Odřídit 200 km ve 20tt, neohrozí to miminko?

marseluska
6. čer 2015

Ahojky holky,
mohu se zeptat na váš názor.
V 11 T.T. jsme měla komplikace v těhotenství, Krvácení a pak nějaký týden špinění.
Teď jsem ve 20 t.t. a musím to zaťukat ale snad už jsou všechny komplikace za mnou.....
Teď bych ale potřebovala přejet cca. 200 km po dálnici sama s dcerou. Takže budu řídit.
Myslíte si, že to neohrozí miminko?? Víte, po těch začátcích mám teď strach ale zase nechci všechno omezit nebo nedělat...
Děkuji za každý názor.

elinka90
6. čer 2015

Jsem doma na rizikovém, ze začátku jsem také krvácela, ale nikdy by mě nenapadlo, že bych nemohla řídit auto a auto běžně řídím 😉

mysonek
6. čer 2015

Jsem ve 38 týdnu a stále jezdím, když je to nutné. K doktorce to mám 30km, takže cesta tam i zpět 60km. Už mě to ale zmáhá, třeba couvání je opravdu nepříjemné. Ale na delší cestu si už netroufám. Naposled jsem jela 150km v asi 32. týdnu, ale už to nebylo moc pohodlné, dítě pořád kopalo, sedět v jedné poloze skoro 2 hodiny, také nic moc. Ve 20 týdnu můžeš jezdit normálně. Jen víc opatrně. Také se říká, že těhotné mají horší reakce, ale hůř se soustředí, ale nevím co je na tom pravdy. Hodně pij, zvlášť pokud máš nízký tlak, aby se Ti nemotala hlava. Dělej si přestávky.

marseluska
autor
6. čer 2015

Holky děkuji, zítra ráno vyrazíme.
Mám teď ze všeho větší respekt ale cítím se na to, že to zvládnu (zvládneme 🙂 )
Tak díky moc.

ludul
6. čer 2015

řídím celé těhotenství, cca od 20 týdne jsem si pořídila BeSafe pás pro těhotné - cítím se bezpečněji a pás mi nepřekáží přes pupík....nevidím důvod, proč neřídit, pokud je ti dobře. Ten pás moc doporučuju 🙂

mandala
6. čer 2015

Podle mne nejde o to řízení, ale o tu vzdálenost, já bych teda neriskovala. 😉

zipik
6. čer 2015

já taky řídím dálky, naposledy včera (38tt) 120km tam a pak za 2 hodky zpátky, a před tím dva víkendy to samé, ale je fakt, že už to není moc pohodlné, ale mám taky těhotenský pás BeSafe a dá se to.

alubif
6. čer 2015

Řídím pořád a nebo jsme hodně na cestách, jsem 39tt, mám ten podsedák na pás pro těhotné jak zipik. Horší je že mimino nějak jízdu autem hůř snáší a ve chvíli, kdy nastartuju začne šíleně kopat, což je dost nepříjemné. Jestli je to pozicí sedu nebo někaké vibrace to netuším....Další věc jsou častější zastávky 😀

majkoz
6. čer 2015

K prvním dvěma porodům jsem se odvezla sama 😉 😀

zo_ja
6. čer 2015

Záleží, jak Ti je. U mě hraje roli umístění placent y a v jakém autě jedu - jak se mi sedí. U někt. těh. rychlé poklesy tlaku, kdy nepomohlo ani napolohování honem na bok a sedadlo do leže - na místě spolujezdce. Jinak by to asi bylo v háji, a pak jsem už za volant nesedla. Radši. Řídím ráda, a v tom těh. se mi vůbec nechtělo - tělo vědělo proč. V jiným se mi do nějaký doby řídilo dobře, pak už ne, pak zase poklesy tlaku - ale pomalejší, zastavit by se asi většinou stihlo, ale kdo na to má spolíhat. V jiným od začátku do konce ok.
Takže... záleží, jak se cítíš a jak TI bývá. Kažopádně ještě hraje roli vedro, a kolona - z těch já mám běs, poté, co sem na dálnici pročekala noc, a naposledy s dětma ve vedru to bylo taky výživný. Takže určitě vodu s sebou - do termosky, aby zůstala chladná, svačinu, vyřešit čůrání i tam, kde se bezpečně nemusí dát z dálnice sejít ani u auta... tohle mě děsí zrovna tak. Ale když máš jedno, tak se to dá, spíš aby se Ti v tom vedru a čekání neudělalo ještě blbě. Určitě bych plánovala jet ráno, dokud není vedro, a v každém příp. mimo špičku.
Zase: je spousta těhotných, který řídí bez problémů.
Já ty problémy mám, takže neřídím vůbec nebo ne delší cesty.

alcar
6. čer 2015

No nase dalnice jsou des bes. Ja tak jela ve 22.tt do Bratislavy a male se ten tankodrom teda moc nezamlouval. Strasne kopala. Jednou se asi nic nestane, klidne jed. Ale bud pripravena, ze te bude mimco asi vice kopat. Urcite si delej caste prestavky. 🙂

lucinka58
7. čer 2015

Ahojky, já jsem měla problémy od 11 tt a řídím doteď a budu řídit až do porodu. Myslím si, že je to o tom jak se sama cítíš a hlavně jestli se dokážeš na to řízení soustředit a nehoní se Ti v hlavě jiný myšlenky. Je fakt, že malému se třeba na D1 Brno-Praha moc nelíbí, víc sebou háže, ale jinak si myslím, že není důvod nikam nejezdit 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru