Mimoděložní těhotenství zjištěné po děložní revizi

katja74
10. únor 2012

Ahoj,mám po děložní revizi před 14 dny v 8tt ,,z výsledků histologie bylo zjištěno,že těhotenství v děloze vůbec nebylo,a nyní mají podezření na mimoděložní těhotensrví,je tu někdo komu se stalo něco podobného?Hcg bylo pozitivní,v 6tt 1900.

evabelk
10. únor 2012

Píšu jen svůj názor a píšu to pro laika...ta histolka negativní vyjít mohla, kdyby jsi třeba před revizí krvácela a to plodové vejce odešlo třeba když jsi byla na záchodě, když ses sprchovala, prostě jako nějaká sraženinka...podle mě by ti teď měli brát kontrolní HCG a pokud bude klesat, tak by to mělo být dobré a jak jsem psala, to třeba odešlo samo, pokud bude vysoké, nebo bude dál růst, tak to plodové vejce někde ještě bude- vejcovody, břišní dutina...a nejspíš budeš muset jít na laparoskopii a bude se muset najít a odstranit, aby nedošlo k jeho prasknutí a vykrvácení. Stav mimoděložního těhotenství je hodně nebezpečený ☹

ostrava8
12. únor 2012

Ahoj , já měla něco podobného, po IFT, kde se sleduje hned z kraje HCG, jsem asi za 10 dní začla krvácet, ale i přes to jsem musela jít na krev, kde mi změřili HCG, z čehož jsem byla překvapená a okamžitě mě hnali do nemocnice na revizi, bohužel po tomto zákroku se vajíčko nenašlo . Takže mi hrozila laparoskpie u které bych přišla o vejcovod. Já jsem řekla že toto nepodstoupím, protože jsem jednou na laparoskopii po cystě na vaječníku byla , a už bych opravdu nechtěla nikdy nic takové absolvovat. takže jsem na reverz odešla ze špitálu, ale musela jsem dosledovat HCG do 0. Jedním z důvodem mého rozhodnutí bylo i to, že mi HCG klesalo, ale lékařům se to zdálo malo, a báli se , aby to nebylo mimoděložní. Takže toto je můj zážitek )

maudn
12. únor 2012

ahoj, já to měla stejně, pořád mi plánovali výškrab,ale nakonec se k vůli čistému ultrazvuku v děloze rozhodli nejdřív pro laparo, vycházelo mi to asi na 8 tt., Hcg se mi pohybovalo od 10 v době ms a při operaci asi 300

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru