Silný kašel chvíli před porodem. Může se mimčo otočit?

lorrelai
15. bře 2018

Ahoj maminky. Jsem 38tt a na příští pátek mám plánovaný kvůli poloze miminka císařský řez. Už od víkendu jsem byla nachlazená a nemohla jsem se postavit kvůli zádům, které mi asi ofouklo. Ale poslední dny mám silnou rýmu a STRAŠNĚ KAŠLU a včera v noci jsem se tak dávila, že se mimčo otočilo napříč a pak nějak svisle! Myslíte že je možné, že by se otočilo správně hlavičkou dolů?? Nemůžu to poznat-pohyby cítím snad všude 😀 Z toho kašle mě bolí celé břicho ☹ nemůžu nějak mimíškovi ublížit?? Strašně se tam napíná a vždy po mém záchvatu se strašně vzteká... 😀 Ach jo...Měla jste to některá?? A když to nepřejde-můžou odložit plánovaný porod?? Děkuji 😉

lv
15. bře 2018

Císař se u nemoci odloží, otočit se miminko může i takhle pozdě, není to často, protože už nemá místo, ale možné (mě se otočila několikrát 35.-38.tt). Jdi si k lékaři s tím kašlem

zmrzlinka
15. bře 2018

Hlavně by bylo dobrý kdyby Tě někdo vysetril a začal se řešit ten kašel at se zbytečně netrapis před porodem.

oveckaluky
15. bře 2018

Je to už 17 let a neměla jsem kašel, ale k tomu otočení. V poslední poradně, bylo to pondělí a já byla 40+1, byla malá krásně hlavou dolů, ve středu jsem odjela do porodnice, protože přišly kontrakce (jinak nástup na vyvolání by byl druhý den, tedy ve čtvrtek, 40+4), a byla KP, navíc měla blbě nohy jednu před sebou a druhou za sebou, takže akutní císař...podotýkám ještě, že měla skoro 4kg a já to otočení nepostřehla. Takže otočit se může fakt kdykoli 😉
A pokud už jste ve 38. tt, myslím, že už můžete Sinecod na zklidnění kašle, zkuste se zeptat lékaře 🙂 Nebo Ventolín, ten taky dobře zklidní, pokud je kašel alergický a ne z nastydnutí, a působí lokálně, takže mimču neublíží 🙂

lorrelai
autor
15. bře 2018

děkuji 😉 U doktora s kašlem jsem pochopitelně byla. Doporučil mi sirup Prospan, ale nevím zda moc zabírá. Jsem strašně zahleněná... ☹ Ale nejhorší je, jak mě po kašlání bolí bříško, úplně ho napínám...Vždycky (pokud stihnu) si chytím břicho zespoda i shora a až pak zakašlu. Nejhorší je zakašlat v leže na zádech-to je neskutečná bolest ☹ tak snad nic mimíšovi neudělám 😉

eva_marie
21. bře 2018

ja teda ze silneho kassle a silneho nachlazeni porodila o 7t drive.ale vy uz jste za vodou 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru