Niva, můžu si ji dát v těhotenství?

terkajava
19. bře 2018

Ahoj maminky, chci se zeptat. Od včerejška mam hroznou chuť na nivu od Madety. Myslíte že si jí můžu dát? Někde jsem četla že se sýry s plísní nemůžou. Ale v dnešní době by jsme snad nemohli nic. Děkuji za odpověď

krucis
19. bře 2018

Ahoj, já jsem jedla u všech tří těhu na co jsem měla chuť bez ohledu na doporučení, jen jsem si v létě odpustila chlebíček a saláty v bufíku🙂

terkajava
autor
19. bře 2018

@krucis Děkuji za odpověď . V letě bych si asi taky nedala nic kde je majonéza 😉

viki999
19. bře 2018

Obecně nejim nic majonezoveho (ani normalne), plisnovy sýry miluju, ale snažím se teď hodně omezovat.. nebo aspoň s tepelnou úpravou.. ale jednou jsem taky měla jen nakrájenou na chlebu.. obecne to beru tak, ze kdyz se to neprehani, tak to neublizi.. 🙂

terkajava
autor
19. bře 2018

@viki999 Moc děkuji za odpověď🙂

duckie
19. bře 2018

@terkajava Plísňové sýry jsou "zakazovány" z důvodu nakažení listeriózou.
Konkrétně Niva od Madety je vyrobena z pasterizovaného mléka. Riziko je tam téměř nulové. Koupila bych si buď to zabalenou v plastíku od nich a nebo krájenou někde, kde vím, že mají otoč lidí (aby tam ten válec neležel dlouho) a nijak víc to neřešila 😉

priefi
19. bře 2018

@terkajava tak si ji tepelne zpracuj a muzes ji jist dle libosti. Roztopena sice chutna trochu jinak, ale budes mit jistotu, ze vse je ok.

pecinkaandulkova
19. bře 2018

@terkajava ahoj, 😀 taky jsem dost syrova..v tehotenstvi jsem jedla vse..pak se narodila mala a mela jsem chut stejne jak ty na nivu..😀 tak se pojedla aa aa no co se nestalo mala se mi obsipala cervenymi flycky ale do hodinky byli pryc 😀 ale rekla bych ze by se nemelo nic stat..v mensim mnozstvi..🙂 skus uvidis...

linee
19. bře 2018

Jak pise duckie, pasterizovana je ok,sla bych pokud,do Madety. maly kousek a vyjimecne opravdu nevadi. Listeriozu muzes klidne chytnout i z orisku. Navic,nakazit se muzes dnes z kdeceho,treba i spatne umyt ruce po krajeni kurete...

petrapetule
19. bře 2018

Jsem 34tt a kdyz mam chut, tak si proste kousek dam. Dávám pozor jen na vejce a syrove maso,ktere stejne nejim. Jinak proste vse 🙂

terkajava
autor
19. bře 2018

Moc všem děkuji za odpověď. Zkusím si ji dát s máslem a chlebem 😊

babanci
20. bře 2018

Za mě, tedy před 36 lety, se ani nevědělo, že by se plísňové sýry neměly jíst. Jedla jsem, co mě zrovna chutnalo a dalo se, vzhledem k tomu, že jsem zvracela i vodu. Tak pak, když se to načas uklidnilo, jsem jedla třeba několik dní jen hroznové víno, další dny jen ovocnou zmrzlinu za kačku, další jen rybíz. Celé to mé těhotenství bylo takové jednodruhové. 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru