Přehnaný strach o ještě nenarozené miminko

20. čer 2022

Ahoj, za dva dny začínáme 8. měsíc těhotenství. V podstatě už od začátku jsem se bála - jsem zdravotník a taky v okolí a i v rodině máme několik "případů" kdy těhotenství nevyšlo ať už v počátku, nebo krátce před porodem či po porodu. Snažím se myslet pozitivně, pořád se modlím o to naše štěstí, ale jakoby ve mě byl červík (no asi pořádný červ), který mi pořád podsouvá, co když se stane to a ono. Vím, že se budu bát o dítko už navždy, ale už si někdy nepřijdu normální. Jako bych si cizí neštěstí vztahovala na sebe - jakože nám se to stane taky. A taky se bojím radovat, že zrovna my máme takové štěstí a že se určitě něco maličké stane 😢 nechci si nic přivolávat, ale už nevím jak se zbavit toho začarovaného kruhu... Později, když se uklidním, vyčítám si takové myšlení...

lv
20. čer 2022

Zkus psychologa

hani_na
20. čer 2022

Co se má stát, to se stane, v tuhle chvíli Tě to akorát oslabuje. Nikdy jsem se nebála porodu, prostě jednosměrka - musí se nějak dostat ven a bude to holt bolet. První porod se opravdu nepovedl a bylo to těžké vstřebat, že malý může mít následky, ale jsem zpětně ráda, že jsem se aspoň nervovala až pak z té vzniklé situace a ne ještě předem. Teď jsem taky v osmém měsíci a jsem na tom stejně, prostě to nějak bude a spíš si člověk říká, že ať se stane cokoli, je tady minimálně ten dvouletý prcek, pro kterého tady musím být. U syna se celkově bojím o to, aby byl v pohodě, než že si odře koleno nebo udělá bouli.

l01991
20. čer 2022

Nemysli na to co nemůžeš ovlivnit,ano tento týden začínám 7m a stát se cokoli může i v den porodu ale nemyslím na to.Co se má stát stane se.Ale určitě bude vše v pořádku 💗 a strach už budeš mít celý život ale to k tomu patří no...

ele_nka
20. čer 2022

Jájsem se po prodělaných 3 potratech taky v těhotenství bála. Bála jsem se těšit, dávala na sebe větší pozor. I když už jsem byla v pokročilejším stádiu, stále jsem měla toho červíka. U mě na to pomohl porod, když jsem držela to malé konečně v ruce ten přehnaný strach byl pryč. Stále se o něj bojím, ale už jen zdravě. 🙂

neomenia
20. čer 2022

Taky jsem zdravotník a zlé věci si nepřipouštím, na rozdíl od některých kolegyň, které hned vidí vše zle. Špatně se to nacvičí, pokud toto škodlivé smýšlení máš v sobě, ale opravdu bych na tom zapracovala s pomocí psychologa. Ono totiž nejde jen o těhotenství, ale do budoucna ten svůj chorobný strach budeš nevědomky přenášet na děti a ty by to mohly odskákat . Děti ( přehnaně) úzkostných matek jsou častěji nemocné, léty praxe ověřený fakt.

anyyyn
22. čer 2022

U mě se díky tomu vyvynula tak trochu pověrčivost, nebo co. Měla jsem strašný strach, že se něco pokazí a o miminko přijdem. Pak jsem k dostala řetízek po prababičce, a od té doby ho nosím, protože věřím, že nás (hlavně miminko) ochraňuje. A to i po porodu😄. Ale jsem díky tomu docela v klidu

cinam
22. čer 2022

Přišla jsem o dvě mimča, ale naštěstí v obou případech hned v prvním trimestru. A je fakt, že jsem se pak příšerně pořád bála. Kupodivu ale rodit jsem jela u obou dětí úplně klidná a porody byly super a dětičky v pořádku. Ale obecně jsem výrazně klidnější když už ty děti jsou venku

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru