Kdy jste otěhotněly? Je možné otěhotnět 7. den cyklu?

Ahoj dámy,

prosím Vás zajímá mne, který den cyklu jste otěhotněly.
Je možné otěhotnět i 7. den cyklu? Stalo se to některé z Vás?

radiz
1. lis 2015

@deneris_targerien Mě se to tedy nestalo, ale teoreticky pokud byla 7 DC ovulace, tak je to pravděpodobné a určitě možné.

hul
1. lis 2015

Ahojky. Já jsem otěhotněla spíš v pozdější části cyklu. Mezi 17DC a 21DC a přitom mám cykly po 30ti dnech. Myslím si, že to možné je. jak máš dlouhé cykly??

deneris_targerien
autor
1. lis 2015

Mam tak 28-30 dni...pred 3 mesici cca jsem vysadila HA a mela jsem to docela nepravidelne..

bajana
1. lis 2015

@deneris_targerien ja som mala ovulku 10DC doobeda a styk bol 8DC večer....takže aj 7DC je ok na styk, na ovulku je to ale dosť skoro, to by boli cykly krátke len okolo 21 dní

jennas
1. lis 2015

Ahoj ja behem ovu 16DC overeno ovul.testem, doporucuji...

pafca4
1. lis 2015

já cca dva dny před ovulací....

stelar
1. lis 2015

Den před očekávanou menstruaci..asi jsem měla nějak rozhozený cyklus. Jinak 7. den se mi zdá hodně nepravděpodobný, ale po mě zkušenosti už nic nevylučuji 🙂

radiz
1. lis 2015

@deneris_targerien normálně mívám cykly 28 dní a ovulaci vždy kolem 14-15 dc... tento cyklus beru Nosifol - podporuje tvorbu folíku a ovulace byla už 10dc... dělám ovulační testy, proto mám kontrolu.Teď vlastně nevím, na co se přesně ptáš ? 1) Pokud myslíš, jestli je možná ovulace 7 DC, pak určitě ano... jsou i případy těhulek, které otěhotněly na konci ms.... Není pravidlo, že ovulace musí vždy být v polovině ms cyklu. Pokud se ptáš, zda můžeš otěhotnět ze styku 7 DC, pak je důležité vědět, kdy jsi měla ovulaci. Jak dlouhé míváš cykly ? Všude se uvádí, že čím blíže je styk době ovulace tj. 1 -2 dny před ní či přímo v den ovulace, je nejpravděpodobnější možnost otěhotnět. Známa dokonce otěhotněla ze styku 5 dní před ovulací, ale myslím, že to je spíše vyjímečné. Ne úplně běžné. Samozřejmě je to individuální a záleží taky na kvalitě spermií a jejich schopnosti přežít do dne ovulace. Za příznivých podmínek jsou spermie schopny přežít 5 dní v těle ženy, ale postupně slábnou a nemusí už pak být schopny oplození vajíčka, když dojde k ovulaci. Stačí však, aby přežila jediná, která je schopna oplození a je možné otěhotnět.

cilkat
2. lis 2015

Já mám (měla) běžný cyklus asi 33 dní. Nevím přesný den otěhotnění, ale určitě to bylo do desátého dne. Uznávám, že jsem před tím byla nachcípaná (nějaká střevní viroza či co), tudíž se mi ms předchozího cyklu skoro o týden zpozdila. Ale vím, že mi tenkrát přišlo, že rozhodně nemůžu být těhotná, protože jsme přece "v plodných dnech" "nic nedělali"...

kacca85
6. lis 2015

Ahoj, určitě to možné je...ovulace probíhá u každé v jiný den a dokonce nemusí být každý měsíc a pokud ano, tak v různé dny cyklu. Já mám například ovulaci mez 7 - 10 DC...Jaké bylo moje překvapení na folikulometrii, když jsme se rok snažili v obecně plodné dny (13-17DC) a já už vlastně měla dávno po ovulaci... 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru