Používáme cookies. Více informací zde. OK

Vaše zkušenosti s Vileda Ultramat TURBO

konik_testuje
25. kvě 2018
Spolu s deseti maminkami jsme testovali plochý mop Ultramat TURBO od Viledy. Ten v sobě snoubí vysokou kvalitu, do detailu promyšlené zpracování a naprosto snadné používání. Je vybaven praktickým pedálem, který rozpohybuje rotační systém a tak mop vyždímá do poslední kapky. A s dokonale vyždímaným mopem bude každá podlaha opět rychle suchá. Obrovskou výhodou je i individuálně nastavitelná délka teleskopické tyče.Za pozornost stojí i nově zjednodušené vkládání hlavice mopu do ždímacího koše. Mycí návlek mopu je vyroben ze dvou druhů vláken, které zajišťují výbornou savost a dokonalé čisticí vlastnosti mopu Ultramat TURBO. Použitá mikrovlákna absorbují a setřou veškerou mastnotu i šmouhy, abrazivní část skvěle odstraňuje i odolné a zaschlé nečistoty. Mycí návlek lze jednoduše vyprat v pračce a následně znovu použít.

Ultramat TURBO je vhodný na všechny druhy tvrdých podlah, jakými jsou PVC, plovoucí podlahy, parkety anebo dlažba.A jak maminky Ultramat TURBO od Viledy ohodnotily? Přečtěte si jejich recenze a pokud vás Vileda oslovila, koupíte ji v každém hypermarketu. 🙂

---

Více o Viledě se dozvíte na: http://www.vileda.com/cz/

---

Snadné uklízení s Viledou se maminkám moc líbí. 🙂 Otestovali jsme taky Vileda Easy Wring Ultramat a maminky nešetřily chválou. Jejich recenze jsou tady: http://i.modrykonik.cz/recenze_easy_wring_ultramat

Nebo vás zajímá Vileda Easy Wring and Clean TURBO? Výsledky testování najdete tu: http://i.modrykonik.cz/recenze_easy_wring_and_c...

Každá pořádná domácnost musí mít taky čisté okna. Vileda Windomatic prošel testem a jako je to u Viledy zvykem, maminky si produkt pochvalovaly: http://i.modrykonik.cz/recenze_windomatic
petulka_zdenda
23. čer 2018
Jak mě Vileda k doktorovi dostala 😃 Aneb zábavné testování s Viledou ...

Poprvé na Modrém Koníkovi jsem zkusila štěstí a dostala jsem se mezi testerky na mop Vileda Ultramat Turbo .🍀

Byla jsem totálně zaskočená, nadšená a natěšená... No prostě jak malá holka jsem pištěla, když mi přišla zpráva, že jsem byla vybraná 😃 Neskutečně jsem se těšila na to, až mi balíček přijde a já budu toho krasavce moc vyzkoušet. Dokonce jsem se na to vytírání úplně těšila a to ho 2x nemusím, protože to dělám několikrát týdně a je to taková ta povinnost. Už dlouho jsem přemýšlela nad tím, že si pořídím nový mop ,ale pořád jsem nevěděla jakou značku. Jelikož jsem vyzkoušela asi 2 typy a ani s jedním jsem nebyla úplně spokojená, měla jsem obavu nějaký objednat. Ale na Viledu jsem byla moooc zvědavá.Balíček mi od kurýra přebírala sousedka, tak si hned zamluvila mop, že ho taky zkusí. A byla nadšená mým testováním.

Ještě ten den jsme mop s manželem a dětmi dali do kupy. Krabice mi přišla lehká a nijak velká, ale mop byl krásně poskládaný, tak jsme vše vybalili a poskládali, přesně tak, jak bylo v návodu na krabici. Hned na první dojem mě zaujal design a kvalitní materiál, ze kterého je mop vyroben.

Druhý den jsem se dala do vytírání, byla jsem nadšená jak když malé dítě dostane do ruky novou hračku. Kýbl je lehký a madlo krásně sedne do ruky při přenášení. Rukojeť u samotného mopu mi přišla lehká a skvělé je, že je teleskopická a dá se měnit její délka, podle toho kdo s ní zrovna vytírá. Když jsme mop vyndávali, zarazila nás prvotní délka rukojeti, ale po prostudování návodu jsme vše pochopili.

U nás jí samozřejmě museli vyzkoušet všichni. Jak manžel, tak i čtyřletá dcera, kterou to teda dost chytlo , hlavně to šlapání (ždímání). Poprvé mi docela dalo zabrat, než jsem přišla na to jak správně vyždímat. Ale jakmile jsem se do toho dostala byla to pecka.

Oceňuji, že si člověk vůbec nenamočí ruce. Ždímání pomocí pedálu je super, člověk se nemusí ohýbat, stačí šlápnout tolikrát jak moc chcete mít hadřík mokrý. Samotné vytírání s mopem bylo vážně super. Přišlo mi, že jsem celý dům měla vytřený rychleji než se starým mopem. Podlaha se mi zdála i lesklejší a čistější, troufla bych si říct, že se úplně obnovila a vypadá jako nová... A to jsem používala stejné mycí prostředky na podlahu jako jsem používala se starým mopem. Navíc byla podlaha velmi rychle suchá, což je s malými dětmi v patách velké plus!

V domě máme 3 typy podlahové krytiny (vinyl, linoleum, dlažba) a musím říct, že na všech 3 typech byl mop perfektní - nikde žádné šmouhy, ani chuchvalce prachu. Mop se díky držadlu na vylévání , dobře vylévá. Hadřík na stírání, je z velmi příjemného materiálu a skvělá je i technologie upínání patentů. Po použití jsem hned dala hadřík vyprat na 40 na krátký program a byl hned jak nový. Koukala jsem , že jde prát až do 60 C nebo pak koupit náhradní.Vytírala jsem hned několikrát po sobě, protože s malými dětmi, jedním obr psem a manželem to je opravdu nutnost, pokud člověk nechce šlapat po milionu drobků nebo se lepit k podlaze 😃

Akorát jak jsem pořád ,,šůrovala" a zvedám našeho synka ,který zrovna začíná ťapat, tak jsem si zablokovala záda jako nikdy. Bolestí jsem nemohla vydržet, takže jsem musela navštívit doktorku, která mi napsala kapky na bolest (nic jiného skrz kojení mi dát nemohla). Za dva dny jsem měla pokoj, ale řeknu vám, že chodit v předklonu je super 😃 Takže v době mé ,,indispozice" jsem půjčila mop sousedce. Ta má doma plovoucí podlahu a s mopem byla neskutečně spokojená.

Velkou oblibu získal i u 4leté dcery, která si poprvé vytřela sama pokojíček (kupodivu z lina neudělala plovoucí podlahu) 😃 Ždímala ho pedálem opravdu dokonale. Když jsem šla vytírat naposledy, říkala mi ,,Mami vyfoť mě jak vytírám".
Celkově musím říct, že jsem s mopem velmi spokojená a po dlouhé době se mi podařilo najít pomocníka do domácnosti, který je fakt funkční a užitečný a domácí práci díky němu neberu jako ,,povinnost", ale spíš jako zábavu. Protože vím, že vytírání mi nebude trvat věčnost, ale jen chvilku a budu mít tak víc času na dětičky a nebo jen tak hodit nohy nahoru. Negativa jsem na něm zatím nenašla a doufám, že nenajdu a bude sloužit dál 😉 😝

Takže moc děkuji za celou rodinku a za možnost TESTOVAT ❤👏😍
pandice
19. čer 2018
Na týden se "špínobijcem" ... Nebo navždy?

"Špínobijec" je mop .. přesněji mop Ultramat Turbo od firmy Vileda. A my ho měli doma na testování. Všech sedm testovacích dní se poctivě proháněl naší kuchyní, koupelnou, toaletou, komorou a chodbou. Jaký ten týden byl a jak jsem s mopem spokojená, můžete zjistit právě v této recenzi..

Krabice ví vše

K sadě nebyl přiložen návod, ale všechny podstatné informace byly k nalezení na krabici. Což vnímám jako velké plus pro přírodu, stejně jako to, že celá sada je vyrobena z recyklovaných materiálů. Obal také udává deset velkých výhod, které mop má a právě na ty se chci nyní zaměrit.Ruce v suchu

Jako první velkou výhodu uvádí Vileda způsob ždímání. Mop i s návlekem se strčí do kýble, několikrát se sešlápne pedál a je vyždímáno. Tento systém se mi moc líbí, opravdu jsem se ani jednou nemusela namočit ruce.

Trošku jsem bojovala s pedálem/pojistkou přímo na mopu. Často se mi vycvaknul při vytírání, nebo mi nešel složit před namočením do kýble. Tohle se ale dalo po pár vytřeních vychytat. Nakonec jsem na to přišla a poslední tři dny už to šlo hladce.

Jednoduché vložení mopu

Podle výrobce by měl jít mop krásně strčit do kýble.

Tak u mě to tedy tak snadné nebylo. Mop jsem sice do kýble dostala hned. Když je návlek mokrý, tak to jde dobře, ale... Až poslední den jsem zjistila, že by měl být do kýble zastrčen hlouběji. Na kontrukci ždímacího koše jsou i takové výstupky, určené přímo pro hlavici mopu. Škoda, že jsem je neviděla dřív, takhle jsem se ždímáním opravdu bojovala. Když jsem ale vychytala systém, nechtěla jsem přestat a několikrát ždímala jen tak pro zábavu.Vody tak akorát

Návlek by měl absorbovat přiměřené množství vody. Pro mě bylo v návleku vody tak akorát, nijak z něj nekapala, jen to ždímání jsem musela doladit, abych neměla podlahu moc mokrou.

Bez sprchy navíc

I když se mi ze začátku nedařilo mop dát do ždímacího koše úplně správně, i tak voda ven nevystříkla. Ochrana při ždímání nejspíš funguje dobře, já s ní byla spokojená. Pedál pro snadné ždímání a držák jako bonus.Kýbl má pedál, který po sešlápnutí vyždímá návlek. Intenzitu vyždímání si volíme sami podle toho, kolikrát zmáčneme pedál. Pár dní mi trvalo, než jsem našla ten správný poměr sešlápnutí. Ze začátku jsem měla podlahu dost mokrou. Pod pedálem je úchytka, která usnadňuje manimulaci při vylévání špinavé vody. Být by tam nemusel, ale je to příjemný bonus.

Na všechny povrchy

Součástí balení je návlek, který je vhodný na všechny druhy tvrdých podlah. Dá se s ním tedy vytřít jak dlažba, tak například plovoucí či vinylová podlaha.

My doma máme pouze dlažbu, ale zkusila jsem přetřít i kus naší společné chodby v domě, abych měla alespoň nějaké srovnání. Návlek klouzal po obou z povrchů moc hezky a nečistoty stíral také srovnatelně.

Libí se mi variabilita, kterou v tomto směru Vileda nabízí. V sadě je návlek na všechny typy tvrdých podlah https://shop.vileda.cz/produkt/319-ultramax-mop... máte doma například jen dlažbu, můžete zakoupit návlek na ni a na hrubší povrchy https://shop.vileda.cz/produkt/81-ultramax-mop-....

Dva druhy vláken

Návlek má mikroaktivní a abrazivní vlákna. Jedny lépe setřou mastnotu a šmouhy. Ty druhé zase odstraní i zaschlé nečistoty.

Během testovacího týdne se u nás dodělávala rekonstrukce kuchyně, 18měsíční syn začal svou etapu "hážu jídlem do všech stran", kocour dostal zácpu a sáňkoval nám po bílé podlaze v předsíni (několikrát), kočka se pozvracela z granulí a na prázdniny přijela švagrová s dvěmi dětmi.

Podlaha toho zažila opravdu hodně. Mop setřel droboučký prach z rekonstrukce, kočičí nadělení i dětskou kreativní tvorbu, ať už z barviček nebo jídla. Zaschlé nečistoty šly dolů, šmouhy jsem nezaznamenala. Jen kolem kuchyňské linky mi pár kousků zaschlého jídla zůstalo, ale to bude asi chtít vypilovat vytírací techniku, než že by to nezvládl návlek. Vytírám pouze octem a nikde jsem nemusela nic drhnout kartáčem, nehty a podobně (jako u bývalého mopu), vše šlo dolů rychle, bez nějaké větší námahy.

Do pračky s ním

Návlek se dá vyprat v pračce bez použítí aviváže a maximálně na 60 stupňů. Zkoušela jsem celkem 3x, návlek to přežil, nejeví známky opotřebení a poškození. Mám v plánu tak jednou za dva týdny ho tou pračkou prohnat, tak uvidím, jak to zvládne.

Dostane se všude

Óóó, tak tohle u nás platí rozhodně a je to úžasné! Jsem strašně líná, opravdu, a vůbec mě nebaví zvedat židle, když chci vytřít v kuchyni. No, s tímto mopem to dělat nemusím. Hlavice mopu je ohebná všemi směry, vážně se dá zajet všude. Dostane se pod nábytek i ho hezky obkrouží kolem. Tohle je naprosto skvělá vychytávka.

Tyč pro všechny

Mop Vileda Ultramat Turbo má teleskopickou tyč, jejíž rozpětí je od 55 cm do 130 cm. Ideální pomůcka pro naší rodinu (já 162 cm, muž 190cm, dítě 87 cm). Zkoušeli jsme všichni a flexibilita tyče je pro nás něco užásného. Muž říkal, že jestě pár centrimetrů by se mu ještě hodilo, ale i tak mu šlo vytírání dobře a bylo pro něj příjemnější než s našim starým mopem. Náš malý zahodil svůj dětský set a chtel vytírat jen s tímhle testovacím. Tyč se mu držela lépe, je totiž o pár cm delší než ta dětská, u které už se pomalu začíná krčit. A taky díky prostorné hlavici vidí výsledky své práce.Já mám od dětství velké bolesti zad a veškeré domácí práce tohoto typu (vytírání, zametání, vysávání), mám od doktora zakázány. Pokud zákaz poruším, musím si dát pár minut pauzu, ležet na tvrdé zemi a snažit se dostat záda aspoň trošku do stavu před započetím dané aktivity. Můj muž to ví, takovou si mě vzal, tak tedy doma vytírá a vysává on. Opravdu toho dělá dost, chtěla jsem mu aspoň trochu ulehčit. A přesně to byl důvod, proč jsem se do testování přihlásila, a doufala, že se na mě třeba štěstí usměje.

Dlouho hledám možnost, která by mi bolesti aspoň trošku zmírnila. Při prvním vytírání jsem se opravdu bála, co na to záda. Nebolela, tak jsem zkusila další den a další a záda dobrý. Byla jsem mile překvapena. Musím mít tyč na maximální délku, hlídat si pohyb, který provádím, ale jde to. Můžu vytřít a potom neodpadnout bolestí.

Necháme si ho?

Chce to delší čas na seznámení a otrkání. Doladit detaily, zvyknout si, jak tyč i hlavici mopu zaaretovat, jak dostat mop do kýble či správně vyždímat návlek. Ale po seznamovací fázi přijde spokojenost, tedy u nás přišla rozhodně..

Návlek opravdu dobře stírá nečistoty, rychle usychá. Dá se z mopu odepnout, je tedy nenáročný na skladování. Kbelík je sice trochu velký a třeba do naší komory se vešel tak tak. Zase je lehký, má rysku pro maximální množství vody, dobře se přenáší i vylévá. Když vychytáte správnou techniku ždímání, je mačkání pedálu zábava.Náš malý se chce zapojovat do úklidu. Bere mop, sám to zkouší a opravdu je schopný něco vytřít. Což je pro mne další velké plus, jelikož chci, aby se v domácnosti zapojoval z radosti a ne z donucení.

Dlouho jsem hledala mop, se kterým mě nebudou bolet záda a ještě mi to vytírání nebude lézt na nervy. No, s Vileda Ultramat Turbo mě to vytírání dokonce baví a můj muž se u něj dokonce pochechtává..

Našeho "Špínobijce" si rozhodně necháme!
red_cabbage
20. čer 2018
TESTOVÁNÍ PANA VILEĎÁKA

Když jsem jeden den najela na koníka, objevilo se mi tu Testování o ULTRAMAT TURBO od značky VILEDA. Ani na vteřinu jsem neváhala a do testování jsem se zapojila, jenže než proběhlo losování, zapomněla jsem, že jsem se do něčeho zapojila, až mě upozornila kamarádka že bude testovat mop, šla jsem hned kouknout na Koníka a ejhle měla jsem tu zprávu že jsem vyhrála testovaní? Byla jsem neskutečně nadšená že, budu mít konečně pořádný mop a končí moje utrpení s mopy které, nejdou pořádně vyždímat a zanechávají na podlaze čmouhy.Během týdne mi došel balíček s naprosto neuvěřitelně lehkým obsahem. Když jsem balík přebírala od dodavatele, myslela jsem si že, mi dal prázdnou krabici, ale nééé obsahovala vše co měla a naše testování mohlo začít.
Už při rozbalování u mě stála celá rodina, hned na první moment mě nejvíce zaujala lehkost a na druhý moment tyčka od mopu, říkám si "Sakra tohle je snad ten dětský set, jak s tím já budu vytírat."

Po vytažení z krabice jsem zjistila že tyč se dá posouvat, tyč je teleskopická a má tři částí, občas mi tedy nejde zašroubovat ale nejvíce ho oceňuji prďata, protože nevysunutý je jím akorát 🙂
Než jsem vybalila zbylé části z krabice zezadu už se ozvalo "Mami mamí já budu vytírat, Lilinko dej mi ten mop."

A mě bylo jasně že to takhle bude pokaždé když mop vytáhnu. Tak a naše testování může začít 🙂 Hned jsem si běžel napustit vodu, ale po cestě si říkám že tam bude potřeba asi hodně vody na tak velký kýbl, ale nééé další milé překvapení při napouštění vody, zjištění že na kýblu je nálepka MAX díky které nebudu plýtvat vodou, a hlavně tam ani není potřeba tolik vody, když se nenapustí do rysky MAX vůbec to ničemu nevadí 🙂

Hadřík se díky patentům nacvakne lehce na mop a po celou dobu umývání drží a já si tak nemusím vůbec mokřit ruce. Hadřík se dá prát v pračce na 60 stupňů a nikde mi nesmrdí jako doposud klasicky vlasový mop s kterým pak i po umývání smrděl byt, asi už jsem na ten puch byla háklivá. A když mi hadřík doslouží, mohu vyhodit a dokoupit nový a vybrat si ze dvou. Přijde mi to dost praktičtější než každý půl rok kupovat celý mop.Při prvním používáni jsem, byla dosti nervózní z toho jak zůstal mop mokrý, tak jsem šla ke krabici kde je návod a ukázané vysvětlivky 🙂Aháááá ono nestačí šlápnout jen jednou, ale víckrát. Jelikož moje děti neposedí tak já ocenila "Suché" vytírání, šlápnout a vymačkat 3x. Něž vitřu celou místnost podlaha na začátku už je suchá a kupodivu bez čmouh. Nestačila jsem zírat, když jsem se na podlahu podívala oproti oknu a zjistila že je krásně lesklá a není na ni ani jedna čmouha, podlaha jako nová.Další plus který mop má je otočná hlavice, díky které se snadno dostanu pod sedačku aniž bych jí musela odsouvat, dostanu se i do úzkých míst, pod radiátor i za obývákovou stěnu kam z normálním mopem, jsem se nikdy nedostala.

Tyč mopu je naprosto vyhovující k mé vysoké postavě (178cm), nemusím se vůbec hrbit a tak mě po chvíli nebolí záda.Tuhle pozitivní recenzi nepíšu s toho důvodu že se chci zavděčit Viledě ale protože, jsem z mopem opravdu spokojená a jsem ráda že mi takový super parťák do domácnosti zůstavá a nemusím ho vracet 🙂 S tímhle mopem je pro mě radost vytírat i víckrát denně. Ještě jednou moc děkujeme Viledě a zdar vytírání podlahy ve třech krocích 🙂

NAMOČIT!VYMÁCHAT!VYTŘÍT!

purelove
23. čer 2018
Testování s Viledou

Poprvé v životě se na mě usmálo štěstí, a já něco vyhrála, neuvěřitelný! No dobře, asi to bude tím, že jsem se téměř nikdy žádné soutěže nezúčastnila, protože mě odradily podmínky soutěží... Skoro vždycky tam bylo x bodů a podmínek, a to mě prostě neba. Jenže u Viledy jsem měla jen odpovědět proč mě baví uklízet, a kdo šéfuje u nás doma úklidu 😀 Tak to je přeci jasné, ne? :- )) Navíc jsem mohla získat věc do domácnosti, supr čupr pomocníka na vytírání, a to jsem prostě chtěla moc! Naše druhý miminko je totiž chlupaté a čtyřnohé, a vytírat musím díky němu i 2 - 3x denně...K samotnému testování:

Na to, až mi přepravce doveze balík jsem se těšila jak malá holka, fakt. Já prostě miluju pocit čistoty, útulna a když se mi k tomu blejská podlaha, tím líp samozřejmě. Navíc můj starý "mop", dá-li se tomu tak říkat už začínal dosluhovat, a vytírání bylo zdlouhavé, ikdyž jsem zkoušela všemožné, měnila hadry i přípravky, podlaha byla často plná šmouh, a o tom, jak mě bolely záda z věčného ohýbání se ani nezmiňuju. Takže jsem si v pondělí převzala balík, který byl mimochodem - děsně lehký! Doma jsem se hned pustila do rozbalování a následného sestavení mopu. Nejsem zrovna technický typ, a dokázala jsem ho sama!!! 😀 během chvíle sestavit a zprovoznit. Na krabici byl totiž nakreslený návod, díky kterému to podle mě zvládne i dítě 🙂 Navíc to bylo fakt snadný... Doma máme plovoucí podlahu + dlažbu, takže jsem se těšila, až všechno pěkně vytřu a vyzkouším co a jak.

Napíšu zvlášť negativa a pozitiva, tak jak to vidím já.
POZITIVA:

1) Jednoduché složení produktu + lehká hmotnost. Jak už jsem zmiňovala, kýbl i mop se sestaví během chvilky, a navíc je lehoučký, takže se podle mě do úklidu může zapojit i mrňousek, pokud by třeba měl zájem :- ))

2) Nastavitelná rukojeť: Já i manžel jsme oba dva dlouháni, a u vytírání jsem si vždycky odrovnala nachvíli záda, protože když vytíráte 2x denně, ohnutá a shrbená, někdy na všech 4, tak se to prostě projeví. U Viledy je super nastavitelná rukojeť, takže ať měříte 150cm a nebo 180cm, nastavíte si délku podle potřeby, a fakt mají záda oddych!

3) Otočná hlavice mopu: Aby mi na podlaze nezůstávaly šmouhy, vytírám vždycky po směru plovoucí podlahy. Se starým mopem jsem se musela točit i já, odsunout na to nábytek, a složitě tu cestovat. S Viledou jsem to měla hned hotový, protože se hlava mopu točí podle potřeby. Takže jsem zajela krásně pod nábytek, gauč, a otáčela jím dle potřeby.

4) Návlek na mop: Nezanechává šmouhy, a je na všechny typy podlah. Já jsem zkoušela dlažbu a plovoučku, a oboje super.

5) Ždímací systém: Stroj mi krásně mop vyždímal, a nemusela jsem tak pracně ždímat hadr, jako tomu bylo u starého mopu, a vlastně jsem ruce nemusela vůbec máchat ve vodě, takže mi nalakované nehty vydržely o něco déle, než obvykle 🙂
NEGATIVA:

1) Nastavitelná tyč mopu : Skoro u každého vytírání se mi stalo, že při práci s ním se mi z ničeho nic zkrátila tyč, a spadla mi část dolů. Nevím, zda jsem to pokaždé špatně dotáhla, ale po chvíli se to zkrátka uvolnilo, a musela jsem to znovu vytahovat a utáhnout.

2) Ždímací systém: Systém na ždímání je sice fakt super, ale trvalo mi asi 3x, než jsem přišla na to, jak tam mop správně strčit a vymáchat. Z počátku jsem ho nedala úplně dolů jak je potřeba, a nebyl vymáchaný do sucha. Nevím, jestli je to spíš moje vina, a nebo by to mohlo být lépe popsané v návodu 🙂

3) Přestože před vytíráním asi jako každý z nás vysávám, po vytření mi vždy v rohu nebo u prahu zůstane část prachu, kterou musím ručně setřít. U Viledy to s mopem není možné, takže jsem po vytření vždy šla, a dotřela ten kousíček ručně, aby tam nezůstal prach.

Tolik k hodnocení produktu. Já osobně jsem z něj nadšená a udělal mi velikou radost! A to nepíšu jen proto, že jsem byla pro testování vybraná.. Viledu jsem předtím neznala, respektive mám jejich kouzelný fialový hadřík, ale nikdy jsem se nepozastavila nad tím, od jaké značky vlastně je 🙂 Vytírání mi díky mopu zabere méně času, je mnohem efektivnější, důkladnější. Už jsem ho doporučovala své mamce, která uklízí také denně a ještě k tomu je to její zaměstnání, a vytírá do dnes ručně. A doporučila bych ho všem, kdo má rád čisto, a baví ho uklízet 🙂
wampzee
23. čer 2018
Předem moc děkuji Koníkovi za možnost testovat tento senzační vynález.

S Viledou jako takovou jsem nikdy moc zkušeností neměla. Do většího povědomí se mi dostala až díky registraci na Koníkovi. Jako první se u nás zabydlely super růžové hadříky, na které nedám dopustit a jsou součástí dárků pro celou rodinu 🙂Když se objevila možnost testovat mop Vileda Ultramat Turbo, neváhala jsem. Jsem téměř v polovině osmého měsíce, pupek roste a vytírání mě přestalo bavit, kdo by taky pořád tahal těžký kýbl a motal se s mopem, který víceméně nevytírá. Proto jsem chtěla zkusit něco mnohem efektivnějšího. A světe div se, měla jsem štěstí.

Mop dorazil v určeném termínu. Bála jsem se, že bude těžký, ale překvapila mě lehkost balení. Veškerý návod se nacházel na krabici. Samotná kompletace mopu pak nebyla nijak složitá, nicméně nejsem příliš technický typ a aretace nastavitelné tyče mi dala zabrat. Počkala jsem tedy na manžela, který to všechnno dal do pořádku. On sám byl dost skeptický, protože od mopu nečekal nic navíc, plochý se mu nelíbil, ale třásňový prý je stejně nejlepší... No bodejť, když sám vytírá jednou za sto let 🙂 Když viděl tento vychytaný vytírací stroj, tak uznal, že neměl úplně pravdu, a že s tímto se bude vytírat určitě lépe. Stejně jako dceru ho nejvíce bavilo ždímání, k vytírání se prozatím neodhodlal. Ani neví, jako chybu dělá, chlapec. 😃V čem tkví plusy mopu Vileda Ultramat Turbo?

- šetřím díky němu vodou - její množství hlídá nálepka uvnitř kbelíku. Pokud je vody více, již nelze efektivně mop vyždímat.

- můžete si určit intenzitu vyždímání mopu sešlápnutím ždímacího zařízení. Pokud chci mít co nejdříve suchou podlahu, osvědčilo se mi sešlápnout šlapátko 3x.

- vytírací hadřík je velmi snadné nasadit a sundat, lze vyprat v pračce.

- vytírací hlavice se dostane i do těžko přístupných míst - pod gauč, do rohů, pod wc, konečně jsem měla pocit pořádně uklizeného bytu.

- odstranil věčně přítomný písek, což se mi u třásňového mopu nikdy nepodařilo.

- fungoval dobře na plovoucí podlaze i dlažbě.

- snadné vylévání špinavé vody, díky držáku vespod kbelíku.

- díky nadšení dcery vytírám každý den 🙂 Ráda ždímá a potom mi přenechá štafetu, abych to vyždímala skutečně pořádně. Baví ji vytírat 🙂.

Negativa?

- Našla jsem jen jediné mínus a to spočívá v tom, že samotná hlavice se ráda odšroubovává od násady. Buď tedy neumím vytírat nebo by to chtělo pevnější uchycení obou částí. Nicméně vždy to jde během vytírání dotočit.

Závěr

Tento mop už má u nás své místo. Vřele jej budu doporučovat dál, protože se mi s ním v porovnání s jinými konkurenty vytíralo skutečně nejlépe. Ostatně - třásňový konkurent už šel do koše 🙂
makynaeliska
22. čer 2018
Žil byl jeden mop Vileda

V jednom malém městečku nedaleko Karlových Varů žila rodinka... Ale nebyla to obyčejná rodinka, byla to uklízecí rodinka, nebo aspoň maminka. A vzhledem k tomu, že maminka má doma plno výrobků od firmy Vileda, jako zázračný fialový hadřík, žlutý hadřík a houbičky, když bylo na koníku vyhlášeno, že se testuje mop od Viledy, matka královna se zkusila přihlásit, protože jak praví moudrý král, kdo nic nezkusí nic nezíská.

No a my “vyhráli”😊

A teď už konec pohádky a jdeme na realitu. Jednoho dne mi volala kurýr, že má pro mě balík, nadšeně jsem ho vyzvedla a začlo vybalování a zkoumání. Vzhledem k tomu, že měl manžel dovolenou, a muži jsou na hračičky, byl první u krabice právě manžel.Krabice obsahovala vše co měla a šlo se na věc... Na krabici je jednoduchý obrázkový návod, podle kterého jsme vše sestavili a mohlo se začít uklízet.Naštěstí ne, opravdu jde krásně prodloužit i pro dlouhány jako jsme my 😊 Na násadu se ještě nasazuje samotný “hadr”, který je:

- za a prát v pračce,
- za b jde na internetu dokoupit nový (mám pocit, že dva nebo tři druhy)
- a za c má super uchycení na samotný mop takže nikde nesjíždí a drží po celou dobu vytírání, což od svého starého mopu neznám a moc se mi to líbí.Přidávám foto jak na to 😊


Tak máme kýbl, máme mop a šlo se na věc. První se o vytírání přihlásil manžel, tak jsme to samo zkoukli celá rodina 😊Jak se námáčí mop asi psát nemusim,takže bych ráda přešla k tomu co nás zajímalo všechny a to je ždímání. Za každou cenu MUSÍTE mop dát do ždímače až na doraz, jinak vám to nafackuje jak mému manželovi a hrozí rozvod, protože se budete hrozně smát 😂😂😂 A teď vážně. Mop do ždímače na doraz a pedál sešlápnout. Tady už je na každém kolikrát. My to vychytali na čtyři sešlápnutí,kdy je mop akorát “mokrej” a podlaha je téměř za minutku suchá😊 Hádejte kdo “šlapal “ nejraději🤷🏼‍♀️Vytírání samotné je u nás celkem hrůza a denní chléb, zaprvé bydlíme u velice frekventované silnice, takže je asi jasné kolik prachu tu denně je, do toho malej Vojta věčně drobící a pití všude ucmrndávájící.

Musim říct, že s tímto mopem jsme se doma doslova rvali o to kdo bude vytírat. Manžel kvůli pedálu (hračička no) a já proto, že mop si opravdu poradí jak s linem tak s plovoučkou, a díky super otočném kloubu se dostane opravdu všude😊


Takže shrnutí na závěr:
jako plus bych určitě uvedla

- že si vůbec nenamočíte ruce
- kýbl je lehký
- mop se díky pedálu dá vyždímat na váma požadovanou “mokrost”
- prodloužitelná rukojeť (i na dvoumetrového manžela byl akorát)
- držák na vylití kýble
- otočný kloub,tudíž se dostanete opravdu všude

Jako mínus bych pro mě uvedla jediné a to, že násada je oproti mému starému mopu těžší.

Závěrem bych ráda poděkovala za možnost otestovat právě tenhle mop, já jsem na úklid celkem maniak a vytíráme denně, takže mop se nám stal opravdu cenným pomocníkem 😊

ps: pár fotek na závěr:monikacs
23. čer 2018
Testování mopu od Viledy

Jednoho krásného dne se i na mne usmálo štěstí a byla jsem vybrána na testování mopu Vileda Ultramat TURBO . Zpráva mi přišla čtyři dny po mých narozeninách, tudíž to beru jako opožděný dárek k mým narozeninám a Modrému koníkovi za to děkuji . A to hlavní, měla jsem v plánu zakoupit nový mop a příšla tato skvělá zpráva před koupí, tak jsme uštřili korunky z rodinného rozpočtu. 🙂První dojmy, byly jééé, super, perfektní. 🙂 Záhy po vytažení mi , ale přišel kbelík dost těžký, jelikož jsem tyto ždímací kbelíky nikdy neměla. Ale při používání mi to už pak tak nepřišlo, ale i s vodou mi přijde lehký. Perfektní věc při rozdělávání krabice, která mně zaujala je , že mop je vyroben z recyklovaných materiálů. Nevím, které části, ale to mi jako člověku snažící se o to , aby planeta netrpěla zahlcením plastů, přišlo jako úplně perfektní.Jinak samotné testování, byla zpočátku trošku nesnáz , myslela jsem , že je jedno jak tam mop vložím a pedálem vysuším , ale hadra pak byla pořád mokrá. Věděla jsem, že něco dělám špatně, ale po dvou špatných vyždímání jsem přišla na to jak mop správně vyždímat ať není mokrý. Jelikož mám parkety, děsila jsem se toho, ale dopadlo to perfektně, jen stačí naučit se správně mop používat a vyždímat. 🙂 Úklid podlahy se pro mne stal pohodou, jelikož obdélníkový tvar mop a jeho rohy zajedou bez problémů do každého rohu mého bytu a posbírá moje popadané vlasy. Za mne tedy dobrý pomocník do domácnosti. V testování mi pomohl i syn, ale na sucho , jelikož musím vytírat až spinká, vodu by totiž vylil a rád.😃

Značku Vileda používám dlouho a nadále používat budu, ještě jednou děkuji za možnost testování, tohoto úžasného mopu Vileda Ultramat TURBO.
szabickovi
19. čer 2018
Testování mopu Vileda

Byla jsem moc ráda, když mi přišla zpráva, že jsem byla vybraná pro testováni Viledy.Značku Vileda znám, máme doma některé z jejich pruduktů a k nim teď už i mop, který si místo určitě zaslouží. Máme malý byt, ale taky malé dítě, takže vytírání je u nás časté. Hodně u Viledy oceňuju velikost hadru na vytírání a taky materiál. Vytíraní je rychlejší a efektivnejší. Super je i teleskopická tyč. Jsem vysoká, takže palec nahoru. Mop je taky skvěle skladný.U tohoto typu mopu s kýblem je skvělé i ždímaní, je to bez práce a to určitě ocení každá z nás.
Testování bych tedy hodnotila na jedničku, nenašla jsem žádné zápory, jsem s produktem moc spokojená 🙂.
kazzyy
3. črc 2018
Ultramat Turbo mop Vileda

Ahoj, je to asi častý začátek ale já tak začnu také. Jmenuji se Jitka je mi skoro 32 let a na MK jsem od října 2015 kdy jsem čekala svou první dceru Kristýnku. Sem tam jsem se zapojila do nějakého zájmu o testování a tedy nikdy jsem nebyla vybrána. A tak když jsem 28. května dostala oznámení o testování plochého mopu Ultramat turbo od Viledy trochu jsem váhala, zkusit to nebo nezkusit? Nakonec jsem to zkusila a protože mám dvě krásné děti tak jsem na to i zapomněla. A jaká byla má radost když jsem 4. června obdržela zprávu o tom že jsem byla vybrána a už jsem netrpělivě čekala až mi tento zázrak přijde.A tak přímo v den kdy mělo začít testování mopu Ultramat turbo od Viledy, dorazil tedy 11.června. Hned jsem ho složila, zametla chodbu i kuchyň a už ho chtěla vyzkoušet, ale... Sakra jak se ten mop. Dává do té ždímačky vždyť to v tom lítá.....ale u druhého pokusu o ždímání už jsem to viděla a ždímala o stošest. Samozřejmě to hned zaujalo i mou starší dcerku která mi musela pomáhat a pořád šlapat na šlapátko.

Ale abych se vrátila k otevření krabice, hned jsem složila kýbl, na tyčku jsem dala nástavec na žínku a těmi bezva cvočky jsem připevnila žínku na tyč. Tu jsem pak vysunula směrem nahoru a měla jsem to za celé, mrkla jsem na obrázek na krabii a až pak jsem vysunula tyč i směrem dolů. A Mop byl hotov.

Vytírá se s ním naprosto skvěle, žádné šmouhy, lehká manipulace a jak je lehoučký a ani záda konečně u vytírání nebolí. Už se těším na to že budu na konci tohoto týdne vytírat hlavní chodbu u nás v domě kde to máme nastaveno tak (nechápu proč), že my co bydlíme v 2 patře (uplně nahoře) musíme vytírat celý dům z vrchu dolů a nebudou mě bolet záda.

Miluji tento plochý mop Ultramat turbo Vileda
klarkamatej
26. kvě 2018
U nás uklizim hlavně já(muž občas vysaje nebo umyje nádobí). Máme psa tak se u nás uklizi dost často. Úklid me baví, jen u vytírání me trosku štve plazit se po zemi tak by nám takovýto pomocník udelal radost(navíc máme velký byt tak by se měl i kde vyřadit na parketach a dlažbě 🙂)
kejt29
26. kvě 2018
Ulkid u nas obstaravam pouze ja. Nijak zvlast me uklid nebavi, ale bavi me pak ten poradek, ktery se dvema malyma detma vydrzi jen chvili 😂 Uz delsi dobu vybiram novy mop, stary je obycejny a na kazde machani musim hadr sundat. Mame dum, takze nespocet machani 🤭 Moznost vyzkouset si sama Viledu je pro me neocenitelna 👍🏻
perla28
26. kvě 2018
Šéfem jsem pravděpodobně já, i když manžel si to ne vždy myslí. Nicméně ve svatebním slibu se zavázala, že tzv. "hokejové práce" budu nechávat na něm.... Mno moc nám to nevychází 😝 a jestli uklízím ráda? Mno příliš ne, ale ráda žiji v čistém a hezkém prostředí, takže úklid k tomu patří. Proto hledám pomůcky, které mi úklid usnadní a půjde to s nimi (téměř) samo ☺
annatomsu
23. čer 2018
Jde se ještě přihlásit na testováni?
wampzee
23. čer 2018
@annatomsu na tento výrobek už asi ne, ale je potřeba sledovat profil uživatele @konik_testuje (vyhlašuje testování na různé výrobky) a případně se přidat do skupiny Úklid hrou s Viledou, kde budou od příštího týdne probíhat soutěže 🙂
annatomsu
24. čer 2018
@wampzee děkuju, jsem tu nováček , na stránku se podívám.
luciinka001
6. črc 2018
Testování mopu od Viledy 🙂

Vítejte v mé recenzi na test mopu od Viledy.

V prvé řadě bych chtěla opět poděkovat koníkovi za tu možnost, protože ač bych takový mop potřebovala, sama bych si ho v žádném případě koupit nemohla.

V druhé řadě bych chtěla poděkovat za bleskovou komunikaci mezi mnou @konik_testuje a @gradan a za rychlé vyřízení mé chybějící teleskopické tyči k mopu. Děkuji! ♥A teď k samotné recenzi. Jako Pardon, můžete mi někdo vysvětlit jak jsem mohla do teď bez "PANA MOPA" existovat?

Žádná bolavá záda, žádné máchání rukama ve vodě. Nic z toho.

Jsem absoutně nadšená, máme doma lino a kousek dlažbu a obojí perfektně setřeno. Bez šmouhy a bordelu a hlavně za minimum času než s předešlým (mopem)? jestli se tomu tak dalo říkat. 😃

Jelikož jsem dostala teleskopickou tyč déle, tak jsem už od ostatních věděla jak mop složit i když podle mě to zas taková fuška není a zvládla jsem to i bez chlapa 😛

Další věc je jeho váha i s vodou, je lehounky a snadno se přenáší.

Další výhoda je, nálepka na kbelíku max. kam až napustit vodu ale i když si ji dávám méně je to dostačující.

Úplně super je ždímání, já teda šlapu na pedál více než třikrát, protože mi jinak hadřík přijde pořád mokrý, ale možná jen "málo šlapu" 😃 ale mam pak podlahu skoro hned suchou.

Líbí se mi, že je návod na vše napsaný na krabici, tudíž žádné další papíry navíc.

Po prvním setření jsem jen seděla na židli a nevěřila že už mám setřeno, to samý když jsem zrovna dělala u nás v baráku hlavní chodbu. Nikdy mě to nebavilo a teď to bylo šup šup a bylo to .

Jako další ooobr výhodu vidim to, že nemusim mít doma opičí dráhu z věcí ale mop krásně díky kloubu zajede pod sedačku i pod křeslo, takže nemusim nic odtahovat ani dávat nahoru. Dostanu se všude kde jsem se s hadrem a koštětem nedostala a musela jsem to většinou dodělávat ručně, teď ne a je to skvělý!


No, hadřík už není tak čistě bílý jako byl na začátku což je jasné, ale ještě jsem ho ani jednou neprala, vždy po vytírání jen v ruce a je pořád krásně v rámci možností čistý. Hadřík se nacvakává pomocí cvočků takže sundat ho a vyprat není žádný problém 🙂

Vytírat baví i děti, ty to hned museli také vyzkoušet a díky teleskopické tyči, kde si nastavíte výšku mohou vytírat i malé děti.


Každopádne jsem strašně nadšená, že jsem tuto možnost testování dostala, protože tohohle pomocníka už jen tak z ruky nedám.

Děkuji! 🙂#test_vileda4 #recenze

Sem začni psát odpověď...

Odešli