Preeklampsie, jak se u Vás začala projevovat?

ryshla
30. říj 2013

Maminky, které máte zkušenost s preklapsií, jak se u Vás začala projevovat? Nechci vypadat jako hysterka, do teď jsem měla pohodové těhotenství, vlastně pořád mám, ale během jednoho týdne jsem najednou přibrala 3 kg, jím pořád stejně, dokonce jsem sladké vyměnila za ovoce, mám docela nateklé ruce( dlaně) a jsem dost unavená... pan doktor mě už předal do porodnice, kam jdu až za týden, nyní jsem ve 38. týdnu, v porodnici se o tom určitě chci poradit, ale myslíte, že může jít o preklapsii, i když mám dobrý tlak a nebolí mě hlava? Jo ještě se mi během těhotenství zhoršil zrak....

obla
30. říj 2013

@ryshla Já trpěla preeklampsií, která vyvrcholila eklampsií a následně akutním císařským řezem v 38tt.. Jenže to provázely opravdu vysoké přírůstky váhy .. třeba i 10 kg za 14 dní, šílené otoky rukou i DK, vysoký krevní tlak a bílkovina v moči. Být Tebou zajdu si ke gyndr s tím, že chceš přeměřit tlak a otestovat moč na přítomnost bílkoviny. 😉

ryshla
autor
30. říj 2013

To mi právě dělali včera, bílkovina nebyla a tlak nejdřív vysoký, tak mi udělali ozvy a pak ho sestřička měřila ještě jednou a už byl dobrý. Doktora trochu zarazila ta váha, řekl mi, že to je určitě voda, ale na dotaz, zda mě bolí hlava a jak vidím, jsem řekla, že dobrý, tak jsme to dál neřešeli, až pak doma mi došlo, že s očima to není nic moc, ale jsem dalekozraká, tak jsem si pořád jen říkala, že prostě potřebuju víc dioptrií, protože jsem stará🙂

andryskam
30. říj 2013

@ryshla Já trpěla preeklampsií na konci těhotenství. Váhový přírůstek např. 4 kg za týden. Měla jsem vysoký tlak a ke konci i bílkovinu v moči. Jinak jsem měla celé těhotenství v pohodě.
Pokud bys trpěla preeklapsií, tak by ti to Dr. určitě oznámil. Koukám, že jsi už na konci těhotenství, takže přinejhorším ti vyvolají porod rychleji 🙂 Mě ho museli vyvolat, ale já měla 1 den po termínu.

gable
30. říj 2013

@ryshla preeklampsii jsem si prosla a ver,ze bys poznala, ze neni neco v poradku. U me tlak astronomicky,otoky i v obliceji, bolest v mezizebri, bilkovina v moci. Ta bolest hlavy je takova specificka,tlak za ocima. Tyden tehotenstvi uz mas krasny,takse neboj,hodne odpocivej a papej hrusky, vyhni se zelenemu caji.

obla
30. říj 2013

Souhlasím s holkama, už máš chvilku do konce. Já tím začala trpět v 6tém měsíci těhotenství až do jeho konce. Ona ta bolest hlavy je spíše tlaková, něco, jako když máš rýmu a cítíš takový ten tlak někde vzadu v hlavě, např. při pohybu a tlak za očima. Jako když máš teploty a chceš se podívat okem do stran. Zhoršení vidění je způsobené právě vysokým tlakem, zadržováním vody ,, tím se zvyšuje i nitrooční tlak. Praskají žilky v očích .. V mém případě to můj lékař zanebal, skončila jsem na akutní sekci a následně na ARO. Jsem už tedy ostražitá a raději bych tam prostě šla. 😉

ryshla
autor
30. říj 2013

děkuju Vám, v poradně za týden se na to zeptám, rodit ještě nemám, tak ten týden to vydrží, oni moji rodiče se o mě dost bojí, tak mamka pořád radí, že se mám hodně hlídat, tak se hlídám 😀 Ale tak nějak si myslím, že to bude v pořádku... snad 😝

makhushka
11. srp 2017

Nevím jestli po takové době někdo napíše, ale zajímalo by mě- bílkoviny v moči nemám, ani vysoký tlak, trpím jen na otoky nohou a rukou jen mi přijde že je to voda, nejsou nijak šílené a poslední týden mě neustále bolí hlava, trpěla jsem na migreny, ale vyřešil to anatomický polštář, jenže teď v těhotenství musím spát vyvýšeně jinak nemůžu dýchat....pořád se snažím uklidnit, že otoky jsou voda, bolest hlavy od páteře, nechci plašit, ale pořád nad tím dumám 🤒 co myslíte, jaké máte zkušenosti?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru