icon

Snažilky srpen/září 2011. Přidá se některá?

avatar
baibies
29. črc 2011

Přidá se někdo???

Shrnutí diskuse
Automatické shrnutí diskuse vygenerované umělou inteligencí · 15. čer 2026 · 8183 příspěvků

Stručné shrnutí

  • Běžné metody ověřování plodného okna jsou měření bazální teploty (BT), ovulační testy (např. Seratec LH Max) a grafy na webech jako FertilityFriend nebo Womenzone.cz.
  • Doporučené doplňky při plánování těhotenství zmiňované v diskuzi jsou kyselina listová (listovka), vitamíny pro těhotné (calibrum babyplan, Mamavit, Acidofolan) a bylinné čaje (kontryhelový, fenyklový).
  • Po gyn. zákrocích a léčbě jsou v praxi dvě běžné rady: po laparoskopii obvykle počkat se snažením až po první menstruaci, a po vysazení hormonální antikoncepce se návrat k pravidelnému cyklu může nastat okamžitě i až po několika měsících.


Nejčastější otázky

Q: Jak spolehlivě zjistit den ovulace?
A: V diskuzi byly doporučovány ovulační testy LH (např. Seratec LH Max 6 ks v balení) a měření bazální teploty s grafy na FertilityFriend (fertilityfriend.com) nebo Womenzone.cz; kombinace testu LH, stoupnutí BT a změny cervikálního hlenu poskytuje vyšší jistotu.

Q: Kdy začít měřit bazální teplotu a jak ji vyhodnocovat?
A: Měření BT se obvykle začíná od začátku cyklu a zaznamenává se denně do grafu; nástup ovulace se potvrdí trvalým nárůstem teploty v druhé polovině cyklu, přičemž užitečné nástroje pro analýzu jsou FertilityFriend a grafy na Womenzone.cz.

Q: Jak fungují ovulační testy Seratec LH Max a kolik stripů je v balení?
A: Seratec LH Max se používá k detekci vzestupu LH a v tomto vlákně se zmiňuje balení po 6 ks; uživatelé objednávali více balení (např. 10 balení = 60 testů) a zmiňovali dodací lhůtu 3–5 dní z internetové lékárny.

Q: Jak dlouho trvá srovnání cyklu po vysazení hormonální antikoncepce (HA)?
A: V diskusi lékaři i uživatelky uváděli, že cyklus se může vrátit do normálu hned další měsíc, ale u jiných žen se stabilizace může protáhnout na několik měsíců; konkrétní případy v tématu ukazovaly rozmezí od okamžitého návratu až po půl roku nebo déle.

Q: Kdy po laparoskopii lze bezpečně začít snažení o těhotenství?
A: V diskuzi se opakovaně uvádělo doporučení počkat se začátkem snažení až po první menstruaci po laparoskopii; to bylo zmiňováno jako běžný postup před zahájením dalšího pokusu.

Q: Mají bylinky jako kontryhelový nebo fenyklový čaj při snažení opodstatnění a jsou rizika?
A: Diskuze uváděla, že některé ženy užívají kontryhelový čaj a fenyklový čaj jako doplněk, avšak jedna uživatelka popsala špinění po pití kontryhelu; konkrétní pozitivní nebo negativní efekt není v diskuzi vědecky potvrzený.

Závěry z diskuze

Shoda

  • Běžné způsoby sledování ovulace jsou ovulační testy (Seratec LH Max), měření bazální teploty a sledování cervikálního hlenu, často zaznamenávané v online grafech na FertilityFriend nebo Womenzone.cz.
  • Kyselina listová (listovka) se v diskuzi uvádí jako standardní suplement při plánování těhotenství.
  • Po laparoskopii se obvykle doporučuje počkat se snažením až po první menstruaci.


Sporné názory

  • Po vysazení hormonální antikoncepce někteří lékaři tvrdí, že tělo nemusí „pročišťovat“ a snažení lze začít hned, zatímco jiní účastníci uvádějí, že u nich trvalo srovnání cyklu několik měsíců.
  • Některé ženy považují bylinné čaje (kontryhel, fenykl) za užitečné, zatímco jiná zkušenost v diskuzi zmiňovala nežádoucí špinění po kontryhelu.
  • Některé komentáře uvádějí, že laparoskopie zvýší šanci na otěhotnění, zatímco jiní upozorňují, že to není 100% záruka.


Otevřené otázky

  • Jak dlouho přesně trvá normalizace ovulace a pravidelnosti cyklu po vysazení HA u konkrétní ženy s historií dlouhodobého užívání?
  • Která kombinace metod (LH testy vs BT vs hlenu) je statisticky nejspolehlivější u žen s nepravidelnými cykly?
  • Jaký konkrétní vliv mají kontryhelový a fenyklový čaj na cyklus a implantaci u jednotlivých žen?


Zmíněné značky a firmy

womenzone.cz, fertilityfriend.com, www.cenap.cz, internetova-lekarna-online.eod.cz, lekarna.cz, Seratec LH Max, Seratec Direct, calibrum babyplan, Mamavit, Acidofolan, Motol

Zmíněné produkty a metody

ovulační test Seratec LH Max, těhotenský test Seratec Direct, měření bazální teploty (BT), FertilityFriend, Womenzone grafy, kyselina listová (listovka), calibrum babyplan, Mamavit, Acidofolan, kontryhelový čaj, fenyklový čaj, laparoskopie, IUI, IVF, endometrióza, cysta, Norethisteron, měření DPO/DC, implementační pokles

Místa a osoby

Motol

avatar
mishule12
17. srp 2011

@alisi001 už jsem opravdu blázen 🙂 jak jsi správně napsala do tabulky 26 😀

avatar
mishule12
17. srp 2011

@miky udělěj si testík 🙂

avatar
anabella_lee
18. srp 2011

@ili08 Ahojda, ano máme koníky, jezdím od malička, ovšem před nedávnem mi zjistili zničení obou kolen - kloubů, bolí mě to při ježdění, takže mi je zakazaly☹ tak jsem musela ježdění omezit a budu muset naučit koníka tahat a manžel mi svaří sportovní bričku pro jednoho člověka, abych mohla i tak trajdat s koníkem a abych přitom neměla bolesti kolen....to věřím že ti to chybí, mi už to po pravdě ani nepříjde🙂 beru to jako samozdřejmost , ale je to velký závazek, nikam nemůžu jen tak jít, vše se točí a plánujem kolem koní. Z práce domů vše udělat atd..takže vše má své pro i proti🙂

avatar
anabella_lee
18. srp 2011

@kd23 Jé na tu jsem taky narazila a počítala, schodovaly se ti ovu testy s touto kalkulačkou?

avatar
anabella_lee
18. srp 2011

Jinak všem přeji krásné ráno.-) Dneska bude pěkný pařák, tedy aspoň to slibovali🙂 Fakt divný jak mě stále pobolívají občas vaječníky či v podbřišku...asi reakce na vysazení HA.

avatar
alisi001
18. srp 2011

mishule12................. 35DC (listovka a maliník)............................................................ MÍŠA 26
miky............................ 35DC (listovka a kontryhelový čaj)...............................................MIRKA 30 let
wer2........................... 30 DC
alisi001..................... 29DC (listovka a Calibrum babyplan).........................................ALENA 32 let
luci_inka.....................29 DC
stares..........................28DC(listovka)
hankamamka............27DC (listovka)...............................................................................HANKA 31 let
bujanda..................... 26DC (Calibrum babyplan)...........................................................LENKA 27 let
mochenkaa................25 DC (listovka a Calibrum Baby plan)
hanulik88.................. 22DC (listovka).................................................................................HANA 22 let
esila............................21DC (listovka)
leni84......................... 21DC (listovka)...............................................................................LENKA 27 let
karkulka_17.............. 20 DC
dilemma ....................19DC.................................................................................................KVĚTOSLAVA 22 let
anabella_lee..............18DC (listovka, Calibrum baby plan)..........................................RENČA 27 let
mahonia.................... 17 DC (listovka, kontryhelový čaj)
michala82..................17 DC (Clostylbegyt a Prednison)
mautas11.................. 17DC (Calibrum babyplan)
makak32 ...................16 DC.................................................................................................MARKÉTA 32 let
lucik1986 ...................15 DC.................................................................................................LUCKA 25 let
pajule...........................15 DC(listovka)
baibies....................... 15DC (Mamavit)....Snažení odloženo o měsíc na doporuč Mudr(po laparce).....IVETA 24 let
chalotka ......................14 DC...............................................................................................PAVLA 32 let
sarana........................ 13 DC (listovka)
martinan4 ................... 10 DC (Calibrum babyplan)......................................................... MARTINA 28 let
baptisia........................ 10DC(listovka,Duphaston,Befoli,Hořčík,Kontryhel kapky,Maliník čaj)....BARBORA 25 let
blazu..............................9 DC
verik19.......................... 7 DC (listovka,kontryhelový čaj)..................................................VERONIKA 24 let
peela ............................ 6 DC
galigula .........................6DC
helousek1......................6DC
kd23............................... 5 DC (listovka)............................................................................... KATKA 29 let
ili08 ...............................?? DC (listovka + bere ještě HA, snažení od září).................... ILONA 28 let
angels_woman....... ...?? DC
pajulevrtule .................??DC

avatar
alisi001
18. srp 2011

dobré ráno moje teploty jsou praštěný 🙂 http://www.womenzone.cz/uzivatelka/alisi001/gra...

avatar
alisi001
18. srp 2011

@miky nedělala jsem testík 😀 a MS ti nesmí dojít to raději at dojde mě 😉
@hankamamka ovulku nemám ale snaženíčko bylo 😀
@mishule12 tak ted nevím napsala jsem ti ten věk dobře nebo špatně 😒

avatar
makak32
18. srp 2011

Krásné dobré ráno všem 🙂

avatar
alisi001
18. srp 2011

@makak32 i tobě 😀 tady asi ještě všichni spinkají 😀

avatar
makak32
18. srp 2011

@alisi001 a ty jsi v práci???

avatar
alisi001
18. srp 2011

@makak32 ne doma

avatar
anabella_lee
18. srp 2011

Tak jak jsem se tak dočetla na netu, při užívání HA jsou vaječníky v utlumu, a při jejich vysazení začínají vaječníky pracovat a proto ta bolestivost na nich či v podbříšku...tak jsem zvědavá kdy to přestane. Už sleduji jak se mi více mastí vlasy ,atd... ale to mi žíly netrhá, hlavně aby se podařil cvrček.-)

avatar
miky
18. srp 2011

Dobré ránko, tak teplota šla opet dolů, takže je to jasné, teď už jenom, aby ta MS dorazila co nejdříve a mohli jsme začít nové kolo 😉. Holky, jak já vám závidím, že máte ovulku už kolem 12DC, já až po 20. No což, alespoň budeme mít s manželem čas to natrénovat a září bude naše 😀

avatar
miky
18. srp 2011

@anabella_lee ten krásný kůň na kterém jsi byla vyfocená ve svatebním je tvůj?

avatar
miky
18. srp 2011

takže opravdu jen pro představu http://www.fertilityfriend.com/home/2b1b47

avatar
anabella_lee
18. srp 2011

@miky Ano to je náš koník🙂 Děkuji🙂 na svatbu jsme ho s mamčou učili tahat, aby se to naučil a pak mě odvezl v kočáře na obřad.-) Bylo to fajn, mamča kočírovala a odvezla mne k zámku na obřad, a pak jsme dělali i fotky v sedle které jsem chtěla🙂

avatar
miky
18. srp 2011

@mishule12 ten je vážně nádherný! Flekatý (navím jak se takovým koníčkům říká "po koňsku) mi přijdou nejkrásnější. Můj sen je umět jezdit na koníkovi, ale bojím se a tak mám takový pocit, že u toho snu i jenom zůstane. Takže ti ho tak trošku závidím (ne kecám hodně 😀 )

avatar
alisi001
18. srp 2011

tak holky asi jsem prošvihla ovulku ☹ dnešni testík pomalinku slabne a nebo mám ten LH divnej 😒

avatar
miky
18. srp 2011

@alisi001 to není možný, že bys jí prošvyhla. Slábne na tom za 1,- nebo i na proužku?

avatar
alisi001
18. srp 2011

@miky na obou ☹ bohužel tak jsem se rozhodla že dnes zajdu na gyndu 😒 moc se mi tam nechce 😠 a pokud to dostaneš taky ( což by mě fakt naštvalo ) tak začneme nanovo 😉

avatar
miky
18. srp 2011

@alisi001 ach jo, já vážně věřila, že to tentokrát zvládneš bez vyvolávačky 😠 . No třeba to jenom prostě tenhle měsíc pozlobilo kvůli tomu minulému těhu, že se tělo muselo nějak vyčisti, nebo prostě něco podobného a příště už to bude zase bez problémů 😉

avatar
alisi001
18. srp 2011

@miky no co už ja s tím stejně ted nepočítala minule jsem taky po potratu neměla ovulku ale v září už bude a basta a to by bylo aby se nám to už oběma nepovedlo 😀 stejně budeš zase přede mnou když si dneska nechám dát agolutin tak do 5 dnu mám MS teda doufám 😀

avatar
miky
18. srp 2011

@alisi001 tak budu moc držet palce, aby takhle vyvolávačka byla poslední, kterou budeš dostávat!

avatar
alisi001
18. srp 2011

@miky díky 😉 jdu na to zaim se mějte holky za 1-2 hodinky jsem tady 😉

avatar
hankamamka
18. srp 2011

@alisi001 držím palce aj ja!

avatar
anabella_lee
18. srp 2011

@miky No dvoubarevní jsou moc krásné to máš pravdu.-) Ale udržet ho čistého je fakt fuška😀

avatar
anabella_lee
18. srp 2011

@alisi001 Držíme palečky ať už tak kvůli tomu příště nejdeš.-)

avatar
bujanda
18. srp 2011

@baibies díky moc, těším se na to moc a v počasí taky doufám, že vyjde... 🙂

avatar
bujanda
18. srp 2011

tak holky....hlasím, že mi to teď začíná propukávat, takže 1. DC ☹ nejvíc mě ale štve, že jsem to měla dostat až v neděli a teď najednou dřív o 3 dny, takže vůbec netuším, jak příjde příští měsíc OVU 😒

Strana