Za jak dlouho jste otěhotněly?
ahojky dva mesice se s pritelem snazime o miminko a zatim nic 😒 , vim ze to neni moc dlouha doba ale muzete mi rict po jake dobe jste otehotneli vy?A jestli mi muzete poradit nejake vitaminy co napomuzou? 😉
Stručné shrnutí
- Doba do otěhotnění je velmi individuální; v diskuzi se pohybovala od okamžitého početí po několik let a lékař v tématu uvedl průměr 6–9 měsíců.
- Před početím je v diskusi opakovaně doporučována kyselina listová a komerční přípravky jako Calibrum Babyplan, Femibion nebo Pregnacare; někteří zmiňují i zinek, selen, omega‑3 a vitamin E.
- Pokud se nedaří po několika měsících až roce, v tématu se doporučuje vyšetření (gynekolog, spermogram) a eventuálně centrum asistované reprodukce (CAR), přičemž v diskuzi byly zmiňovány léčebné postupy jako Clostilbegyt, Utrogestan, IUI a IVF.
Nejčastější otázky
Q: Jak dlouho obvykle trvá, než žena přirozeně otěhotní?
A: V diskuzi lékařka uvedla průměr 6–9 měsíců; uživatelky hlásily rozmezí od 1 cyklu až po více let nebo desítky cyklů, takže 2 měsíce se považují za krátkou dobu.
Q: Jaké vitamíny a doplňky se doporučují před početím?
A: V tématu nejčastěji zmiňovaná je kyselina listová; další pojmenované přípravky jsou Calibrum Babyplan, Femibion (včetně Femibion 800), Pregnacare, NewLife, Mamavit a GS Mamavit; diskutující také uváděli zinek, selen, omega‑3 a vitamin E.
Q: Kdy mám vyhledat gynekologa nebo CAR (centrum asistované reprodukce)?
A: V diskuzi bylo doporučeno zvážit gynekologické vyšetření po cca 6 měsících až 1 roce neúspěšného snažení; u vyššího věku (např. kolem 40 let) se v tématu doporučovalo neotálet a jít dříve; CAR a IVF byly zmiňovány jako další krok po vyšetřeních.
Q: Jaké metody sledování plodných dnů uživatelky v diskuzi používaly?
A: V diskuzi byly zmíněny měření bazální teploty (BT) s grafem, ovulační testy (některé uživatelky zmiňovaly použití více než 50 ks testů) a pozorování plodného hlenu; doporučená frekvence styku zmiňovaná v tématu byla „obden až každý druhý den“.
Q: Jaké léky a léčby pro podporu otěhotnění byly v diskuzi zmíněny?
A: V tématu byly pojmenovány Clostilbegyt (Clostil), Utrogestan (také Ogestan v jednom příspěvku), prednison, hormonální léčba, laparoskopie, inseminace (IUI) a asistované metody jako IVF.
Q: Pomáhají bylinky a čaje při snažení o dítě?
A: V diskuzi mnohé ženy zmiňovaly kontryhelový čaj a maliníkový čaj; konkrétně bylo uvedeno dávkování u přípravku Femigard: 2 lžičky denně při úpravě menstruace a 4 lžičky denně při snažení o početí.
Závěry z diskuze
Shoda
- Kyselina listová je v diskuzi doporučována jako standardní prevence před početím.
- Délka do otěhotnění je velmi individuální; mnohé účastnice považují 2 měsíce za krátkou dobu a uvádějí, že je běžné čekat 6 měsíců až 1 rok.
- Po několika měsících až roce neúspěchu se v diskuzi opakovaně doporučuje gynekologické vyšetření a případné vyšetření partnera (spermogram).
Sporné názory
- Účinnost vitamínů a komerčních přípravků (Calibrum Babyplan, Femibion, Mamavit, Pregnacare) na rychlost početí byla v diskuzi uváděna rozporuplně; některé uživatelky připisují úspěch přípravkům, jiné označují efekt za marketing.
- Načasování styku: běžné doporučení „obden/každé dva dny“ je proti lidové radě (v diskuzi zmiňované) vynechávat sex ve dnech před ovulací, aby „se semeno nahromadilo“.
Otevřené otázky
- Jaký je skutečný kvantifikovatelný vliv přípravků typu Calibrum Babyplan nebo Femibion na zkrácení doby do početí?
- Po jaké přesné délce a jakém vyšetření by měla být doporučena asistovaná reprodukce (IUI/IVF) v jednotlivých věkových skupinách?
- Jaké je optimální dávkování a klinicky ověřený účinek bylinných čajů jako kontryhel při zlepšení plodnosti?
Zmíněné značky a firmy
Calibrum Babyplan, Femibion, Femigard, Mamavit, GS Mamavit, Pregnacare, NewLife, Centrum (vitamín Centrum), Calibrum, Clostilbegyt, Utrogestan, Ogestan, Evra, Cyclotest (otehotnet‑cyclotest.cz), CAR (centrum asistované reprodukce)
Zmíněné produkty a metody
kyselina listová, Calibrum Babyplan, Femibion (včetně Femibion 800), Femigard, Mamavit, GS Mamavit, Pregnacare, NewLife, Centrum (vitamíny), Clostilbegyt (Clostil), Utrogestan, Ogestan, prednison, inseminace (IUI), IVF, spermogram, laparoskopie, měření bazální teploty (BT), ovulační testy (ovu testy), kontryhelový čaj, maliníkový čaj, zinek a selen, omega‑3, vitamin E, sledování plodného hlenu, Mojžíšova cvičení
Místa a osoby
žádné
prvni mesic...ani jsme to necekali. Merila jsem si BT a brala kyselinu listovou. Mela jsem objednany femigard a az dorazil, tak jsem par dnu na to zjistila, ze jsem uz tehotna, takze jsem to ani nezacala uzivat. 🙂
Jinak beru GS Mamavit s DHA kyselinama. 🙂
otehotnela jsem hned druhy mesic co jsme se snažili,brala jsem kyselinu listovou a pila femigard,kontryhel.
asi hned napoprvé a ani jsme to ještě neplánovali 😉 Brala jsem Femigard na úpravu menstruace, protože po vysazení prášků mi nechodila (2 lžičky denně a někdy jsem zapomínala). Když se snažíš otěhotnět, berou se 4 lžičky denně.
Nám to vyšlo druhý měsíc po vysazení antikoncepce (odlepení náplasti Evra) vůbec jsme to takhle rychle nečekali 🙂 Užívala jsem jen kyselinu listovou, a to zrovna ne moc pravidelně 😎
No já vysadila antikoncepci na konci ledna, prvná týden v únoru jsem byla ještě chráněná a poslední MS byla 13. března...takže do 2 měsíců....a ani jsme to tak rychle nečekali 🙂
Vysadila jsem antikoncepci v polovině června a otěhotněla jsem v polovině srpna po jedné menstruaci. Bylo to nad očekávání rychlé...
7 měsíců jsme se snažili, 8. měsíc to vyšlo, paradoxně v měsíci, kdy jsme spolu spali jen 2x-byli jsme nemocní 😉 , takže to je opravdu krásná náhoda, když to má přijít tak to přijde! 😎
po půl roce, s tím, že jsme tomu 5 měsíců nechali volný průběh, další měsíc jsem si zkusila pomocí testu, jestli mám vůbec ovulaci a přesně v ten čas jsme to zkusili a hned se zadařilo, takže půl roku od vysazení HA.
Nám to vyšlo po roce, zjistila jsem to 14 dní před návštěvou poradny pro neplodnost🙂 A brala jsem Calibrum Babyplan a 2 měsíce před otěhotněním taky Femigard. Jo a ještě jsem měřila BT. Ale ve výsledku pomohl myslím hlavně velkej fofr v práci a myšlenky na úplně jiný věci 🙂
Dva měsíce snažení opravu nic není...já byla nervozní až po půl roce. Nakonec jsme si počkali skoro tři roky, a díky doktorům čekáme dvojčátka. TAk se drž a přeju hodně štěstí!!!!
Ahojda, mě se podařilo otěhotnět až po roce a půl, když už jsem to pomalu vzdávala. Myslím, že mi pomohlo na to nemyslet a pak přišla ta krásná nečekaná zpráva 🙂.
Poprvé jsem otěhotněla třetí měsíc a s Kristýnkou hned druhý měsíc. Si děláme s manželem srandu, že napotřetí už to bude hned 😀 😀
Nám to trvalo 1,5 roku od vysazení HA. A protože jsem se nechtěla stresovat, tak jsem se poptala po známých a tak přihazuji i délku ostatních, která mě uklidnila, že je to tak normální. 2 roky, 2 roky, 6m, 9m, 1m, 8m, 1rok, 1,5 roku...takže je to prostě hodně individuální, u nás nešlo moc o snažení, nesledovala jsem plodné dny a tak, prostě jsme si to jen užívali a myslím, že dát tomu čas aspoň 6 měsíců - až jeden rok je minimum. Pak bych se nechala zkontrolovat doktorem. Osobně si myslím, že je to o tom "kolik" máte času. Za sebe, pokud by mi bylo 40, šla bych na vyšetření hned, pokud 20, tak bych tomu dala nějaký čas...my si řekli, že si dáme 2 roky a pokud to nepůjde, budeme to řešit. Samozřejmě, pokud se u někoho pak ukáže nějaká porucha plodnosti, je jakoby zbytečné se nějak dlouho trápit, ale to nikdo dopředu neví a já si myslím, že příroda potřebuje také čas na to, aby se to povedlo....vždyť nejde o nic malého, zrození dítěte je, aspoň podle mne, zázrak a ty se nedají vždy dělat na počkání a první dobrou.... 😀 každopádně přeji hodně zdrau
ahojte, já nejím HA o října. (po 10 ti letech) vždycky jsem si najivně myslela, že otěhotním okamžitě první měsíc.., realita ovšem jiná. Teď je to 9 měsíců a zatím nic. Mám mírně sníženou fci štítné žlázy, minulý měsíc mě dělala gynekoložka hormonální profil (na základě toho, že jsem si všimla, že mě z bradavky po stisknutí vytéká mléko), s výsledkem, že jsem zdravá. Jsem z toho už lehce nervózní, v poslední době mám pocit, že všechny známé a kamarádky jsou bud těhotné nebo právě porodily. Vitamíny s obsahem kys listové jím taky, dokonce i čaje od bylinkářky na pročištění těla. Jsem zvědavá jak to dopadne tento měsíc, menstruaci mám mít příští pondělí, no ale když vezmu, že budď já nebo manžel jsme byli nemocní a já tento týden vag. mykóza...nevim nevím 😖
Pořád věřím, že to půjde 🙂
Ahoj HA jsem brala 5 let, po vysazení jsem otěhotněla na 1.pokus. Jako vytámíny nejdříve kyselinu listovou a asi od 2.měsíce NewLife.
první holčičku máme po 3měsících a druhou na první pokus 😵 a díky bohu za ně 😵 😵 😵
drhý měsíc snaženík brala jsem femibion, ale myslím že stačí kys. listová, jinak moc na to nemyslet - líp se to říká, hůř se o dělá, já vím 😉 Mudr mi říkal, že největší šance otěhotnět je od devátého do devatenáctého dne cyklu (počítá se od prvního dne ms, nebo vyzkoušej nějakou tu kalkulačku na netu, mě to pomohlo) Antikoncepci jsem ale nebrala osm měsíců před snažením (kvůli zdrav. problémům a plánované operaci kyčle).
První těhu bylo hned první cyklus (v srpnu svatba, pak na konci měsíce MS a v září už jsem byla těhu). a o druhé se snažíme zatím 3. cyklus. Teď čekáme jestli MS přijde, nebo se už zadařilo... Beru jen kyselinu listovou, v prvním těhu Calibrum babyplan (ale to už jsem byla těhu, když jsem ho začala brát). Přeju hodně štěstí...
naprosto nečekaně hned na první neplánovaný pokus 🙂. Myslela jsem si, že mám anovulační cyklus a s radostí, chutí a bez "povinnosti" jsem se s mažílkem krásně pomilovala. Následně jsem čekala MS a ono pořád nic. Tak jsem se testla a ony krásné tlusťoučké // 🙂 Bylo to docela velké překvápko, celý den v práci jsem tomu nemohla ani uvěřit. Nic jsem nebrala.Plánuji i 2. mimi, tak doufám, že se to povde stejně na 1. pokus.
I když je to asi těžké, tak na " to " prostě nemyslet a " nechat " to na přírodě. Přeji hodně štěstí a ať se Vám brzy malý červík zahnízdí.
po 4 letech na 4 pokus IVf...
užívala jsem kyselinu listovou femibion 800..
Držím palečky a přeji hodně štětsí
Natálka byla neplánovaná.. takže to stačilo jednou nebo dvakrát se nechránit a už to bylo.... no a na druhý mimčo jsme se museli už půl roku snažit 😉

Byla to rychlovka, třikrát jsme si udelali radost a bylo hotovo ;)