Vaše zkušenosti s Fisher-Price®

konik_testuje12.10.2017

Vítejte ve fóru Modrého koníka! V následujících řádcích naleznete recenze deseti maminek, jejichž ratolesti testovaly hračky mezinárodně uznávané značky Fisher-Price®.

Význam hry a hraček je možné vypozorovat z nadšení a radosti dětí, když uchopí svou první hračku, když hračky pomáhají batolatům v dosahování prvních úspěchů, nebo když rozvíjejí představivost předškolních dětí. Pochopení důležitosti hry s hračkami pro rozvoj a vytváření dětských dovedností bylo před více než 80 lety impulsem pro vznik společnosti Fisher-Price®. Od té doby je to klíčová myšlenka při výrobě hraček, které obohacují život rodinám po celém světě.

Je se dětem líbil mluvíci pejsek a jeho setřička, zpívajíci globus, nebo měřící žabka?

Přečtěte si nadšené recenze na testované hračky a nechte se inspirovat k tomu, aby si i vaše děti hrály učením a osvojovaly si nové schopnosti. Z toho budete mít vy, jako rodiče, ohromnou radost. Bylo to hodně zajímavé a zábavné testování.

Více o hračkách Fisher-Price naleznete na: http://www.fisher-price.com/cs_CZ/index.html#

Testovali jsme Fisher-Price

Tak se na nás před časem usmálo štěstí a byli jsme vybráni jako jedni z testovačů hraček Fisher-Price. Tímto chci poděkovat odborné komisi, že měli ten den dobrou náladu a vybrali z té záplavy adeptů zrovna nás! Vyšel na nás balíček pro předškolní děti, s Beat boo, housenkou, žábou a globusem. A teď teda co jsme z našeho laického pohledu zjistili, jo?


BeatBo


Tancující panáček, jinak mu děcka neřekly.  Co umí? Hlasitě hrát a zpívat a vrtět se a blikat. Takže i 5 měsíční Karel na něm mohl oči nechat, i když se ze začátku asi docela bál..🙂 Formou písniček učí děti barvy (svítí mu podle barev bříško), abecedu (jedna z písniček vyjmenovává písmena abecedy, která ale v češtině vyznívá trochu zvláštně), nebo čísla. Je tady i hra na "sochy", která bavila hlavně 4 letou. JInak hraje různé písničky, na které můžou děti tancovat a skákat. Nejsou teda příliš dlouhé, takže tlačítka se musí mačkat docela často.


Největší úspěch u nás mělo nahrávací tlačítko, které když se zmáčkne, nahraje zvukový záznam v délce cca 6 sekund, který následně přehraje současně s jakousi předfabrikovanou melodií. Záznam tedy není moc kvalitní, jde rozumět trochu špatně a děcka do toho hlavně zkoušeli různé skřeky a zvuky. Pepina teda ze začátku zpívala, ale znělo to fakt divně :( Mačkat se dá i panáčkovo břicho, které nahodile hraje písničky, nebo přehrává naposledy nahraný záznam. Na provoz budete potřebovat 4 baterie AA.

Karla nejvíc zaujaly ruce a uči téhle hračky, které jsou látkové a velmi dobře masírují dásně a sajou sliny..🙂 Hračka je to hlasitá, slečna, která ho nazpívala a namluvila má takový vtíravý hlas, ale to je pro děti asi žádoucí 🙂



http://www.youtube.com/watch?v=OdJg3TEHq4Y


Housenka


Další hračkou je housenka, která teda bavila především Toníka. Můžou si s ní hrát určitě i mladší děti, ale pokud máte postavit a projet překážkovou dráhu, musíte u toho už dost přemýšlet a počítat. Princip spočívá v uspořádání jednotlivých dílků housenky, kterých je v balení 8ks (dají se přikoupit dlaší články zvlášť až do 15ks) tak, aby jste se dostali od startu k cíli. Jaké překážky do cesty postavíte je na vás. Každý článek je aktivní asi 6-7 sekund a pak se automaticky spustí další. Takhle můžete vypočítat, kudy asi housenka pojede. Hračka vydává různé zvuky když jede a jiné, když narazí například do překážky. Pokud ji něco zastaví, vydá zvuk a začne blikat modře, po pár sekundách červeně a pak se vypne a musí se načíst znova.


Josefka tuhle hračku neměla ráda, protože jí vadily ty blikající oči, což považuju za důležité zmínit (a myslím, že na to upozorňuje i výrobce kvůli dětem s epilepsií) .

Dalším malým omezením je to, že vlastně jezdí jen po hladkých podlahách, na koberci se vám moc nerozjede (záleží asi i na výšce chlupu) a namotává na sebe do koleček vlasy. JInak je ale udělaná bytelně, protože vydržela docela drsné zapojování a odpojování USB dílků. Nic se nezlomilo ani nepoškodilo a to i když s ní děcka jezdili jen tak, jako s autíčkem. Provoz je taky na 4 baterie AA.




Globus


U téhle hračky jsem taková na vážkách. Je to pořádný kus plastu a je i docela těžký. Děcka s ním nebudou lítat po bytě, ale budou sedět, nebo ležet a zkoumat. Což je fajn. U téhle hračky jsem sázela na Tondu, protože je hodně zvídavý a miluje právě mapy ve všech podobách. A tady byl kámen úrazu, protože první co ho napadlo bylo "A mami! jak to, že se od nás z Evropy dostaneme do Arktidy jenom autem?!" 


No, nedostaneme, ale globus je prostě takhle udělaný. Chápu, že je to hračka, ale vzdělávací a tak by to měla brát v potaz. Jinak Se děti naučí jak se v různých jazycích dá pozdravit, poznávají kontinety, které jsou různobarevně označeny pomocí charakteristických zvířat, nebo melodií, světové strany, jak dělají zvířata a taky hraje krátké písničky o cestování. Tonda u téhle hračky vydržel asi nejdýl, prohlížel si kontinenty a zkoumal obrázky na nich (socha svobody, Eifelovka a různé typické stavby a znaky jednotlivých zemí) ale moc ho nebraly ty písničky a zvuky. to zase bavilo Pepinu. Globusem se dá samozřejmě otáčet a vždy se spustí nějaká písnička, podle toho, v jakém módu je globus zapnutý - učení, aktivita, rozvoj. Tahle hračka mluví a hraje fakt hodně, je tam na nějakých 100 písniček, říkanek a zvuků, Provoz opět na AA baterie, tentokrát 3.


Žába - metr


Tak tato hračka..no...nechytla se. První velké mínus je to, že je pouze do 50 cm. Nechápu tohle omezení, protože děcka chtěly měřit hlavně malého bráchu, ale to by si neškrtly ani v porodnici, když se narodil (52cm)


Fajn je, že metr je měkký, ne kovový a tuhý. A další věc..Ta žabka je docela nešikovná na manipulaci. Je docela robusní a docela těžká. Pepča má malé dlaně a když jednou rukou má držet a druhou měřit...Popravdě, když s ní poletovala nad Karlem, měla jsem občas obavy, že jí spadne na jeho hlavu a to by asi bolelo..🙂


Na provoz potřebujete 2 AA baterie, takže je jasné, že žába "něco dělá". V tomhle případě pouze mluví, žádné světelné a laserové efekty nečekejte 🙂

Říká například, ať změříte něco dlouhého, krátkého, delšího, kratšího, čímž se učí rozdíl mezi těmito výrazy. Ale chybí samozřejmě jakákoli zpětná vazba, takže dítě prostě jenom něco měří. Žabka taky počítá od 1-50 a umí taky násobilku 5 a 10

Ovládací tlačítko je pouze jedno a to na hlavě a slouží k narolování metru zpět a k tomu, aby metr "povídal"



To jsou teda naše postřehy. Pokud Vás cokoli zajímá, určitě se ptejte, pokusím se zodpovědět co budu moci🙂


A krásný Advent všem!


#test_fisherprice

Hodnocení hraček Fisher-price


Díky Modrému koníkovi, jsme měly se Sofinkou tu čest, otestovat pět parádních hraček od firmy Fisher-Price, od které máme mimochodem doma nejvíce hraček 🙂


Jelikož bylo Sofince čerstvých 6 měsíců, snažila jsem se začít hračkami, se kterými by si zvládla vyhrát.


Začaly jsme tedy Veselým jablíčkem - to se taky, troufám si říct, Sofince nejvíce líbilo. Nejvíce si samozřejmě vyhrála s kostičkami, které vytahovala z jablíčka. Super písničky doprovázely její hru. Až bude větší, myslím si, že krásně bude kostičky i do jablíčka vkládat. Jediné mínus u této hračky shledávám repráček na spodu hračky, který tlumí zvuky písniček. Ale chápu, že možná jinak, jinde nešel umístit.

Jako druhou hračku jsme vybraly Chytrý telefon - Tato hračka nás oslovila nejméně. Jak mě, tak dceru.  Zatím nám soužil jako blikající kousátko 🙂 Sem tam se snažila posunout s modrým "odemykáním" telefonu.  Ale je to určitě věkem dítěte. Jakmile bude mít dcera z hračky více rozumu, určitě si vyhraje a bude mačkat jednotlivá tlačítka sama. Mínusem této hračky jsou krátké melodie. Písnička mohla hrát déle.

Třetí hračkou byl Smart stages tablet, který dceru zaujal více než telefonek. Tablet krásně bliká a zároveň má 3 úrovně, které dítě učí abecedu, poznávat obrázky a zvuky zvířat aj. Navíc také hraje různé písničky, které jsou delší než u telefonu. Tohle bych hodnotila velmi kladně, jelikož učení např. abecedy, zpříjemní veselá písnička.

Jako mínusový bod bych to vyloženě nenazvala, ale tablet není určitě pro šestiměsíční děti, ale opravdu pro starší, které už rozumí a sami si s hračkou vyhrají atd.


Jako čtvrtou hračku jsme vytáhly Pejskův stoleček, který se líbil nejen Sofince, ale také návštěvám 🙂 Je to parádní věc, kterou určitě doporučuji koupit. Vyhraje si i dítě které ještě nesedí, díky odjimatelným barevným nohám stolečku. Opět tři úrovně stolečku, díky kterým se dítě naučí, tvary, zvířata a také zvuky zvířat, barvy, ovoce, dokonce v jedné z úrovní se opakují slova i anglicky.  Stoleček má také otáčivý kruh, pojízdnou opičku v autě, světýlko se dá vypnout i zapnout vypínačem a dvířka otevírat. Děti tak trénují jemnou motoriku. Vše je doprovázeno písničkami, které jsou srozumitelné a hezké. Mínus jsem nenašla žádné. Za mě jednička s hvězdičkou 🙂


Poslední pátou hračkou byl Mluvící pejsek - s tou hračkou si dcera moc sama nevyhralá, ještě nevěla co mačkat - Spíše ožužlávala ouško pejska. Když jsme ale s partnerem dceři pejska pouštěli, velmi se ji líbil jak zpívá, mluví a dokázala udržet pozornost. Opět bych řekla, že je spíše pro starší dítko, které už ví, co se po něm chce, jelikož pejsek navádí např." Kde je má modrá noha?" Pokud dítě dobře najde zmíněnou věc, pejsek ho pochválí, že správně nohu našel. Tohle bych vypíchla jako opravdu super věc. Dítě se tak učí. Jak barvy, tak části těla. Mínus jsem opět neshledala.



Ještě jednou děkujeme Modrému koníkovi a firmě Fisher-price za příležitost si hračky vyzkoušet a ponechat. Za mě, jako mámu, bych nejvíce doporučila Pejskův stoleček a Mluvícího pejska. Skvělé hračky, které trénují a učí dítě se rozvíjet. Navíc všechny hračky mluví krásně, zřetelně a nahlas. Což je perfektní.


Takže Ježíšku, necháš se inspirovat? 🙂


Děkuje spokojená maminka Lucie s dcerou Sofinkou.


#test_fisherprice

Závěrečné shrnutí našeho testování hraček Fisher Price


V úvodu bych moc ráda poděkovala týmu Fisher-Price za to, že nás vybrali k testování a my jsme si mohli vyzkoušet všechny ty super hračky! Některé z nich jsem měla v plánu pořizovat pro Mikuláška k narozeninám a pod stromeček, tak to vyšlo perfektně. 🙂


Jelikož jsem se jednotlivým hračkám věnovala samostatné recenze, ráda bych je nyní na závěr všechny stručně zhodnotila a celé testování shrnula.


VESELÉ JABLÍČKO



Když hračky dorazily, všechny jsme je nejdřív s Mikuláškem vybalili a úplně nejvíc ze všeho ho v první chvíli zaujalo Veselé jablíčko. O této hračce jsem nikdy neslyšela a jsem ráda, že se k nám dostala protože pro roční dítě je to úplně dokonalá hračka! Je naprosto jednoduchá, ale super! Miky si s ní hraje moc rád. Do jablka se vkládá pět dílků (měsíčků) a celé se pak dá snadno zavřít. Žádný závit, bezproblémové zasouvání a celé jablíčko se pak snadno přiklopí horní částí. Má krásný design a veselé písničky zpívané příjemným hlasem.


Výhody: vzhled, jednoduchost, příjemné hlas, jednoduché písničky.

Nevýhody: dílky s obrázky jiného druhu ovoce a písničky např. o hroznovém vínu mohou být pro dítě matoucí, příliš hlasité a nejde ztlumit 😀.


Samostatná recenze: www.modrykonik.cz/blog/mummy88/article/recenze-vesele-jablicko-cz-g2rcf6/


MLUVÍCÍ PEJSEK



Ve chvíli, kdy jsme zjistili, že budeme hračky testovat, byl pejsek objednaný a zrovna na cestě k nám. Chtěla jsem jej pořídit Mikymu k narozeninám, protože jsme na něj dostali doporučení od kamarádů. Je to hračka, kterou si děti velmi rychle oblíbí. Popravdě jsem čekala, že na Mikyho udělá mnohem větší dojem, ale myslím, že jeho chvíle ještě přijde a čím bude Mikuláš starší, tím více zábavy si s Pejskem užije. Lze nastavit tři módy dle vývojové úrovně dítěte. My zkoušeli postupně všechny. Písničky v jednotlivých módech se obměňují, plus jsou navíc pokyny, jako např. „pošli mi pusinku“, „zatleskej“, „zmáčkni mi bříško“, apod.. , které využijí spíše starší děti. Písničky jsou moc pěkné, chytlavé, pejsek má velmi příjemný hlas.


Výhody: příjemný materiál a barvy, jednoduché ovládání, příjemný hlas, veselé a chytlavé písničky, jednoduché pokyny, dvě úrovně hlasitosti. Je velmi dobře vymyšlený, především co se týče pokynů, líbí se mi, že je interaktivní.

Nevýhody: Popravdě jsem na něm žádnou nevýhodu nenašla. 🙂. Jsme s hračkou moc spokojeni a určitě bych nelitovala jejího pořízení, pokud bychom ji nedostali k testování. Je super! Jediné co bych možná oželela je písnička, ve které jsou vyjmenována všechna písmena abecedy. Stejná písnička je i u stolečku. Pro takto malé děti nemá žádný smysl, je abstraktní a zbytečně složitá. Určitě by bylo lepší ji nahradit nějakou pěknou krátkou písničkou s veselým textem.


Samostatná recenze: www.modrykonik.cz/blog/mummy88/article/prubezna-recenze-fisher-price-mluvici-p-h77pcf/


PEJSKŮV STOLEČEK SMART STAGES




O stolečku jsem také uvažovala při výběru narozeninových a vánočních dárků a stejně jako Pejsek je to hračka, která má mezi hračkami určitě své místo. Nejsem úplný super fanda plastových hudebních hraček, ale zrovna tato mi přijde fajn a pro Mikyho je asi úplně nejlepší, že se u ní může stát! 😀. Stoleček k nám přišel ve chvíli, kdy Miky začínal obcházet nábytek a postupně se pouštět do prostoru a chodit, takže podle mě v pravou chvíli, i když díky odnímatelným nohám je hračka vhodná i pro mladší a nechodící děti. Tlačítka a další doplňky dětem nabízejí možnost rozsvítit, zhasnout, spustit písničku či frázi, otočit zvířátkem, otevřít dveře a několik dalších činností. Písniček je zde pár, převažují fráze a říkanky. Každopádně Mikulášek si u stolečku hraje denně a vypadá u toho trochu jako DJ. Zapne písničku a pak se kolíbá ze strany na stranu 🙂.


Výhody: barevný, stabilní, odolný, příjemný zvuk, dobré funkce.

Nevýhody: určitě by neuškodilo více písniček, angličtina je dle mého názoru nesrozumitelná a zbytečná pro takto malé děti, stejně jako „písmenková“ písnička by mi u stolečku nechyběla. Na parketách stolek ujíždí, některé hlášky jsou intonačně trochu ujeté, ale to už je drobnost.


Samostatná recenze: www.modrykonik.cz/blog/mummy88/article/fisher-price-pejskuv-stolecek-smart-sta-c6ydjq/


TABLET SMART STAGES



Tablet mě celkem zklamal. Je pravda, že jsem od něj asi měla větší očekávání, ale v podstatě na něm pro nás není nic moc zajímavého. Nabízí 28 tlačítek s písmenkem a mini obrázkem, kdy tentokrát na první zmáčknutí zazní písmenko, a pak nějaká fráze nebo písnička. Tablet funguje ve třech modech dle vývojové úrovně dítěte:


příklad prvního / druhého zmáčknutí:


1. úroveň: auto / zvuk auta

2. úroveň: á / auto / pokyn k hledání dalšího písmenka

3. úroveň: zvuk auta


Celý týden jsem se snažila ho Mikymu nabízet, ale nějak moc nevěděl, co s ním dělat. Občas zmáčknul tlačítko, ale jinak neměl zájem. Nevím, jestli je to věkem, nebo prostě hračkou.


Výhody: Každé tlačítko je určitou barvou a stejnou barvou pak i tablet při zvuku barevně problikává. Tablet je lehký, přenosný, má dvě úrovně hlasitosti, vhodný na cesty.


Nevýhody: Nelíbí se mi provedení zvuků tlačítek. Moc nechápu, proč by měly znít jednotlivé hlásky, když takto se je dítě stejně nikdy neučí. Možná pak jedině starší dítě, které se učí hlásku a grafém, ale pro věkovou kategorii, pro kterou je tablet určen je to podle mě nesmyslné. Obrázky na tlačítkách jsou strašně malé, nedivila bych se, kdyby si jich děti ani nevšimly. Někdy tablet oznámí, že je čas na písničku, ale převážně hraje pouze melodie a když už, písničky nejsou tak pěkné jako u pejska, ne všechny se hezky rýmují. Chybí mi na tabletu např. Zvuky zvířátek. Klidně by mohly nahradit písmena. No nevím, za mě to není moc dobře a smysluplně vymyšlená hračka.


Samostatná recenze: www.modrykonik.cz/blog/mummy88/article/recenze-chytry-telefon-a-tablet-fisher-p-4stc36/



CHYTRÝ TELEFON



Telefon naopak naše očekávání naplnil, resp. nezklamal ale ani nepřekvapil. Je hodně jednoduchý. Na první zmáčknutí uslyšíte číslo, na druhé nějakou krátkou hlášku či krátkou písničku. Celý telefon přitom barevně problikává. Napřed Mikuláše příliš nezaujal, ale jakmile se naučil pohybovat tlačítkem, které spouští písničku, dokázal si s ním pěkně hrát. Nejvíce jsme ho využívali na cestách v kočárku. Je fajn, že není příliš hlasitý, takže i když si s ním hrál Miky v tramvaji, nikoho to nerušilo.


Výhody: nezvyklé pohyblivé tlačítko spouštějící melodii, ideální hlasitost.


Nevýhody: strohé fráze, mohlo by být více písniček.


Samostatná recenze: www.modrykonik.cz/blog/mummy88/article/recenze-chytry-telefon-a-tablet-fisher-p-4stc36/


Celkově nás hračky mile překvapily a až na tablet Mikyho všechny zaujaly a hraje si s nimi denně a rád. Trochu zklamáním pro mě je, že písnička o písmenkách je u několika hraček stejná a jak jsem již několikrát zmínila, za mě by nemusela být vůbec.


Osobně bych z hraček nejvíce doporučila Pejska a Veselé jablíčko. Mikulda by určitě nezapomněl zmínit stoleček. No a mobil, když má to pohyblivé tlačítko je vlastně taky fajn... 😀.



#test_fisherprice

Naše testování s Fisher - Price

Jsem pravidelnou čtenářkou webové stránky Modrý koník. Stránku modrykonik.cz jsem začala navštěvovat během svého prvního těhotenství a i po druhém těhotenství jsem jí zůstala věrná. Mám dva syny Tadeáška  3,5 roku a Matyáška 8 měsíců.  Když se naskytla možnost, dát klukům otestovat hračky od společnosti Fisher - Price, neváhala jsem a zapojila se do možnosti testování. Usmálo se na nás štěstí a byla, jsem vybrána, k testování první skupiny hraček, tedy hraček vhodných od 6 měsíců věku dítěte a to Smart stages tablet, Chytrý telefon, Pejskův stoleček, Veselé jablíčko, Mluvící pejsek.



Na testování jsem se hodně těšila, hračkami od společnosti Fisher price, mám zkušenosti a tak jsem věděla, že nás doma čeká 5 týdnů plných překvapení, poznávání, 35 dní dobrodružství, zábavy, učení a spousty hodin hraní, dětské radosti, co víc si přát.

Než začnu v popisování jednotlivých hraček, chtěla bych shrnout celkový dojem, který jsem během 5 týdnů testování získala a důvod proč si hračky od Fisher price získali mé srdce, jsou to sice jen detaily ale právě takové detaily jsou důvodem, proč nakonec dětem vyberu a koupím hračky od Fisher price.


Všechny hračky splňují směrnice Evropského parlamentu a Rady 2009/48/ES o bezpečnosti hraček a všechny zákonné normy dle české legislativy a prohlášení o shodě CE. V dnešní době by to u hraček prodávaných na českém trhu měla být samozřejmost, ale bohužel není to tak úplně pravda. Celkově se mi líbí koncepce hraček od Fisher price, ve své podstatě je jednoduchá, hlavní hračkou je mluvící pejsek, ostatní hračky na ní přímo navazují příběhem nebo stylem. Přesto je, každá hračka samostatným celkem a není potřeba vlastnit další hračku, pokud však jednou hračku dětem od Fisher price koupíte, u jedné určitě nezůstanete. Další vychytávkou na hračkách je skutečnost, že obrázky nejsou na plastových dílech nalepeny ale natištěny, díky tomu odolají dětským slinám během ožužlávání,  a zachovávají si dlouhodobě vzhled nové hračky. Hračky jsou vyrobeny ze silného pevného plastu, který vydrží hrubší zacházení těch nejmenších dětí. Výrobce pro namluvení frází a písničky použil opravdu příjemný ženský hlas, který je příslibem toho, že i když vám dítě už po sté za sebou pustí jednu a tu samou písničku, nemáte chuť hračku vyhodit z okna. Hračky s dítětem „rostou“ díky jejich funkcím a přepínání režimů si vaše dítě s hračkou rádo hraje jak v 6 měsících tak ve 3,5 letech, jak jsem měla možnosti zjistit. V neposlední řadě je u hraček velké plus, že u nich v balení máte vždy baterie a po rozbalení můžete hračku hned užívat, není totiž nic horšího, než když koupíte hračku, nalákáte na ní své natěšené dítko, které si hračku rozbalí, a pak zjistíte, že nemáte baterky.


Ale teď už k samotným testovaným hračkám, u kterých nebudu vypisovat jejich přesné funkce nebo kolik mají celkem dohromady melodií, to jsou informace, které si přečtete na každém internetovém obchodě v popisu výrobku.


Smart stages tablet


Skvělá interaktivní hračka, jednoduchý přehledný tablet, jehož základem jsou tlačítka s písmeny abecedy.  Mladšímu synovi se nejvíce líbí, jak tablet při zmáčknutí bliká a mění barvy, mně se naopak líbilo, jak se soustředí a snaží se zmáčknout jednotlivá tlačítka, zatím se mu to moc nedaří, ale nepřestává se snažit, čímž hračka podporuje jemnou motoriku a soustředění. Při ležení na břiše se pohupuje ze strany na strany do rytmu hudby. Starší syn si s tabletem hraje velmi často, rychle se jej sám naučil ovládat a využívá jeho všechny tři režimy. Často na tabletu mačká jedno tlačítko za druhým a opakuje vyslovená písmena, nenásilně se tak učí abecedu, nebo opakuje, zvuky zvířátek a jejich názvy. Tablet je lehký a díky své tloušťce se dobře drží v ruce, má krásně zaoblené tvary a je pro dítě bezpečné. Zatím co jsme mohli vyzkoušet, nemá příliš velkou spotřebu energie a tak v něm baterky vydrží dlouho i při intenzivním používání.


Chytrý telefon


Líbí se mi, že místo dotykového displeje má na těle tlačítka s čísly, pod každým číslem se mimo čísla samotného skrývá i nějaké vyzvánění, melodie nebo písnička. Mladšího syna zatím telefon příliš neoslovil, při rozbalení se mu opět líbilo, jak telefon mění barvy při zmáčknutí, ale poměrně brzy o něj ztratil zájem, myslím, že čas, kdy ho bude bavit přijde až za pár měsíců, výrobce uvádí, že se jedná o hračku vhodnou pro děti od 18 měsíce věku, to je v celku pochopitelné. To se ovšem nedá říct o starším synovi, očividně po vzoru rodičů, chce nosit telefon všude sebou, když jedeme někam na návštěvu, nesmí chybět v batůžku. Skoro každý večer si telefon vezme do ruky a telefonuje babičce nebo dědovi a vypráví, co dělal během dne, nebo mi přinese můj telefon a chce, abych mu, jako zavolala na jeho telefon a tak si spolu povídáme, je to hrozně roztomilé, nejvíce ho ovšem baví tlačítko s foťákem, kdy nás všude po bytě fotí, tlačítko vydá při zmáčknutí zvuk focení, rád opakuje čísla.


Veselé jablíčko


Je to jednoduchá hračka, která má opravdu krásné melodické písničky, líbí se mi ze všech nejvíc. Hračka ve tvaru jablíčka, uvnitř kterého je pět dílků různých barev s vyobrazením čísla a druhu ovoce, na středu tlačítko pro spouštění zvuků. Líbí se mi celkové zpracování jednotlivých dílků, nemám u takové hračky obavu, že by mladší syn mohl nějak ublížit nebo spolknout nějaké jeho části. Je to hračka pro ty úplně nejmenší. Mladší syn si jablíčko hodně oblíbil, líbí se mu, že do jablíčka stačí strčit a ono začne hrát, není nutné mačkat tlačítko uvnitř, sundá z něj víko a vyndá jednotlivé vnitřní dílky, které se pak snaží vkládat zpět na svá místa a během toho si zapíná písničky, říkanky a melodie, starší syn mu rád pomáhá a snaží se opakovat říkanky především názvy ovoce a barvy, mě se líbí, že se učí společně si hrát.


Mluvící pejsek


Naprosto luxusní hračka, kterou by si určitě zasloužilo každé malé dítě, je vyroben z několika různých materiálů a dítě tak může doteky poznávat různé struktury a druhy materiálů. Mladšímu synovi se stal opravdovým kamarádem, vždyť je vysoký 33 cm. Pravidelně spolu usínají v postýlce a ráno si spolu hrají, skoro na každém kousku těla má dotykové body, které spustí jednu z mnoha písniček, melodií a frází, stal se mu rychle společníkem, je to jedna z hraček, na které si dítě je schopno vytvořit citové pouto na delší čas, čemuž pomůže i skutečnost, že se zvyšujícím věkem dítěte, lze díky technologii smart stages měnit písničky. Starší syn má už od útlého věku pejskova menšího kamaráda a tak mluvící pejsek na jeho tváři vytvořil úžasný úsměv.


Pejskův stoleček


Svým rozsahem se jedná velkou didaktickou hračku plnou her a aktivit, je to skvělá hračka pro zabavení dětí v době zimních dnů, kdy se vám nechce jít ven. Na stoleček si kluci udělají čas každý den, mohou si na něm hrát společně, oba baví rozsvěcovat a zhasínat světílko, otvírat dvířka do domu, u čehož vám pejsek zazpívá abecedu, nebo vrátka od stodoly, kde se při otevření mění zvířátka, které vás vždy pozdraví. Mladšího syna baví zoologická zahrada, poznávání zvířátek a roztáčení válečku, starší nás nejvíce překvapil, když začal opakovat slovíčka v angličtině.  Je to hračka s nepřeberným množstvím funkcí, proto dítě nikdy neomrzí. Je to hračka, která rozvíjí u dětí, motoriku, logické myšlení a spoustu dalšího.  


Závěrem snad jen to, že výrobky od Fisher price mohu doporučit, je to ověřená značka, s dlouhou tradicí, výrobky jsou kvalitně zpracované, nejsou kýčovité a mají dlouhou trvanlivost, cenou také nepřevyšují ostatní běžně dostupnou nabídku na trhu a co je nejdůležitější, vždycky s nimi vykouzlíte úsměv Vašim dětem na tvářích a co krásnějšího může být než pocit vidět jak jsou naše děti šťastné.


#test_fisherprice

Naše zkušenosti s hračkami od Fisher Price - souhrnná megarecenze

Níže naleznete můj osobní názor, ale také vyjádření o tom, jak hračky vnímají nebo si užívají moje děti (jakkoliv kluci neměli možnost mi do psaní článku zasahovat). 



Když krabice dorazily, vypadalo to, že se děti pohádají o to, kterou hračku vytáhneme jako první. Pravidla zněla jasně - každý týden 1 hračka. Ale která, když každý chtěl jinou? Nejstarší chtěl žábu, prostřední housenku a nejmladší chtěl Beatba. Na nějakou dobu to dokonce vypadalo, že hračky můžeme vyhodit a dětem bude stačit výplň krabic, která měla zabránit poničení hraček. Nakonec se ale k hračkám vrátili a o pořadí testování musel rozhodnout los. Následují tedy recenze o hračkách v takovém pořadí, v jakém je děti testovaly. 


Housenka Code-a-pillar



Vybalení hračky je trošku hlavolam. Housenka je v balení v demo módu, a tak je pečlivě připevněná, aby si každý mohl sáhnout a viděl, jak reaguje a jaké zvuky vydává (nebo aby se při vybalování lekl jako já :D), ale nemohl ji snadno vyndat.


Balení obsahuje hlavu housenky s 8 základními články k zapojení, dva terčíky, návod a kartičky s informacemi o možných rozšiřujících článcích. Housenka uveze až 15 dílků najednou a tyto rozšiřující články poskytují např. větší variabilitu zvuků nebo zatáček. U návodu oceňuji, že je stručný, srozumitelný a hlavně, čeština je v něm na prvním místě. Terčíky slouží pouze k označení tratě, kterou má housenka projet, nejsou nijak interaktivní, jsou to jen plastové výlisky s protiskluzovou úpravou – aby se neposunuly, když na ně housenka vjede (terčíky jsou velmi nízké, takže je nepovažuje za překážku).


Provoz housenky je na 4 baterie typu AA, uloženy jsou samozřejmě bezpečně pod šroubovacím krytem. Spotřeba je opravdu velká, z toho důvodu výrobce doporučuje alkalické baterie, které jsou pro velkou zátěž nejvhodnější. My do hraček používáme kvalitní nabíjecí baterie a také to s nimi šlo. Nejprve vydržely jen asi 14 dní, ale to housenka jela od rána do večera. Od té doby jsme baterie znova měnit nemuseli, takže mi spotřeba baterií přijde únosná.


Celkově je její konstrukce poměrně bytelná a těžká, ale dle mého názoru má velmi krásný design (a byla také volbou číslo jedna u dítěte, které je „umělec“, naopak o ni nejevil zájem „vědátor“, protože na první pohled není poznat, že to je hračka rozvíjející základy programování).



Housenka je výrobcem doporučena pro děti ve věku 3-6 let, ale základní princip pochopí i 2leté dítě, zejména má-li staršího sourozence, od kterého může ovládání okoukat (s hračkou si tedy dost hraje i můj 22měsíční syn, zvládne zapojit články do sebe a zmáčknout tlačítko I/O určené pro zapnutí housenky). Pro nejstaršího byla housenka už poměrně jednoduchá, po vytažená z krabice hned věděl, co dělat, jako by si s něčím takovým už dříve hrál. Fungování housenky je natolik jednoduché a intuitivní, že nepotřeboval nic vysvětlovat ani dlouze zkoumat. Z počátku to byl také on, kdo si s housenkou nejvíce hrál, ostatní spíše pozorovali. U prostředního bych řekla, že potřeboval čas na pochopení, vlastní zkoumání a objevování, takže ten věk mezi 3 až 4 roky je asi pro samotné dítě ideální, protože už něco chápe, ale zároveň má co objevovat, takže to je pro takto staré dítě ještě přínosem. Nejstarší to má spíše jako „nj, jede to a udělá to, co tomu řeknu“.


Nemusíte se bát, že děti hračku hned zničí, housenka párkrát neúmyslně vyklouzla z rukou při přenášení, byla tahána za tykadla, nejmladší se snažil tykadla i ohnout, několikrát do ní nebo s ní kluci do něčeho vrazili a stále bez problémů funguje. Prostřední syn s ní sice ve vzteku mrštil o nábytek (housenka v tom byla nevinně, jen byla bohužel poblíž), čímž se uštípl kousek jednoho článku, ale lze jej stále bez problému zapojovat a bezchybně funguje.


Kolečka jsou však z měkkého plastu (působí podobně, jako jsme měli třeba na vláčcích na ovládání z Lidlu) a výrobce nedoporučuje provoz na kobercích (což je u nás trošku problém, protože máme koberce skoro všude :D a v kuchyni z pojízdných hraček pod nohama radostí zrovna nezářím). Na kobercích se na ně navíc také namotávají vlasy. Navíc děti mají občas chuť s housenkou jezdit „jen tak“ (že ji prostě chytnou a jezdí s ní jako s autíčkem) – což mechanice koleček nesvědčí a povrchu koleček také ne. Z těchto důvodů bylo už za týden intenzivního testovacího provozu na kolečkách znát mírné opotřebení. Nicméně, musím konstatovat, že opotřebení se od té doby příliš nezměnilo a také mám podezření, že na namotané vlasy to má nějaký kouzelný samočistící mechanismus (neboť se mi už 2x podařilo úzkým otvorem napravo vedle kolečka vytáhnout delší zarolovaný vlasový smotek, který šel úplně snadno vyndat). Toto je tedy zatím i po měsící testování (jakkoliv jsme další týdny testovali ostatní hračky), zcela v pohodě.



Ovládání housenky sestává pouze z jednoho tlačítka (nepočítám-li počáteční přepnutí z demo módu do normálního hracího fungování). Je to tlačítko I/O, které funguje ke spuštění nebo znovuspuštění v případě, že se housenka zasekne o nějakou překážku. Znovuspuštění ovšem funguje pouze do 10 sekund od zaseknutí. V případě, že to nestihnete, housenka začíná program trasy odznovu. Zaseknutí je signalizováno zčervenáním očí housenky a zvukovým signálem. Housenku lze stisknutím I/O tlačítka také „pauznout“ a opětovným stiskem pokračovat v jízdě. I tady platí, že když ji nepustíte do cca 10 sekund, tak se načtená trasa vypne. Nejstarší syn toto z počátku nevěděl a hlavně byl netrpělivý, chtěl, aby se vypnula hned, takže ji vždycky „pauznul“ a pak jí odepnul dílky, čímž ji resetoval s okamžitou platností.


Housenka projíždí trasu podle pořadí dílků, které má připnuté. Dílky se propojují přes USB konektory. V základních sestavě dodávané v balení je 3x dílek „rovně“ (ve skutečnosti se housenka při rovném pohybu mírně vlní nebo spíše vrtí), 2x dílek „doprava“ (základní zatáčka má vždy 90 stupňů), 2x dílek „doleva“ a 1 zvukový dílek. Pro svůj pohyb potřebuje relativně dost prostoru, např. na pouhý 1 dílek „rovně“ ujede housenka přes 80 cm. V průběhu jízdy housenka neustále hraje a bliká – svítí všechny připojené dílky a bliká ten, jehož funkce je právě prováděna. Také oči housenky svítí stejnou barvou, jakou má dílek s vykonávanou funkcí. U dodávaného zvukového dílku však oči housenky blikají různými barvami. Na blikání housenky je upozorněno zvlášť v návodu, nevím, zda to může mít nějaký vliv na osoby trpící epilepsií (u nás naštěstí nikdo tyto problémy nemá), ale byla bych tedy v tomto případě opatrná.


Jak jsem již psala výše, housenka rozpozná překážky a zastaví se, přičemž problém signalizuje červenou barvou očí a zvukovým signálem. Nízké překážky však nerozpozná a snaží se jet dál – v tom případě pak housenka může např. dlouho jet na jednom místě zcela naprázdno, než to vzdá. Myslím, že i toto přispívá k opotřebování koleček.


Zvuky a světla jsou nejen zajímavé, ale mají také informativní funkci – např. při načítání dílků na začátku hrají jiné zvuky a housenka jinak bliká, než když dojede na konec trasy, jiná signalizace je u nárazu na překážku a jinak hraje a svítí při pohodové jízdě. Zvuky jsou hlasité snesitelně, ale ze začátku mi to přišlo jako na pouti – pořád něco hrálo a blikalo a byl to chaos. Už jsem se to naučila trošku nevnímat, ale ta hlavní melodie, kterou housenka hraje, když jede, je i tak neuvěřitelně vtíravá. Myslím si, že by ty zvuky mohly být jednodušší, kratší, nebo že by zkrátka mohla hrát trošku méně (i s ohledem na to, že dnešní děti mají podnětu spíše příliš než nedostatek).


Housenka hraje, i když s ní třeba dítě jen zatřepe nebo když si s ní chvíli děti nehrají (něco jako „haló, tady jsem, pojď si se mnou hrát“). To mi docela vadí, protože pokud se děti věnují jiné činnosti a začnou se do ní zabírat, hračka je zbytečně vyruší. Naštěstí to zkouší jen chvíli a pak se vypne.



Trasu housenky a sled činností určuje pořadí dílků, přičemž každý se provede 1x. Toto odpovídá znalostem a dovednostem předškolních dětí a také postupu, jakým se začíná v kroužcích programování (tedy použití sledu jednotlivých kroků). Jedinou „specialitkou“ je dílek, který je nabízen jako doplňkový a je nabízen v setu „mistrovské kousky“. Červený článek s kulatými šipkami a čísly 1-5 říká, že se má zopakovat činnost předchozího dílku tolikrát, na jaké číslo je nastaven. Je to velmi jednoduchý cyklus, který zcela jistě i děti ve věkové kategorii 3-6 let zvládnou. Líbilo by se mi alespoň rozšíření na větší cyklus (opakování více „příkazů“ mezi 2 dílky, které cyklus ohraničují), ale patrně by to bylo pro výrobce velmi složité či nákladné. Viděla jsem i hračku, kde se lze v rámci programování naučit rovnou používat i procedury (předprogramovaný sled příkazů), ale byla samozřejmě 3x-4x dražší než kolik stojí housenka Code-a-pillar. Jiná více-využitelná programovací hračka začíná cenově na dvojnásobku ceny housenky. Takže je to vždycky něco za něco.


Housenka Code-a-pillar je megachytrá. Má gyroskop, takže když ji za jízdy opatrně přemístíte (tak aby nenarazila a nepřerušila svou jízdu), pozná to a snaží se vrátit do původního směru. Pozná také, když má jet do kopce (zvládá jen určitý náklon, větší kopce rovnou odmítne vyjet a hlásí jako překážku) nebo když je vzhůru nohama (také odmítá jet).


Hračka naštěstí vůbec nebrzdí kreativitu dětí, děti použily pro hru s housenkou kaštany nebo použily jednotlivé dílky housenky k tomu, aby mě (jako po šipkách) dovedly z koupelny do svého pokoje, kde pro mě měly nachystané překvapení.


Kdo si housenku dovolit nemůže nebo ji miluje natolik, že se bez ní neobejde ani na cestách, pak doporučuji vyzkoušet tuto aplikaci:

https://play.google.com/store/apps/details?id=air.fisherprice.com.codeapillarGoogle&hl=cs


Celkově jsem s housenkou spokojená. Splnila má očekávání a děti velmi baví. Dokáže zabavit na hodně dlouho a určitě se i něco naučily. Mile mě překvapila především její odolnost a jednoduchost ovládání, která hračku zpřístupňuje i menším dětem.


BeatBo


Hračka je výrobcem určena pro děti již od 9 měsíců věku. Nutno podotknout, že právem. Pro nejmladšího to byla volba č. 1 - a zatímco housenka ho zajímala, smál se, blbnul s ní atd., tohoto mazlíka ihned po vybalení chňapnul a utíkal se s ním schovat, aby mu ho nikdo nevzal. Prostě od začátku je „jeho“. Rád se s ním tulí, rád ho přenáší a velmi rád si s ním hraje.



Vhodnost pro malé děti naznačuje i celkový design – zaoblené tvary, robustní a odolné tělo, krásné a rozmanité barvy. Přestože je hračka relativně těžká, dítě ji může tahat za měkoučká látková ouška, která skvěle padnou do dětské ruky, nebo obejmout a takto snadno přemístit. Jen se obávám, že v případě znečištění těchto látkových částí bude obtížnější je vyčistit. Nicméně přenášení doposud zvládají bez náznaku jakéhokoliv vznikajícího problému.


Malým dětem je podřízena i velká interaktivita hračky – přehrává především různé fráze či popěvky, ale také písničky jsou relativně dost krátké, takže dítě může znovu a znovu mačkat a čekat, co přijde.


K tančícímu robotovi (jak jej děti přezdívají, název BeatBo si nedokáží zapamatovat) je přiložen kromě anglického také samostatný český návod. Ovládání je ale natolik snadné, že jej ani nemusíte číst. K jeho provozu budete potřebovat 4 baterie typu AA. Spotřeba je (bráno čistě podle subjektivního dojmu) menší než u housenky.



BeatBo má k dispozici celkem 4 tlačítka s rozdílnými funkcemi:


„Tanec a pohyby“

Přehrává celkem 5 tanečních či pohybových písniček a k tomu říká další fráze („Jdeme tančit!“, „Teď to rozjedem!“, „To mě bavilo!“…), které písničkám předcházejí nebo následují bezprostředně po nich.


„Učení a hry“

Obsahuje 4 písničky: jednu o barvách, jednu s abecedou, jednu s čísly do 10 a hru „na sochy“. Tato hra je u dětí opravdu velmi oblíbená, znají ji už z dřívějška. Robůtek navíc vrtěním i slovními instrukcemi děti navádí, kdy se mají hýbat a kdy ne, takže je to velmi snadné na pochopení i pro někoho, kdo ji ještě nehrál.

Osobně mi trochu vadí písnička s abecedou – je u ní znát, že se jedná o zahraniční hračku. Předkládaná abeceda není česká a v českém prostředí (na rozdíl od anglického) ani nedává smysl učit dítě názvy písmen před výukou čtení (některé děti to dokonce může mást). Na druhou stranu, pro malé děti to bude prostě a jen písnička s písmenky.

Bezva je písnička s barvami – obsahuje nejen základní barvy, ale třeba i fialovou a oranžovou a vše je samozřejmě doprovázeno barevným rozsvícením bříška v příslušné barvě.


„Nahrávání a remix“

Dle návodu BeatBo nahraje až 6 sekund záznamu (většinou jsem naměřila něco kolem 5 sekund), který následně mění pomocí frekvenční modulace, cca 5x zopakuje a do toho hraje nějaká univerzální melodie. Upřímně, při pokusu o zpěv či mluvení zní výsledek opravdu hrozně, není tomu moc rozumět a je to neposlouchatelné. Do zpívání to má daleko a rve mi to uši. Nicméně moje děti mají zcela odlišný názor a připadá jim to děsně legrační! Také přišly na to, že mluvení a zpěv nejsou moc použitelné, proto do toho nejraději řvou, štěkají, hrkají s traktorem, bouchají s pokličkou, bafají a vymýšlejí všechno možné. Čím podivnější, tím poslouchatelnější obvykle výsledek je…

Ideální je být blízko hračky a dělat velký hluk, mikrofon nezvládne moc dobře zachytit obyčejný hlas z větší vzdálenosti.

Nahrávání je uvedeno slovními instrukcemi a signalizováno červenou barvou bříška (které postupně zhasíná), takže opět velmi jednoduché na pochopení a ovládání. Nevýhodou je, že výsledek nelze znovu přehrát (až na jednu výjimku, o které píšu níže) – zkrátka něco nahrajete, BeatBo to „zremixuje“ a tím to končí.


Bříško

BeatBo má skutečně kouzelné bříško. Nejen že dokáže svítit a blikat různými barvami, ale slouží rovněž jako tlačítko. Toto tlačítko samo o sobě přehrává mnoho dalších různých frází a popěvků a zároveň přehrává cokoliv dalšího z ostatních funkcí (tedy písničky, hry nebo právě tu zremixovanou nahrávku, což je ta jediná výjimka, jak ji znovu přehrát). Nemůžete ale nijak ovlivnit, co zrovna zazní, vše je zcela nahodilé.

Bříško je nejvhodnější a nejsnazší mačkat v dolní části a lépe na nějakém méně kluzkém povrchu, případně hračku přidržovat druhou rukou.


Hračka podobně jako housenka bliká, na což je výrobcem v návodu opět upozorněno. Navíc je u ní možnost zvolit hlasitost ve dvou úrovních (toto housenka postrádá). Běžně mají děti tu hlasitější, ale pokud se někdo dívá na film a nechce být rušen (a přitom prcek si chce pořád hrát), nastaví se nižší hlasitost a jsou spokojeni všichni. Nejmladší syn sice umí přepínat i ty hlasitosti, ale nechá si to vysvětlit 🙂.



Vzhledem k použití hračky i většími dětmi bych jako výrobce přidala tlačítko „party“, které by hrálo nahodile pouze písničky, kterých by bylo více, aby děti mohly opravdu chvíli blbnout a nemusely pořád mačkat nějaké tlačítko (zatímco pro 2leté dítě je neustálé mačkání tlačítek ráj, 4leté už je to po chvíli tolik nebere).


Fráze a popěvky jsou super právě pro malé děti, neboť jsou krátké a obměňují se. Dítě to baví a mně kupodivu ani tolik nevadí, že hračka mluví. Ovšem přepracovala bych některé fráze. Např. „Na mě se můžeš spolehnout!“ – to prostě běžné dítě vůbec neříká. Vzhledem k tomu, že se děti učí především nápodobou, přidala bych naopak „prosím“ a „děkuji“, neboť správný vzor není nikdy na škodu :D. Udělala bych to nenápadně, jako např. „Zatančíš si se mnou, prosím?“ (před písničkou) a „Děkuji za tanec!“ (po písničce).


Odhlédnete-li ale od některých mých postřehů způsobených profesionální deformací, a především pokud hračku zamýšlíte zejména pro zábavu Vašich dětí, rozhodně neuděláte chybu a s koupí této hračky nemůžete šlápnout vedle. Aktivní děti se u ní zkrátka opravdu dobře baví.


Žabka nauč se měřit



Tato hračka na první pohled zaujala mého nejstaršího. Čísla miluje, takže když v testování od Fisher-Price konečně přišla na řadu žabka, ihned ji zabavil a šel měřit.


Ovládání žabičky je jednoduché, má na hlavě jediné tlačítko, které říká různé fráze a zároveň zarolovává metr dovnitř. Podle návodu má i hrát nějaké písničky, ale opravdu tam nejsou (je tam jen takové kratší povídání na začátku podbarvené hudbou). Síla zarolování není nijak velká, což je rozhodně dobře z důvodu bezpečnosti, nicméně to má tu nevýhodu, že pokud není metr rovně, tak se úplně nezatáhne.


Původně jsem očekávala, žabka bude dávat nějakou zpětnou vazbu, ale pak mi došlo, že by to stejně asi nemohlo dost dobře fungovat. Takže žabka opravdu jen něco řekne nebo zadá úkol a je na dítěti, jestli a jak si s tím poradí a jak uzná své měření za úspěšné či splněné. To nakonec vidím jako velké pozitivum. Nelze si totiž dost dobře poradit např. s tím, že pojmy krátký a dlouhý jsou vlastně velmi relativní (dlouhé nehty jsou mnohem kratší než třeba krátký rukáv na tričku). Navíc je dítě ušetřeno klasických pochval za každé "uprdnutí", které jsou velmi běžné a jsou doslova zabijákem vnitřní motivace.


Přiložený návod je stručný a je pouze česky. Obsahuje jednu špatně formulovanou větu, ale vzhledem k tomu, že jej stejně asi nebude nikdo číst (ani to není potřeba), tak je to jedno.


Provoz je na 2 AA baterie a má malou spotřebu. Hračka poskytuje 2 úrovně hlasitosti, i když není tak hlasitá jako housenka, se kterou má mimochodem shodný zvuk přehrávaný při zapnutí.


Žabka děti ponouká ke změření např. svého chodidla nebo nejrůznějších věcí (knížka, lžička, polštář...). Vegetariáni a zastánci zdravé však stravy “utřou”, neboť z jídla se měřit bude měřit pouze párek v rohlíku (jakkoliv mrkev či okurka nejsou k měření o nic méně vhodné a jsou v tomto ohledu „univerzálnější“).


Nejstarší syn konstatoval, že změřil všechno a že splnil všechny úkoly. Úsměv má prý široký 8 cm, ale ostatní si nepamatuje. Nebaví ho měřit něco podle předem dané velikosti, naopak ho baví úkol "změř všechno co můžeš", který je následovaný zvukovým signálem, po který má dítě měření provádět (trvá asi 23 vteřin). Když žabka mluví o přesných rozměrech (ať už při porovnávání nebo v úkolech), vybírá čísla zcela náhodně, takže se některé informace a úkoly obměňují.



Velké plus této hračky vidím v tom, že žabka svými úkoly ponouká děti k měření a k odhadu velikosti (můj manžel doteď nedokáže odhadnout ani 5 nebo 15 cm, má naprosto zkreslené představy, jak veliká taková vzdálenost je). Líbí se mi i násobky – žabka umí počítat po desíti či po pěti. Jen nevím, nakolik je to pro dítě v daném věku použitelné (hračka je určena pro děti od 3 do 6 let). Ne všechny děti v tomto věku počítají (pozor, mám na mysli skutečně počítání, nikoliv „napočítání do“, tedy odříkání číselné řady), a pokud nepočítají, potřebují zlepšovat především jiné dovednosti a znalosti než zrovna násobkové řady. Nicméně zde je opět prostě vidět vliv země původu výrobce, protože v Americe tento přístup není nijak nezvyklý. Můj nejstarší syn však už základy násobení má, takže pro něj jsou násobkové řady zajímavé a využitelné. Žabka také učí celou číselnou řadu od 1 až do 50.


Zásadní problém ale vidím v něčem jiném – žabka nemá vyznačený počátek měření, chybí jí nula. Jasně, je to přece „hračka“, že jo… Ale tváří-li se jako vzdělávací, tak by skutečně měla být vzdělávací (a protože jinak není ani nijak extra zábavná a vtipná, nic jiného, než být vzdělávací, jí ani nezbývá, jinak je k ničemu). A měření bez vyznačeného počátku, bez nuly, to je fakt dost k ničemu. A následně také odhad vzdálenosti postrádá smysl. Ano, my velcí a zkušení vidíme na první pohled, kde ta nula asi má být. Ale dítě se to učí, nemá ty zkušenosti a znalosti, co máme my. Má je získat. Ale jak, když to, co k tomu potřebuje, tam prostě není…?



Další věc je, že žabiččin metr je prostě krátký. Totiž, hned první věc, kterou chtěl můj nejstarší syn udělat, bylo změření svého bráchy. Musel však nakonec konstatovat, že "Ríša je delší než ten metr…" a musím říct, že ho to trošku zarazilo ta délka (já jsem to bohudík stihla zjistit už před vybalením). Omezení na 50 cm moc nechápu. Rozuměla bych tomu, kdyby tou horní hranicí byl metr. To je takový řekněme trošku logický celek, takový mezník, navíc je to tak akorát na rozpažení jednoho dítěte tohoto věku, tak by se to dalo ještě přijmout. Ale 50 cm je opravdu dost málo. Navíc i jedno dítě by zvládlo změřit více, kdyby na počátku byl nějaký zobáček nebo očko na uchycení. V případě více dětí by mohly spolupracovat (to by moje děti uvítaly a schopnost spolupráce je dnes velmi ceněná, tak proč s ní nezačít už v předškolním věku…). Nehledě na to, jak lákavé by mohlo být celý ten metr vytáhnout ven a zase zarolovat zpět, když by byl opravdu dlouhý (těch 50 cm nedělá ten efekt, no jistě vám děti něco takového nebo podobného doma provedly…). Když už nic, aspoň by s tím bylo trošku srandy. Prostě „délka“ metru je druhá vlastnost hračky, se kterou se jako matka i jako odborník na výchovu a vzdělávání dětí, jen velmi těžko smiřuju.


Dále žabka učí některé výrazy – více než, méně než, kratší, delší, stejně velké (zde bych tedy místo „velké“ jako vhodnější viděla raději zase „dlouhé“, ale to je spíše detail).


Hračka je určena pro děti ve věku 3-6 let. Nejstaršímu bude 6 let v únoru, hračka ho nejprve velmi zaujala, protože miluje čísla. Záhy ji ale odložil, protože 50 cm je pro něj prostě zoufale málo. Přesto pořád tvrdí, jak je z ní nadšený a jak ji miluje. Prostřední zase ignoruje instrukce, které mu žabka říká, takže to používá jako obyčejný metr, který však má kdykoliv k dispozici (na rozdíl od pravítek, krejčovského metru, tatínkova stavebního metru, atd.). Jednou poslouchal číselnou řadu, ale protože už ji více méně umí (teď mu byly čerstvě 4 roky, tedy pořád je v první polovině vhodného věkového intervalu určeného výrobcem), tak ho to zaujalo opravdu jen jednou, asi si to spíše poslechl pro kontrolu, že to ta žába říká správně :D. Jenže on je umělec, jeho čísla zase až tak moc neberou, takže žabka pro něj nikdy nijak moc atraktivní nebude, spíše jako doplňková hračka. Nejmladší z toho naopak ještě nemá rozum. Uvidíme časem, jestli ho to zaujme.


Hračka ale také vydrží dost, má sice již odřený potisk na pravém oku, ale zažila několik pádů a její fungování to nijak neovlivilo.


Celkově mám pocit, že je to zábava na kratší časový úsek – v momentě, kdy se dítě začne zajímat o čísla a měření, tak si s ní může chvilku vyhrát a může mu něco dát. Ale vidím ji spíše jako hračku vhodnou do školky nebo nějakého dětského klubu či centra, do herny, kde bude podle zaměření a aktuálního zájmu přítomných dětí putovat z ruky do ruky.


Smart stages globus



Na začátek musím uvést, že tato hračka na mě na první pohled moc dojmu neudělala a tedy jsem od ní moc nečekala. Dětem se líbila, ale tak nějak si ji stejně nechali v testování až na konec. Nicméně překvapila.


Hračka je výrobcem určena pro děti od 18 do 36 měsíců. Je, jak jinak, na baterie, tentokrát budete potřebovat 3 baterie typu AA, spotřebu zatím příliš hodnotit nemůžu, hračku máme v provozu teprve asi týden a půl. K hračce je také přiložen návod v češtině, ale stejně jako v předchozích případech vlastně není vůbec potřeba.


Provedení je velmi stabilní a robustní, děti u něj nejraději sedí či leží a „studují“ 🙂. Má k dispozici 2 úrovně hlasitosti, ale děti výhradně používají tu hlasitější :D (ta nižší je ale také použitelná). Obsahuje především spoustu písniček a popěvků, do kterých se výrobce snažil nacpat nejrůznější poznatky a vědomosti (někdy to působí až jako trošku přehnaná snaha, ale snaha se cení, že jo 🙂). Mluví a zpívají tam 2 „hlasy“, přičemž jeden z nich je vyšší a bohužel můj dojem je takový, že je mu občas špatně rozumět (někdy jsem až na několikátý pokus rozluštila, co se to tam vlastně piští za slovo…).


Globus má barevně odlišená moře a také jednotlivé kontinenty, rovněž obsahuje velmi výstižné obrázky (třeba loď, letadlo, chobotnice, velryba, motýl monarcha… Eiffelovka, Taj Mahal…) a také popisky (jednotlivé kontinenty, oceány, rovník – ten je i plasticky zvýrazněn). Trošku mi teda vadí popisek Severní polární kruh – neboť je barevně je zvýrazněna spíše Arktida (i když s jistým zkreslením) a Severní polární kruh má jiný význam. Nerozumím tomu, proč není použit název Arktida (a tohle jediné mi na hračce opravdu vadí).



Globus poskytuje 3 módy:


Poslouchat a učit se (v návodu označený jako "Učení")

Zde jsou pozdravy, dítě se otáčením globusu nebo mačkáním jeho tlačítek dozví, jak zdraví zvířata (trošku úlet je klokan, který zdraví takovým tím „skákacím zvukem“) nebo jak se zdraví v různých zemích. „Knížečka“ v základně globusu přehrává 2 písničky o dopravních prostředcích (podle toho, na které dopravní prostředky otočíte jednu pohyblivou „stránku“).


Zkoumat a objevovat (v návodu "Aktivita")

V této části jsou pod tlačítky informace o zvířátkách (vždy jsou k dispozici 2 krátké a jednoduché údaje), globus vyzývá dítě, aby na globusu našlo konkrétní zvířátko (a dokonce dokáže dát zpětnou vazbu, když se dítě trefí). Otáčením globusu si lze poslechnout krátkou písničku o světových stranách nebo písničku obecně o cestování a zvířátkách, která jsou na globusu zobrazená. „Knížečka v dolní části přehrává minipísničky o cestování (co si sbalit s sebou do kufru a o focení).


Zpívat a hrát si ("Rozvoj")

V tomto módu přehrávají převážně různé zvuky a písně. Pod každým tlačítkem jsou ukázky 2 typických melodií z daného kontinentu (výrobce musel trošku improvizovat u Antarktidy, která samozřejmě nemá žádnou tradiční píseň…). Zaslechnout tedy můžete nápěv písně „Bratře Kubo“, zvuky didgeridoo, ukázku indiánské hudby či třeba jihoamerických rytmů. Někdy je to opravdu zajímavé a ráda bych věděla, o co jde (a v tom mám teda smůlu, to se nedozvím). Ukázky jsou krátké, ale pro malé děti dostatečné.



Když to shrnu, globus učí či rozvíjí: zvířata – jejich vzhled, výskyt, vydávané zvuky, případně další informace o nich; dále učí barvy, pozdravy v různých jazycích, dopravní prostředky, světové strany, kontinenty a oceány, vnímání různých druhů hudby, sděluje jednoduché informace o cestování (co s sebou nebo že se máme držet spolu, abychom se neztratili, atd.). A to vše poskytuje hračka určená pro batole!


Mně to přijde docela dost „nadupané“ a upřímně, hračku shledali chvílemi zajímavou i ti starší dva. Prostřední miluje ty písničky a zvuky, nejstarší jde po detailech (socha svobody, růžice se světovými stranami, opera v Sydney, atd.). Hračka se dá s trochou kreativity využít i k úvodu do multikulturního vzdělávání na 1. stupni nebo na poznávání některých hudebních nástrojů. Netvrdím, že bych ji pro takto staré děti kupovala, ale když už ji doma člověk pro to mrně doma má či pořídí, určitě ji lze využít i když už je dítě o trošku starší, vracet se díky ní k některým aktivitám a rozšiřovat si poznatky – např. globus řekne „Některé druhy lvů žijí také v Africe“, takže se dítěte zeptáte, kde kromě Afriky, teda ještě ti lvi dnes žijí a možná pro Vás bude zajímavé zjištění, kde všude se lvi vyskytovali dříve… a třeba si o lvech zjistíte více, protože to bude Vaše dítě prostě chtít.



Závěrem tedy musím konstatovat, že mě tato hračka mile překvapila a že je poměrně originální v tom, co všechno takto malé děti učí (pominu-li, že učí i běžné věci jako barvy, dopravní prostředky a tak).


Můj osobní závěr


Jsem ráda, že jsem si mohla vyzkoušet testování a jsem ráda, že jsme testovali zrovna hračky, na které já jsem poměrně hodně náročná (kdyby na to náhodou někdo čtením mých recenzí nepřišel sám 🙂). Důkladné testování dá zabrat, ale bavilo mě to. Nicméně kdybych měla možnost promluvit si s výrobcem a/nebo osobou, která je zodpovědná za dodávání těchto hraček k nám (zejména překlad, ale třeba i kulturní zvyklosti), určitě bych k tomu měla co říct.


P.S.

Přidávám ještě znovu odkazy na videa, která jsem nahrála

Housenka:
https://youtu.be/ijUrdp10tl8
https://youtu.be/FRPLL-t4itY
https://youtu.be/qYDc90ylxps
https://youtu.be/Ki2jEMtd8AE

BeatBo:
https://youtu.be/vp3fFa5yhBg

#test_fisherprice


Testování hraček Fisher - Price

Milé tety koníkovky,

chceme vás seznámit s našim testováním hraček. Nejdříve chceme poděkovat firmě Fisher - Price za hračky a Modrému Koníkovi, že našeho chlapečka vybral. Když jsem tu soutěž našla zajímaly mne ty hračky a plánovala jsem nákup některé z nich pod stromeček. Zkusila jsem štěstí a přihlásila Matýska. Pak jsem to pustila z hlavy a tak, když přišla zpráva, že nás vybrali, nemohla jsem uvěřit svým očím a radovali jsme se jako blázni. V životě jsem nevyhrála ani ve sportce a teď takové štěstí. Navíc jsem myslela, že každý dostane jednu z těch pěti hraček, takže když mi psali, že přijdou “hračky“, tak jsem byla v šoku a ještě ve větším, když přišly ty dvě obří krabice.



Testovala celá rodina a to doslova. Matýsek totiž s hračkami putoval všude. Telefon cestoval s námi i vlakem do Prahy a ostatní hračky s námi jezdili i na návštěvy k příbuzným.


Testovací tým: Matýsek se mnou, tátou, dědečkem a starší ségrou, která dostala i za úkol napsat recenzi na jejich nejoblíbenější tablet. Ale dost řečí jdeme na to …


Jako první jsme rozbalili CHYTRÝ TELEFON. Mne se líbilo už jen to, že se dal lehce vybalit a člověk nepotřeboval kufr s nářadím jako to bylo u hraček kdysi s Natálkou. Takže chvíli dítko drží krabici a za dvě vteřiny si může hrát, což vlastně platí ke všem hračkám a za mne je to obrovské plus. Matýsek měl v té době 6 měsíců a začínal sedět. Mobil se mu líbil nejdříve spíš jako kousátko. Vůbec nezvládal nějaké pouštění zvuků jakoby měl na to slabý stisk prstíků. Mobil je dost velký a tak se mu obtížně držel a často vyklouzl. Opět body nahoru za to, že je mobil omyvatelný a přežil jak jeho okusování a slintání, tak i mnoho pádů na zem z jeho ruček. Ze začátku mi přišlo, že ho mobil moc neoslovil, ale teď po měsíci si na něm sám pouští zvuky a už ví, které tlačítko pouští melodii. Umí si i mačkat tlačítka. Na tom mobilu je vidět jak se jeho motorika posunula kupředu. Hráli jsme si s ním tak, že jsme mu mačkali tlačítka a mu se líbily zvuky ( štěkot pejska, spoušt fotoaparátu a jiné ), blikání i písničky a melodie. Mobil při stisku klávesy krátce řekne dané číslo a při dlouhém zmáčknutí pustí zvuk k obrázku na klávese a bliká. Dole má modré tlačítko, kterým se pohybuje do stran a pouští část melodie. To Matěj objevil jako první. Další plus je, že má příjemnou hlasitost tak akorát a není to uřvaná hračka, kterou má rodič po hodině chuť prohodit oknem. Hračku ještě dlouho využijem pak i na poznávaní čísel. Na to, že ho nejdříve vůbec neoslovil, si s ním ted často hraje.



Shrnutí: odolná hračka i pro nejmenší, ale ti malí k tomu potřebují obsluhu než vyrostou nebo natrénují ručičky, aby mohli mačkat sami tlačítka.


Jako druhé jsme vybalili VESELÉ JABLÍČKO a to byla opravdu jiná liga. Jablíčko se rázem stalo TOP hračkou nic jiného neexistovalo. Na to, že se skládá ze dvou částí jablka, kde ta horní je víčko a spodní hraje a má jedno jediné tlačítko, které spouští širokou škálu zvuků a vět a dále pěti barevných plastových dílků je tou hračkou doslova posedlý. Dílky nadšeně držel v rukách a zkoumal na nich vyobrazené ovoce a čísla navíc každý dílek má jinou barvu - žlutá, fialová, zelená, modrá a oranžová. Jablíčko reaguje na jakýkoli pohyb a náklon různými zvuky, tony a melodiemi, učí děti barvy, co je na dílcích a čísla. Navíc zpívá hezkou písničku o štastném jablku , kterou Matěj miluje a mám pocit, že cíleně ji stále pouští dokola k našemu zděšení, protože písničku „ bylo jsem malé jablíčko ve větvích a pak přišels ty a už jsem v rukou v tvých. A ted jsem štastné jablko, velmi štastné jablko slyš můj smích … „ Je to moc hezká písnička, ale díky Matýskovi a jeho posedlosti jablíčkem jsme tu písničku doma slyšeli i ve spaní jako noční můru a velká segra si ji zpívala už i ráno u čištění zubů v koupelně a děda broukal u krmení králíků.  


Shrnutí: Nemám co té hračce vytknout. Je to jednoduše geniální a opět odolná hračka i pro malé děti, která hraje nepřeberné množství zvuků a Matěj to jabko prostě miluje. Špatná zpráva baterky v něm vydrží opravdu hoooooodně dlooooouho, takže si písničky o štastném jablku budete dlouho užívat. Opravdu jsem nečekala, že toho tolik umí hračka s jedním knoflíkem.



Další byl PEJSKŮV STOLEČEK . O tom jsem hodně slyšela od kamarádek, ale po pravdě cena mne odradila a říkala jsem si co asi stojí tolik na hračce co má defakto 8 tlačítek, nějaký vypínač s lampičkou , otvírá dvoje dveře na panelu a má nějaký rolovací válec, takže když jsme ho vyhráli k testování byla jsem nadšená, protože bych ho asi neměla odvahu koupit a zároveň jsem byla trochu skeptická k tomu co to umí - ovšem opak je pravdou. Ano stoleček má když se to vezme pár knoflíků, ale umí opravdu hodně. Má tři úrovně 1 Objevování 2 Povzbuzení a 3 Hraní. Stoleček je vhodný i pro batolata jako je Matěj, kteří si s ním mohou hrát v leže u pasení nebo už sedí a pak když povyrostou přidají se stolečku barevné plastové nožky a mohou si hrát ve stoje. Dole má stolek dvě úrovně hlasitosti, což je super. A ted ke stolečku. Je rozdělen to čtyř zon, nevím jak to jinak nazvat - Zoo, statek, obchod a domeček. Na bocích je barevná abeceda a vylisované různé tvary. V rozích je pak pejsek v autíčku, kterým se pohybuje, přepínač úrovní a v jiném rohu je kolečko jako rybníček s kačenkami, který se trochu těžko otáčí a cvaká , ale překvapilo mne, že Matěj s ním úplně v pohodě točil svými malými prstíky. Uprostřed je plastový mobil, který štěrká a ačkoli nic neumí, rád si s ním hraje a tlačítko pouštící písničku. Každá část umí něco jiného a v každé úrovni je to trochu jiné. O stolečku by se dalo toho napsat hodně, ale to hlavní je, že děti opravdu baví. Navíc co je nejdůležitější, nevím jak je to možné, ale Matěj si na něm umí pouštět takové věci, co my dospělí ani nevěděli, že stolek umí viz válec v části ZOO. My jím točili a nic. On si to pošudlal sem tam a hrálo to píšničku o ZOO a blikalo. A takových věcí je tam více. Prostě FP ví pro koho hračky dělá :D Matěj se u stolečku naučil krásně sedět a vydrží u něj hodně dlouho, pořád si tam něco mačká a otvírá dvířka domečku, která pouští písničku o abecedě a nejraději má tu stranu se ZOO a právě ten válec jak po bocích bliká a zvuky zvířátek


Shrnutí: hračka na které jsem mínus nenašla ( snad jen cena ), ale děti si s ní vyhrají na dlouho osobně se těším až bude Matěj větší a budem si hrát i na "najdi na stolečku žabku nebo dýni". Je toho hodně co se s ním dá dělat, jak když si hraje mimčo samo, tak potom i když si hrajem spolu. V úrovni 2 dokonce učí děti základní slovíčka z angličtiny.



Další byl na řadě MLUVÍCÍ PEJSEK. Toho jsme testovali v posteli, jelikož jsme oba onemocněli a Matýska navíc trápily teploty. Pejsek mi pomohl zabavit ho v posteli. Velký plyšový pejsek příjemný na dotek, kterému bliká a svítí srdíčko na hrudi a opět má tři úrovně jako u stolečku, které se přepínají podržením jedné tlapky. Pejsek se ovládá stiknutím částí jeho těla jako ouško, bříško, srdíčko a všechny tlapky. Jedna tlapička hraje abecedu , druhá říká třeba „ to je má zelená ruka“ a tím učí i barvy a pak při dalším stisknutí spustí písničku. Pejsek toho umí fakt hodně. Matěj nejdříve jako u mobilu neuměl mačkat ty senzory a pak přišel na srdíčko, tak to ho fascinovalo. Nakonec se naučil poustět ty zvuky po svém a to tak, že si chytne pejska do rukou a pusou ho okusuje, tak dlouho až spustí senzor zvuky. Vypadá u toho komicky, ale baví ho to, ikdyž myslím, že naplno pejska teprve objeví později.


Shrnutí: Moc hezká hračka , která je pro větší děti, aby dokázaly využít vše co umí. Matěj ho má zatím spíše jako mazlíka a rád mu okusuje nos a pouští hlavně srdíčko. Pejsek hraje moc hezké písničky.




A poslední byl tablet. Mne osobně přišel jako větší verze mobilu, ale moje děti měly úplně jiný názor a tak recenzi na něj napsala naše Natali alias „velká ségra“, která si s ním s Matýskem s oblibou hraje. Ovšem fotky jak s tím blbnou mi zakázala dávat prý at se jí spolužáci nesmějí jak si 15ka hraje s Fisher Price víc než malý brácha.


TABLET 

Celý tablet mě jako hračka velice nadchnul a líbí se mi že si s ním díky všemožným zvukům a otázkám vyhrají jak malé děti, tak i starší jako třeba já. Tablet hraje všemožnými barvami, což se dětem líbí, a hlasité zvuky v nich i po delší době vyvolávají zájem. Tablet rovněž v každé úrovni jednou za čas udělá věc (zvuk/otázka/písnička) díky které si ho dítě opět všimne a začne si s ním hrát.


První úroveň se moc líbí bratrovi (6 měsíců), protože kromě slov vyluzují jednotlivá tlačítka i zvuky patřící k obrázkům (bublání, kousání jablka, …). Jednou za čas se ozve povel, ,,Je čas na písničku!“ a začne hrát melodie takže Matěj celý oživne a začne mačkat tlačítka ještě víc.


Druhá úroveň je zase moje oblíbená, a to je mi 15 let, učíme se zde jednotlivá písmena a slovy popisujeme obrázky (kůň, nos, banán, atd.). Když jedno tlačítko zmáčkneme několikrát za sebou ozve se velice příjemný zvuk jako kdybychom se zrovna něco naučili a nás pouze podmíní k dalšímu hraní. Jednou za čas nám dá tablet povel abychom našli nějaké písmeno nebo obrázek a když to zvládneme dostatečně rychle odmění nás zvuk fanfár díky kterým si hned příjdu o něco chytřejší, je pěkné že se to objeví z ničeho nic, takže si dítě opravdu může procvičit co si zapamatovalo.


Třetí úroveň má taky bratr moc rád, protože tam jsou většinou jen zvuky, které ho podněcují k tanci, žužlání tabletu (BONUS! Tablet je také voděodolný.) a napodobování oněch zvuků. Tablet bliká po okrajích tou stejnou barvou jaká je na tlačítku, které se zmáčkne.


Shrnutí : Tablet shledávám velmi naučným a zábavným a rozchodně bych ho doporučila všem dětem a rodičům.



Závěr testování: všechny hračky jsou super a když jsme se snažili v neděli u kafe udělat něco jako žebříček nejoblíbenosti, tak jsme zjistili, že pro každého je nej hračka jiná. Ovšem Matěj si rád hraje s každou z těch hraček. Takže každá má něco do sebe svým způsobem a je skvělá. Jediné co mi né přímo vadí je, že všechny hračky mluví jedna paní a občas má dost uječený hlas. Děti tyhle zvuky milují, ale když slyším po 18 té na stolečku Jablíííííčko Mňaaaam“ toužím po špuntech do uší a miláček Matýsek si tu klávesu zmáčkne znovu aspoň 3x :D 


Ještě jednou všem co nám tohle dobrodružství s hračkami ( které teprve ted začíná ) umožnili MOC DĚKUJEME a nejvíce náš Matýsek.


#test_fisherprice

Testování hraček Fisher - Price

Milé tety koníkovky,

chceme vás seznámit s našim testováním hraček. Nejdříve chceme poděkovat firmě Fisher - Price za hračky a Modrému Koníkovi, že našeho chlapečka vybral. Když jsem tu soutěž našla zajímaly mne ty hračky a plánovala jsem nákup některé z nich pod stromeček. Zkusila jsem štěstí a přihlásila Matýska. Pak jsem to pustila z hlavy a tak, když přišla zpráva, že nás vybrali, nemohla jsem uvěřit svým očím a radovali jsme se jako blázni. V životě jsem nevyhrála ani ve sportce a teď takové štěstí. Navíc jsem myslela, že každý dostane jednu z těch pěti hraček, takže když mi psali, že přijdou “hračky“, tak jsem byla v šoku a ještě ve větším, když přišly ty dvě obří krabice.



Testovala celá rodina a to doslova. Matýsek totiž s hračkami putoval všude. Telefon cestoval s námi i vlakem do Prahy a ostatní hračky s námi jezdili i na návštěvy k příbuzným.


Testovací tým: Matýsek se mnou, tátou, dědečkem a starší ségrou, která dostala i za úkol napsat recenzi na jejich nejoblíbenější tablet. Ale dost řečí jdeme na to …


Jako první jsme rozbalili CHYTRÝ TELEFON. Mne se líbilo už jen to, že se dal lehce vybalit a člověk nepotřeboval kufr s nářadím jako to bylo u hraček kdysi s Natálkou. Takže chvíli dítko drží krabici a za dvě vteřiny si může hrát, což vlastně platí ke všem hračkám a za mne je to obrovské plus. Matýsek měl v té době 6 měsíců a začínal sedět. Mobil se mu líbil nejdříve spíš jako kousátko. Vůbec nezvládal nějaké pouštění zvuků jakoby měl na to slabý stisk prstíků. Mobil je dost velký a tak se mu obtížně držel a často vyklouzl. Opět body nahoru za to, že je mobil omyvatelný a přežil jak jeho okusování a slintání, tak i mnoho pádů na zem z jeho ruček. Ze začátku mi přišlo, že ho mobil moc neoslovil, ale teď po měsíci si na něm sám pouští zvuky a už ví, které tlačítko pouští melodii. Umí si i mačkat tlačítka. Na tom mobilu je vidět jak se jeho motorika posunula kupředu. Hráli jsme si s ním tak, že jsme mu mačkali tlačítka a mu se líbily zvuky ( štěkot pejska, spoušt fotoaparátu a jiné ), blikání i písničky a melodie. Mobil při stisku klávesy krátce řekne dané číslo a při dlouhém zmáčknutí pustí zvuk k obrázku na klávese a bliká. Dole má modré tlačítko, kterým se pohybuje do stran a pouští část melodie. To Matěj objevil jako první. Další plus je, že má příjemnou hlasitost tak akorát a není to uřvaná hračka, kterou má rodič po hodině chuť prohodit oknem. Hračku ještě dlouho využijem pak i na poznávaní čísel. Na to, že ho nejdříve vůbec neoslovil, si s ním ted často hraje.



Shrnutí: odolná hračka i pro nejmenší, ale ti malí k tomu potřebují obsluhu než vyrostou nebo natrénují ručičky, aby mohli mačkat sami tlačítka.


Jako druhé jsme vybalili VESELÉ JABLÍČKO a to byla opravdu jiná liga. Jablíčko se rázem stalo TOP hračkou nic jiného neexistovalo. Na to, že se skládá ze dvou částí jablka, kde ta horní je víčko a spodní hraje a má jedno jediné tlačítko, které spouští širokou škálu zvuků a vět a dále pěti barevných plastových dílků je tou hračkou doslova posedlý. Dílky nadšeně držel v rukách a zkoumal na nich vyobrazené ovoce a čísla navíc každý dílek má jinou barvu - žlutá, fialová, zelená, modrá a oranžová. Jablíčko reaguje na jakýkoli pohyb a náklon různými zvuky, tony a melodiemi, učí děti barvy, co je na dílcích a čísla. Navíc zpívá hezkou písničku o štastném jablku , kterou Matěj miluje a mám pocit, že cíleně ji stále pouští dokola k našemu zděšení, protože písničku „ bylo jsem malé jablíčko ve větvích a pak přišels ty a už jsem v rukou v tvých. A ted jsem štastné jablko, velmi štastné jablko slyš můj smích … „ Je to moc hezká písnička, ale díky Matýskovi a jeho posedlosti jablíčkem jsme tu písničku doma slyšeli i ve spaní jako noční můru a velká segra si ji zpívala už i ráno u čištění zubů v koupelně a děda broukal u krmení králíků.  


Shrnutí: Nemám co té hračce vytknout. Je to jednoduše geniální a opět odolná hračka i pro malé děti, která hraje nepřeberné množství zvuků a Matěj to jabko prostě miluje. Špatná zpráva baterky v něm vydrží opravdu hoooooodně dlooooouho, takže si písničky o štastném jablku budete dlouho užívat. Opravdu jsem nečekala, že toho tolik umí hračka s jedním knoflíkem.



Další byl PEJSKŮV STOLEČEK . O tom jsem hodně slyšela od kamarádek, ale po pravdě cena mne odradila a říkala jsem si co asi stojí tolik na hračce co má defakto 8 tlačítek, nějaký vypínač s lampičkou , otvírá dvoje dveře na panelu a má nějaký rolovací válec, takže když jsme ho vyhráli k testování byla jsem nadšená, protože bych ho asi neměla odvahu koupit a zároveň jsem byla trochu skeptická k tomu co to umí - ovšem opak je pravdou. Ano stoleček má když se to vezme pár knoflíků, ale umí opravdu hodně. Má tři úrovně 1 Objevování 2 Povzbuzení a 3 Hraní. Stoleček je vhodný i pro batolata jako je Matěj, kteří si s ním mohou hrát v leže u pasení nebo už sedí a pak když povyrostou přidají se stolečku barevné plastové nožky a mohou si hrát ve stoje. Dole má stolek dvě úrovně hlasitosti, což je super. A ted ke stolečku. Je rozdělen to čtyř zon, nevím jak to jinak nazvat - Zoo, statek, obchod a domeček. Na bocích je barevná abeceda a vylisované různé tvary. V rozích je pak pejsek v autíčku, kterým se pohybuje, přepínač úrovní a v jiném rohu je kolečko jako rybníček s kačenkami, který se trochu těžko otáčí a cvaká , ale překvapilo mne, že Matěj s ním úplně v pohodě točil svými malými prstíky. Uprostřed je plastový mobil, který štěrká a ačkoli nic neumí, rád si s ním hraje a tlačítko pouštící písničku. Každá část umí něco jiného a v každé úrovni je to trochu jiné. O stolečku by se dalo toho napsat hodně, ale to hlavní je, že děti opravdu baví. Navíc co je nejdůležitější, nevím jak je to možné, ale Matěj si na něm umí pouštět takové věci, co my dospělí ani nevěděli, že stolek umí viz válec v části ZOO. My jím točili a nic. On si to pošudlal sem tam a hrálo to píšničku o ZOO a blikalo. A takových věcí je tam více. Prostě FP ví pro koho hračky dělá :D Matěj se u stolečku naučil krásně sedět a vydrží u něj hodně dlouho, pořád si tam něco mačká a otvírá dvířka domečku, která pouští písničku o abecedě a nejraději má tu stranu se ZOO a právě ten válec jak po bocích bliká a zvuky zvířátek


Shrnutí: hračka na které jsem mínus nenašla ( snad jen cena ), ale děti si s ní vyhrají na dlouho osobně se těším až bude Matěj větší a budem si hrát i na "najdi na stolečku žabku nebo dýni". Je toho hodně co se s ním dá dělat, jak když si hraje mimčo samo, tak potom i když si hrajem spolu. V úrovni 2 dokonce učí děti základní slovíčka z angličtiny.



Další byl na řadě MLUVÍCÍ PEJSEK. Toho jsme testovali v posteli, jelikož jsme oba onemocněli a Matýska navíc trápily teploty. Pejsek mi pomohl zabavit ho v posteli. Velký plyšový pejsek příjemný na dotek, kterému bliká a svítí srdíčko na hrudi a opět má tři úrovně jako u stolečku, které se přepínají podržením jedné tlapky. Pejsek se ovládá stiknutím částí jeho těla jako ouško, bříško, srdíčko a všechny tlapky. Jedna tlapička hraje abecedu , druhá říká třeba „ to je má zelená ruka“ a tím učí i barvy a pak při dalším stisknutí spustí písničku. Pejsek toho umí fakt hodně. Matěj nejdříve jako u mobilu neuměl mačkat ty senzory a pak přišel na srdíčko, tak to ho fascinovalo. Nakonec se naučil poustět ty zvuky po svém a to tak, že si chytne pejska do rukou a pusou ho okusuje, tak dlouho až spustí senzor zvuky. Vypadá u toho komicky, ale baví ho to, ikdyž myslím, že naplno pejska teprve objeví později.


Shrnutí: Moc hezká hračka , která je pro větší děti, aby dokázaly využít vše co umí. Matěj ho má zatím spíše jako mazlíka a rád mu okusuje nos a pouští hlavně srdíčko. Pejsek hraje moc hezké písničky.




A poslední byl tablet. Mne osobně přišel jako větší verze mobilu, ale moje děti měly úplně jiný názor a tak recenzi na něj napsala naše Natali alias „velká ségra“, která si s ním s Matýskem s oblibou hraje. Ovšem fotky jak s tím blbnou mi zakázala dávat prý at se jí spolužáci nesmějí jak si 15ka hraje s Fisher Price víc než malý brácha.


TABLET 

Celý tablet mě jako hračka velice nadchnul a líbí se mi že si s ním díky všemožným zvukům a otázkám vyhrají jak malé děti, tak i starší jako třeba já. Tablet hraje všemožnými barvami, což se dětem líbí, a hlasité zvuky v nich i po delší době vyvolávají zájem. Tablet rovněž v každé úrovni jednou za čas udělá věc (zvuk/otázka/písnička) díky které si ho dítě opět všimne a začne si s ním hrát.


První úroveň se moc líbí bratrovi (6 měsíců), protože kromě slov vyluzují jednotlivá tlačítka i zvuky patřící k obrázkům (bublání, kousání jablka, …). Jednou za čas se ozve povel, ,,Je čas na písničku!“ a začne hrát melodie takže Matěj celý oživne a začne mačkat tlačítka ještě víc.


Druhá úroveň je zase moje oblíbená, a to je mi 15 let, učíme se zde jednotlivá písmena a slovy popisujeme obrázky (kůň, nos, banán, atd.). Když jedno tlačítko zmáčkneme několikrát za sebou ozve se velice příjemný zvuk jako kdybychom se zrovna něco naučili a nás pouze podmíní k dalšímu hraní. Jednou za čas nám dá tablet povel abychom našli nějaké písmeno nebo obrázek a když to zvládneme dostatečně rychle odmění nás zvuk fanfár díky kterým si hned příjdu o něco chytřejší, je pěkné že se to objeví z ničeho nic, takže si dítě opravdu může procvičit co si zapamatovalo.


Třetí úroveň má taky bratr moc rád, protože tam jsou většinou jen zvuky, které ho podněcují k tanci, žužlání tabletu (BONUS! Tablet je také voděodolný.) a napodobování oněch zvuků. Tablet bliká po okrajích tou stejnou barvou jaká je na tlačítku, které se zmáčkne.


Shrnutí : Tablet shledávám velmi naučným a zábavným a rozchodně bych ho doporučila všem dětem a rodičům.



Závěr testování: všechny hračky jsou super a když jsme se snažili v neděli u kafe udělat něco jako žebříček nejoblíbenosti, tak jsme zjistili, že pro každého je nej hračka jiná. Ovšem Matěj si rád hraje s každou z těch hraček. Takže každá má něco do sebe svým způsobem a je skvělá. Jediné co mi né přímo vadí je, že všechny hračky mluví jedna paní a občas má dost uječený hlas. Děti tyhle zvuky milují, ale když slyším po 18 té na stolečku Jablíííííčko Mňaaaam“ toužím po špuntech do uší a miláček Matýsek si tu klávesu zmáčkne znovu aspoň 3x :D 


Ještě jednou všem co nám tohle dobrodružství s hračkami ( které teprve ted začíná ) umožnili MOC DĚKUJEME a nejvíce náš Matýsek.


#test_fisherprice

Testovali jsme hračky od FISHER - PRICE

Chtěla bych moc poděkovat za to, že jsme se mohli zúčastnit testování hraček Fisher - Price. Děti si to užily a mé nervy zůstaly nepoškozené, ačkoliv někdy bylo namále, hlavně, když spustily všechny najednou 😀



Budu postupovat od nejoblíbenější hračky po tu nejmíň oblíbenou. No. 1 je u nás... Tramtadadá.


Panáček BeatBo


Panáček má tři tlačítka (dvě na jedné a jedno na druhé nožce) + jedno samostatné tlačítko je pak bříško. Po zmáčknutí tlačítka na levé nožce je možnost nahrání krátkého textu, který pak panáček přezpívá. No, řekněme si upřímně, nápad dobrý, ale jinak kvalita nahrávání na bodu nula. Při poslechu nahraného textu musím hooodně napínat uši, abych vůbec rozuměla, co říká (zpívá). Každopádně dětem to prostě nějak nevadí a moje 14 léta neteř u toho strávila snad půl hodiny 😀 Při nahrávání svítí bříško červeně, takže přesně poznáte, kdy máte s nahráváním začít a kdy končit.


Jedno ze dvou tlačítek na pravé nožce přehraje jednu z 5 písniček, "nutí" děti tančit, tleskat, zadupat... 



Druhé tlačítko děti naučí abecedu, barvy (tady se mi hodně líbí, že při každé barvě svítí bříško tou určitou barvou), dále se děti naučí počítat do 10 a zahrají si hru na ledové sochy - panáček tančí, pak zavelí "Hudba nezní, ihned zmrzni!" a děti musí v tu chvíli ztuhnout v poloze, ve které zrovna jsou. Velmi oblíbená hra u Elišky, je schopna dát si kvůli tomu i nohu za hlavu 😀



Po zmáčknutí bříška se rozezní jeden z dalších pokřiků a popěvků jako "To je moje bříško", "Takhle tančím", "Zatřeseme rameny", "To jsou barvy duhy" atd, do toho bliká, svítí a panáček tančí.


BeatBo je oblíbený u obou dětí, opravdu se s ním vyblbnou.



Globus


Na globusu je znázorněno sedm  kontinentů a na každém kontinentu je tlačítko s obrázkem určitého zvířete. Evropa má ve znaku lišku, Asie slona, Austrálie klokana, Severní Amerika medvěda, Jižní Amerika opici, Afrika lva a Antarktida tučňáka.


Globus je možné zapnout na jeden ze tří módů. 

1. mod jede ve stylu "Poslouchat a učit se"
Po zmáčknutí tlačítka se zvířátkem se dozvíme, co je to za zvíře, jak dělá a jak se zdraví v jazyce, který je typický pro ten jeho určitý kontinent. Takže například u Evropy zjistíme, že zvíře na tlačítku je liška a ve Francii se zdravíme Bon Jour, nebo že třeba v Austrálii žijí klokani a anglicky se zdravíme Hello.


Při zatočení globusu globus hraje, zazpívá nám jak dělá třeba pejsek, jak se česky pozdravíme nebo jak se zdraví v cizině.



2. mod "Zkoumat a objevovat"
Při zmáčknutí tlačítka zjistíme, co je na obrázku za zvíře a kde žije. Potom máme najít další zvíře, třeba lišku. Pokud lišku najdeme a zmáčknete správné tlačítko, jsme pochváleni 🙂  Dále se dozvíme o každém zvířátku krátké info, např. že klokani skáčou, lvi řvou, opice mají dlouhé ocasy a podobně.

3. mod - písničky
Po zmáčknutí tlačítka nám zahraje známá melodie typická pro onen stát (kontinent)

Součástí globusu je i otáčecí  "knížka", která má tedy jen jeden list. Na každé stránce je obrázek dopravního prostředku - auto, vlak, letadlo a loď, a při otočení nám o něm zazní krátký popěvek (Na lodi si plout, slyšet šplouchy šplouch nebo Jet vlakem to je sen, koukat oknem ven ) nebo se dozvíme, jak který dopravní prostředek dělá.



Globus je hezky udělaný, ale na první pohled to pro mě bylo trošku zklamání. Je to poměrně velká a těžká hračka, takže jsem asi čekala, že tam těch funkcí bude trochu víc. Elišku (5,5 roku) začátku nebavil vůbec (když jsem se jí zeptala, proč si s ním nehraje, tak mi odpověděla, že není malé mimino, že už je přeci velká holka a takovou hračku nechá Štěpánkovi - rok a 8 měsíců). Teď se k němu ale celkem často vrací a zkoumá, kde všude je moře a kam bychom tedy mohli na dovolenou 🙂 Vyptává se na Sochu svobody, Eiffelovku (o tý jsem jí vyprávěla, že jsem tam 2x byla a že Paříž miluju, tak hned chtěla vidět fotky a prý až bude velká, tak mě tam vezme🙂)  Každopádně Štěpánek ho opravdu miluje, věčně u něj tančí, občas udělá slona, když ho vidí na obrázku, ukáže na auto, letadlo... když se o něm zpívá, a myslím, že až bude starší a bude víc vnímat a chápat, že to bude ještě lepší.



Housenka


Součástí balení je hlava s hlavním (a také jediným tlačítkem), 8 dílků k připojení a dva terčíky, které mají sloužit jako ukazatelé směru. Z mého pohledu tedy naprosto zbytečná věc, za celou dobu jsme je nepoužili ani jednou. Každý dílek má svou funkci (tři jedou dopředu, dva vpravo, dva vlevo a jeden hraje). Housenka jede podle toho, jak jednotlivé dílky na sebe navazují a vždy bliká ten dílek, jehož funkce právě běží. Na celou trasu je potřeba poměrně dost místa, nám to zabere snad přes půl obýváku 😀 Housenka nemluví, za to celou dobu hraje a bliká (poměrně dost se rozčiluje, když ji chytneme za tykadla 🙂) a na mě je tedy poměrně dost hlučná.

Co se jí nedá upřít je to, že zvládá i horší terén, v pohodě projede i po koberci s nižším chlupem, velké mínus je, že ačkoliv si s ní děti až tak často nehrají, po 14 dnech došla šťáva v baterkách (což tedy na to, že jsou potřeba čtyři baterie, tak je to celkem pecka).
Myslím, že Štěpán do ní časem "doroste" a ještě si s ní užije, Eliška není úplně technický typ a tak ji moc nebaví pořád jen "programovat" cestu. 


Měřící žabka


No, co k ní říct? 😀 U nás tedy totální propadák. Ačkoliv k ostatním hráčkám se děti vždycky po čase aspoň na chvíli vrátí, na žabku se celou dobu jen práší. Měřící období už má Eliška nějakou dobu za sebou a bohatě jí k tomu stačil půjčený metr od tatínka. Už to, že metr má jen 50 cm Elišku odradilo, protože první, co chtěla změřit, byl brácha. Upsss... 😀


Žabka má jen jedno hlavní tlačítko, které po stisknutí počítá do 50 (a to i po dvou, pěti a deseti, což možná využijeme, až půjde Eliška do školy), vybízí děti k tomu, aby změřily něco dlouhého, krátkého, aby zjistili, kolik měří třeba párek v rohlíku 😀, aby našly něco, co měří 15 cm nebo třeba 39 cm...


Metr nezačíná nulou, což pro některé děti může být matoucí. A je poměrně tichá, tedy oproti ostatním hráčkám, což mi tedy vůbec nevadí 😀 Neříkám, že nemůže najít nějaké uplatnění, u nás je ale tedy určitě na posledním místě.


A to je od nás vše 🙂 Doufám, že jsme alespoň trochu pomohli v rozhodování a přejeme krásné Vánoce a dětem nějakou tu hračku od Fisher price pod stromeček 🙂


#test_fisherprice

Testování hraček Fisher Price

V první řadě bychom za tuto možnost chtěli moc poděkovat modrému koníkovi, protože hračky nejsou zrovna nejlevnější, tak mě(a následně děti) tato zpráva o možnosti testovat moc potěšila. 



Tak a teď k samotnému testování. Samozřejmě, když hračky přišly jelo to tu jak u kolotočářů, všechno hrálo najednou. Jiné týdny jsem jim hračky nebrala, jelikož stejně věděly, že je dostaly(krom housenky tu dostal Matýsek až déle a stejně když přišla, tak ji viděl a do oslavy se po ní stále ptal :D ) ale nenápadně jsem jim podstrkovala určitou hračku abych viděla jak je baví a nebaví. 


Na plné čáře u nás i přes "podstrkování" vyhrál:


  • Tančící panáček Beatbo


Panáček funguje na 4 baterie typu AA a i když je to u nás nejvíce hraná hračka, stále funguje s původními baterkami. Hračka je určena pro děti od 9 měsíců a tuším že právem. Kamarádčin dokonce 8 měsíční syn na něm mohl také oči nechat. Nejenom, že krásně bliká a svítí ale i se celý vrtí, což se samozřejmě malému líbilo. A nejen jemu. 



BeatBo tedy zpívá, bliká, tancuje, ukazuje barvy, nahrává a mnoho dalšího. Dětem se nejvíce líbí nahrávání takže tu pořád poslouchám "když mi zčervená bříško tak něco řekni a já to zazpívám" ..noo a tak pořád hulákaj Ahooj--ahooj, jak se máš -- jak se máš  a tak furt dokola .. :D 


I to je ale po chvíli přestalo bavit, čemuž já se nedivím protože když nejste dostatečně blízko a nebo nemluvíte hodně srozumitelně, tak z toho vznikne jakýsi zvuk s troškou řeči který se asi 5x zopakuje. Celkově si myslím, že by toto mohlo být ještě lépe zpracováno, aby tomu bylo lépe rozumět, ale to jen takové malé mínus.

Dětem se to líbí tak či tak, malej do toho spíš řve než aby mluvil no a pak ho baví výsledek :D 


Dále má na sobě čtyři tlačítka. Jedno z nich je právě nahrávání zmíněné výše. Druhé tlačítko "učíčí" má cca 4 písničky kde vám BeatBo říká například barvy, čísla a nebo abecedu, v tomto tlačítku je i hra na sochy, což se u nás moc nechytlo protože ještě přesně nevědí co se po nich chce a navíc je to podle mě i rychle odříkané, děti než si uvědomí co jim říká, tak už se zas hýbe :D Nejvíce se líbí barvy, to zas baví spíše toho čtyrleťáka, protože se barvy objevují na bříšku a zároveň se je tak učí. U malé vedou samozřejmě písničky. 


Třetí tlačítko "tanec a pohyb" je opravdu takové taneční, na to děti různě poskakují, zpívají a tancují a moc je to baví. Malé se například líbí: "jdeme tančit, (a potom za doprovodu tancovaní a blikání Beatba začne hrát písnička dál), ,,Všichni tancujííí a zpíívajííí, v rytmu tance jásají, barvy na mém bříšku blikají" a potom se rozsvítí bříško s barvami které říká. Při dalším zmáčknutí zazní další písnička. 


A poslední čtvrté tlačítko je na bříšku, které po stisknutí říká např. "to je moje bříško", nebo "takhle tančím" a začne se vrtět.  Když ji opakovaně mačkáte přehraje vám různé písničky a nebo tu poslední nahranou nahravku 🙂)



Hračka BeatBo je sice celá plastová až na ouška a ručičky (ale právě za to se dětem dobře chytá, i když malá ho tahá i "za hlavu") ale proběhl i nějaký ten "crash test" (samozřejmě omylem) a funguje bez omezení dále. Má také možnost zvolit si hlasitost, ale ta tišší u nás snad ještě nezazněla :D  Celkově bych ji zhodnotila jako skvělou hračku která baví děti od cca 8 měsíců až do 4-5let.


Zde video: https://www.youtube.com/watch?v=RdfR1PEsLBk&t=46s


Další hračka která u nás zabodovala je:


  • Housenka Code-a-pillar



Popravdě v tom frmolu na narozeninách kde ji malej dostal jsem ani nezaregistrovala spuštění hračky, ale až když jela.  V prvé řadě bych chtěla říct že je určitě lepší housenku pouštět na linu, nebo plovoucích podlahách a hlavně někde, kde je větší prostor a ne mezi hračkami. Nám se hned první den do hlavního kolečka namotala šňůrka od jiné tahací hračky, kterou jsme naštestí vyndali, ale mohl to být problém. Takže spíše pouštět na podlahách než na koberci.   Housenka jede na 4 baterie typuAA(jako u panáčka) a stejně jako u něj je to jedna z hranějších hraček a až teď po těch 5 týdnech testování se nám vypíná. Nejedou nám tedy hračky denně ale používáné byly často.


Obdobně jako BeatBo bliká a hraje, ovšem zvuky a "melodii" hraje pokaždé jinou.

Jiný zvuk hraje třeba při načítání dílků(kterých je v balení 8ks) a jiný když housenka jede, narazí a nebo ji vezmete "za hlavu" a za tykadla, na což jsem přišla až někdy včera, že nějaký zvuk vydá když ji chytnete. :D


Jak už jsem výše zmínila housenka jezdí podle toho jak články, které jsou na USB, zapojíte. Housenka na jeden dílek jede cca 5-6 sekund poté změní směr. Každý dílek bliká jinou barvou (rovně/3ks/ bliká zeleně, doleva/2ks/ oranžově, doprava/2ks/ žlutě a dílek/1ks/ který nikam nejede, ale jen hraje,svítí fialově) .

Dají se také dokoupit další dílky, do 15ks aby housenka jela, hrála déle.

V balení byli také dva kruhy na kterých je start a cíl a podle toho se články zapojí, a logicky musíte vymyslet jak, ale to my nepoužíváme. Děti si s ní jen jezdí a zapojují různě dílky, staví ji překážky a tak různě. Když housenka narazí na vyšší překážku rozsvítí se fialově, poté asi po 5sekundách červeně a pak se vypne a dílky se musí načíst znovu. 


Hračka je určena pro děti od 3-6 let, ale hravě ji zvládá i ta dvouletá, baví ji jak zapojování, tak i to že "jen" jede. Občas ji používají i jako autíčko,což kvůli hlavnímu kolečku zakazuji. Samozřejme proběhl i "crash test",tahání za tykadla, už i upadla(zdá se mi i docela těžká,například pro tu dvouleťačku, kdyz jsou zapojeny všechny dílky, protože se tak různě kroutí,ale není přece na tahání,žejo :D ) ale housenka dále funguje jak má. Líbí se mi i její vzhled, vypadá jak nějaká kosmická housenka. 🙂) 



Ovládání je velmi jednoduché, jen zapojíte dílky dle libosti(může být i jen jeden) a zmáčknete jedno jediné velké tlačítko I/O a housenka se rozjede. Pokud však máte některý dílek špatně zapojený, housenka to "nepřijme"  a musí se zapojit pořádně. U zapojování opět zahraje signál, že se dílek zapojil.



Jediné co mi asi tak trošku vadí je hlasitost housenky, jelikož nemá možnost volit nižší/vyšší hlasitost,takze docela huláká(hlavně když jede :D )  a to i když si ji dýl nevšímáte tak se sama ozve. Naštestí ne dlouho a pak se vypne. :D  Jinak je to celkově hračka moc pěkná ale u nás zabaví jen na chviličku a pak si jdou hrát s něčím jiným co "jen nejezdí". Každopádně pro větší děti od těch 4-5 let a i pro některé dospělé :D  určitě doporučuji 🙂 Video bohužel nemám. 


Další testovanou hračkou je:

  • Žabka nauč se měřit




Provoz žabky je na 2 baterie typu AA . Je určena od 3let ale řekla bych že je pro starší. Hračka má 2 úrovně hlasitosti ale i u té vyšší není pomalu skoro nic slyšet.


Myslela jsem, že tato hračka u nás sklidí větší úspěch, když se u nás "krade" pořád krejčovský nebo obyčejný metr. Ale bohužel. Občas si ji vezmou ale málokdy. 


Ale sem tam něco změří, když jim žabka řekne ať změří něco krátkého tak se mě ještě syn ptá co je krátké, protože tomu ještě moc nerozumí. Baví ho měřit svůj úsměv a nebo lžičku jak žabka řekne a nebo něco dle své libosti ale jinak neví kolik je 30cm apod. 




Celkové ovládání žabky je jednoduché. Má jen jedno tlačítko na hlavičce a tím se řídí vše, od zarolování metru po další úkoly.


Měření: Předškoláci se učí, jak měřit pomocí svinovacího metru a stanovit délku předmětů ve svém okolí.
Porovnávání: Předškoláci porovnávají velikosti různých známých předmětů a učí se používat fráze jako ,, delší něž,, nebo ,, kratší než,,.
Pokus a omyl:  Žabka povzbuzuje předškoláky, aby zkoušeli měřit různé předměty a našli ten, který má správnou délku.


Žabka také počítá od 0-50(to je i delka metru), ale to ještě starší ani neumí proto bych hračku dala až pro trošku větší děti, stejně tak jako když počítá násobky po pěti nebo po deseti.. To si myslím je pro starší určitě poučné. 


Určitě je to dobrá hračka ale fakt až pro starší předškolní děti jak se píše výše i v popisu "výrobku" u prodávajících..


Mladší zas baví zarolování které není tak rychlé,což je super kvůli nehodám, ale musí být metr rovně, jinak se jen tak nezaroluje. No a taky si z toho udělala pejska,což si myslím není pro hračku moc dobré, ale zatím stále funguje vše jak má. :D 


U nás nenadchla ale ani naurazila 🙂 


A poslední testovanou hračkou je :

  • Smart stages globus



Popravdě mě tento globus nijak na první pohled nezaujal. Přišel mi nijaký. Ovšem poslední týden jsem se na něj podívala docela do podrobna a řekla bych že je docela naučný a i dětem se nakonec zalíbil když jsem jim ukazovala co vše dělá. Je na tom stejně nejvíc zase bavili písničky a básničky, které jsou namluveny dvěma hlasy. Jeden je teda vyšší ale dá se to :D


Globus funguje na 3baterie typu AA. Má 2 úrovně hlasitosti. Je určen pro děti od 18-36 měsíců ale opět bych řekla že vydrží déle, dokonce i až do školního věku jelikož tam jsou zajímavé věci. Je jasné, že starší si nebude tolik pouštět ty melodie. 


Dítě může mačkat 7 tlačítek se zvířátky – 1 na každém z kontinentů. Otočením cestovního deníku se doví, kam všude Mluvící pejsek a sestřička cestovali. Například se tam zpívá o vlaku, lodi, dále co vše si mate sbalit na cestu a pod.

Jakmile se zatočí globusem, začnou hrát písničky a říkanky o objevování nových míst. Globus hraje až 100 různých písniček, zvuků, melodií a říkanek.



Globus má tři "úrovně":


První je Učení (globus řekne "Poslouchat a učit se"), kde děti poslouchají a učí se jak se zdraví v různých zemích, například v Anglii, Německu a nebo i jak se zdraví zvířátka.  "Ahoj ja jsem pejsek a jak pozdravis ty?" Knížečka a i globus(když se zatočí) hrají melodii, napr "řídím auto silnicí, zvířátka zdravím a mávám jim,...."


Druhé je Aktivita(globus říká "Zkoumat a objevovat"), kde děti objevují a zkoumají různá zvířátka která jsou na globusu vyobrazena a hledají je.  


Po zmáčknutí slona v této "úrovni" tady třeba říká "Sloni žijí i v Asii"

U každé úrovně když se zatočí globusem hraje jiná melodie, to samé dole s knížečkou, jak jsem psala výše. 


 Třetí je Rozvoj (globus řekne "Zpívat a hrát si")


V této úrovni se přehrávají různé melodie z ruzných koutů světa, které jsou pro daný kontinent "typické" . Hrají zde africké melodie a nebo u nás "břatře Kubo". u ostatních neznám tak nemohu posoudit, ale každopádně mě nakonec globus vážně nadchl svým propracováním.



 Nakonec bych jen chtěla dodat, že jak jsem ho ze začátku "hanila", že ni neumí, tak teď bych ho také doporučila podobně jako BeatBo 🙂  Jsem ráda, že jsem mu dala ještě jednu šanci.


  •  DOUFÁM,ŽE SE VÁM RECENZE LÍBILY  A POKUD JSEM NA NĚCO ZAPOMNĚLA, TAK SE OMLOUVÁM A KLIDNĚ SE PTEJTE ZNOVU...

Neumím moc psát takovéto recenze tak snad sem se moc neopakovala ve slovech :D 🙂 


🙂 Krásný prosinec 


#test_fisherprice 


Testování hraček Fisher Price

Když koník vyhlásil možnost testovat hračky, tak jsem to zkusila a nečekaně se na nás usmálo štěstí - za což moc děkuju. Vezmu to pěkně postupně, jak a proč hračky mě a kluky zaujaly, co je na nich super, co méně a celkové shrnutí.


BeatBo - tanečník

Tak tato hračka u nás doba vyhrála na celé čáře. Již při rozbalování všechny upoutá veselá barevnost, hračka je poměrně velká,  těžká a robusní, jako "nosící" prvek slouží super textilní ouška, nebo tlapky.


Tanečník umí plno super kousků - trsá, vrtí se, zpívá, nahrává, bliká 


Na pravé nožce má dvě tlačítka - hudební a "naučné" 

  1.  v naučné části se děti naučí barvy, počítat a abecedu (ke které mám teda výhrady, pač není česká, ale u těhle hraček je to prostě "normálka", )
  2.  hudební část je několik písniček, které se opakují a v podstatě učí děti pohybu,
    nejvíc u nás frčí Tanec soch - "hudba nezní, ihned zmrzni",
    další písničky děti učí tleskat, dupat a táák
     - co bych uvítala je nějáké tlačítko, které písničky hraje pořád dokola,
    takhle musí děti při "trsání" odbíhat a po chvíli je to mačkání nebaví.

Dále nahrávací sekvence, což je za mě velké mínus: zvuk se nahrává cca pět vteřin a moc poslouchatelný teda není, hračka si to jaksi "zremixuje" a zpěv vůbec nebere, ale kluky baví hodně,  většinou nahrávají "ahoj, auto" a takové jednoduché věci,  které tanečník docela zkousne, ale pořád to není co do poslouchatelnosti nic moc, na téhle věci bych lehce "zapracovala".


Jinak je možné mačkat bříško, které taky hraje, hlas není tentokrát klasický "pejskovský", ale jiný, takový jakože "dospělejší" 😀 


Pro koho je hračka určena? 

- řekla bych, že pro všechny děti, které mají rády zábavu a rády tancují 


Plusy:

- veselé barvy, nerozbitná konstrukce (několikrát zažil pád z docela vysokých míst
   a ani škrábanec), 

- děti zábavnou formou nabádá k tancování, tleskání, učí je barvy, počítat,
   tu abecedu bych do toho asi ani moc nepočítala...

- hlasitost se dá navolit na řvaní a mírné řvaní 😀, ale u nás teda vždy jede na plné       pecky.. au moje uši 


Mínusy:

- ten nahrávací mod je prostě děsněj - ale zase děti baví, takže je to vlastně mínus??


Cena: nejlevější jsem viděla kolem cca 1200 Kč, 


Bonusy : dá se koupit i v miny verzy, za cca 400 kč, takže jestli nechcete riskovat,
že třeba dítě nebude bavit, asi bych začala menší verzí a případně koupila větší.


Celkově mě a děti hračka bavila nejvíc, moc jsem na tanečníka "nesázela",  ale nakonec to vyhrál na plné čáře, tuhle hračku bych s klidným svědomím dětem koupila, takže vřele doporučuji dál 🙂 


Housenka Code-a-pillar


Na pomyslném druhém místě u kluků skončila housenka. Je složená z těla, kde je jeden "zapínací" čudlík a pak z článků,  které se připojují pomocí usb - což zvládne i náš dvouleták, jde to snadno a lehce.



A co všechno housenka umí:


Noo podle mě toho teda moc není 🙂 v podstatě si jen tak "švitoří",  jezdí, zatáčí a svítí, na druhou stranu je super, že nezpívá, nemluví,  jen si tak mumlá svojí housenkovou řečí. Takže, na hlavní tělo housenky se připojují články, které pak určují směr,  ze začátku to kluci dávali, jak jim to přišlo pod ruku, potom už to Jiřík začal skládat tak, aby housneka projela nějákou trasu. Je poměrně náročná na prostor, i když jede třeba rovně, tak se vlní,  na koberec vyjede, ale dost u toho "funí". 


Pro koho je hračka určena:

- pro děti, které rády plánují trasy a maličko u toho "myslí",  protože třeba Kubíkovi je to jedno, zapojí to, co má nejblíž a pak se rozčiluje, že se housenka rozčiluje 🙂 


Plusy:

- robusní konstrukce, poměrně těžká, ale zase v podstatě nerozbitná  (Kubík se snažil ukousnout tykadla, ale neúspěšně ) 

- nezpívá, nemluví, ovládá se jedním tlačítkem 

- opět se dá nastavit hlasitost, což je u nás zbytečný knoflík, protože vše musí být slyšet

- lehké nasazování článků

- může jezdit i ve tmě, protože suprově září 


Mínusy:

- kolečko u těla housenky je z nějákýho "aušusovýho" materiálu, už po měsíci je dost ojeté, takže jsem zvědavá, jak dlouho vydrží a je dosti náchylné třeba na vlasy.. stačí pár vlasů a nejede

- baterky - chce to kvalitní, nejlépe nabíjecí, pač to opravdu žere ... 

- a takové malé mínus může být i to, že se pak dílky válejí všude, známe děti, to rozhází, pak to hledají a tak 


Bonusy: dají se přikoupit další a další dílky - bud jeden za cca 150 Kč, nebo v sadě po třech, kde ceny začínají na 450 Kč a ted taková otázka do pranice, na návodu je psáno, že housneka uveze max. 15 dílků. Ha - opravdu by mě zajímalo, jestli uveze víc, třeba dvacet..  jestli je na to vybavená, neboo je housenka tak chytrá,  že umí počítat do patnácti?? 😉 


A ted k ceně: nejlevnější jsem viděla za cca 1300 Kč,  když si k tomu připočtu třeba dvě rozšiřovací sady, extra nabíjecí baterky, tak máme hračku za třeba dva a půl tisíce.. a to je teda už docela garda


Osobně bych se asi docela rozmýšlela, jestli housenku pořídit,  když vlastně "nic moc" neumí..  ale klucí by jí stopro brali, protože je prostě baví.


Smart stages globus



Globus, globus, globus - to je za mě, nás takové malé, velké zklamání. Na první pohled opět krásná, barevná, robusní hračka s plno tlačítkama,  čuflíkama a tak.


a ted k testování:

Těšila jsem se, jak se na něm klucí, hlavně Jiřík "vyřádí", jak se naučí plno věcí a ejhle..

Jiřík si k němu sedl, začal mačkat, přepínat, točit, a po chvíli prohlásil:  "Maminko, to je všechno?? To já už pžeci vím".


Co globus umí?


má hned tři úrovně

1 - zde se děti učí, jak dělají různá zvířátka, jak se zdraví v té a té zemi

2 - tady například děti hledají určitá zvířátka - a super věc je, že mají i zpětnou vazbu
           -  najdou klokana, globus je pochválí

3 - typické zvuky kontinentů  - opět bych zde měla návrh k zlepšení
      - např. uvést, co je to za hudbu, jaký nástoroj a tak. V podstatě začne hudba a nic


a trochu podrobněji:

globus je rozdělen do sedmi kontinentů, na každém jsou tlačítka s typickými zvířátky.

A už jsme u toho.. proč je v Evropě třeba liška?? to není víc typické zvíře pro Evropu? 
Když se teda chtějí učit ty "zvuky" zvířat, zrovna liška toho moc nedělá. Těch informacích o zvířátkách se taky nedozvíme mnoho. Dále jsem něják nepochopila, jak je to myšleno s tím severním polárním kruhem - prostě je na globusu páár nepřesností, nebo "nedotažeností", které mi jakože nevadí, ale když už to děti chci učit, tak pořádně, že jo. Když se globus otáčí, hraje písničky, dole jsou otočné "knížečky", které hrají písně také. 


Plusy: 

- krásná, barevná hračka, opět robusní

- dává dětem zpětnou vazbu, což by mělo být u všech hraček 

- designově opravdu vyvedené, na kontinentech jsou nakreslené i památky, které jsou důležité - jako pyramidy v Gíze, v Indii Taj Mahal, Socha svobody v Usa a tak

- děti se naučí zdravit v jiném jazyce

- opět se dá regulovat hlasitost povídání a zpívání 


Mínusy:

- globus je opět nahrán "pejskovým" hlasem, ke všemu ve dvou úrovních a ta druhá je teda šílená a trhá uši.. auva

- některé věci mi přijdou nedotažené, nedodělané, jakoby tam někdo chtěl "narvat" co nejvíc info, ale tak něják to nevychytal

- jisté nepřesnosti na globusu - ano, je to hračka, ale i tak by to mohlo být "ucelenější", obzvlášt, když by to mělo být pro předškoláky. 



A pro koho je teda globus určen?

Podle mě je globus určený pro děti, které s poznáváním světa a zvířátek začínají. Děti, co o tom něco vědí, budou asi zklamané a nebude je to bavit, viz. Jiřík, hodně na pořady o zvířátkách, oceánech, světadílech koukáme, a sám řekl, že to všechno ví, a že ho to nebaví, když se nedozví nič nového, mno. A neřekla bych, že je to pro předškoláky, max. tak pro děti do čtyř let. Neříkám, že to není pěkná, nabouchaná hračka, pro Kubíka bude časem super, že se naučí plno věcí, ale jak jsem psala, pro dětí, co něco ví, to je " o ničem".


Cena: začíná na cca 1200 Kč ( ted mají např. ve slevě v Tescu), upřímně nevím,
jestli bych globus dětem koupila, jako je koukatelný, to jo,  ale je spíš pro Kubíka, takže pro dvouletáka, pro předškoláka bych ho nepořídila.



Žabka - nauč se měřit 


Můžu napsat, že to je naprostý a úplný propadák. Hračka, co je podle mě i dětí naprosto o ničem a na nic. Kluky vůbec nezaujala. Jako první se pokusil Kubík "zkřížit" žábu s housenkou, když mu to nešlo, tak jí zahodil. Jiřík miluje počítání a měření, žabku zkusil a se slovy:   "je houpá a klátká, ladši si půjčím tvůj metl (krejčovskej)" jí zahodil a už se k ní nevrátil.


Co žabka umí: 

- naučí děti počítat do padesáti - po jedné, po pěti, deseti

- měří, teda děti měří - moc toho nenaměří, metr má jen padesát cm


Plusy:

- naučí děti počítat do padesáti

- žába na hračce je hezká, jako dekorace super 

- a dál nevím, nic moc mě nenapadá


Mínusy: 

- má jen padesát cm dlouhý "metr".. proč padesát?? dyt to je strašně málo

- tělo žáby je robusní, velké - pro malé pacičky na prd, pač to nemůžou držet

- žádná zpětná vazba - nabádá děti, at změří třeba párek v rohlíku. Proč zrovna párek v rohlíku?? Jiřík se sám ptal, co to je - ano, nezná párek v rohlíku řekne: změř 30 cm.. nic.. změř něco kratšího.. nic.. žádné: néé, to je delší,  zkus to znovu.. takže vlastně dítě měří a je jedno jak.


Pro koho je hračka určena?

- za mě teda pro nikoho, naprosto nedomyšlená hračka, která sice měří, nabádá k tomu děti, ale tím to končí.. 


cena: nelevnější jsem viděla za cca 450 Kč, což bych do téhle hračky nedala,  je to předražený padesáticentimetrový měřák, který děti naučí max. počítat do padesáti, o nějákém "hlubším" porozumnění měření to teda není, a to proto, že nemá žádnou zpětnou vazbu.


Ješte jednou chci moc poděkovat za možnost testovat tyhle hračky. Veškeré recenze jsou z mého pohledu, potažmo z toho,  jak k testování přistupovali klucí. Jestli jste dočetli až sem, jste dobrý 😀 snad jsem na nic nezapomněla a kdyby vás něco zajímalo, klidně mi napište 😀 


Krásný předvánoční čas, 

Kristýna 


#test_fisherprice

Testování hraček Fisher Price

Když koník vyhlásil možnost testovat hračky, tak jsem to zkusila a nečekaně se na nás usmálo štěstí - za což moc děkuju. Vezmu to pěkně postupně, jak a proč hračky mě a kluky zaujaly, co je na nich super, co méně a celkové shrnutí.


BeatBo - tanečník

Tak tato hračka u nás doba vyhrála na celé čáře. Již při rozbalování všechny upoutá veselá barevnost, hračka je poměrně velká,  těžká a robusní, jako "nosící" prvek slouží super textilní ouška, nebo tlapky.


Tanečník umí plno super kousků - trsá, vrtí se, zpívá, nahrává, bliká 


Na pravé nožce má dvě tlačítka - hudební a "naučné" 

  1.  v naučné části se děti naučí barvy, počítat a abecedu (ke které mám teda výhrady, pač není česká, ale u těhle hraček je to prostě "normálka", )
  2.  hudební část je několik písniček, které se opakují a v podstatě učí děti pohybu,
    nejvíc u nás frčí Tanec soch - "hudba nezní, ihned zmrzni",
    další písničky děti učí tleskat, dupat a táák
     - co bych uvítala je nějáké tlačítko, které písničky hraje pořád dokola,
    takhle musí děti při "trsání" odbíhat a po chvíli je to mačkání nebaví.

Dále nahrávací sekvence, což je za mě velké mínus: zvuk se nahrává cca pět vteřin a moc poslouchatelný teda není, hračka si to jaksi "zremixuje" a zpěv vůbec nebere, ale kluky baví hodně,  většinou nahrávají "ahoj, auto" a takové jednoduché věci,  které tanečník docela zkousne, ale pořád to není co do poslouchatelnosti nic moc, na téhle věci bych lehce "zapracovala".


Jinak je možné mačkat bříško, které taky hraje, hlas není tentokrát klasický "pejskovský", ale jiný, takový jakože "dospělejší" 😀 


Pro koho je hračka určena? 

- řekla bych, že pro všechny děti, které mají rády zábavu a rády tancují 


Plusy:

- veselé barvy, nerozbitná konstrukce (několikrát zažil pád z docela vysokých míst
   a ani škrábanec), 

- děti zábavnou formou nabádá k tancování, tleskání, učí je barvy, počítat,
   tu abecedu bych do toho asi ani moc nepočítala...

- hlasitost se dá navolit na řvaní a mírné řvaní 😀, ale u nás teda vždy jede na plné       pecky.. au moje uši 


Mínusy:

- ten nahrávací mod je prostě děsněj - ale zase děti baví, takže je to vlastně mínus??


Cena: nejlevější jsem viděla kolem cca 1200 Kč, 


Bonusy : dá se koupit i v miny verzy, za cca 400 kč, takže jestli nechcete riskovat,
že třeba dítě nebude bavit, asi bych začala menší verzí a případně koupila větší.


Celkově mě a děti hračka bavila nejvíc, moc jsem na tanečníka "nesázela",  ale nakonec to vyhrál na plné čáře, tuhle hračku bych s klidným svědomím dětem koupila, takže vřele doporučuji dál 🙂 


Housenka Code-a-pillar


Na pomyslném druhém místě u kluků skončila housenka. Je složená z těla, kde je jeden "zapínací" čudlík a pak z článků,  které se připojují pomocí usb - což zvládne i náš dvouleták, jde to snadno a lehce.



A co všechno housenka umí:


Noo podle mě toho teda moc není 🙂 v podstatě si jen tak "švitoří",  jezdí, zatáčí a svítí, na druhou stranu je super, že nezpívá, nemluví,  jen si tak mumlá svojí housenkovou řečí. Takže, na hlavní tělo housenky se připojují články, které pak určují směr,  ze začátku to kluci dávali, jak jim to přišlo pod ruku, potom už to Jiřík začal skládat tak, aby housneka projela nějákou trasu. Je poměrně náročná na prostor, i když jede třeba rovně, tak se vlní,  na koberec vyjede, ale dost u toho "funí". 


Pro koho je hračka určena:

- pro děti, které rády plánují trasy a maličko u toho "myslí",  protože třeba Kubíkovi je to jedno, zapojí to, co má nejblíž a pak se rozčiluje, že se housenka rozčiluje 🙂 


Plusy:

- robusní konstrukce, poměrně těžká, ale zase v podstatě nerozbitná  (Kubík se snažil ukousnout tykadla, ale neúspěšně ) 

- nezpívá, nemluví, ovládá se jedním tlačítkem 

- opět se dá nastavit hlasitost, což je u nás zbytečný knoflík, protože vše musí být slyšet

- lehké nasazování článků

- může jezdit i ve tmě, protože suprově září 


Mínusy:

- kolečko u těla housenky je z nějákýho "aušusovýho" materiálu, už po měsíci je dost ojeté, takže jsem zvědavá, jak dlouho vydrží a je dosti náchylné třeba na vlasy.. stačí pár vlasů a nejede

- baterky - chce to kvalitní, nejlépe nabíjecí, pač to opravdu žere ... 

- a takové malé mínus může být i to, že se pak dílky válejí všude, známe děti, to rozhází, pak to hledají a tak 


Bonusy: dají se přikoupit další a další dílky - bud jeden za cca 150 Kč, nebo v sadě po třech, kde ceny začínají na 450 Kč a ted taková otázka do pranice, na návodu je psáno, že housneka uveze max. 15 dílků. Ha - opravdu by mě zajímalo, jestli uveze víc, třeba dvacet..  jestli je na to vybavená, neboo je housenka tak chytrá,  že umí počítat do patnácti?? 😉 


A ted k ceně: nejlevnější jsem viděla za cca 1300 Kč,  když si k tomu připočtu třeba dvě rozšiřovací sady, extra nabíjecí baterky, tak máme hračku za třeba dva a půl tisíce.. a to je teda už docela garda


Osobně bych se asi docela rozmýšlela, jestli housenku pořídit,  když vlastně "nic moc" neumí..  ale klucí by jí stopro brali, protože je prostě baví.


Smart stages globus



Globus, globus, globus - to je za mě, nás takové malé, velké zklamání. Na první pohled opět krásná, barevná, robusní hračka s plno tlačítkama,  čuflíkama a tak.


a ted k testování:

Těšila jsem se, jak se na něm klucí, hlavně Jiřík "vyřádí", jak se naučí plno věcí a ejhle..

Jiřík si k němu sedl, začal mačkat, přepínat, točit, a po chvíli prohlásil:  "Maminko, to je všechno?? To já už pžeci vím".


Co globus umí?


má hned tři úrovně

1 - zde se děti učí, jak dělají různá zvířátka, jak se zdraví v té a té zemi

2 - tady například děti hledají určitá zvířátka - a super věc je, že mají i zpětnou vazbu
           -  najdou klokana, globus je pochválí

3 - typické zvuky kontinentů  - opět bych zde měla návrh k zlepšení
      - např. uvést, co je to za hudbu, jaký nástoroj a tak. V podstatě začne hudba a nic


a trochu podrobněji:

globus je rozdělen do sedmi kontinentů, na každém jsou tlačítka s typickými zvířátky.

A už jsme u toho.. proč je v Evropě třeba liška?? to není víc typické zvíře pro Evropu? 
Když se teda chtějí učit ty "zvuky" zvířat, zrovna liška toho moc nedělá. Těch informacích o zvířátkách se taky nedozvíme mnoho. Dále jsem něják nepochopila, jak je to myšleno s tím severním polárním kruhem - prostě je na globusu páár nepřesností, nebo "nedotažeností", které mi jakože nevadí, ale když už to děti chci učit, tak pořádně, že jo. Když se globus otáčí, hraje písničky, dole jsou otočné "knížečky", které hrají písně také. 


Plusy: 

- krásná, barevná hračka, opět robusní

- dává dětem zpětnou vazbu, což by mělo být u všech hraček 

- designově opravdu vyvedené, na kontinentech jsou nakreslené i památky, které jsou důležité - jako pyramidy v Gíze, v Indii Taj Mahal, Socha svobody v Usa a tak

- děti se naučí zdravit v jiném jazyce

- opět se dá regulovat hlasitost povídání a zpívání 


Mínusy:

- globus je opět nahrán "pejskovým" hlasem, ke všemu ve dvou úrovních a ta druhá je teda šílená a trhá uši.. auva

- některé věci mi přijdou nedotažené, nedodělané, jakoby tam někdo chtěl "narvat" co nejvíc info, ale tak něják to nevychytal

- jisté nepřesnosti na globusu - ano, je to hračka, ale i tak by to mohlo být "ucelenější", obzvlášt, když by to mělo být pro předškoláky. 



A pro koho je teda globus určen?

Podle mě je globus určený pro děti, které s poznáváním světa a zvířátek začínají. Děti, co o tom něco vědí, budou asi zklamané a nebude je to bavit, viz. Jiřík, hodně na pořady o zvířátkách, oceánech, světadílech koukáme, a sám řekl, že to všechno ví, a že ho to nebaví, když se nedozví nič nového, mno. A neřekla bych, že je to pro předškoláky, max. tak pro děti do čtyř let. Neříkám, že to není pěkná, nabouchaná hračka, pro Kubíka bude časem super, že se naučí plno věcí, ale jak jsem psala, pro dětí, co něco ví, to je " o ničem".


Cena: začíná na cca 1200 Kč ( ted mají např. ve slevě v Tescu), upřímně nevím,
jestli bych globus dětem koupila, jako je koukatelný, to jo,  ale je spíš pro Kubíka, takže pro dvouletáka, pro předškoláka bych ho nepořídila.



Žabka - nauč se měřit 


Můžu napsat, že to je naprostý a úplný propadák. Hračka, co je podle mě i dětí naprosto o ničem a na nic. Kluky vůbec nezaujala. Jako první se pokusil Kubík "zkřížit" žábu s housenkou, když mu to nešlo, tak jí zahodil. Jiřík miluje počítání a měření, žabku zkusil a se slovy:   "je houpá a klátká, ladši si půjčím tvůj metl (krejčovskej)" jí zahodil a už se k ní nevrátil.


Co žabka umí: 

- naučí děti počítat do padesáti - po jedné, po pěti, deseti

- měří, teda děti měří - moc toho nenaměří, metr má jen padesát cm


Plusy:

- naučí děti počítat do padesáti

- žába na hračce je hezká, jako dekorace super 

- a dál nevím, nic moc mě nenapadá


Mínusy: 

- má jen padesát cm dlouhý "metr".. proč padesát?? dyt to je strašně málo

- tělo žáby je robusní, velké - pro malé pacičky na prd, pač to nemůžou držet

- žádná zpětná vazba - nabádá děti, at změří třeba párek v rohlíku. Proč zrovna párek v rohlíku?? Jiřík se sám ptal, co to je - ano, nezná párek v rohlíku řekne: změř 30 cm.. nic.. změř něco kratšího.. nic.. žádné: néé, to je delší,  zkus to znovu.. takže vlastně dítě měří a je jedno jak.


Pro koho je hračka určena?

- za mě teda pro nikoho, naprosto nedomyšlená hračka, která sice měří, nabádá k tomu děti, ale tím to končí.. 


cena: nelevnější jsem viděla za cca 450 Kč, což bych do téhle hračky nedala,  je to předražený padesáticentimetrový měřák, který děti naučí max. počítat do padesáti, o nějákém "hlubším" porozumnění měření to teda není, a to proto, že nemá žádnou zpětnou vazbu.


Ješte jednou chci moc poděkovat za možnost testovat tyhle hračky. Veškeré recenze jsou z mého pohledu, potažmo z toho,  jak k testování přistupovali klucí. Jestli jste dočetli až sem, jste dobrý 😀 snad jsem na nic nezapomněla a kdyby vás něco zajímalo, klidně mi napište 😀 


Krásný předvánoční čas, 

Kristýna 


#test_fisherprice

Testování hraček Fisher Price

V první řadě bychom za tuto možnost chtěli moc poděkovat modrému koníkovi, protože hračky nejsou zrovna nejlevnější, tak mě(a následně děti) tato zpráva o možnosti testovat moc potěšila. 



Tak a teď k samotnému testování. Samozřejmě, když hračky přišly jelo to tu jak u kolotočářů, všechno hrálo najednou. Jiné týdny jsem jim hračky nebrala, jelikož stejně věděly, že je dostaly(krom housenky tu dostal Matýsek až déle a stejně když přišla, tak ji viděl a do oslavy se po ní stále ptal :D ) ale nenápadně jsem jim podstrkovala určitou hračku abych viděla jak je baví a nebaví. 


Na plné čáře u nás i přes "podstrkování" vyhrál:


  • Tančící panáček Beatbo


Panáček funguje na 4 baterie typu AA a i když je to u nás nejvíce hraná hračka, stále funguje s původními baterkami. Hračka je určena pro děti od 9 měsíců a tuším že právem. Kamarádčin dokonce 8 měsíční syn na něm mohl také oči nechat. Nejenom, že krásně bliká a svítí ale i se celý vrtí, což se samozřejmě malému líbilo. A nejen jemu. 



BeatBo tedy zpívá, bliká, tancuje, ukazuje barvy, nahrává a mnoho dalšího. Dětem se nejvíce líbí nahrávání takže tu pořád poslouchám "když mi zčervená bříško tak něco řekni a já to zazpívám" ..noo a tak pořád hulákaj Ahooj--ahooj, jak se máš -- jak se máš  a tak furt dokola .. :D 


I to je ale po chvíli přestalo bavit, čemuž já se nedivím protože když nejste dostatečně blízko a nebo nemluvíte hodně srozumitelně, tak z toho vznikne jakýsi zvuk s troškou řeči který se asi 5x zopakuje. Celkově si myslím, že by toto mohlo být ještě lépe zpracováno, aby tomu bylo lépe rozumět, ale to jen takové malé mínus.

Dětem se to líbí tak či tak, malej do toho spíš řve než aby mluvil no a pak ho baví výsledek :D 


Dále má na sobě čtyři tlačítka. Jedno z nich je právě nahrávání zmíněné výše. Druhé tlačítko "učíčí" má cca 4 písničky kde vám BeatBo říká například barvy, čísla a nebo abecedu, v tomto tlačítku je i hra na sochy, což se u nás moc nechytlo protože ještě přesně nevědí co se po nich chce a navíc je to podle mě i rychle odříkané, děti než si uvědomí co jim říká, tak už se zas hýbe :D Nejvíce se líbí barvy, to zas baví spíše toho čtyrleťáka, protože se barvy objevují na bříšku a zároveň se je tak učí. U malé vedou samozřejmě písničky. 


Třetí tlačítko "tanec a pohyb" je opravdu takové taneční, na to děti různě poskakují, zpívají a tancují a moc je to baví. Malé se například líbí: "jdeme tančit, (a potom za doprovodu tancovaní a blikání Beatba začne hrát písnička dál), ,,Všichni tancujííí a zpíívajííí, v rytmu tance jásají, barvy na mém bříšku blikají" a potom se rozsvítí bříško s barvami které říká. Při dalším zmáčknutí zazní další písnička. 


A poslední čtvrté tlačítko je na bříšku, které po stisknutí říká např. "to je moje bříško", nebo "takhle tančím" a začne se vrtět.  Když ji opakovaně mačkáte přehraje vám různé písničky a nebo tu poslední nahranou nahravku 🙂)



Hračka BeatBo je sice celá plastová až na ouška a ručičky (ale právě za to se dětem dobře chytá, i když malá ho tahá i "za hlavu") ale proběhl i nějaký ten "crash test" (samozřejmě omylem) a funguje bez omezení dále. Má také možnost zvolit si hlasitost, ale ta tišší u nás snad ještě nezazněla :D  Celkově bych ji zhodnotila jako skvělou hračku která baví děti od cca 8 měsíců až do 4-5let.


Zde video: https://www.youtube.com/watch?v=RdfR1PEsLBk&t=46s


Další hračka která u nás zabodovala je:


  • Housenka Code-a-pillar



Popravdě v tom frmolu na narozeninách kde ji malej dostal jsem ani nezaregistrovala spuštění hračky, ale až když jela.  V prvé řadě bych chtěla říct že je určitě lepší housenku pouštět na linu, nebo plovoucích podlahách a hlavně někde, kde je větší prostor a ne mezi hračkami. Nám se hned první den do hlavního kolečka namotala šňůrka od jiné tahací hračky, kterou jsme naštestí vyndali, ale mohl to být problém. Takže spíše pouštět na podlahách než na koberci.   Housenka jede na 4 baterie typuAA(jako u panáčka) a stejně jako u něj je to jedna z hranějších hraček a až teď po těch 5 týdnech testování se nám vypíná. Nejedou nám tedy hračky denně ale používáné byly často.


Obdobně jako BeatBo bliká a hraje, ovšem zvuky a "melodii" hraje pokaždé jinou.

Jiný zvuk hraje třeba při načítání dílků(kterých je v balení 8ks) a jiný když housenka jede, narazí a nebo ji vezmete "za hlavu" a za tykadla, na což jsem přišla až někdy včera, že nějaký zvuk vydá když ji chytnete. :D


Jak už jsem výše zmínila housenka jezdí podle toho jak články, které jsou na USB, zapojíte. Housenka na jeden dílek jede cca 5-6 sekund poté změní směr. Každý dílek bliká jinou barvou (rovně/3ks/ bliká zeleně, doleva/2ks/ oranžově, doprava/2ks/ žlutě a dílek/1ks/ který nikam nejede, ale jen hraje,svítí fialově) .

Dají se také dokoupit další dílky, do 15ks aby housenka jela, hrála déle.

V balení byli také dva kruhy na kterých je start a cíl a podle toho se články zapojí, a logicky musíte vymyslet jak, ale to my nepoužíváme. Děti si s ní jen jezdí a zapojují různě dílky, staví ji překážky a tak různě. Když housenka narazí na vyšší překážku rozsvítí se fialově, poté asi po 5sekundách červeně a pak se vypne a dílky se musí načíst znovu. 


Hračka je určena pro děti od 3-6 let, ale hravě ji zvládá i ta dvouletá, baví ji jak zapojování, tak i to že "jen" jede. Občas ji používají i jako autíčko,což kvůli hlavnímu kolečku zakazuji. Samozřejme proběhl i "crash test",tahání za tykadla, už i upadla(zdá se mi i docela těžká,například pro tu dvouleťačku, kdyz jsou zapojeny všechny dílky, protože se tak různě kroutí,ale není přece na tahání,žejo :D ) ale housenka dále funguje jak má. Líbí se mi i její vzhled, vypadá jak nějaká kosmická housenka. 🙂) 



Ovládání je velmi jednoduché, jen zapojíte dílky dle libosti(může být i jen jeden) a zmáčknete jedno jediné velké tlačítko I/O a housenka se rozjede. Pokud však máte některý dílek špatně zapojený, housenka to "nepřijme"  a musí se zapojit pořádně. U zapojování opět zahraje signál, že se dílek zapojil.



Jediné co mi asi tak trošku vadí je hlasitost housenky, jelikož nemá možnost volit nižší/vyšší hlasitost,takze docela huláká(hlavně když jede :D )  a to i když si ji dýl nevšímáte tak se sama ozve. Naštestí ne dlouho a pak se vypne. :D  Jinak je to celkově hračka moc pěkná ale u nás zabaví jen na chviličku a pak si jdou hrát s něčím jiným co "jen nejezdí". Každopádně pro větší děti od těch 4-5 let a i pro některé dospělé :D  určitě doporučuji 🙂 Video bohužel nemám. 


Další testovanou hračkou je:

  • Žabka nauč se měřit




Provoz žabky je na 2 baterie typu AA . Je určena od 3let ale řekla bych že je pro starší. Hračka má 2 úrovně hlasitosti ale i u té vyšší není pomalu skoro nic slyšet.


Myslela jsem, že tato hračka u nás sklidí větší úspěch, když se u nás "krade" pořád krejčovský nebo obyčejný metr. Ale bohužel. Občas si ji vezmou ale málokdy. 


Ale sem tam něco změří, když jim žabka řekne ať změří něco krátkého tak se mě ještě syn ptá co je krátké, protože tomu ještě moc nerozumí. Baví ho měřit svůj úsměv a nebo lžičku jak žabka řekne a nebo něco dle své libosti ale jinak neví kolik je 30cm apod. 




Celkové ovládání žabky je jednoduché. Má jen jedno tlačítko na hlavičce a tím se řídí vše, od zarolování metru po další úkoly.


Měření: Předškoláci se učí, jak měřit pomocí svinovacího metru a stanovit délku předmětů ve svém okolí.
Porovnávání: Předškoláci porovnávají velikosti různých známých předmětů a učí se používat fráze jako ,, delší něž,, nebo ,, kratší než,,.
Pokus a omyl:  Žabka povzbuzuje předškoláky, aby zkoušeli měřit různé předměty a našli ten, který má správnou délku.


Žabka také počítá od 0-50(to je i delka metru), ale to ještě starší ani neumí proto bych hračku dala až pro trošku větší děti, stejně tak jako když počítá násobky po pěti nebo po deseti.. To si myslím je pro starší určitě poučné. 


Určitě je to dobrá hračka ale fakt až pro starší předškolní děti jak se píše výše i v popisu "výrobku" u prodávajících..


Mladší zas baví zarolování které není tak rychlé,což je super kvůli nehodám, ale musí být metr rovně, jinak se jen tak nezaroluje. No a taky si z toho udělala pejska,což si myslím není pro hračku moc dobré, ale zatím stále funguje vše jak má. :D 


U nás nenadchla ale ani naurazila 🙂 


A poslední testovanou hračkou je :

  • Smart stages globus



Popravdě mě tento globus nijak na první pohled nezaujal. Přišel mi nijaký. Ovšem poslední týden jsem se na něj podívala docela do podrobna a řekla bych že je docela naučný a i dětem se nakonec zalíbil když jsem jim ukazovala co vše dělá. Je na tom stejně nejvíc zase bavili písničky a básničky, které jsou namluveny dvěma hlasy. Jeden je teda vyšší ale dá se to :D


Globus funguje na 3baterie typu AA. Má 2 úrovně hlasitosti. Je určen pro děti od 18-36 měsíců ale opět bych řekla že vydrží déle, dokonce i až do školního věku jelikož tam jsou zajímavé věci. Je jasné, že starší si nebude tolik pouštět ty melodie. 


Dítě může mačkat 7 tlačítek se zvířátky – 1 na každém z kontinentů. Otočením cestovního deníku se doví, kam všude Mluvící pejsek a sestřička cestovali. Například se tam zpívá o vlaku, lodi, dále co vše si mate sbalit na cestu a pod.

Jakmile se zatočí globusem, začnou hrát písničky a říkanky o objevování nových míst. Globus hraje až 100 různých písniček, zvuků, melodií a říkanek.



Globus má tři "úrovně":


První je Učení (globus řekne "Poslouchat a učit se"), kde děti poslouchají a učí se jak se zdraví v různých zemích, například v Anglii, Německu a nebo i jak se zdraví zvířátka.  "Ahoj ja jsem pejsek a jak pozdravis ty?" Knížečka a i globus(když se zatočí) hrají melodii, napr "řídím auto silnicí, zvířátka zdravím a mávám jim,...."


Druhé je Aktivita(globus říká "Zkoumat a objevovat"), kde děti objevují a zkoumají různá zvířátka která jsou na globusu vyobrazena a hledají je.  


Po zmáčknutí slona v této "úrovni" tady třeba říká "Sloni žijí i v Asii"

U každé úrovně když se zatočí globusem hraje jiná melodie, to samé dole s knížečkou, jak jsem psala výše. 


 Třetí je Rozvoj (globus řekne "Zpívat a hrát si")


V této úrovni se přehrávají různé melodie z ruzných koutů světa, které jsou pro daný kontinent "typické" . Hrají zde africké melodie a nebo u nás "břatře Kubo". u ostatních neznám tak nemohu posoudit, ale každopádně mě nakonec globus vážně nadchl svým propracováním.



 Nakonec bych jen chtěla dodat, že jak jsem ho ze začátku "hanila", že ni neumí, tak teď bych ho také doporučila podobně jako BeatBo 🙂  Jsem ráda, že jsem mu dala ještě jednu šanci.


  •  DOUFÁM,ŽE SE VÁM RECENZE LÍBILY  A POKUD JSEM NA NĚCO ZAPOMNĚLA, TAK SE OMLOUVÁM A KLIDNĚ SE PTEJTE ZNOVU...

Neumím moc psát takovéto recenze tak snad sem se moc neopakovala ve slovech :D 🙂 


🙂 Krásný prosinec 


#test_fisherprice