Nemoc pusa-ruka-noha v těhotenství

saxabara
16. bře 2017

Maminky máte prosím zkušenosti s touto nemocí, když jste byly v prvním trimestru? Bohužel 20m syn má právě ten horší průběh s horečkou a já jsem v 10tt. Vím, že je velká pravděpodobnost úmrtí plodu, ale víc mě děsí, že může být poškozen. Máte s tím některá zkušenosti prosím? K lékaři jdu dnes, ale je otázka, zda by bylo poškození plodu tímto virem zjistitelné před porodem? Možná se zbytečně strachují, ale dětská lékařka mě dnes vyděsila, že to vůbec není dobrý. Moc děkuji.

verkaver
16. bře 2017

@saxabara V těhotenství zkušenost nemám,ale minulý rok měla tuto nemoc malá dcerka a nikdo jiný doma se nenakazil,ani já,manžel ani další tři sourozenci,tak chci jen dodat trošičku naděje,že ani ty se nemusíš nakazit...nebo už nemocná jsi? 🙂

saxabara
autor
16. bře 2017

@verkaver asi s tím bojuji, zvýšená teplota a jednodenní bolest v krku, pálí mě kůže, ale pupínky ani afty zatím nemám, tak dobrý 😊 Ale začal mi výtok a píchá mě v podbřišku 😬 Syn to chytil od kamarádky, maminka netušila, že je to infekční a nesmí se s tím do kolektivu a bazénu.

soyevita
16. bře 2017

@saxabara Chápu,že máš strach.A nemáš to spíš psychického původu?Já od holek nikdy nic nechytila,ani 5nemoc,šestou a ani sedmou.Rotaviry a střevní chřipky taky ne
Držím pěsti a věřím,že Ty i mimi budete v pořádku

fallingstars
16. bře 2017

@saxabara Já to na podzim hledala, protože to měla kolegova dcera, a nemoc jako taková riziko pro těhotenství nepředstavuje. Jediný problém mohou být v prvním trimestru případné vysoké horečky (jako i u jiných nemocí), a ve třetím trimestru, pokud by to matka chytla krátce před porodem, mohlo by se s tím mimčo narodit.

dagmartomiskova
16. bře 2017

Když jsem byla těhotná, tak u syna ve školce tato nemoc řádila. Jela jsem ke své doktorce, vzali mi krev na protilátky (jestli jsem to už v dětství neprodělala, pak by to bylo bezva...), ale už jsem byla v 2.půlce těhotenství, takže by to riziko ani nepředstavovalo. Je to nebezpečné opravdu v tom 1.trimestru, ale i tak není dáno, že by jste se nakazila. Určitě vše bude v pořádku

saxabara
autor
19. bře 2017

Děkuji moc za rady. Jsem v klidu, je to 2.tehotenstvi a oproti 1.neřeším skoro nic 😊 Takže psychického původu to opravdu nebylo. Každopádně gynekolog z toho také nebyl nadšený a v úterý mne objednal na genetiku, ale snad to bude dobré. Snažila jsem se najít co nejvíce informací a názory se rozcházejí, já osobně budu věřit tomu, že tato nemoc má vliv naopak ke konci těhotenství a ne na začátku. Synova lékařka mě trochu vyděsila, ale třeba si myslela, že se jedná o podobný vir, jako u zarděnek, příušnic, neštovic atd, které jsou prokazatelně nebezpečné v 1. trimestru.

terik77
21. kvě 2019

Dobrý den, můžu se tazatelky zeptat, jak to dopadlo? Řeším podobnou situaci a mám strach:( děkuju.

saxabara
autor
21. kvě 2019

@terik77 Dobrý den, pokud nemoc nedostanete Vy a nebudete mít horečky, tak by mělo být vše v pořádku. Jak jsem psala výše, nebezpečná je v době kolem porodu, v prvním trimestru by sama o sobě neměla mít vliv na plod. 😊

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru