• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Ukončení rizikového těhotenství. Jde to?

5. října 2007 
Ahoj holky, mám prosbičku, jsem na rizikovém těhu s vysokým tlakem, teď jsem začala brát léky, které asi jako jediná těhule v ČR nesnáším, je mi po nich opravdu hrozně, je to až v takovém extrému, že mi nestihnul tento týden doktor dodělat ani sono :frowning2: O tom, že bych dojela někam MHD dále jak 20 min. nemůže být ani řeč, ale tlak mám normální, nebo alespoň ne vysoký. Může mi ukončit doktor rizikové těhu, když pominul faktor s vysokým tlakem?

Děkuju :slight_smile:
5. říj 2007 v 11:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky Mysulka, na tvůj dotaz ti bohužel neodpovím, ale můžu se zeptat co bereš za léky? Mám taky vysoký tlak a beru Dopegit - ten snáším moc dobře :wink:
5. říj 2007 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
mysulko jak to myslis ukoncit??jako vyvolat porod nebo si nechat vzit miminko,?doufam ze to prvni....
5. říj 2007 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Denousek já to teda pochopila naprosto jinak ... Mysulka podle mě chce ukončit PN nikoliv těhotenství :wink:
5. říj 2007 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
jako že chce jit na neschopenku?
5. říj 2007 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Denousek ne, chce odejít z neschopenky - aby tam neměla psáno RIZIKOVÉ TĚHU ... ptá se jestli se bere vysoký tlak v těhotenství jako RIZIKOVÉ TĚHU když všechno okolo bude jinak OK :wink:
5. říj 2007 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem byla také na rizikovém, nechala jsem si neschopenku ukončit, vybrala si pár dnů dovolené ( u nás v práci ji neproplácí), aby mi to vyšlo do té doby než půjdu na mateřskou. A pak jsem rovnou nastoupila mateřskou.
5. říj 2007 ve 13:05  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jéjej, tak to jsem to napsala pěkně blbě, to mě nenapadlo, že to takhle pochopíte :frowning2:

Jsem na rizikovém těhu a nedovedu si představit, že bych se svým stavem nevolností a spavou nemocí měla nastoupit do práce a chci vědět, zda mě tam může poslat gynekolog, když už po tom léku ten tlak vysoký není.

mimíska chci donosit až do konce. Jen mi jde o to, zda mi může gynekolog, i když nebudu chtít, ukončit rizikové těhu, když už není ten příznak, který byl.

Nebo jinak, když na nějakou příčinu dostanu rizikové těhu a budu se léčit, tak příčina odezní, ale jsem v léčbě, tak jestli mi končí rizikové těhotenství, když při léčbě je ta léčená nemoc v pohodě.

Krista: Nejdříve jsem brala Egilok, ten byl úplně bez potíží, pak Cynt, tam mi bylo nevolno, ale dalo se to, prostě mě to neomezovala a teď beru právě ten Dopegit a to je krize, ale jak popisuješ, jsem jediná, která si na něj stěžuje. Beru ho 1-1-1 a mám tak 75% průměr na vyzvracení polední dávky. O nevolnostech během dne raději nemluvím. Do té doby jsem nevěděla, co jsou to těhotenské příznaky a kdybych neměla foto z ULZ tak jsem ani nevěděla, že jsem těhotná.
5. říj 2007 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Myslím tím ukončení rizik. těhu zároveň ukončení neschopenky :frowning2:

lendy: já totiž ani netuším, kdy nastoupím na mateřskou protože mám nějak moc termínů a každý se řídí něčím jiným :frowning2: rodím od prosince do ledna
5. říj 2007 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
mysulka na mateřskou by se mělo nastupovat dle výpočtu datumu poslední MS.

Pokud nesnesež žádný lék tak by tě měl asi mudr. poslat do nemocnice a bohužel zůstat až dokud se mimčo nenarodí, bylo by asi lepší být pod dohledem odborníků. Já měla vysoký tlak také, brala jsem dopegyt, ale v nemocnici jsem pak chvilku ležela. Mohlo by se ukončit, kdyby nastaly nějaké velké komplikace, to mi tenkrát řekl doktor.
5. říj 2007 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
nojo, jenomže já mám podle prvních ultrazv. termín až 5. 1 dle MS 13. 12 a každý tady říká něco jiného. Právě sestra v ordinaci se přiklání k tomu 5. 1.Je to v čudu, chtít aby se mi domluvili :frowning2:

V nem. jsem už byla, ale bylo to v pohodě. Všechna vyšetření vyšla super. Ale jen ten Dopegit mi nedělá dobře. A zase, co tam jako se mnou budou dělat, když mi jinak nic není, jen vysoký tlak a nesnášenlivost jednoho léku, který nesnáším v ČR jen já :frowning2:
5. říj 2007 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nevím proč to dělají jinak, ale tchyně dělá účko a výplaty mnoha firmám a zatím všude, kde šly ženský na mateřskou tak se to počítalo dle poslední MS, vím že to říkali aj na školení. A co říká doktor? Já kdybych měla rodit podle UTZ tak už rodím někdy na záčátku dubna :sweat_smile: A měl by to řešit doktor ne, ten tlak...on s Tebou nijak nekomunikuje, neřekl ti všechna možná řešení? :confused:
5. říj 2007 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Já už mám docela strach se ho na něco zeptat. Vždy mi dá přednášku, jak malý holce. a jednou jsem se zeptala na to, zda můžu brát brufen na moudrák u sestry (porodní asistentka) tak mi řekla, že ne, ale ať se poradím s MUDr. a on, že jo, ať beru to co jsme brala, než jsem otěhotněla a jiný doktor mi zakázal i čaj na kášlík kvůli vedlejším účinkům. Tak to raději scháním tady, ty informace.

A taky, za co tedy on nemůže, ale jelikož jsem si během 1 měsíce prošla fakt všema možnýma doktorama jak ze stejného oboru tak i z jiných a měli skoro vždy úplně opačný názor tak z toho šílím taky. Manžel se během 10 minut už chytal za hlavu, protože jen s tím tlakem jsem prošla kardiolog, 2xinterna, 2 gynekol. v jednom dnu a každý, opravdu každý měl úplně jiný názor. A to už nevíte kam si skočit.

Tak to bych mohla být už za měsíc oficiálně na mateřský :grinning:
5. říj 2007 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek