Cvičení, fitko v prvním trimestru

luciasek1987
11. dub 2017

Ahoj holky
Od detstvi dost sportuju. Jsem cerstve tehotna a zajima me zda muzu cvicit napriklad zumbu a spinning? Mate s tim nekdo zkusenosti? Samozrejme vim ze ani jedno cviceni nemuzu delat naplno.. dekuji za nazory

corry21
11. dub 2017

Ahoj, resim to samy, jsem 6 to a taky sem chodila dost cvicit. Pry nic nevadi kdyz zvladas ale ja asi funkcni treninky vynecham a zustanu Jen u Alpiningu... Pro pocit 😕

bikiki
11. dub 2017

Rika se, ze kdyz jsi zvykla, tak muzes delat to same jako pred tehu. No me tri doktori nezavisle na sobe rekli, at prvni 3 mesice odpocivam, at se ma moznost ten zazrak poradne zahnizdit. Takze jsem volila spis prochazky. Po tretim mesici tehu cviceni, joga atd. Nechtela jsem si kvuli nejakemu fitku nic vycitat.

corry21
11. dub 2017

Presne... Asi trochu klidovejsi rezim. Ja su teda i unavena, takze bych plnej trenink nedala si myslim

lovely_creature
11. dub 2017

@corry21 Do 16tt jsem dělala lektorku alpiningu 5x týdne. Alp je super i v pokročilým těhotenství. Jen se vyhni posilování přímého bříška, a od druhého trimestru nezvedej ruky se zátěží nad uroven ramen.
A když jsi zadýchaná trochu si zvolni..

lovely_creature
11. dub 2017

@luciasek1987 spinning je uplně užasnej i v těhu ( já teda jezdím na kole venku i ted a snad mi to vydrží ) . Ale tak od 10tt hodně zvolni techniku jízda do kopce, na spiningu je to silový a hodně u toho zatínáš spodní bříško, tm se prokrvuje malá pánev a to je opravdu nežádoucí!! Nepřitahuj zátěž v sedě!!!
Zumba se v podstatě doporučuje i v pokročilým těhu ( ted atěhotenská zumba ) uvolníš si boky a záda. Žádný velký výskoky a prudký dopady, nezvedat trhavě ruce nad uroven ramen ( cca od 2. trimestru ) , žádný silový trhavý pohyby rukama do boku ( jako by jsi ve volejbaluchtěladát podání nebo vybrat míč ).

luciasek1987
autor
11. dub 2017

Holky dekuji za rady a nazory. Ja jsem byla zvykla byt ve fitku cca 16 hodin tydne.. fakt je to pro me droga... ale nic riskovat nechci ... to ani nahodou❤

klaudyse
11. dub 2017

Když se budeš řídit pocitově podle sebe, určitě nic nezkazíš ;) naopak si myslím, pokud jsi byla zvyklá na takový objem sportu a teď bys neměla žádný, abys nebyla zbytečně v napětí. Lehký sport vyčistí hlavu a uvolní a budeš se cítit dobře 🙂

lovely_creature
11. dub 2017

@luciasek1987 porod je fyzicky náročnej, když máš fyzicku, je to pro tebe snažší zvládnout ho. Máš prostě i po x hodinách sílu na to tlačit....
Pokud jsi zdravá poslouchej tělo, však uvidíš ono se za chvillku začneš zadýchávat a sama trochu zvolníš, ale není duvod těhu proležet na posteli

yerry
11. dub 2017

@luciasek1987 Ahoj ja sice nejsem až tak sportovní založena aLe jsem prostě aktivní. . V tehu jsem si koupila knihu Těhotná a fit. Dost mi to dalo ... je to zaměření dopise na sportovce ale každý si z toho muže něco vzit

michaela_hermanice
21. dub 2017

Ahoj sportovkyne,
co rikate na behani v tehotenstvi?
Jsem v 6. tt a pred otehotnenim jsem behala tak 3-5 tydne 6-8 km.
Ted jsem zvolnila tempo, ale nechci uplne prestat. Behate taky? Dekujuuu 🙂

lovely_creature
21. dub 2017

@michaela_hermanice pokud jsi zdrava a zvyklá běhej v klidu dál, klidně stejný objem, ale časem snizuj tempo... Když nepůjdeš přes závit a budeš poslouchat tělo je to v pořádku...
Já fungovala skoro na 100% do 10-12 pak jsem rapidně zvolnila a v 18 TT mě dohnalo těhotenství a už se nehybu, max kolo a jen pomalu, strašně se zadychavam

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru