Divné myšlenky ve 2. trimestru

julien9
9. říj 2018

Ahoj holky,
Ráda bych se zeptala a zároveň svěřila s pocity, které mě nyní provázejí..
Jsem ve 20. Týdnu těhotenství a mám hrozné myšlenky :(
Přítel je o 4 roky mladší než já, čekáme spolu chlapečka a já se neustále bojím, že mě opustí, že si třeba najde někoho bokem, protože máme strašně málo sexu (kvůli nízko uložené placentě) bojím se, že mě začne podvádět :(
Co jsem těhotná tak takové myšlenky mám pořád, dokonce mám takové noční můry :/ je to hrůza nevím jak z toho ven, ikdyž jdu přes odpoledne ven s kamarádkou když má přítel odpolední, neustále se soustředím na to co mám v hlavě a na nic jinýho.
Má někdo z vás taky takovej pocit? Nebo depku?
Je to hrůůzaa

uzivatelkapetra
9. říj 2018

No očividně mu moc nevěříš, to je smutné. Nebo on takový snad je, že jak nebude mít svůj příděl, tak bude hledat jinde?

miba10
9. říj 2018

Promluvte si. Nikdo ti do vztahu nevidí a ani nezná tvého přítele. Řekni mu o svých pocitech o svém strachu. Nemůžeš to držet v sobě. Všechno se přenáší na miminko. Držím palce

julien9
autor
9. říj 2018

@uzivatelkapetra Právěže věřím, proto nechápu proč mě tohle napadá.

julien9
autor
9. říj 2018

@miba10 už jsem s ním o tom mluvila... řekl, že by mě nikdy neopustil a nepodvedl, jenže pořád mě ty myšlenky přepadají :(

miba10
9. říj 2018

@julien9 tak se na to vyprdni. Prostě s tebou mlátí hormony 😉 asi spolu nejste týden, tak víš jaký je. Pokud mu nevěříš, tak se omlouvám, ale neměla sis s ním pořizovat rodinu. Jinak co se sexu týče, není přeci jen pohlavní styk ale jsou i jenže způsoby a praktiky. 😊
Ale pokud ti řekl tohle tak je rozumný a tím by to pro mě haslo.

9jana9
9. říj 2018

Čekáš první mimčo? Nebo je to asi jedno. Přijde mi, že ne že by nevěřila partnerovi. Jak kdybys pochybovala o sobě, že to vše zvládneš, že bude pohoda... Čeká vás spoustu nových situaci a neznámých zážitků. To může vyvolat strach a lidí jsou úžasní destruktivni tvorové, protože občas když jsou v pohodě, tak je to vlastně divné v dnešní době a samy sebe dokáží stresovat z ničeho. Sama to znám a čas od času ne to taky potká. Volila bych vědomou přítomnost. V okamžiku, když tě tyto šílené myšlenky pohltí, záměr se na to co děláš, co vidíš. Klidně si to i komentuj (trochu jak blázen). Jdu lesem, tady je strom, spa mu list, je žlutý, pohoda je krásné... Osvědčení svoji pozornost z temných myšlenek. A sama si třeba vytvoř formuli, máme se hezky, máme se dobře a vše spolu zvládneme jak nejlépe to půjde.. něco takového, pozivitne laděného a v kříži si to připomeň...🙂 Ono to zase odezní 😉

julien9
autor
9. říj 2018

@9jana9 to jsi napsala moc hezky, jsem ráda že mne někdo chápe !! 🙂 pokusím se

lusynkova
9. říj 2018

Ahoj, uspokoj jej jinak ;).

klea81
9. říj 2018

Neměli jsme v tehu sex a jsme stále spolu. Dej se do pohody nebo ti fakt uteče 😉

priefi
10. říj 2018

@julien9 to jsou ty hormony, jeste to bude sranda v sestinedeli a pokud jeste navic Ti nekdo neco rekne, co Tvemu podezreni prida urodnou pudu, to teprve bude toco. Ale neboj, hormony se ustali, myslenky se zlepsi a postupne prejdou. Jinak mimco je total zkouska vztahu a mozna zahapruje, i sebelepsi vztah v te dobe zahapruje, protoze jsou oba unaveni a povrci po sobe, ale pak,.az bude unava mensi, vse se zlepsi. Pokud je vztah postaveny na dobrych zakladech, neni se ceho bat. Miminko je pouto na cely zivot a dokonce bych rekla, ze nekdy partner tak nejak ani intimnosti v te dobe nechce, ma strach, aby se neublizilo miminku, takze ani mozna nestrada, nekdy mi prijde, ze ty hormony prechazi i na ty tatinky 😅

normalnimatka
10. říj 2018

asi hormony...prej strašně málo sexu:D ono to třeba dost pravděpodobně nebude lepší ani x měsíců po porodu, a řekla bych, že je to dost normální. samozřejěm je dobrý si ve vztahu ujasnit, jak moc to komu vadí a pak s tím případně něco dělat. ale musí se to taky přežít.

9jana9
10. říj 2018

@julien9 však je třeba se pozitivně motivovat. Jen posílám dál to, co pomáhá mě. Držím palce a věřím, že vše bude úplně v pohodě, jen na sebe nesmíme klást zbytečně nároky. Prostě buď a užívej 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru