5 věcí, které jste na začátku těhotenství nevěděly

kukujda
8. led 2013

Ahojy holky, je tady spousta jednotlivých témat o tom, co se smí a nesmí v těhotenství. O většině z těch věcí se ví, že škodí (třeba rentgen a tak) a navíc, většina z nás si brzy pořídí nějakou knihu.
Mě by zajímalo 5 věcí, které jste ohledně těhotenství netušily, překvapily vás a přály byste si, aby vás na ně někdo upozornil dříve.
Tak já začnu:
1 Sauna, horká koupel nebo dokonce i horká prcha škodí.
2 Prudké pohyby pánví v začátcích těhotenství škodí (u některých tanců)
3 Plísňové sýry jsou naopak v pohodě - plíseň nic moc, ale u nás jich je většina pasterovaných, neměla by tedy hrozit nákaza listerií.
4 Cvičení podle Mojžíšové obrovsky pomáhá právě v prvním trimestru - a uvolnění pánevního dna je schopné zastavit špinění nebo menší krvácení
5 Těhotenství vás vždycky zaskočí, i když je plánované :-B

barbora_brambora
26. bře 2017

A co překvapilo mně?
1.moje protivnost a přecitlivělost-z prvního těhotenství si pamatuju to,jak se furt s mojim hádame a já pak brečím zavřená na zachodě. Mimo těhotenství se to nestalo (jako to brečení)
2. Jak se debilně spí s tak ohromným břichem
3.neskutečná chuť na uzeniny i když předtím jsem jedla ultra zdravě
4.jak mně děsně bolí kostrč a pánev - to jsem měla v osmém měsíci
5.v osmém jsem chodila rychlostí asi 1 km za hodinu - každý rychlejší pohyb připomínající chůzi mi natahoval nějaké vazy. V devátém to povolilo
6. To že mi bylo horko 🙂

jacoby
3. kvě 2017

Jsme sice těhotná už podruhé, ale pár překvápek by se opravdu našlo.
1. Že pohyby miminka jsou toužebně očekávány, ale dokážou být sakra nepříjemné a bolestivé (první syn byl lenoch, teď mám pocit, že čekám kickboxera a pořádně neurvalého)
2. Že miminko které už je hlavičkou dolů 34tt se klidně zase může přetočit a trůnit si KP.
3. Že snad všichni řeší co můžu jíst, pít, dělat, jestli už mám vše přichystané a zabalenou tašku do porodnice... stokrát víc jak já.
4. Neustále zapomínám jak už jsem širokorozchodná a každou chvíli se tím pádem někde mírně zadrhnu.
5. Že spát do rezervy dokud to jde vlastně nejde, protože půlku těhotenství budu trpět nespavostí.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru