Těhotenství po samovolném potratu. Pozitiní test 3. dpo?

levandule85
8. čer 2020

Ahoj holky, budu velice vděčná za každou vaši podobnou zkušenost / radu.
Před 14ti dny jsem prodělala samovolný potrat v 6tt+0 (silné krvácení a “sraženiny"), druhý den už jen slabé špinění. Lékař v 5tt+1 na uzv. nic ještě neviděl, jen zduřelou sliznici a hcg bylo 230. Den po potratu konstatoval, že už tam nic není a kontrolní hcg klesá - hodnotu nevím. Měla jsem silné těhotenské příznaky od 5tt a pozitivní testy, v den potratu příznaky odezněly a na testu byl jen velmi slabý duch.
V pátek jsem si zkusila udělat ovu test, abych věděla, jak to po SP mám a byl silně pozitivní. Vzhledem k tomu, že jsem se cítila dobře, s přítelem jsme už nevydrželi dodržovat šestinedělí 🙂. Takže byl sex po cca 11 dnech po SP.
Druhý den jsem začala slabounce špinit.
Dnes v noci jsem začala opět cítit tlaky v podbříšku jako při těh. Udělala jsem si oba testy - ovu i těh a oba jsou pozitivní! Těhotenský je čárka silnější než byl po SP.
Je možné, aby byl test pozitivní již 3.dpo?
Může se hcg zvedat při ovulaci?
Nemůže to být třeba stále ještě mimoděložní? (Hcg ale klesalo, neměla jsem žádné příznaky, potíže).
Co teď mám dělat?
Moc děkuji za každý názor!

kmarie81
8. čer 2020

@levandule85 držím pěsti ať se tady skoro všechny mylíme

klokanka31
8. čer 2020

@levandule85 I když to je pro tebe teď hrozně těžké, věř že nejsi jediná komu se těhotenství nepovedlo... Někomu i opakovaně... Ale taky věř tomu, že jednoho dne porodíš krásné mimčo a budeš mega šťastná.

katule1990
8. čer 2020

@levandule85 V 9tt by už HCG bylo mnohonásobně vyšší, tato hodnota odpovídá cca začátku 5tt. Bohužel by tato hodnota nemohla být ani 3. den po styku, to by případné oplodněné vajíčko ještě ani nemohlo doputovat do dělohy, kde se uhnízdí a pak teprve začne produkovat HCG. Držím pěsti, ať se to podaří co nejlépe vyřešit 🍀.

levandule85
autor
9. čer 2020

Tak nikdo zatím netuší, čím by to mohlo být 🤷‍♀️. Gynekolog si mě objednal na pátek a do té doby se mám hlídat a kdyby byla jakákoliv změna mám mu okamžitě volat na mobil. Zkoušela jsem i endokrinologa/sonografistu jestli by mi neudělal klasický ultrazvuk břicha, ale mimoděložní prý on neuvidí. Takže musím čekat 🤦‍♀️

kmarie81
9. čer 2020

@levandule85 za mě je divný, že tě neženou do nemocnice, ale asi ten koronavirus - museli by ti dělat testy a tak

levandule85
autor
9. čer 2020

@kmarie81 Kvuli koronaviru to urcite neni.. Nemocnice jedou celou dobu normalne. Doktor proste chce jen vyckavat 🤷‍♀️

kmarie81
9. čer 2020

@levandule85 no každopádně ať se ti to vyřeší pokud možno bez ztrat

ovesova
13. čer 2020

@levandule85 jak jsi dopadla?

levandule85
autor
13. čer 2020

Ahoj holky, chtěla jsem napsat už včera, ale ještě jsem neměla všechny informace, které sice nemám ani teď ale aspoň takto:
Ve středu jsem si nechala samoplátecky vzít hcg a bylo 400 (o 100 více než v pondělí). Rozhodla jsem se to ještě zkonzultovat s jiným gynekologem z jiného města... Ten mi sdělil, že se může jednat jak o mimoděložní (skákající hcg), tak o těhotenství nové (jak z. 20.5. - před krvácením, kdy potrat mohl proběhnout dříve, ovulace i den po SP není vyloučená, tak i z 5.6. - kdy mi už hcg roste dřív). Každopádně kdyby se jednalo o těhotenství nové, doporučil mi čekat do pondělí, kdy pokud nebude hcg přes 1000, jedná se taktéž o mimoděložní.
V pátek na 7 jsem jela na kontrolu ke svému gynekogolovi ( od 4 rána jsem cítíla tlak v podbříšku jiný než předtím ale stále uprostřed, ne na straně), a tak jsem si rovnou raději sbalila věci, přítele nechala spát a smířeně odjela...
Doktor byl rád, že jsem si vzala hcg už ve středu a po domluvě se mnou mi doporučil jet do nemocnice hned ráno, kde mě dovyšetří i s hcg, které budou mít rychleji. Měl obavu mě nechávat už přes víkend doma a také z víkendových služeb v nemocnici 🙂 On na ultrazvuku nic neviděl. Také mi potvrdil, že to vypadá na těhotenství nové, ale spíš opravdu mimo. Předtím jsem měla těhotenskou sliznici, teď už ne. Prý mohl plod i během potratu ale zklouznout zpět do vejcovodu. Prý jsem zajímavý případ. Zajistil mi vyšetření u jeho kamaráda v nemocnici.
V nemocnici také nikde nic neviděli, ale rozhodli se kvůli hcg 550 raději podívat dovnitř laparoskopicky. Bylo to mimoděložní...a odebrali mi pravý vejcovod. Jestli nové, staré zatím nevím 🙂). Jsem ráda, že je to za mnou...a nejraději budu až mě přestane i bolet břicho, záda a hlava :/

kmarie81
13. čer 2020

@levandule85 tak to je mi moc líto,ale sem ráda, že si už mimo nebezpečí, drž se i s jedním vejcovodem se dá ještě udělat parády🙂

klokanka31
13. čer 2020

@levandule85 To mě moc mrzí... Ale neboj, já s jedním vejcovodem otěhotněla rychleji než když jsem měla oba 🙂

eviicka
13. čer 2020

@levandule85 uf, no hlavně, že jsi to řešila... držím palce, at to máš brzy za sebou.

utrikocku
13. čer 2020

Já se také přidávám a přeji brzkou úzdravu a vykročení vpřed 🙂

levandule85
autor
24. čer 2020

Holky, jen bych chtela doplnit, ze se jednalo opravdu o superfetaci, tzn., ze jsem otehotnela behem tehotenstvi :/ zalozim si asi dalsi tema, pac mam ted z toho opravdu strach...(co kdyz mimodelozni bylo, protoze v deloze nebylo misto? nemohl byt SP kvuli druhemu necekanemu tehotenstvi? :/ )

kmarie81
24. čer 2020

@levandule85 tak díky za zprávu, sem zase o něco chytřejší

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru