Delší stání v těhotenství. Vadí?

helcah
11. čer 2008

Ahoj holky, chci se zeptat, jestli nějaká z Vás dělá v těhotenství práci která vyžaduje delší stání. Já jsem na rizikovém (kvůli krvácení v začátcích těhu) a teď jsem dostala nabídku na brigádu na pokladnu do malýho krámku, zhruba 4hodinky odpoledne asi tak 2x týdně. Problém je, že si to musím rozmyslet dnes a s doktorkou už se tedy nemám kdy poradit. Jinak už žádný problémy nemám, jen nevím, jestli není problém to několikahodinové stání. Samozřejmě občas bych si mohla sednout, pokud by nechodili zákazníci. Co si o tom myslíte? Za každý názor děkuju.

svoma
11. čer 2008

Ahoj Helcah,já bych do toho teda nešla,mě při delším stání bylo příšerně špatně a párkrát jsem jen tak tak neomdlela. ☹ Ale myslím si,že pokud to někomu nedělá problémy,tak proč ne. 🙂

mikulka
11. čer 2008

Do toho bych taky nešla. Delší stání se přesně v těho nedoporučuje.
A to se u té pokladny stojí? Já měla za to, že paní pokladní spíš sedí... 😕

helcah
autor
11. čer 2008

Svoma neomdlela? No já z toho mam trochu strach spíš kvůli těm vedrům právě. A já jsem od začátku právě byla doma, takže nevím jak je to s tím delším stáním.

mikulka
11. čer 2008

Také záleží, na jak dlouho bys na tu brigádu šla, ve III. trimestru s e pak už stání nedoporučuje, bolí záda, břicho, může se omdlít.

helcah
autor
11. čer 2008

Mikulka tohle je malý krámeček, spíš taková večerka, kde se u pokladny stojí a podává pečivo.

krista
11. čer 2008

Helcah taky bych do toho nešla - v tomhle počasí, vydýchaný vzduch, mě bylo v obchodech vždycky tak strašně blbě, pak jsem ještě ke konci těhu natekla, kdybych někde stála natekla bych určitě dřív a to je taky protivný 😒

janeyzelvicka
11. čer 2008

Já bych do toho nešla, protože já bych z vedra a do toho stání omdlela zcela určitě... 😖

helcah
autor
11. čer 2008

Já jsem si právě říkala, že bych aspoň nepromarnila celý dny doma, nejsem moc zvyklá mít tolik času. Vždycky jsem trávila v práci celý dny, ale ne v takovýhle. A šla bych tam třeba jen na dva měsíce, no ale trochu se toho právě bojim....tak nevim jestli do toho půjdu

lanka
11. čer 2008

helcah - 4 hodiny 2x týdně pokud je ti naprosto dobře.. proč ne. Otázkou je co se v obchůdku prodává a co budeš muset jako prodavačka zvednout - mluvím hlavně o váze břemen...

lanka
11. čer 2008

Osobně bych do toho asi nešla. Každý den mi není zrovna stejně. Někdy můžu poletovat od rána až do večera z toho bych nejradši z postele nevylezla...

helcah
autor
11. čer 2008

No tam bych zvedat neměla nic, akorát chleba a housky a to je na pultu po ruce.

lanka
11. čer 2008

No tak pak už je to opravdu jen o domluvě - aby na tebe nekoukali skrz prsty,když jim z ničeho nic zavoláš že dneska ti není OK a nepříjdeš... ale asi bych to zvažovala tak jako ty...
Není vůbec špatný bých nějakou tu chvíli mezi lidma. 😉

helcah
autor
11. čer 2008

Holky a není to blbý třeba kvůli zaměstnavateli? Od začátku jsem na nemocenské a domluvili jsme se spolu, že už se teď v těhotenství nevrátím do práce aby mohl někoho přijmout na mé místo, které nemůže být neobsazené. Nemocenskou mi sice vyplácí sociálka ale není to i tak vůči mé původní práci trochu blbý? Ježiš já jsem nerozhodná.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru