Jak rozeznám poslíčky od začínajícího porodu?

jitulinecek29
29. pro 2018

Ahoj maminky,mam velikou prosbu a zadam o radu. Celou noc pocituji bolesti v podbrisku jako bych to mela dostat. Jsou stavy kdy to dost boli ale zase to odezni. Mam i pocity jak pri velke ale nic ze me nejde. Behem noci ze me vysel ciry hlen. A ted nad ranem jsem mela na papire nepatrne mnozstvi krve nic hrozeho ale vydesilo me to. Mam 4 dny do porodu. Dekuji za rady.

marcelka287
29. pro 2018

Takhle mi zacal kazdy porod. Vzdy rano lehce krev a v noci potom porodnice. U druheho porodu jsem vlastne krvacelo malinko ale neprestavalo to, tak jsem radeji jela na kontrolu, kde dr potvrdila ze uz je to k porodu. Tezmo rict jak poznate ze uz kontrakce jsou k porodu. Kazda to mame jinak. Nekdo ma pocit, ze ma jen slabe bolesti jak pri ms. A patrim do te skupinky, kdy ty kontrakce casem opravdu sileli a bolely, takze to opravdu s nicim. Jinym splest neslo😀 kazdopadne kdyz by se vam cokoliv nezdalo, jedte se radeji zeptat, například ohledne toho krvácení a držím palce, verim ze opravdu v nejblizsich dnech mozna hodinách porodite! 🎇🎇🙂

marcelka287
29. pro 2018

Jo a ted mi vlastne doslo, ze kdyz se nalozite do teple vany, tak poslicci by mely prestat!

katchkak
29. pro 2018

Trošku by mě znervozněla ta krev, radši bych jela 🙂 mně odtekla voda, takže já si byla jistá no 😃 ale kontrakce jsem měla strašně nepravidelné.

Podle mě hlenová zátka. U mě to takhle začínalo taky. Celou noc bolesti ještě přes den jsem vařila, pekla. Mezi kontrakcema. Odpoledne též krev takže jsme jeli páč jsem nevěděla co. Poslali mě domů a za dvě hodiny zpět a pak se malá narodila cca do 5 hodin. Voda mi nepraskla museli oni. 😉 Byla o dva dny dříve od termínu. A to mi ještě den před tím říkali že tak 14 dní budu přenášet.

veroni_21
29. pro 2018

Ciry hlien, tak ti pravdepodobne odisla zatka 😊 no ale podla mna to ze rodis zistis velmi lahko 😉 poslicci a kontrakcie je milion a jedno. Mne odisla zatka 20:37, druhy den 17:50 mi zacali nepravidelne kontrakcie po 10,15,20 minut, 18:50 zacali pravidelne co 2 minuty letela som do porodnice a rovno som sla rodit 😂uz som bola na 8 cm otvorena.

cinam
29. pro 2018

U mě ty bolesti začali po půlnoci a byly pořád relativně slabé (zpětně hodnotím) a nepravidelné, nicméně spát se u toho nedalo. Do porodnice jsme nakonec vyrazili až ve 21:30 kdy z ničeho nic byly najednou po 2 minutách a už mě to nutilo prodychavat a nemohla jsem u toho stát. Malej se narodil pak za 4 hodiny. Takže doporučuji měřit intervaly a prostě také dát na svůj pocit 😊 držím palce

odula
29. pro 2018

@katchkak pokud ty krve není moc , je v hlenu, je taková. ... růžová řekněme, tak je to ok. Já to měla tak pred každým porodem, je to už otvíráním a prokrvovanim porodních cest. Myslím ze autorka to má za pár ;) jinak silný krvácení je samozřejmě průšvih.

priefi
30. pro 2018

@jitulinecek29 a co jakou dobu mas stahy? Vydychavas v pohode, anebo uz mas problem se uvolnit pri stahu? Poslicky zastavi tepla voda cca 20 min

veroni_21
30. pro 2018

Tak ja myslim ze autorka uz ma ine starosti ako nam tu odpisovat 😊 podla mna rodi 🥰❤️ Alebo uz ma aj po 😊🤷🏽‍♀️

jitulinecek29
autor
31. pro 2018

Tak Vam maminky dekuji za rady a byl to porod.Viktorka se narodila 29.12 v 15.46 hod meri 49cm a vazi 3,050kg a jsme obe v poradku.

@jitulinecek29 gratuluji moc🙂

lilienelli
31. pro 2018

@jitulinecek29 jeeee, tak to bylo asi rychlé.. má dcera je také 29.12. gratuluji.

priefi
31. pro 2018

@jitulinecek29 moc gratuluji 😊 ja rodila taky 29.12., ale o par hodin pozdeji v 19:03 syna Mikulaska 😊

jitulinecek29
autor
31. pro 2018

Jeste jednou dekuji no bylo to i rychle ,nastup byl pomalejsi ale pak se to rozjelo. Mela byt 4 ledna a sla jako muj prvni syn taky 29ale brezna taky v sobotu ale jen ty casy jsou jine. 😉😁

odula
31. pro 2018

@jitulinecek29 já to věděla :D gratuluju a šťastnej novej rok! !🙂

priefi
1. led 2019

@jitulinecek29 syn mel terminek 8.1.a porod taky hodne rychly (prvni byl 30ti hodinovka), a tady ten, v 14:30 prvni bolestivejsi kontrakce s docela sikovnym rozestupem, od 16h co 5 min nebo co 3 min, cca v 18:15 jsme dorazili do porodky, kam se mi moc jeste nechtelo s ohkedem na predchozi porod a v 19:03 uz jsme meli syna u sebe. Vporodce si ze me delali srandu, ze jsem to stihla jen tak tak 😅 asi 29.12.2018 byl ve znameni rychlych porodu 👌

jitulinecek29
autor
9. led 2019

To je muj 10denni poklad Viktorka

veroni_21
9. led 2019

@jitulinecek29 Gratulujeeem 🥰
Takze si rozoznala kontrakcie od poslickov, co? 😉🥰

jitulinecek29
autor
10. led 2019

@veroni_21 no prvne jsem si myslela ze jsou to poslicci ale sprcha mi spis kontrakce rozjela mela jsme pak po dvou minutach a mela jsem co delat abych to rozdychala.😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru