Panika z druhé dítěte

marlenka34
26. črc 2019

Za 14 dní mám termín porodu. Doma mám 2,5 letého divocha a pomalu se mně zmocňuje panika, že je oba nezvládnu.
Pojďte mně uklidnit, že se to dá 😂 že i když bude nějaká krize, tak je nemám strkat do babyboxu 😁
Prosím, berte to s nadhledem. Děti mám samozřejmě obě plánované, o všech rizicích a pod jsem věděla, ale jak se to blíží, tak tu nervozitu neovlivním 🤷
Úplně super by bylo, kdybyste napsali svoje příběhy. Jak to někdy šlo, někdy nešlo, nejlépe i vtipné 😂

jane46
26. črc 2019

@marlenka34 Ja namrazila hlavne hotove maso: karbanatky, obrane kure, uvarene mlete atd. Chlap jen udelal prilohu, prihodil zeleninu ci udelal "omacku" nebo jen s chlebem taky meli. On ale nevari a takhle mel jistotu, ze je to hotove. Plus jsem uvarila dve slepice a vyvar sel taky do mrazaku. Pak stacilo jen prihodit zeleninu. Na prvnich 14 dni super (udelala jsem i u prvniho)

m_tina
26. črc 2019

@marlenka34 no spanek je peklo, ja sem spac a i 12hod je pro me malo! no tady se celkem spolehlive spi 22-7 a to teda mala jeste s prestavkama, jinak spanek pro me = 0 ptz starsi pres den nespi a neodpadne pred pul 10, vstava kolem 8

nekiaxy
26. črc 2019

@marlenka34 mam rozdil 2roky,.starsimu ted budou 3. Ze zacatku mazec, ale naucil se be 2 letech po obede usinat sam, protoze ho braska budil. To byla parada. O veceru radsi nepisu, ale uspat je oba sama zvladam a vzdy jsem zvladla, jen obcas jsem to malem obrecela:D hodne mi pomahalo mit dvojkocar a byt hodne venku, tam byl starsi hodnejsi, mladsi spal a nebyl duvod k zarleni. Tezsi obdobi je pro me ted, kdyz mladsi zacina chodit, vyleze do schodu, zacinaji bitky o hracky.. Hlavne za cely.den nevypnu mozek a nekdy si rikam, na co jsem si to stezovala s jendim:D
@bayt jedno dite, zadne dite plati, ale jen pro vicematky. Ten rozdil ve stylu zivota uz se u druheho ditete nekona a je to mnohem snazsi, uz to neprekope vsechno naruby🙂 jen je to napor na pozornost, ktera je najednou roztristena klidne cely den.

priefi
26. črc 2019

@marlenka34 tak to mas luxus, muj starsi nespi pres den vubec a v noci se probudi i nekolikrat, malo kdy ze spi celou noc. Ale jak jsem psala vys, druhatko je za odmenu, ale ma bolibriska, to zase jo, ale oproti tomu, co jsme prozivali v jeho veku se starsim, je to luxus. Ale uprimne, za me je to krasnejsi mit 2 nez jen jedno. Starsi maleho zboznuje, na me nezarli, ale manzela si usurpuje a tezce nese, kdyz ma mladsiho u sebe

dmiska
26. črc 2019

Občas je to náročný, ale celkově si to užívám víc, než když jsme měli jen jedno 🙂 Rozdíl taky dva a půl roku, starsi dítě pro experty, mladší celkem pohodar 🙂

mrav
26. črc 2019

Určitě to zvládneš. Já sám zvládám svoji tříletou holčičku.

babanci
29. črc 2019

My teď máme čerstvou druhou vnučku, po třech letech od první. Je to v naší rodině historicky nejdřív. Když si je beru obě najednou, což zatím dělám vždy, je to trošku hoňka. Zvlášť, pokud cestujeme. Věřím, že si to sedne. Druháček je zatím zlatý, ale přeci jen, když jsme třeba na hřišti a já musím odejít pohoupat první nebo nějak dohlídnout na prolézačkách, zase jsem nervózní, že si druhé třeba ublinkne a zalkne. Já měla děti po mnoha letech,takže v tom neumím moc chodit. Co je mi líto, že první je teď tak roztomilá a komunikativní a já prostě nemám už tolik času jen pro ní.

erikamaj
5. srp 2019

neboj se, hlavně o tom nepřemýšlej, půjde to v pohodě. Když se budeš zbytečně nad tím zamýšlet, tak se pouze budeš stresovat. Prostě to nějak bude fungovat nebooooooj

kittyy17
5. srp 2019

@marlenka34 mám dva pytle blech dva a čtvrt roku od sebe. Někdy přemýšlím o tom, jestli se nechám zavřít do blázince, nebo protialkoholní léčebny, nebo do kriminálu... Oba jsou plánovaní, a kdybych měla možnost rozhodnout se znovu, udělala bych to úplně stejně.
Důležité je mít funkční Babibox, nejlépe oba, umisťovat aspoň jedno dítě na víkend, a najít si chvilku sama pro sebe. Dvakrát týdně nechám děti s tatínkem a jdu si odpočinout do fitka, a ty ostatní dny večer uložím do postele a jdu ven. Obvykle jdu nakoupit SAMA 😎
Vyuzij toho, že je hezky, a buď co nejvíc na hřišti

hermanecka
5. srp 2019

Holka dnes uz 6 let je od narozeni megaziva a.jeji mladsi bracha je klidas a to fakt pohodar..zalezi na povaze..ja se desila druheho ditete a kluka(jeste horsi nez dcera),nakonec dobre🙂..ale rika se,ze kdyz je jedno klidas,druhy je opak a obracene

lucie_j
5. srp 2019

Mám dvě děti 2,5 roku od sebe a taky jsem se toho před druhým porodem bála. A musím říct, že ty první dva měsíce jsem zvládala lépe než u prvního a to i přes to, že druhé dítě bylo výrazně náročnější.
Dva měsíce jsem nespala víc než 4 hodiny denně. Látkovala jsem mimino a na noc i toho 2,5 letého. Mimino trpělo na bříško a téměř celou noc probrečelo. Strašně moc energie mi dodalo, že jsem druhý porod zvládla přirozeně. Navíc už jsem nebyla přes den tak sama, jako s prvním, měla jsem malého parťáka a tak to bylo veselejší. Horší období bylo od 9 do 18 měsíců mladšího dítěte. Když si chce taky hrát s hračkami toho staršího, začnou se postrkovat, hádat a vůbec se musí naučit spolu fungovat. Dodám, že starší do školky nechodí a děti mi nikdy nikdo nepohlídal ani na 5 minut. Teď to začíná být lepší, mladší má 18 měsíců a starší 4 roky a já si začínám říkat, jestli nepůjdeme do třetího...

marlenka34
autor
5. srp 2019

@kittyy17 hezky napsáno 😀👌
Hlídání u nás nefunguje ani toho jednoho 🤦
Budu muset babičku "postavit do latě" 😂
Ale fitko a samostatné nákupy by mohly být dobrý odpočinek... Hlavně se po nákupu zašít do kavárny 😂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru