Amniocentéza. Máte zkušenost?

emjee
5. říj 2006

omlouvam se, omylem jsem zrusila tema, ktere sice na modrykonik.sk uz bezi jinde, no na modrykonik.cz jeste ne - prominte

muzete pokracovat zde, pro jistotu kopiruji i prispevky ze zminene temy:

terra • Dnes o 10:58
Ahoj budoucí maminy, Zareagujte a napište zda jste toto vyšetření absolvovaly, kolik vám bylo let, když Vás na ni Váš lékař poslal, Vaše pocity, zda je to opravdu tak bezbolestné, jak tvrdí chytré příručky.Na toto téma jsem tady narazila v jiné rubrice, ale zatím nic moc info 🙂

dorotka • 21tt • Dnes o 11:14
snad ti pomoze aj tato tema 😉
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

lamia • 20tt • Dnes o 12:54
Ahojky, sama jsem to nezažila, ale minulý školní rok jsem stážovala u Apolináře a viděli jsme jich několik, maminky si na bolest vůbec nestěžovaly, sestřička je upozornila na to,že jim odezinfikuje bříško a trošku to zastudí,pak je doktor píchne a protože žádná ani nepískla, tak asi to fakt nic nebylo. Navíc některé tam měly partnera, který je držel za ruku, doktor se je taky snažil rozptýlit a mluvil neustále o tom, co dělá, že už to bude a tak. Bylo to hodně rychle hotové, mamči říkaly, že se spíš báli toho, že je někdo píchá do bříška a samozřejmě i o mimi, ale žádná neříkala, že by jí to bolelo. Riziko potratu po amniocentéze je kolem 1%, ale zas na ní bezdůvodně neposílají,tak je to přijatelné. Jestli Tě to čeká, tak moc držím palce, ať je vše ok!!!

andrea73 • 1d, 23tt • Dnes o 17:57
Ahoj Terro, já jsem ji podstoupila a alespon mně to byla velice nepříjemná a tupá bolest. Ale podle mě je to individuální, někoho to bolí a jiného ne....a to ti řeknu, že mám vysoký práh bolesti. Je mi 33 let a vzhledem k věku jsem měla riziko 1:250, že bude postiženo Down. syndromem. Naštěstí se to nepotvrdilo. Na amnio jsem byla v 19 týdnu. Nejhorší je pak to čekání na výsledky ☹

Přeji Ti hodně stěstí a at Ti to dopadne dobře jako mně. 😉 🙂

danona • 1d, 38tt • Dnes o 18:04
Ahoj terro, amnio jsem podstoupila ve 20tt - teď jsem v 38tt, trvá to jen chvíli a dalo se to vydržet... je mi 29, měla jsem asi větší strach než jsem měla mít... 🙂 měla jsem 2x zlé výsledky z afp testu - byly vysoké, naštěstí amnio prokázalo, že je vše v pořádku. fakt nejhorší bylo čekat na výsledky., je to dlouhá doba. vyšetření jsem absolvovala v bratislavě na Kramároch, prováděl jej Doc. Hinšt. myslím, že se oplatí absolvovat to než být v nejistotě 😉 držím palce!!! 🙂

bobicek • Dnes o 19:52
baby, uz sa tu jedna amnio rozobera, chodte kuk tam, komplikujete to 😀 😠
---------------

jeste jednou se omlouvam

tlap.ka
15. zář 2010

@adrous to je mi moc líto ☹

tlap.ka
15. zář 2010

@hamika na tom screenengu jsem byla NT 1,8, nosní kůstka přítomna, populační riziko downa 1:310 a upravený podle těch mých "parametrů" 1:1030, prostě dopadlo to dobře

@dadous no my už jsem se tak nějak s přítelem shodli, že na plodovku nepůjdu, protože nám se narodí zdravý mimčo a věk prostě nehraje roli a je to 🙂

adrous
15. zář 2010

@dadous a kolik ti je let že tě hnali na tu plodovku 😅 😅

tlap.ka
15. zář 2010

@adrous a to Ti zjistili na UTZ??nebo až z plodovky?? ☹

dadous
15. zář 2010

@tlap.ka taky jsem měla takovej přístup 😀 😵
@adrous 39 😅

tlap.ka
15. zář 2010

@dadous já mám snížený jak jsem teď vyčetla alfa fetoprotein - špatně jsem sestřičce do telefonu rozumněla, tzn riziko Downa,ale jestli je fakt 1:960, tak mi ot přijde zbytečný, no uvidíme při tý konzultaci

dadous
15. zář 2010

@tlap.ka mě akorat řekly že testy vyšly ok a že mě doporučujou plodovku kvuli věku 😖 tak jsme ji řekla že plodovku nechci a musela jsem podepsat papír že jsem ji odmítla 😵

tlap.ka
15. zář 2010

jo, to mi taky sestřička říkala, že pokud nebudu chtít plodovku, stačí podepsat revers a tím to pro mě končí 🙂

hamika
15. zář 2010

@tlap.ka tak i podle výsledku screeningu ve 12. týdnu, který byl bezvadný, bych se přiklonila k tomu, jak jste se rozhodli. Nic nenaznačuje tomu, že byste neměli mít zdravé miminko 🙂

@adrous to mě moc mrzí, ale věřím, že i vy pořídíte brzy Lukáškovi zdravého sourozence 🙂 Teď už jsi ve 25. týdnu, nedalo se to zjistit dříve? Vždyť UTZ se dělá ve 20. a kdyby bylo něco v nepořádku, plodovka se dá udělat během 2 týdnů....Já jen, že mám pocit, že ukončení těhotenství se dělá do 24. týdne, ale můžu se mýlit.

tlap.ka
15. zář 2010

@hamika to jsi napsala moc hezky 😉 můžu se zeptat, jestli pracuješ ve zdravotnictví nebo jsi v tom prostě tak zběhlá? 😉

adrous
15. zář 2010

@hamika zjistili mi to ve 20 tt ale čekali jsme další 3 týdny zda to nedoroste ☹ 😅 ale bohužel to nedorostlo jen o 1 😅 mm ☹ 😔

hamika
15. zář 2010

@tlap.ka nepracuji ve zdravotnictví, ale tchán je lékař (v tomto oboru), takže od něj něco občas pochytím 😉

tlap.ka
15. zář 2010

@hamika no tak to je bezva, to máš info z první ruky 🙂 a co on si myslí o triplech?? teď jsem dost četla, že by se měly pro svou nepřesnost rušit a měly by se dělat tyhle screenengy, ale jako laik to těžko posoudím, i když teď se k tomu přikláním 😉

hamika
15. zář 2010

@tlap.ka IP 😉

tlap.ka
15. zář 2010

@hamika 🙂

tlap.ka
15. zář 2010

teď jsem vyčetla na maminka.cz o amniocentéze: „Počet amniocentéz je u nás vysoký, okolo 16 procent. Odborná veřejnost si to uvědomuje a snaží se jej trvale snižovat. Odběr plodové vody z důvodu věku nad 35 let je jednoznačnou chybou,“ říká k tomu doktor Jan Řičánek.

samozřejmě, že se mi teď líbí ten názor o tom věku 🙂

hamika
15. zář 2010

@tlap.ka ačkoliv mi za pár měsíců bude (z pohledu AMC "teprve") 30, tak si taky myslím, že chtít dělat AMC automaticky všem nad 35 let není rozumné. Někomu i přes tuto hranici vyjdou testy (screening i triply) tak hezky, že je zbytečné AMC podstupovat (ať už jde o nervy mamin, jak to dopadne, o riziko zákroku a v poslední řadě i o náklady na jeho provedení).

dadous
15. zář 2010

@tlap.ka 😀 😀
@hamika ja chtěla hlavně šetřit ty naklady 😅

tlap.ka
15. zář 2010

no já si taky radši zaplatila 600 ze svýho za screeneng, abych ušetřila státu prachy a oni mě stejně na ty triply hnaly,ale na plodovku už mě nedostanou, přece nebudou utrácet za zdravé miminko 😉

tlap.ka
15. zář 2010

tak dobrou noc holky, zvedly jste mi dneska fakt náladu 🙂

dadous
15. zář 2010

@tlap.ka přesně tak 😵 tak sladke sny 😵

hamika
15. zář 2010

no jo, holky, škoda, že každý nemáme ve své pojišťovně svůj "základní balík" peněz, nějaké konto, se kterým bychom mohli hospodařit. Hodně lidí by se pak rozmýšlelo, jaký zákrok si z něj zaplatí, co opravdu potřebuje a co ne a případně ušetří na "horší časy". Věřím, že by těch peněz ve zdravotnictví pak bylo víc. Ale to je na jinou diskusi, už mimo téma. Tak dobrou noc 🙂

fiallinka
15. zář 2010

@tlap.ka já se taky kloním k názoru, že pokud ti vyšel dobře i NT screening i triple, nemá cenu na plodovku chodit - ostatně nezapomeň, že do obou těch výsledků se podstatně započítává věk, takže ty čísla jsou výborné - kdybys měla o pár roků míň, tak tam budeš mít i nějakou nulu navíc 🙂

jen mne napadá, že pro svůj dobrý pocit se taky můžeš na ten velký ultrazvuk objednat co nejdřív (t.j. spíš to nijak neodkládat) a kdyby se tam ukázal nějaký problém, ještě na amnio můžeš jít ...

@adrous to je mi hrozně líto... co napsat... co ta diagnóza vlastně znamená - vážné neurologické postižení? Jste rozhodnutí, co dál? Uff...

adrous
15. zář 2010

@fiallinka bylo by velké postižení neurologické ☹ 😢 chuze,ruce,hybaní hlavičky a držení hlavičky 🙄 😔 prostě všechno s tohle bych neustála ☹ 😢 😢

tlap.ka
16. zář 2010

@adrous život nás prostě pořád zkouší, myslím na Vás, ať to zvládnete co nejlíp a neboj, Lukášek se určitě brzy dočká zdravého sourozence 🙂

jinak mně ta sestřička rovnou řekla, že je to hlavně kvůli věku, že tam je teda mírně sníženej alfa fetoprotein, ale že není čeho se hrozit, že dr chce prostě konzultaci kvůli věku, protože v dobře porodu mi bude 35 ( už měsíc!!!! 😉 ) no chci se domluvit s mým dr na tom ultrazvuku a ono je možný, že mi ho nabídne i tahle dr,tak uvidíme, věřím, že všechno dobře dopadne 😉

madelen
16. zář 2010

@adrous Moc držím palce ať to zvládneš, bude to nápor na psych. Já o mimi přišla ve 13tt ale ve Tvém tt to musí být opravdu strašný 😢 . Buď statečná .

adrous
16. zář 2010

@tlap.ka tak mi volali a prostě amnicentéza dopadla negativně tak teď už to nechápu vůbec ☹ 😢 jen pán z laboratoře říka,že tam může být něco patologickýho ☹ 😔

tlap.ka
16. zář 2010

@adrous no tak to já teda taky nechápu?? 😒

adrous
16. zář 2010

já taky ne ale naše dětská dr potvrdila že hypoplazie mozku je hodně špatná diagnoza 😢 😔 že by s tímto šla na přerušení.

http://www.postizenedeti.cz/content/38-pavlina-...

tlap.ka
16. zář 2010

@adrous to je moc hezky napsanej příběh, je to hrozně těžký rozhodování, jestli dát dítě pryč nebo ne. Nikdo nikdy předem neřekne, co jaké míry bude postižené, co zvládne, co ne.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru