icon

Snažilky srpen/září 2011. Přidá se některá?

avatar
baibies
29. črc 2011

Přidá se někdo???

Shrnutí diskuse
Automatické shrnutí diskuse vygenerované umělou inteligencí · 15. čer 2026 · 8183 příspěvků

Stručné shrnutí

  • Běžné metody ověřování plodného okna jsou měření bazální teploty (BT), ovulační testy (např. Seratec LH Max) a grafy na webech jako FertilityFriend nebo Womenzone.cz.
  • Doporučené doplňky při plánování těhotenství zmiňované v diskuzi jsou kyselina listová (listovka), vitamíny pro těhotné (calibrum babyplan, Mamavit, Acidofolan) a bylinné čaje (kontryhelový, fenyklový).
  • Po gyn. zákrocích a léčbě jsou v praxi dvě běžné rady: po laparoskopii obvykle počkat se snažením až po první menstruaci, a po vysazení hormonální antikoncepce se návrat k pravidelnému cyklu může nastat okamžitě i až po několika měsících.


Nejčastější otázky

Q: Jak spolehlivě zjistit den ovulace?
A: V diskuzi byly doporučovány ovulační testy LH (např. Seratec LH Max 6 ks v balení) a měření bazální teploty s grafy na FertilityFriend (fertilityfriend.com) nebo Womenzone.cz; kombinace testu LH, stoupnutí BT a změny cervikálního hlenu poskytuje vyšší jistotu.

Q: Kdy začít měřit bazální teplotu a jak ji vyhodnocovat?
A: Měření BT se obvykle začíná od začátku cyklu a zaznamenává se denně do grafu; nástup ovulace se potvrdí trvalým nárůstem teploty v druhé polovině cyklu, přičemž užitečné nástroje pro analýzu jsou FertilityFriend a grafy na Womenzone.cz.

Q: Jak fungují ovulační testy Seratec LH Max a kolik stripů je v balení?
A: Seratec LH Max se používá k detekci vzestupu LH a v tomto vlákně se zmiňuje balení po 6 ks; uživatelé objednávali více balení (např. 10 balení = 60 testů) a zmiňovali dodací lhůtu 3–5 dní z internetové lékárny.

Q: Jak dlouho trvá srovnání cyklu po vysazení hormonální antikoncepce (HA)?
A: V diskusi lékaři i uživatelky uváděli, že cyklus se může vrátit do normálu hned další měsíc, ale u jiných žen se stabilizace může protáhnout na několik měsíců; konkrétní případy v tématu ukazovaly rozmezí od okamžitého návratu až po půl roku nebo déle.

Q: Kdy po laparoskopii lze bezpečně začít snažení o těhotenství?
A: V diskuzi se opakovaně uvádělo doporučení počkat se začátkem snažení až po první menstruaci po laparoskopii; to bylo zmiňováno jako běžný postup před zahájením dalšího pokusu.

Q: Mají bylinky jako kontryhelový nebo fenyklový čaj při snažení opodstatnění a jsou rizika?
A: Diskuze uváděla, že některé ženy užívají kontryhelový čaj a fenyklový čaj jako doplněk, avšak jedna uživatelka popsala špinění po pití kontryhelu; konkrétní pozitivní nebo negativní efekt není v diskuzi vědecky potvrzený.

Závěry z diskuze

Shoda

  • Běžné způsoby sledování ovulace jsou ovulační testy (Seratec LH Max), měření bazální teploty a sledování cervikálního hlenu, často zaznamenávané v online grafech na FertilityFriend nebo Womenzone.cz.
  • Kyselina listová (listovka) se v diskuzi uvádí jako standardní suplement při plánování těhotenství.
  • Po laparoskopii se obvykle doporučuje počkat se snažením až po první menstruaci.


Sporné názory

  • Po vysazení hormonální antikoncepce někteří lékaři tvrdí, že tělo nemusí „pročišťovat“ a snažení lze začít hned, zatímco jiní účastníci uvádějí, že u nich trvalo srovnání cyklu několik měsíců.
  • Některé ženy považují bylinné čaje (kontryhel, fenykl) za užitečné, zatímco jiná zkušenost v diskuzi zmiňovala nežádoucí špinění po kontryhelu.
  • Některé komentáře uvádějí, že laparoskopie zvýší šanci na otěhotnění, zatímco jiní upozorňují, že to není 100% záruka.


Otevřené otázky

  • Jak dlouho přesně trvá normalizace ovulace a pravidelnosti cyklu po vysazení HA u konkrétní ženy s historií dlouhodobého užívání?
  • Která kombinace metod (LH testy vs BT vs hlenu) je statisticky nejspolehlivější u žen s nepravidelnými cykly?
  • Jaký konkrétní vliv mají kontryhelový a fenyklový čaj na cyklus a implantaci u jednotlivých žen?


Zmíněné značky a firmy

womenzone.cz, fertilityfriend.com, www.cenap.cz, internetova-lekarna-online.eod.cz, lekarna.cz, Seratec LH Max, Seratec Direct, calibrum babyplan, Mamavit, Acidofolan, Motol

Zmíněné produkty a metody

ovulační test Seratec LH Max, těhotenský test Seratec Direct, měření bazální teploty (BT), FertilityFriend, Womenzone grafy, kyselina listová (listovka), calibrum babyplan, Mamavit, Acidofolan, kontryhelový čaj, fenyklový čaj, laparoskopie, IUI, IVF, endometrióza, cysta, Norethisteron, měření DPO/DC, implementační pokles

Místa a osoby

Motol

avatar
ili08
13. zář 2011

@mochenkaa nevím jak dlouho je zakázaný ale teď už ho určitě neseženeš 😎tak ho opatruj jako oko v hlavě 😀

avatar
mochenkaa
13. zář 2011

@ili08 opatruju 😀 víš jak si dávám pozor když ho ráno sklepávám? aby se mu náhodou něco nestalo ☹ 😀

avatar
ili08
13. zář 2011

@mochenkaa no to je jasný a teď když víš že už ho neseženeš tak musíš sklepávat ještě opatrněji 🙂
Za hoďku domů,hurááá 😉

avatar
mochenkaa
13. zář 2011

@ili08 taky se těším, akorát budu doma siroteček ☹

avatar
ili08
13. zář 2011

@mochenkaa no já vím 😒 ale tak budeš tam mít kočičky a ty se už o tebe postarají 🙂

avatar
mochenkaa
13. zář 2011

@ili08 no to jo 😀 zase budu Babu vysvětlovat, že celou postel máme jen samy pro sebe a že tedy není nutné se na mě mačkat 😀

avatar
kcvrcekz
13. zář 2011

@joeyne No tak jako to je odporný co si ten rádoby člověk o sobě myslí?To je mazec...No chlap by to asi taky neřekl to má mochenkaa pravdu..Jako to je síla...Děkuju za svého šéfa...

avatar
alisi001
13. zář 2011

@mochenkaa tak s tím nafouknutím to máme stejné jsem opět jako balon 😀

avatar
luciesofi
13. zář 2011

Dobrý večer přeji 🙂
Tak jsem tu zase takhle na skok..bohužel to jindy nestíhám, tak mě mrzí, že tu s Vámi nejsem víc..:/
Jinak se taky přidávám do skupinky nafouklých (jsem po ovu, nevím, kdy přesně byla, ale je po 🙂) a navíc mě ještě začínají bolet prsa a trochu svědit bradavky..... Jen jestli se zase přílíš nepozoruju.. 🙂

Jo a taky tu byl dotaz ohledně doby od svatby...dneska je to přesně 45 dní 🙂

avatar
mischako
13. zář 2011

tak mám oficiálně zakázáno být být snažilkou, ale přesto bych tu ráda zůstala, kvůli nalezené cystě mi bylo doporučeno nasadit HA, protože mám zakázáno otěhotnět, dokud se to nevyřeší.... cystu mám totiž na pravém vaječníku a už sem ji tam jednou měla a operovala se, takže nechce nic podcenit a říkal, že by se nerad dostal do situace, kdy mi budou muset operovat vaječník a já budu v jakémkoliv stádiu těhotenství ☹

avatar
mihaji
14. zář 2011

Dobré ránko děvčata 🙂

avatar
alisi001
14. zář 2011

TĚHULKY

dilemma .................//(GS Mamavit)..........................................................................KVĚTOSLAVA 23 let .. 😀
karkulka_17.......//....( Femibion 800)....................................................................PETRA 29 let .. 😀
sarana................//.........................................................................................................ŠÁRKA 29 let.... 😀
martinan4 ............// (Calibrum babyplan)......................................................... MARTINA 28 let ...... 😀
kammka...........// ...(listovka)...............................................................................................KAMILA 35 let ..... 😀

MEZISTANICE

joeyne .............//.............(listovka)...............................................................................IVANA 34 let


SNAŽILKY

mishule12.................62 DC (listovka a maliník)............................................................ MÍŠA 26
ninucha.......................52DC ( listovka)..............................................................................NINA 28 let
tumik............................47DC................................................................................................MARTINA 28 let
michala82...................44DC (Clostylbegyt a Prednison)
petulak1988................44DC (clostylbegyt a urogestan).................................................PETRA 23 let
pajule ...........................42DC (femibion a kontryhelový čaj)..................................................PAVLA 29 let
chalotka .......................41DC...............................................................................................PAVLA 32 let
helousek1.....................34DC (už nic)......................................................................................HELENA 30 let
peela ............................ 33DC
galigula .........................33DC
kd23.............................. .32DC (listovka)............................................................................... KATKA 29 let
sarinkac.........................31DC
melliss...........................30DC(acidofolan (listovka, železo a B12) ..................................MELISA 23 let
mischako ......................30 DC.................................................................................................MÍŠA 22 let
veveruska0504.............29DC..................................................................................................VERONIKA 27 let
miky.................................28DC (listovka a kontryhelový čaj)...............................................MIRKA 30 let
stares..............................28DC(listovka)................................................................................MIRKA 27 let
pejullka............................28DC...............................................................................................PETRA 26 let
carrynka..........................27DC ( listovka ).............................................................................KAROLÍNA 27 let
bujanda..........................26DC (Calibrum babyplan)...........................................................LENKA 27 let
danda81........................25 DC(Femibion 800).....................................................................DANIELA 30 let
ili08 .................................24DC (listovka)............................................................................. ILONA 28 let
hankamamka................24DC (listovka)...............................................................................HANKA 31 let
meea...............................24DC
alisi001..................... .....23DC (listovka a Calibrum babyplan).........................................ALENA 32 let
mochenkaa....................23DC (listovka a Calibrum Baby plan, )..................................GABČA 23 let
markitka ..........................22 DC(kontryhel)..............................................................................MARKÉTA 27 let
elvis12 .............................20DC(listovka)...............................................................................EVA 27 let
beta.m..............................19DC(listovka)..................................................................................BĚTKA.22 le
luciesofi ...........................19DC(listovka)................................................................................LUCIE 25 let
kcvrcekz ...........................19DC(b-ekomplex)........................................................................KATKA 27 let
esila..................................19DC (listovka)...............................................................................ALICA 31 let
lucianas...........................19DC...............................................................................................LUCIE 31 let
lovelylady..........................18DC...............................................................................................KLÁRA 28 let
hanulik88.................... ....17DC (listovka).................................................................................HANA 22 let
leni84................................17 DC (listovka,kontryhel)..............................................................LENKA 27 let
lucik1986 .........................15DC(Femibion 800 )....................................................................LUCKA 25 let
baibies.........................14DC (Mamavit)....Snažení odloženo o měsíc na doporuč Mudr(po laparce).....IVETA 24 let
ange_de_la_morte.........14DC(Double X)..............................................................................LENKA 21 let
kucirlib...............................14DC(kyselinu listovou a kontryhel.).........................................LÍBA 28 let
tynka89.............................13DC(listovka)...............................................................................KRISTÝNA 21 let
anabella_lee...................11DC (listovka, Calibrum baby plan)..........................................RENČA 27 let
mahonia...........................10DC (listovka, kontryhelový čaj)..................................................IVČA 27 let
baptisia........................ ..9DC(listovka,Duphaston,Befoli,Hořčík,Kontryhel kapky,pupalka ,E)....BARBORA 25 let
blazu...............................9DC............................................................................................................ZUZANA 25 let
nemo1985......................9DC.........................................................................................................PETRA 26
nini19.............................9DC(listovka)........................................................................................JANA 29 let
makak32 .....................8DC.................................................................................................MARKÉTA 32 let
mihaji.............................7DC(femibion, listovku, maliník ,kontryhel)...................................KAČKA 30 let
foaji ...............................6DC( Gynex a Kontryhel)..........................................................ALENA 21 let
verik19.......................... 4DC (listovka,kontryhelový čaj)..................................................VERONIKA 24 let

avatar
mihaji
14. zář 2011

@alisi001 Kdyby to dál stoupalo, tak by to mohla být ovulka, ne?

avatar
alisi001
14. zář 2011

@mihaji přesně ale moc tomu stoupání nevěřím ☹ zitra určitě zase klesnu ☹

avatar
mihaji
14. zář 2011

@alisi001 Třeba né, vždyť jsi měla i testík pozitivní. 😉

avatar
alisi001
14. zář 2011

@mihaji že bych tentokrát měla ovulku 22 DC místo 29 DC 🙂

avatar
hankamamka
14. zář 2011

Dobré ráno ... je mi smutno ... som 10DPO a od včera špiním (http://www.fertilityfriend.com/home/370e84), som sama tisíc kilometrov od svojho muža a je mi jasné, že to zasa nevyšlo ... nevie mi niekto poradiť, je ok taká krátka fáza od ovu po špinenie? Ako ju predĺžiť (začala som jesť B6) ... ? ďakujem :(

avatar
mihaji
14. zář 2011

@alisi001 Proč ne? Třeba se ti pomaloučku srovná cyklus. A doktor ti na srovnání cyklu nic nedal?

avatar
mihaji
14. zář 2011

@hankamamka Nesmutniiii 😉 , když to nevyšlo teď, vyjde to příště. Tvůj graf si tu neotevřu, takže nevidím, jak máš celkově dlouhý cyklus a kolikátý DC tu ovulku máš.

avatar
hankamamka
14. zář 2011

@mihaji minulý cyklus som mala 28DC, teraz som 24DC (10 dní po ovu) a začala som špiniť ... hej, ja už som sa tešila, trochu, že možno ... možno ... možno to mohlo výjsť. Nejako ma nič nebaví, som smutná ... ale ďakujem za tvoje slová, si zlatá 🙂

avatar
alisi001
14. zář 2011

@mihaji ne nic 😒

avatar
mihaji
14. zář 2011

@hankamamka Ono pokud by šlo jenom o špinění, mohlo by jít taky o uhnizďování. Nebo cítíš, že se už blíží MS?

avatar
mihaji
14. zář 2011

@alisi001 To je divné, navíc po těch neúspěšných těhotenstvích. Jestli s tebou nic nedělá, neuvažovala jsi o změně lékaře? Se mnou to začal tedy řešit hned, co mi bláznila MS.

avatar
hankamamka
14. zář 2011

@mihaji myslím, že to je skorá MS :(

avatar
alisi001
14. zář 2011

@hankamamka ahoj pokud je to jen špinění tak se ničeho neboj 😉 třeba se to zastaví může to byt třeba stresem a nebo tou B6

avatar
miky
14. zář 2011

Dobré ránko, tak my dneska takto. Tepltota šla o 0,2 nahoru, ale myslím si spíš jestli jsem nebyla až nějak moc zachumlaná pod peřinou http://www.fertilityfriend.com/home/2b1b47

avatar
mihaji
14. zář 2011

@hankamamka Tak i přesto nebuď smutná a těš se na další snažení 😉

avatar
alisi001
14. zář 2011

@mihaji kdysi mi moje gyndařka dávala utrogestan , duphaston , clostylbegyt , a spoustu uinejch léku a nic jen jsem po nich přibrala ☹

avatar
miky
14. zář 2011

@hankamamka už jsem tu psala, že já než jsem zjistila, že jsem těhu, tak jsem dokonce myslela, že jsem MS měla, říkala jsem si sice, že byla nějaká zvláštní, protože to bylo jenom takové špinění, ale bylo to cca v době očekávané MS, tak jsem to moc neřešila o to větší překvapení byly ¨pak dvě čárky na těhu testíku 😉

Strana