Změny na těle v těhotenství - ztmavnutí intimních partií

rimmet
10. srp 2013

Dost mě trápí změny na mém těle, o kterých jsem se na internetu moc nedočetla a zajímá mě, jestli to zmizí nebo jestli to máte některá taky tak 🙂
Kromě bradavek mi totiž ztmavly i místa jako je podpaží - i když se oholím, tak to vypadá jako že jsem se neholila nejmíň týden :(, lokty a hlavně taky tam dole a to docela dost a to mě trápí nejvíc. Zmizí to po porodu nebo už mi to takhle zůstane? Taky se mi udělaly takový vystouplý tmavý flíčky okolo dvorců i na nich...to k tomu taky patří? 🙂 Prosím, že v tom nejsem sama a že to zmizí 😀 pište holky, jak jste na tom vy? 🙂

zamilovanadonej
10. srp 2013

@rimmet To je normální a až se srovnají hormony po porodu, zmizí to samo 😉

silvercat
10. srp 2013

Někomu to zmizí, někomu ne, doufej. Ale ber to z té lepší stránky, mohlo by to být ještě horší.

ilupus
10. srp 2013

To nic není, většinou to zmizí a když ne aspoň budeš originální, takový lidský dalmatin 😀

lv
11. srp 2013

já mám dost tmavou svoji onu i tak, těhotná jsem byla jak černoška pomale..vybledává to pomalu..tak za rok už jsem ok..

imyslivec
11. srp 2013

Asi te nepotesim :(. Mne dokonce zustal i cerny pruh na zadech. Jak je ted dulek v oblasti patere:(. Ale nekomu to mizi brzy po porodu. 😉

nae
11. srp 2013

Ahoj, mne všetky takéto tehotenské hyperpigmentácie po porode postupne zmizli, neboj.

rimmet
autor
11. srp 2013

@zamilovanadonej
@silvercat
@ilupus
@lv
@imyslivec
@nae moc děkuju za všechny reakce 🙂 no je to tak 50:50, tak budu doufat že mi to zmizí 😀 a když ne, tak snad se časem zlevní kosmetická chirurgie a nechám si to vybělit 😀 každopádně jsem si myslela že všechno vím a že jsem na těhotenství připravená se vším všudy ale tohle mě teda nenapadlo, třeba ty lokty a podpaží vůbec 😀

vondracek
11. srp 2013

Teda, musím se přiznat, že jsem se tak nezkoumala, ale bradavky mi ztmavli a přítel si to děsně vychvaluje. Bála jsem se, že když budu mít pupík, že nebudu pro přítele tak přitažlivá a ono to má zatím opačný efekt 🙂 Snad mu to vydrží 🙂

nae
11. srp 2013

@rimmet Ja som mala podpazušie v tehotenstve úplne hnedé, tiež ma to šokovalo. Ale našťastie to zmizlo. Veľa pigmentu som mala aj v pupíku, to sa postupne zošúpalo.

rimmet
autor
12. srp 2013

@vondracek no né že bych se zas tak zkoumala, ale to nejde přehlédnout 😀. Ale jinak jsem na tom podobně, pro manžela jsem (ač jsem to fakt nečekala) prý čím dál víc sexy - a to už mám pupek fakt velkej, jsem ve 37. tt 🙂 tak snad pro ně budem sexy i nadále 😉

@nae tak to jsi mě trochu uklidnila, obzvlášť na tom podpaží je to hodně vidět, hlavně v létě :/ tak snad to taky vybledne 🙂

vondracek
13. srp 2013

@rimmet Kdyby mi ztmavlo i podpaží, tak bych asi taky koukala kde všude mi změnila kůže pigment. Nicméně jsi mě přivedla na to, se fakt podívat. 🙂 A přítele to velice zajímá :D Myslim že jim to vydrží a sexi v jejich očích zůstaneme. Spíš se bojim aby naše chutě na sex nebyli nižší... :D

rimmet
autor
13. srp 2013

@vondracek no mně to největší tmavnutí začlo až ve 3. trimestru :/.....ale co se týká sexu, tak teda ve 2.tr. se mi docela vrátila a bylo to super no a teď tak poslední měsíc teda se mi moc nechce, až toho chlapa mýho lituju 😀 když já si připadam prostě neohrabaná a je to spíš taková tragikomedie než romantika 😀 snad se to po porodu dá všechno do cajku ;)

saraxibalba
24. led 2021

@rimmet ma ted uplne to same! Tak uvidim jak to zmizi/nezmizi po porodu. A to podpazi-presne. Oholim se a vypadam jako chlupatice, jak je to tmave

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru