Genitální herpes v těhotenství

sumitra
20. lis 2017

Zdravim, damy. Mela jste nektera v prvnim trimestru genitalni herpes? A jak to dopadlo? Bylo miminko zdrave? Ja na tyhle opary cas od casu trpim a je to ten pro me docela strasak :( Diky za reakce.

sebkova
20. lis 2017

Ahoj,

herpes je myslím nebezpečný pouze u porodu, tekutina z boláků by mohla být pro miminko infekční, takže jen v případě, že by se ti zjevil před porodem tak jdeš z hlediska bezpečnosti na císař. Jinak si myslím, že na miminko jako takové to vliv nemá, jelikož je to hlavně na povrchu max v turbici.

hanyas
20. lis 2017

@sumitra ahojky, taky na herpes trpim a bylo mi receno, ze nebezpecna je jen primo infekce - prvni vysev. Takze pokud jsi ho jiz nekdy mela, jako ze ano, melo by to byt OK 😉

sumitra
autor
20. lis 2017

@hanyas diky, jj, z jsem ho mela, v prvni tehotenstvi se mi objevil v 10. tydnu, a kdyz jsem to zminila u nejakeho lekare, tak na me vsichni zdesene koukali. Nicmene mam krasnyho zdravyho synka. Ted jsem v 6. tydnu a modlim se, at vydrzim aspon do toho 10 tydne, idealne do konce 1. trimestru. Jsou to nervy :(

zajacica9
20. lis 2017

Ahoj, neboj 🙂 Jestli jsi už předtím výsev měla, další není teď pro mimi nebezpečný. Výjimkou je, jak píše sebkova, kdybys měla akutní výsev u porodu, to bys musela na císaře, miminku by hrozila sepse. Já měla druhý výsev v životě v 36tt... za tři dny byly puchýřky pryč, a rodila jsem normálně v 40tt. Vše bylo v pořádku.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru