Nezvládám těhotenství.

hermanka88
15. dub 2020

Ahoj, nemám vlastně ani dotaz, jen tak jsem se chtěla zjistit, jestli to tak mám jen já, nebo si tak připadá více maminek.Jsem teď 28tt,ale už asi 3 týdny jsem totálně nepoužitelná, neschopná a lezu sama sobě na nervy.Těhu je bez komplikací, miminko v pohodě, ale já.. Bolí mě totálně celé tělo, břicho mě táhne jakoby chtělo prasknout, kolikrát nemůžu propadnout dech.Prsa mám obrovská, těžká.Ostatní maminky i větším bříškem chodí ven,jsou v pohodě a já jsem prostě taková troska..Tak mě to strašně mooocc štve!!Nechápu to,tak bych ráda vše dělala jako ostatní tehulky, ale jakmile cokoliv začnu dělat, jsem za pár minut vyřízená.Nejradeji bych se neviděla,pripadam si jako úplná blbka neschopná 😡

barmil
15. dub 2020

@hermanka88 neporovnavej se s ostatnimi, to nikdy nedopadne dobre. Kazda jsme jina a snasime to jinak. Nenut se do niceho, vyhov si a uzij si i to nic nedelani, odpocivej, udelej si radost necim, co neni fyzicky narocne.
Vylez nekam na slunicko s knizkou nebo oblivenym casopisem, dej si neco dobreho k piti nebo jidlu a vydechni. Udelej si radost, kup si neco pekneho pro sebe, objednej si saty na leto, nebo hezke pyzamo do porodnice, nalakuj si nehty, dej si vecer vanu...
Nervama se jen dal vysilujes a shazujes sama sebe jeste do vetsich smutku.

hermanka88
autor
15. dub 2020

@barmil děkuji moc za pěkná slova🙂Kdyby bylo něco v nepořádku,chápala bych,že musím ležet ,nic nedělat a prostě jen relaxovat. Ale tím, že je vše v pohode jsem čekala,že já budu taky ještě pohyblivá, kolik toho ještě zvládnu. Jasně, že ne jako normálně,to jsem ani nečekala, ale že budu až tak marná..To mě celkem dostává.

zmrzlinka
15. dub 2020

To bude dobrý...já byla nemožná v obou těhotenstvích....odpočívej a můžeš číst nebo zkouknout nějaký hezký film.Mne pomahalo rozplánovat si co je potřeba doma udělat ...neco na každý den....a na ostatní jsem kašlala 👍😂🙈Opatruj se 💙❤💙

hermanka88
autor
15. dub 2020

@zmrzlinka No díky bohu,že mám aspoň plné 2 šuplíky oblečků pro malou.Vsichni si klepal na čelo,že jsem úplný mimoň,proč to sakra nakupuju od 4.měsíce.??Teď jsem ráda,že mám téměř vše z výbavicky.Jednak korona a jednak bych už jak vidím nakoupila úplný prd. To jediné mě těší. Rozplanovane mám, což o to.Ale poslední akce:dneska umyju 2 okna mě vyřídila na dva dny z provozu..Chudák manžel lítá venku, tak bych mu šla trošku pomoc!!Je mi to blbé, že tu sedím a čumím prvním synem na Décko🙄🙄🙄A to jsem si myslela, že druhé těhu bude paráda, žádný problém. No,haha,trošku omyl.

alechandris
15. dub 2020

Rozumim ti... Mam to od 25tt taky tak nejak podobne, od 34tt uz jen lezim... Jsem 38tt, ditko v poradku, ja jsem totalne na cucky, telo me boli jako by me nekdo zmlatil, dole se uz vse chysta a mam pocit, ze me tam po bocich nekdo mlati baseballkou... A jeste chvili bude hur, pak nejhur a pak bude lip 🙂

hermanka88
autor
15. dub 2020

@alechandris Ty jo,tak to teda není až tak ojedinělé, jak čtu. Se normálně těším na porod jako na nic jiného. Ta vidina, že se to začne konečně zlepšovat je úžasná 😊 A to je tvé první těhu?Já teda u prvního taky nebyla bůh ví jak pohyblivá, ale teď mi to teda dává zabrat řádně

ada22
15. dub 2020

Já si přijdu marná a to ani nejsem těhotná 🙂.

jako_mala_holka
15. dub 2020

Kliiid, nesrovnavej se s nikym, to je cesta do pekel 🙂 ty jsi ty... na druhou stranu te chapu, pripadam si stejne, jsem tehotna poprve, zacinam 32tt... ale nepouzitelna jsem temer od zacatku 😅 nejdriv jsem mela strasne nevolnosti, skoncila jsem na kapackach v nemocnici, doma jsem jen lezela a spala, nejedla, zvracela... tesila jsem se, az to prejde.. no celkem to preslo, ale i tak jsem jak prejeta, unavena, bez energie, sotva se nejak blbe natahnu, tak se mi skripnou svaly nekde pod zebrama, buhvi co to tam je, kdyz se predklonim, tak temer zvracim, po vanocich mi zacal kasel, ktery se tahl skoro 3 mesice a nikdo s tim nechtel nic delat, ten me drazdil tak, ze jsem davila i krev... ted pro zmenu uz pres tyden lezim s kolenem, ve kterem se mi zacal z niceho nic tvorit vypotek a nemuzu chodit, takze jen po doktorech na punkce apod... vidis, miminko je taky v poradku a ani nekrvacim, nic, vse ok, ale jinak jsem uplne marna, chvilemi si to vycitam, mam spatne svedomi vuci manzelovi, ktery toho pro me hodne dela a taky jsem zavidela tehulim, ktere jsou ok, usmivaji se a vypadaji, ze je nic netrapi 😀 nejlepsi jsou tehule nekde v tv serialu 😅.. kazda z nas je jina a neznamena to, ze to nezvladas 🙂 bude to dobry, preju zdrave a spokojene miminko 😘

alechandris
15. dub 2020

@hermanka88 jop, je to prvni 😀 doma prohlasuju, ze lip zvladnu peci o urvane bejby, menit pliny, apod, ale tohle naruseni moji fyzicke integrity je fakt zahul...Uplne uprimne se priznavam, ze i kdyz mam vlastne easy tehotenstvi bez komplikaci, tak to nezvladam 😀

bonavoxa
15. dub 2020

@hermanka88 Byla jsem těhotná dvakrát a pokaždé jsem bojovala s myšlenkou, že moje tělo snad ani není na těhotenství nastavené. První trimestr teda v pohodě, nevolnosti se mi vyhnuly, ale pak pokaždé předčasné otvírání, bolesti, měsíce na lůžku, občas chmury. Když jsem pak mohla chodit, tak už jsem byla taková nanic, jak důchodce, sto metrů ujít, to bylo jako zdolat horu. Po porodu celé tělo rozjeté, dlouho mě bolela stydká kost..a asi se mi úplně kosti ani nevrátily, soudě podle šíře boků.
Taky jsem udiveně koukala na aktivní těhotné s apartním bříškem. Mě bylo vidět i ve tváři, že mě to všechno zmáhá. Bledá. Strhaná. Navíc se děti pořád kroutily. Byla jsem jak chodící pračka.

hermanka88
autor
15. dub 2020

@alechandris Já radši za někoho 3x porodim než tohle 🤣 jak jsem se tenkrát bála porodu, že to já v životě nedám, tak dala a ta úleva!!!A za odměnu se z toho neuvěřitelně ukopaneho mimina, co mě nenechalo vyspat ve dne ani v noci vyklubalo to nejuspinkanejsi a nejúžasnejší dítě, co mi záviděly všechny kámošky. Takže doufám, že i malá fotbaliska,která teď tak řádí, že zase nespím si vezme příklad z bráchy a bude to taky ňuňánek, co spinká,skoro nepláče a bude to zas krása!!!

hermanka88
autor
15. dub 2020

@jako_mala_holka 😮😮😮😮😮tak..to jsem asi ještě v pohodě. To jako vše během jednoho těhu??Ty jo..tak to mě se zvracení vyhlo obloukem, pořád supr, pohoda a teď.. takový skok,prostě obrat během chvíle a stala se ze mě polehavajici kulička, co se 2 minuty sbírá z gauče, než se zvedne 🙄

alechandris
15. dub 2020

@hermanka88 taky se za to modlim 😀

hermanka88
autor
15. dub 2020

@bonavoxa ano,chodící pračka je přesně to,co to vystihuje. Skáče mi břicho, malá tam snad cvičí gymnastiku nebo co a syn být to samé. Ono,já jsem měla výchozí váhu 51kg,tak si teda myslím,že to s tím možná souvisí. Cítím vše, každý pohyb a nejhorší je to napnuté břicho, to je prostě divné. Jakoby už prostě nemohlo růst, úplně špičaté a dopředu.

jako_mala_holka
15. dub 2020

@hermanka88 jojo, od konce rijna doted 😀 drz se 🙂

jarmarca
Autor odpověď smazal
Zobraz
eithelwing
15. dub 2020

No... A bude asi hůř. :D Ne, klid. ;) Jsem 34tt, je to druhé těhotenství a taky to snáším hůř. Dokáže mě všechno načuřit, jsem protivná, všichni mi lezou na nervy, bývám často rozlámaná. Asi jsem už stará. :D

ortensie
15. dub 2020

@hermanka88 Naprosto ti rozumím, rozhodně v tom nejsi sama! 🙏 Pokud se ti nic nechce, tak nic nedělej, tvoje tělo není stroj a právě v něm roste nový život, tak si samo poručí, co a jak chce. 🙂 Já třeba teď poprvé ve 30tt požádala partnera, jestli by vysál schody, že už se na to necítím. Jinak se snažím fungovat normálně, sice pomaleji, ale normálně a daří se, ale taky už se nesehnu do regálu a funím jak parní stroj. 😀 A nemysli si, ty těhulky z Instagramu, co jsou furt dokonale nalíčené a vše mají perfektní, to není samozřejmost, to je jedna ze sta a bůhví, co za tím je. 😈 Takže bych se tím netrápila, i když je to těžké. Hlavně že jste oba zdraví. 😘

mimco
15. dub 2020

@hermanka88 buď v klidu, já jsem úplně v prdeli 🤪
Jsem 29tt, rozbitá jsem jak cikánské hračky a konec tááák daleko....
Mám špatnou kyčel, už dlouho, těhotenství tu bolest mnohonásobně zhoršilo, přidaly se záda, žebra....do pipky mě snad v noci někdo kope kanadou, jak mě bolí....a malá se už týden snaží prokopat ven nebo co 😂.
Dokud jsem chodila do práce, bylo mi snad líp, teď jsem doma na očr se školačkou.
Nejhorší je, že nejsem schopná jít se ani protít....mám pak za odměnu 2 dny takové bolesti té kyčle, že se to nedá vydržet....takže pohyb nula.
Ještě, že mi zjistili jako bonus těhotenskou cukrovku, nemůžu se tím pádem přežírat a prdel mi tedy roste pomalejším tempem😂😂😂
Ten porod je pak fakt za odměnu 🤪

hermanka88
autor
15. dub 2020

Hej,tak teď jste mě fakt pobavily holky🤣🤣🤣člověk si připadá méně blbě, když ví,že není sám. Teď se tu snažím najít nějakou polohu na spaní,jak furt všude píšou, že je fajn spát na nějakém polštářku ,tak prdky.Jakmile si to banděro chci podložit, je to ještě horší a slečna se tam začne nespkojeně mrskat. Tak zas nic,no.Pritom u syna jsem bez toho polštářku neusla. Nechápu

dejvitka
15. dub 2020

@hermanka88 mela jsem to podobne. Kamaradky se v 5.mesici vdavaly a ja byla rada, ze dojdu do prace a z prace a kratsi prochazky. Podotykam, ze jinak jsem hodne aktivni clovek a denne 15.000 kroku je skoro moje minimum. V tehotenstvi jsem se hrozne zadychavala, vse ne bolelo a pripadala jsem si jako traged. Neslo s tim delat nic. Asi 10 dni po porodu (mela jsem cisare) jsem se zacala citit jak znovuzrozena a rychle fyzicku dohnala a skoro na svy utrapy zapomnela 🙂. Vydrz, pak bude lip. Nicmene uslovi, ze jde o nejkrasnejsi obdobi nepotvrzuji, pro me to byl hrozny 3/4 rok, ale vysledek za to fakt stoji, prcek je bozi 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru