Jsem alergická na rodinu svého přítele

claudie21
21. zář 2013

Mile maminky,zacinam mit opravdu docela neprijemny problem.Vzdy jsem mela rodinu sveho pritele pomalu radsi nez tu svoji,ale ted se hodne veci zmenilo a ja je nemuzu ani citit.Dokonce jsem se nachytala,ze jim ani neodpovidam.Na jednu stranu me to desi,protoze nevim co se deje a na stranu druhou me hrozne stve,ze jako jedini neprojevili vubec zajem o sve za chvili narozene vnouce.Ani jedina otazka jestli neco nepotrebujeme nebo ze by symbolicky koupila budouci babicka aspon blbe bodycko a to dedecek "dojetim" plakal,ze bude dedeckem.Nemuzu je proste rozdychat a jsem za to na sebe nastvana.Poradte mi prosim 😒

kathy.skal
16. kvě 2014

@volodka162 Ahoj. Vyřešila bych to tak, že bych založila mimču spořící účet a peníze od tchýně dala tam. Ty nebudeš mít blbý pocit, že sis je vzala, protože je vlastně dáš miminku od babičky 🙂

volodka162
16. kvě 2014

@kathy.skal To není špatný nápad - a kdyby začaly ty řeči, tak bych jednoduše řekla, že je má na účtě, jsou pro něj a já na ně nešáhnu.... 😉

bielamacka
20. kvě 2014

@volodka162 já bych ty peníze na tvém místě asi brala..... jde o moje dítě, bude potřebovat spoustu věcí a byla bych blbá, kdybych si to nevzala. Kéž by byla moje tchýně tak rozumná, aby dávala prachy, ale ona místo toho dává nesmyslné, ošklivé a naprosto neužitečné dary, které akorát vyhazujeme, protože ona fakt nemá vkus. A kdyby vydírala, tak bych řekla že blbej kdo dává, blbější kdo nebere a dárek je dárek a ne předplatné a ať se laskavě uklidní 😀

volodka162
20. kvě 2014

@bielamacka Taky možnost vyjádření v případě budoucí hádky (a že jistě bude, na to vezmu jed). Ještě abych na to měla nervy a slinu jí to říct do očí..... 😔

bielamacka
20. kvě 2014

@volodka162 a jak je na tom tvůj muž ve vztahu k ní? To je podle mě dost zásadní, jestli v něm máš podporu. Protože ten můj by se postavil na mou stranu, to můžu říct jistě. On se z maminky nikdy nepokáknul strachy......

volodka162
20. kvě 2014

@bielamacka Ne, ten můj by se z maminky taky nepokáknul. A je pravda, že má nadhled nad námi oběma, protože není zaujatý (já na tchýni všechno vidím špatně - díky té minulosti...). Ale on ne, takže cca v 80% případů je na mé straně a podporuje mě a v cca 20% je holt někdy na její straně - občas po čase pochopím, že jsem vlastně chybu udělala já... Takže asi tak! Ale holt je to ve mě a nebudu ji mít nikdy ráda jako před tím než jsem se k ní nastěhovala do baráku.

bielamacka
21. kvě 2014

@volodka162 no hele upřímně já bych s tou mou nevydržela ani minutu bydlet.... ona není semetrika, je naopak hrozně snaživá a ochotná a furt by nám cpala jídlo a nějaký dárky, ale i sám muž přiznal, že než bydlet s ní, tak radši pod most.... přílišná ochota snaha pomáhat je snad ještě horší, než kdyby na nás kašlala. Její hlavní problém totiž je, že je posedlá nákupama v akci, aby se pak babkám v baráku mohla chlubit, kde ušetřila. Takže kupuje ty nejlevnější (a nejméně kvalitní) potraviny - málem jsem se skácela do mdlob, když jsem viděla, jak ročního syna mé švagrové bez zábran cpe Euroshopper párkem. Stejně jako mu nakoupila x hadrů ze sekáče (hrabák za 10 kč) a od Vietnamců nebo ze Vše za 30,- a tomu dítěti se to nedá vůbec dát, protože je to tvrdý, hnusný, neprodyšný a nekvalitní. Nakupuje nám i sobě tisíce krávovin typu sada nožů, sada hrnců, kapesní svítilna, kráječ na bůhví co - protože to měli v Albertu v akci - a nedochází jí, že tím ve výsledku neušetří, protože kupuje zbytečnosti, než kdyby prostě někdy pořídila jednu kvalitní věc, kterou opravdu potřebuje. A mám z toho psycha, protože tím zahlcuje i nás a včera jsem se dozvěděla, že už v tom hrabáku za 10 kč nakoupila plnej prádelní koš hadrů pro moje miminko a podle hodnocení švagrové se z toho nedá upotřebit ani třetina. A když jí řekneme, že nic nechcem, tak to je jako mluvit do dubu. Upřímně, tohle by taky umořilo vola.

aklin
10. pro 2014

úpřimně jsem alergická na jeho rodiče nějakých 3 roky. Jednou jsme u nich 2 týdny bydleli než jsme se nastěhovali do nového, tak jsem zejména z tchýně rostla, ona nás kontrolovala, říkala nám kdy máme přijít domu, no hrůza. A co jsem těhotná tak nesmím před ní mluvit o dětské výbavičce, o kočárku, protože se na mě dívá jak na nějakého blázna, že tak přeháním a úplně šílím. Je vážně na hlavu a manžel ji může s trochou štěstí vystát. On je celý ona.

rao
9. únor 2015

Já bych měla radu, ale ta je nepříjemným krokem, kterého se spousta lidí bojí, ač by se tím vyřešilo mnohé..
Já bych se s nimi nestýkala.
Já ve vztahu partnerovu rodinu vůbec nepotřebuji.
Než kolem sebe nepříjemné lidi, lepší žádné kolem sebe nemít.

marketa233
9. únor 2015

@rao Tady nejde o strach, tady jde o to, že rodina se nedá jen tak vymazat. Copak bude s jeho rodiči, až budou starší a budou potřebovat pomoc? A naopak - nezaslouží si děti mít prarodiče?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru