho..Naštěstí se nic nestalo- teď jsem koukala, co se má dělat a aniž bych kdykoli četla jakoukoli příručku, zachovala sem se přepisově- tak nějak intuitivně. Prostě sešlápnout spojku a snažit se udržet auto na silnici, ale zase nedělat prudké pohyby volantem- sem na sebe pyšná 🙂 A kupodivu mě to docela uklidnilo- poprvé se mi stalo že sem se dostala do smyku, kdy to auto začínalo být takové méně ovladatelné a já sem to zvládla. Ale opakovat už si to nechci 😀 Jezdím denně, občas už mi to ujelo, ale tohle bylo fakt něco..

Jo víkendy jsou někdy perné, ale za chvilku mě čekají tři dny volna a to bude paráda 🙂

Akorát začínám cítit močák, tak snad to teď rozeženu čajem- žádnej zánět nechci..

kessa
11. únor 2013

@phuskova tak na sladkém a slaném si ujíždím já a saláty to moje zlato miluje taky, takže si je dáváme na večeři docela často 🙂 Obecně se snažím dělat lehké, zdravé večeře, protože jezdím pozdě z práce a večeříme kolem osmé. Takže u nás vede zeleninový salát s těstovinama a kuřecím masem, kuskus se zeleninou, různě zapékaná zelenina, rizoto, polévky- vývar, zeleninové, rajská...

vroninka22
autor
11. únor 2013

Ahojky děvčata, tak další týden nám zase utekl jako voda. Tak včera jsme měli tulivý den a stala se nám trošku taková nehoda, no nehoda, nějak jsme se do té romantiky pohltili a já se vzpamatovala až bylo po Všem a ptám se manžela a to jako jsi malé pustil ven, on mi na to odpověděl, však chceme mít miminko, tak proč ne 🙂 V tu chvíli to bylo moc pěkné, ale pro mě naprosto neplánované 🙂 Jenže jsem 9 DC , takže neplodné dny, takže nepočítám moc stím že by se nám tam brouček uhnízdil, ale bylo to od manžela moc pěkné, já myslela, že je pro něj teďka důležité letiště a dovolená a ono ejhle 😉

kessa
11. únor 2013

@vroninka22 Oni se pánové tváří jakože nic, ale v dušičce, tajně to cítí podobně, ale přece by to nemohli dát najevo ne 😀

phuskova
11. únor 2013

@kessa No já pokud do toho nedám maso, tak mi to manžílek většinou nehce..třeba kuskus se zeleninou? Já to miluju ,ale on by si radši šel máznout chleba s paštikou 😀 ale jestli máš nějaký fajn recept na kus kus, tak sem s ním 🙂 já dělám pořád dokola, jen kuskus s mraženou zeleninou a kuřecím,ale nevím jak to obzvláštnit🙂 Ale třeba gril.zeleninu fakt nejí..jednou sem zkusila papriku a nic 😀 Ale tak my jíme kolem 7, takže si dopřejeme klidně i smažený hermelín jako včera třeba 🙂 (a hermelín velikej byl v akci za 21,90 nekup to😀)

phuskova
11. únor 2013

@vroninka22 Jéé to je hezký 🙂) To můj se naopak zděsil, když sem mu v sobotu oznámila "tak a dneska sem si vzala polední prášek" a on na mě jako že to už teď jo? Přitom jsme byli domluvený, ale asi ho to najdnou nějak vystrašilo 😀

vroninka22
autor
11. únor 2013

@kessa
@phuskova no asi to tak bude 🙂 ale strašně mě to potšilo, kdby to vyšlo, vůbec bych se nezlobila, kolegyně otěhotněla ihned po menstruaci, ale naděje do toho nevkládám, ale kdyby ano, byla bych strašně šťastná, to by mě ani nevadilo, že nemáme ještě skříně 😀

phuskova
11. únor 2013

@vroninka22 to je jasný, skříně se daj koupit kdykoliv! 🙂 Tak to já budu držet palce, akorát teďka budeš mít napínavý měsíc, viď🙂 Jestli to klaplo nebo ne 🙂

kessa
11. únor 2013

@phuskova tak občas taky máme řízek, nebo něco podobného nazdravého. recept žádný zvláštní nemám- tan můj kuskus miluje a když už dlouho není, tak si ho vyžádá 🙂 ale je pravda, že mám na kuskus speciální koření z Maroka- je takové ostřejší a je pravda, že bez toho je ten kuskus úplně jinej a není to ono 🙂 Akorát už koření pomalu dochází, tak nevím, čím ho nahradím 🙂

vroninka22
autor
11. únor 2013

@phuskova no to si ano, ale jak říkám, moc s tím nepočítám, ale kolegyně mě docela dneska znejistili, tak uvidíme. 🙂

terunka88
11. únor 2013

@vroninka22 Noo, nevím jak máš dlouhé cykly a kdy zhruba míváš ovulaci (možná jsi to tu už psala, ale než bych to dohledala.. 🙂 )..ale není to tak nereálné, pokud by měl muž odolné spermie 🙂 🙂 Dokážou uvnitř přežít až 5 dnů 😉 Takže pokud bys měla ovulaci 14. den, tak proč ne! Sice ta pravděpodobnost není až tak velká, ale určitě větší než v prvních 8 dnech cyklu 😀 A s velkou pravděpodobností by to byla holčička 😀

vroninka22
autor
11. únor 2013

@terunka88 no tak ovulaci mám 11- 13 den 😀 Cyklus mám dlouhý tak 26-28. Holčička a jak to víš? 🙂 No někde jsem to četla bylo to tam tak nějak popsané, ale už si moc nepamatuju jak.

terunka88
11. únor 2013

@vroninka22 Ježkovy, tak to začíná být už hodně pravděpodobné!! 😀 No tak uvidíš, ale kdybys otěhotněla, tak by mě to vůbec nepřekvapilo.. 🙂 Ale fakt těžko říct, záleží, jak na tom budou ty spermie 🙂 Každopádně jistotu budeš mít tak za 14 dnů 😀 No, holčičky vznikají nejčastěji ze spermií, které se dovnitř dostanou několik dní před ovulací a kluci z těch, kterou jdou dovnitř v době ovulace..jsou i na to nějaké vědecké výzkumy a co mám zkušenost, tak je to často pravda (pokud si je teda žena na 100% jistá, kdy ovulaci měla).

viluska
11. únor 2013

viluska viluska Ahojte, dnes mi doktorka predpísala duphaston a ako čítam na nete, tak som dosť zaskočená. Naozaj sa priberá po duphastone? Nakoľko mám zdravotný problém s nohami tak mám veľké starosti, že priberiem a nohy ma neudržia. Snažíme sa s manželom o dieťa. Poradte mi, je to spoľahlivý liek. Alebo ako sa mám ku tomu postaviť? Už teraz mám svoju váhu 67 kg a meriam 160 cm. Nakoľko nemám dosť pohybu tak som pribrala. Ďakujem veľmi pekne za radu.
Dnes v 15:32 • Odpověz • •

vroninka22
autor
11. únor 2013

@terunka88 jéééjda, no já myslela, že to snad jse jden při ovulaci, to jsi mě docela pěkně, ale radostně zaskočila 😀 Manžel říká, že není problém, že je hřebec 🙂 Vždycky se u toho směju, že má takovou jistotu. No, tak to jsem zvědavá a docela jsi mě nalomila 🙂