Černé myšlenky, obavy, strach v těhotenství. Měly jste?

11. čer 2022

Ahoj, měli jste v těhotenství taky černé myšlenky, obavy o ještě nenarozené mimi? Mám období, kdy si zakazuji něco připouštět a z toho mam období kdy se nemůžu zbavit všemožných špatných scénářů. Děkuji za každý komentář.

kitycat
11. čer 2022

Aj tak Nic neovplyvnis. Uzivaj si tehotenstvo

guliii
11. čer 2022

Ano chápu tě, jsem také těhotná a mám vysoké riziko preeklampsie. Snažím se vše dodržovat a i odpočívat, víc udělat nemohu. Zatím jsem si těhotenství moc nepřipouštěla, bála jsem se co kdyby. Ale teď jak už prcek kope mám obavy větší, jsem ráda za každý týden který zdoláme. Nesmíme se tomu poddat. 😉

gbp
11. čer 2022

v prvnim tehotenstvi ani ne, ale rodila jsem 35+0 a zaclo to prasknutim vody. takze ted pri druhem jsem se na to dlouho snazila vubec nemyslet, ze jsem tehotna, ale ted uz to moc nejde (26. tyden)🙈 snazim se nemit zadne spatne myslenky, ale proste to prichazi samo. snazim se je alespon v klidu nechat zase odejit a moc se v tom nebabrat. ale casto si na to vzpomenu 🙄
v prvnim tehotenstvi mi pomahala meditace, joga, taky jsem cetla Hypnoporod. ted uz na takove sebeuklidnovani nemam moc cas a taky se vic nez o nenarozene mimco bojim o dvouletou dceru 🤷🏼‍♀️

novamamina
11. čer 2022

No, já tě neuklidnim. Bude hůř... Toho strachu se nezbavís už nikdy

nevimne
11. čer 2022

Asi jsem divná ale já já žádný strach nemám 🤔proč se stresovat něčím co se ještě nestalo 🙈

andyna85
11. čer 2022

Ano, měla jsem strach a černé myšlenky celé třetí těhotenství. Na dlouho jsem si zakázala se radovat, že se zadařilo. Ve druhém těhotenství jsem měsíc před termínem přišla o holčičku. Říkala jsem si, že chvíli před porodem už se přece nemůže nic stát. No, jak jsem se mýlila. Takže další těhotenství bylo plné strachu a stresu, že se to stane zase. Uklidnila jsem se, až když se syn narodil a už nikdy nechci být těhotná. Už nikdy nechci zažít ten strach a hrůzu, že mi zase zemře dítě.

lamiaaa
Autor odpověď smazal
Zobraz
ivetkafek18
12. čer 2022

Ja prisla o 4plody. Jedno doma mam a jeste jebdo bych si orala ted jsem tehotna. Kazdou chvilku se kontroluju jestli ze mne netece krev protoze mam hodne silnej vytok a jsem porad mokra. Kdyz tohle donosim uspesne uz nikdy nechci byt tehotna. Ten strach a bolest uz nechci vice zazivat

fialkadel
14. čer 2022

Bohužel ten strach je většinou cele těhotenství. Já se ze začátku bála, abych miminka udržela (3 potraty) a teď se zas bojím, abych je donosila, co nejdál (hrozící predcasny porod). Těhotenství není prochazka růžovým sadem, je tam proste hodně rizik. Zkus zachovat klidnou hlavu a nepoddavat se těmto myšlenkám 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru