• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Granko v těhotenství, nedělám chybu?

18. března 2016 
Ahoj, mám otázečku. Nikdy jsem nepila mléko, u nás doma ho nepil nikdo, takže jsem se to nenaučila a když k němu čmuchnu, zvedá se mi žaludek :slight_smile: Už ale tak měsíc mám potřebu mléko pít, nebo možná spíš si to vsugerovávám, protože vím, jak je zdravé. Nejsem ale schopna ho v přírodním stavu vypít, takže jsem objevila kakao a každý den si dělám hrneček. Dávám si tam pořádnou nálož, abych necítila žádné mléko :slight_smile: Ale vím, že je to dost sladké a chemické, tak nevím, jestli naopak nedělám chybu a je lepší nepít mléko, než pít denně granko. Co myslíte?
29. pro 2012 v 15:38  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak jez sýry, jogurty, zákysy, tvaroh.. mlíko též nepozřu.
29. pro 2012 v 15:41  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak si kup jiný "granko". Dá se koupit v bio krámech obdoba s lepším složením. Nebo Gravimilk. Nebo do něj mixnout banán.
29. pro 2012 v 16:12  • Odpověz  • To se mi líbí
@lrg Já piju Granko od začátku a ani by mě nenapadlo nad tím přemýšlet :slight_smile: Chutná mi, tak se neomezuji :slight_smile:
29. pro 2012 ve 20:44  • Odpověz  • To se mi líbí
a což tak se podívat na to, co že v něm je za tu "chemii"?
http://www.chemievjidle.cz/instantni-napoj/granko

ono ne že by ten gravimilk byl čistě přírodní, že, nějak se tam všechny ty vitamíny dostat musely :slight_smile:
http://www.chemievjidle.cz/instantni-napoj/gravimilk-s-prichuti-vanilky
29. pro 2012 ve 21:18  • Odpověz  • To se mi líbí
Gravimilk asi taky není košér, hlavně se ho musí dát hrozně moc a není levnej. To byl jen tip, třeba na střídání s něčím jiným. Doma mám "kakao" BioMéďa z bio krámu, složení: sušená třinová šťáva Rapadura (jo, cukr na prvním místě, ale to jinak asi nejde), kakaový prášek se sníženým obsahem tuku, pravá Bourbon vanilka.
30. pro 2012 v 10:10  • Odpověz  • To se mi líbí
já teda na granku fakt nevidím nic špatnýho... Taky jsem se s ním v minulym těhu hodně prolejvala a vesele s tím pokračuju i teďka :o)
30. pro 2012 v 10:15  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak já přidám svou trochou do mlýna. :slight_smile: Téměř celé druhé těhotenství jsem byla na absolutně bezmléčné stravě - žádné jogurty, sýry, mléko, tvaroh, máslo,....vyjma 2 posledních měsíců, kdy jsem si čas od času dala trochu jogurtu nebo sýru - ale opravdu jen hodně decentně, moc mi to nechutnalo. Vyplynulo to u mě z nutnosti - strarší dcera měla alergii na mléko a v té době jsem ji ještě kojila. Samozřejmě jsem se díky masáži různých výrobců a internetových článků bála, jak to dopadne, zda mi nevypadají zuby, neoloupou se mi nehty... :slight_smile: No nestalo se nic z toho, těhotenství jsem přečkala naprosto v pořádku. Konzultovala jsem to i se svým obvodním lékařem, pediatrem a zubařkou - nikdo z nich v tom neviděl sebemenší problém. Všichni 3 se shodli na tom, že člověk mléko k životu nepotřebuje, ani v těhotenství.
Takže za mě. Jestli máš k mléku odpor a abys ho byla schopná vypít, musíš tu chuť něčím zamaskovat, tak to nedělej. Je to zbytečné. Granko si sněz klidně samotné a místo mléka si dej spíše semínka a ořechy - třeba takový mák, sezam, mandle, lískové oříšky - vápníku obsahují mnohem více než to mléko.
31. pro 2012 ve 14:51  • Odpověz  • To se mi líbí
Granko, to je moje... Kazdy den odpoledne si dam sklenicku, nekdy teple, nekdy studene, nevidim na tom nic spatneho.
27. led 2013 v 16:06  • Odpověz  • To se mi líbí
prodám gravimilk vanilka jednou použitý
18. bře v 11:49  • Odpověz  • To se mi líbí
Tvůj příspěvek