• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

5. týden těhotenství. Bude něco vidět na ultrazvuku?

27. srpna 2016 
@megy velká gratulaceeee :grinning: :grinning: :grinning:
14. srp 2011 v 08:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@megy juuuuu no vidís to :dizzy_face: hod fotečku :slight_smile:
14. srp 2011 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@megy velká gratulace!!!!! tak hlavně zdravíčko :wink:
14. srp 2011 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak my máme taky potvrzeno, zatím byl vidět jen žloutkový váček, ale příští týden jdem na kontrolu a bude vidět i návštěvník, doma máme první fotku s černou tečkou a manžel koupil Velkou knihu mateřství :slight_smile: A už mi je krásně zle .-((
23. srp 2011 v 15:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoooj holky, tak fotečka v albu přidaná - máme taktéž žloutkový váček a dokoncce dr. říkal, že i srdíčko tam na náš problikává, ale s jeho uz mi to chce potvrdit 7.9. :grinning:
jinak mě je docela dobře - v noci mě budí zvracení a bolavá prsa :grinning: ale to nevadí :slight_smile:
25. srp 2011 v 18:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
našla jsem na internetu tento článek a z více zdrojů jsem zaznamenala, že ultrazvuky nejsou zrovna prospěšné miminku.. obrázek si udělejte samy..
:slight_smile:
http://medium.mysteria.cz/text_scr/2008_8_ultrazvu k.pdf
27. zář 2013 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Omlouvám se za špatně zkopírovaný odkaz, vkládám funkční:
http://medium.mysteria.cz/text_scr/2008_8_ultrazvuk.pdf
27. zář 2013 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,mám dotaz a budu ráda,když mi ho některá zodpovíte s podobnou zkušeností..Byla jsem u dr a na ultrazvuku viděla dutinku v děloze(byl to 17 DPO),neřekla mi k tomu ale nic a ať přijdu buď 14dní po vynechání MS nebo za měsíc(domluvit se co dál..),TT mám negat.Pokud by to těhotenství nebylo,co to může být?
20. kvě 2015 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky.maminky co vite kdy jste meli ovulku kolik dpo bylo tehu potvrzene na uzv?a kolik dpo bylo srdicko?diky
26. lis 2015 ve 23:14  •  2 děti - čeká miminko, termín má v srpnu 2016  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky tak jsem si dělala test a vyšel pozitivní tak bych byla dneška 4tt+3.Jdu na gyndu 28.1. Tak snad bude vše v pořádku :slight_smile:
17. led 2016 v 19:18  •  čeká miminko, termín má v září 2016  • Odpověz  •  To se mi líbí
@keny123 ahojky, tak 18 DPO na ultrazvuku byla videt dutinka 5 mm a 32 DPO (6+4tt) bilo uz srdicko...mimco melo 6,3mm :slight_smile:
2. únor 2016 v 19:47  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@megy ahoj můžu mit dotaz?
9. únor 2016 ve 22:08  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slunicko156 určitě můžeš :slight_smile:
10. únor 2016 v 06:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Doktorka mi řekla, ze je to tam kde ma, ale ze zatím není srdíčko, ze mám přijít za dva týdny... Ale ja nic nevidím ani tady? :-d
10. únor 2016 v 08:00  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slunicko156 tak tohle je krásný gestační váček - uložený v děloze - paráááda - tak mimoděložní těhotenství to není.který DC jsi na tom UZ? Ono totiž je to i tom, jak se natočí sonda atd. :slight_smile: jinak první je gestační váček, pár dní na to žloutkový s malou čočkou, kde se ukazuje srdeční akce. tzn., že pokud jsi cca 5 týden, tak na srdíčko tě pozvala správně :slight_smile: pokud se bojíš, zda je to normální nález - tak je to normální - gestační váček je pravidelný
10. únor 2016 v 15:05  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@slunicko156 jinak pro vysvětlení - ten takový tvar rohlíčku, to je gestační váček:slight_smile: a je uložený v děloze - to je kolem toho váčku ohraničené bíle nahoře
10. únor 2016 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@megy no podle výpočtu mého jsem byla na ultrazvuku 6+2tt ale těžko říct, poslední MS byla 24.12. :slight_smile:, jo tak uz je mi to jasné uf :slight_smile:
10. únor 2016 v 17:29  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@megy a ovulace pravděpodobně a den početí asi 10.1. Myslim :slight_smile:
10. únor 2016 v 17:36  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slunicko156 no myslím, že početí mohlo být klidně o 3-4 dny později než píšeš :slight_smile: takže to pěkně odpovídá:slight_smile:
10. únor 2016 v 17:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@megy no náš poslední styk byl toho 10.1. Protoze od 11.1. Jsem měla zase zánět močáku :-/
10. únor 2016 v 17:41  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slunicko156 věz, že spermie jsou dost životaschopné - já podle všeho otěhotněla tenkrát úplně jinak než jsem si myslela :grinning: u tebe to sedí úplně - jestli 10.1. byl PS, pak cca i podle životnosti spermií jsi mohla otěhotnět cca až 13.1 a to bez problémů :grinning: - než se to dostane do dělohy a uhnízdí, tak to bývá tak 5-7den, tudíž tak 20.1. než se začne tvořit hcg, tak to odpovídá tomu testu, co máš a to 22.1.což je cca 27DC. 8.2 jsi byla 44DC - podle toho to odpovídá cca 6+2 - tak jak píšeš, ale mimčo bude asi kvůli té posunuté ovu o cca 3 dny mladší tipuju, takže UZ by odpovídalo přesně stáří 5+6 - což je absolutně normální nález. Já vím, že jsem byla tenkrát na UZ měla jsem taky spočítáno, že bych měla být víc a to mě dr. dost překvapil, že to bylo mladší :slight_smile:
10. únor 2016 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@slunicko156 jo jinak jsi mě donutila ti podat důkaz - přidávám ti fotku z druhého těhotenství, kdy jsem si ji dokonce popsala, že jsem podle MS měla být 6+2 a podle uz jsem byla 6+0 :grinning:
10. únor 2016 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@megy Ahaa, no tak to jsem zvědavá za ty dva týdny co mi řekne :slight_smile: to uz mě snad dá i prukazku pokud to bude v pořádku :slight_smile:
10. únor 2016 ve 20:55  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,já jsem te ve 4tt a pár dní. Když jsem teď byla na kontrole tak na ultrazvuku ješte nic vidět nebylo... I 5tt je brzo... Nabrali jen krev :slight_smile:
2. črc 2016 v 19:07  •  čeká miminko, termín má v březnu 2017 (43. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky chtela jsem se zeptat, jake jsou nejcastejsi priznaky tehotenstvy...? Mela jsem pred par dni ms a jeste jsem je mela vynechavany a jen 4 dny.Mam tvrde a nafoukle bricho. Vsechno me boli a bolest zad...A trochu zvetsene bradavky a na pravem prsou me picha tak se chci poradit jestli to neco navazuje a jestli bych mohla byt tehotna dekuji
2. črc 2016 v 19:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, co říkáte na toto z dnešní páteční kontroly? Dle poslední MS bych měla být 6+6 (k pátku), dle ultrazvuku ale v 5. týdnu. Ddle doktorky jsem opět objednaná na pondělí.
27. srp 2016 v 00:35  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek