Anopyrin a Fraxiparine v těhotenství. Máte zkušenost?

hana30
3. čer 2007

Ahoj holky,
mate nektera zkusenost s branim Anopyrinu a zaroven pichanim injekci Fraxiparine v tehotenstvi? Hlavne z Anopyrinu mam obavu, v letaku se pise, o jeho nebezpecnosti pro matku i plod, a to predevsim ve tretim trimestru (dva doktori mi potvrdili, ze jej mam brat az do porodu). Jsem v 15tt, Anopyrin beru od zacatku tehotenstvi 100mg denne a ted mi k nemu pridali i Fraxiparine. Pred rokem (po trech potratech v cca 2 mes.) mi zjistili Leidenskou mutaci, typ heterozygot. Diky za kazdou zkusenost. Hana

hana30
autor
19. čer 2007

Ahoj Jani, tak Tě tady vítáma gratuluji! Já byla u hematoložky poprvé ve 14. týdnu a přestože jsem měla krev dobrou, tak mi hned preventivně nasadila injekce. S tím, že k ní budu chodit cca co 30 až 40 dní. A hned napoprvé mě pozvala po 3 týdnech! 🙂) Ale lepší být "pod dozorem" než aby se něco stalo ne? Takže jednou měsíčně to je asi tak obvyklé.

renys
19. čer 2007

Taky Jani zdravím, no já jsem s mojí hematoložkou domluvená, že k nim mám přijít v 10. týdnu, jinak mám od ní doporučení, že od zjištění gravidity ihned nasadit Fraxík, pak v II. trimestru, že se uvidí a ve III. trim. ho bude zřejmě nutné preventivně opět nasadit. Ona říkala, že na začátku je důležité ředit krev, aby se neucpal nějakou mikroskopickou sraženinkou přívod do placenty a pak ten III. trim. je prý naopak zátěžový pro ženu. Tak držme si palce, ať nám to všem vyjde a vše je o.k. 🙂 .

hana30
autor
20. čer 2007

Jojo, souhlasím renys. Kupu štěstí, ať je vše v pořádku, potřebujeme všechny. Říká se, že rozhodující jsou první tři měsíce a sotva jsem je překonala, tak začali doktoři mluvit o tom, že ještě obávané je období okolo 20. týdne. No můžeme mít někdy klid a jen si to hezky užívat! 🙂) Teď jsem v 18tt a pořád si říkám, jestli to, co cítím jsou už pohyby nebo ještě ne...a jestli je všechno v pořádku.

lenik1
20. čer 2007

ahoj Renys,
díky za info, ale tohle mi nedělali, prostě jsem si o ty prášky řekla a bylo to. Ale od kolegyň vím, že ne každé to předepsal. Některou nechal projít všemi možnými vyšetřeními. V tomhle jsem to měla jednodušší. 😉

lenik1
20. čer 2007

Ahoj Jani,
také tě tu vítám. Já si píchám clexane hned od 14 dní těhotenství. A myslím, že budu ještě chvíli po porodu, kvůli embolii jako prevenci 😒

lenik1
20. čer 2007

Holky,
také vám bývá pořád špatně. Mě se to včera drželo od 5 odpo až do 10 do večera. Ale zvracet jsem nešla. To bych si musela pomoct a když já nesnáším zvracení.
Jinak dneska jsem byla na ultrazvuku a rostou moc dobře a i stejnoměrně. Hned jsem dostala průkazku - konečně. A objednala mě ne genetiku, z té mám větší strach kvůli tomu warfarinu co jsem brala a teď tomu clexanu. ☹ . To zas nebudu pořádně myslet na nic jiného, ach jo.
Renys, cítím s tebou, Leník

renys
20. čer 2007

Leníku, moc gratuluji k výbornému výsledku UTZ,to je super. A pročpak Tě posílá na tu genetiku, kvůli té srážlivosti a nebo kvůli těm injekcím? A copak tam budou dělat za testy? Moc držím palečky. Myslíš, že mě to taky nemine? No dneska ráno jsem v 6 hod. otevřela oči, šla jsem se vyčůrat a okamžitě nastoupila ta nevolnost, jako po kocovině 😅 😝 . Ale už jsem vychytala, že mi lépe sedne obídek, když si dám polívčičku a pak až min. za hoďku další chod. No Leníku naše tělíčka si holt musí zvykat na tu dardu hormonů, to Hance je už fajn, viď 😉 .

janahakova
20. čer 2007

Ahoj děvčata. Tak uvidím jak to dopadne, o píchání mě na hematologii říkali že nejpozději před porodem a pak v šestinedělí, kdyby něco, tak začnou dřív, tak uvidím. Vzhledem k tomu, že mi nikdy nic nebylo, netrpím na křeč.žíly ani na otoky nohou (i když co není může být ☹ ), doufám, že všechno půjde v pohodě a nebudu tomu muset pomáhat chemiií, ale jeden nikdy neví. Všem vám držím pěstičky ať vám je co nelíp a všechno v pořádku. Hlavně těm, které se o to už nějakou dobu snaží. Nám se to povedlo tak rychle, že jsme z toho byli oba dva překvapení. V podstatě jsme to ani nijak moc neplánovali a povedlo se 🙂 . Špatně mě naštěstí bylo jen minulý týden - no spíš těžko a připadala jsem si nafouknutá jak balón, ale teď už je to OK, je se mi chce pořád spát 😠 . Naštěstí už mi brzy začínají prázdniny, takže hurrrá budu mít čas odpočívat.

renys
21. čer 2007

Jee Jani, tak to se máte, o tom to právě je, když se na to člověk moc neupíná, tak je to tam 😉 . No Jani já se tomu Fraxíku taky bránila, ale všichni lékaři mě ubezpečili, že to je každopádně pro mimi jenom plus, a že i když já také nemám a neměla nikdy žádné příznaky trombózy, tak právě to často dělá neplechu v tom potrácení, teda doufám, že jsem Tě nějak nepostrašila, ale zrovna včera jsem četla poradnu na porodnice.cz a všichni dr. to tam jen doporučují. Takže neboj a prober to s nějakým odborníkem. Ty jsi učitelka?

lenik1
21. čer 2007

ahojky Renys,
dneska jsem se objednala na doporučení na tu genetiku a tam mi řekli, že vyšetří srdíčka u obou mimi. Z doporučenky je tam prý zkratka a vyšetření plodové vody, ale na genetice řekli, že to uvidí až podle té doporučenky. Doktoři holt škrábou tak, že se to opravdu nedá přečíst. Na genetiku jako takovou se chodí až v 16. tt, jestli nebudou mimi mít genetickou vadu, protože teď je to ještě moc brzy. Já myslím, že gynekoložka má prostě hrůzu z toho clexanu, aby mimča nebyli poškozený. Přitom v Praze říkali, že si nepamatují že by po fraxíku nebo clexanu byli mimča poškozený. Jedině v případě, že to někdo měl v rodině. A to u nás není. Já vím, že doktory musím brát s rezervou, ale nemyslím si, že by zbytečně strašili. No a Já jsem tak nějak pochopila, že s tímhle problémem moje gynekoložka nemá zkušenosti. Proto se chystám v 16.tt se přihlásit do porodnice u Apolináře v Praze, protože tam chodím kousek vedle na hematologii a mám tam i cévního doktora. Takže když bych tam šla rodit, převedou si mě i do rizikové poradny. Takhle mi to řekla sestra přímo z té poradny. Volala jsem si tam hned v začátku. Nechci nechávat nic náhodě. Sice to mám trošku z ruky do Prahy, ale kvůli jistotě klíďo budu jezdit. Mě teď už 1,5 dne nebylo špatně - to je vítězství, ale nechci to zakřiknout 😉

lenik1
21. čer 2007

Renys,
polívčičky to je to nej. Mě také dělají dobře na žaludek a nejenom teď. Když jsem pracovala na směny tak po noční to byla moje záchrana.
Jsem zvědavá jestli to budou kluci, nebo holky a nepo páreček. Neví někdo kdy to bude vidět ? ve 4 nebo 5 měs.t. ?
Ahoj Jani,
ty injekce jsou i prevencí proti plicní embolii. Ta se po porodu také udělá. Máš výhodu, my si musíme píchat už teď. Ale už si dovedu představit jak na tom jsou diabetici - a to já to mám zhruba jen na 1 rok. 🙂

renys
21. čer 2007

Ahojky Leniku, teda ty jsi těmi lékaři pěkně opečovávaná, to je super, že nechtějí nic zanedbat a k tomu Apolináři bych též šla, už mají své zkušenosti.Pohlaví se pozná až asi v 5. měsíci, chtěla by jsi asi páreček,viď 😵 ? No já jsem každopádně zvědavá na pondělí na ten UTZ, tajně doufám, že tam budou stále 2 srdíčka a dvojvaječňátka 🙂 , že to druhé tam bylo v zákrytu. Protože mám strach, kdyby měli jen jednu placentu, pak by tam asi ta srážlivost mohla udělat neplechu. No fuj, radši na to nebudu myslet, polévá mě horko. No dnes je mi trochu líp, ale ty pachy mi dávají zabrat, odpoledne jsem šla okolo pizzérky, vždycky na ty vůně slintam a dnes jsem radši ani nedýchala 😀 😝 .

janahakova
21. čer 2007

jj renys, uhodlas 😉 . Já se toho zas tak neděsím, spíš si problémy nepřipouštím, ale doktory poslouchat budu 😒 . V pondělí jdu na gyndu, aby mi potvrdili, že jsem fakt těhule a tak si myslím, že to proberu s doktorem tam. Už měl pár případů s Leid.mutací, tak snad bude vědět co má dělat 😀 . Ještě otázka z jiného soudku - jak to máte s pohybem (vlastního těla 😵 ). Byla jsem zvyklá chodit cvičit aerobic a taky jezdit na bruslích. Po pravdě ještě chodím, jen si dávám víc pozor a neposiluju břicho, ale to je tak spíš můj instink. Nemáte někdo zkušenosti?

renys
22. čer 2007

Ahojky Jani, to tě chválím s tím pohybem, moje jediná pohybová aktivita jsou každodenní procházky v lese se psem, jinak sport mi nic neříká, takže já se teď můžu jedině válet. V prvních měsících bych si raději dávala pozor, asi bych měla strach z případného pádu na těch bruslích, ale Ty jsi určitě už zkušená a nepadáš, viď 😉 ? Já po dvou potratech mám nyní strach i sebrat knížku ze země a neluxuji, nevytírám, mám doporučeno jen ležet, ale to se nedá, to by mě asi hráblo. Jinak jsem slyšela názory od lékařů, že leiden je hrozně přeceňovaný, že ho má snad každá 3. žena - aniž by měly potraty, trombózu a tak. No naše generace je asi pokusný králík.

budli
22. čer 2007

Ahoj,
jak vás pročítám tak zjišťuji že tento nález ( Leid.mutace )má opravdu hodně z nás, založila jsem téma Trombofílie v těhotenství, ale tam nikdo nepíše.
Já jsem v 17t a píchám si denně Clexane, budu si ho dávat až do konce 6tinedělí. Já osobně potratila 2x a oni stejně přesně neví jestli to bylo jen díky té trombofílii. Mě dr.vysvětlil, že to má hodně lidí aniž by to věděli a vzhledem k tomu že je to strašně drahý vyšetření tak to dělají až na genetice, když má žena nějaké potíže.
Sama jsem zvědavá jak to bude u porodu? císař nebo ne?

zdenda
22. čer 2007

Ahojky, já si píchám denně Fraxiparine a řekli mi na hematologii, že v šestinedělí budu brát jenom warfarin (tabletky), že je to bezpečnější řpi kojení. Většina z Vás tady píše, že si bude i v šestinedělí pořád píchat injekce, tak nevím, co je teda lepší.
Jinak sem se ptala doktora jak to ovlivní porod, tak říkal, že nijak, že budu rodit přirozeně a tehdy, kdy se bude miminku chtít na svět 😉 Prý ty injekce na porod vliv nemají.

budli
22. čer 2007

Já ani na hematologii nechodí, já chodím do trombotického centra na Karláku.
Každý měsíc mi dělají testy, ale zatím je vše ok. S tím porodem bych byla radši kdyby to nemělo žádný vliv, ale ty injekce vliv nemají ale ta srážlivost krve určitě vliv má, ikdyž nevím. Musím se pořádně zeptat.

renys
22. čer 2007

Ahojky děvčata, no budli já jsem na tom stejně s těmi potraty, taky mi nikdo neřekl, čím to bylo 😒 . Nevíte některá, jaký je rozdíl mezi tím Clexanem a Fraxiparínem? Jinak já mám předepsán ten Fraxík nejen na šestinedělí, ale i v případě dlouhodobého znehybnění, třeba pobyt v nemocnici, ruka v sádře a tak a nebo při dlouhém letu. Na porod to asi vliv nemá, že se udělá příp. sraženina hrozí při každém typu.

budli
22. čer 2007

Renys a tobě to taky zjistili na genetice?

janahakova
22. čer 2007

Taky jsem to už o tom přeceňování slyšela, dokonce v tom duchu mluvil i můj gynekolog. Prý to zatím není pořádně prozkoumané - proč někdo s Lei.m. trombózu má a jiný za celý život ne. Prý na to mají vliv další genové mutace, které ale zatím neumí vyhodnotit. Proč to nezjišťují každýmu (nebo alespň všem těhu) jsem se ptala hned poprvý a bylo mě řečeno, že je to tak drahý, že to není možný. Jinak kdybych s potomkama spěchala - už jsem mohla mít klidně tři (vzhledem k věku 😉 ) tak bych to zřejmě odrodila bez jakýchkoli vyšetření (kdyby teda bylo všechno v pořádku), protože mi na to přišli v podstatě před rokem a půl. Další zajímavostí je procento výskytu Lei.m. které se všude uvádí, myslím že to jsou 3 %, ale jak to můžou vědět, když to nezkoumají u všech 😖 ? Jen já znám z okolí asi 5 lidí, kteří patří mezi nás mutanty 😉 . Dvě z nich jsou maje ségry - máme to celá rodina a protože je nejmladší dokonce homozygotní, tak to má zřejmě i mamka, kterou nikdy nikdo nezkoumal..... To je jen k zamyšlení. Souhlasím s tebou renys - pokusní králíci 😀 , ale hlavně když to ničemu neuškodí, tak to všichni rádi podstoupíme, jde přece o mimi a co kdyby náhodou....

renys
23. čer 2007

Budli, mně to zjistili na hematologii, jelikož se sestře udělal křečák, tak mi doporučili návštěvu ( + mojí mami, té to zjistili taky, tatí odmítl jít 😒 ). No Jani přesně jak říkáš, ségře to zjistili taky až v době, kdy jejímu synovi bylo 7 a porod a těhu měla v pohodě. Moje hematoložka jí má taky, sestry na gyndě též a žádnej problém nemají 😀 . A teď tak přemýšlím, že tenkrát sestře řekli, že se to přenáší jen skrz stejné pohlaví, takže když bude mít dcery, tak to mít určitě budou, no a malej to naštěstí nemá. No a je fakt, že moje babi( mamka maminy) má nemoci žil( no ale kdo v jejím věku nemá). Zajímalo by mě, zda se tato vyšetření provádí i v cizině, jak jsem tady četla příspěvky žen z ciziny, tak je to tam s gynekolog. až strašidelné, 1.UTZ dělají asi až ve 4. měsíci, na kontroly se tam chodí 1 x za 2 měsíce,a nemají tam takovou péči, no možná právě proto se naše zdravotnictví bortí 😖 .

budli
24. čer 2007

Ahojm mě taky řekli že to mám po jednom z rodičů, taky je musím objednat, ale nevím jestli to má cenu, ať se rozhodnou sami. Moc se jim tam nechce, už teď berou dost svých prášků. Teď až tam půjdu příště tak se pořádně zeptám na ten porod, ale v této debatě jsem se uklidnila. 🙂

mikca
24. čer 2007

ahoj, mě se L. mutace sice neprokázala, ale noha se mi ucpala od břišní žily až po lýtkovou v šestém měsíci a nikdo neví proč u nás v rodině to nikdo neměl. porody jsem měla oba v poho...teda u toho prvního jsem krvácela, ale proto že jsem brala konské dávky fraxíku, ale druhý byl uplně v poho.tak si myslim že se není čeho bát 🙂

renys
24. čer 2007

Mikco, to jsi si tedy užila, to muselo bolet, fuj...Ale hlavní je, že máš krásný (přímo srací 😵 ) bejbátka!

lenik1
24. čer 2007

Ahoj Renys,
já si myslím, že jediný rozdíl mezi fraxíxem a clexanem je ten, že fraxík není hrazený zdr. pojištovnou a clexane je. Většinou i clexane používají v nemocnicích. Já měla před 3 roky předepsaný fraxík od revizní zdarma na zvláštní povolení a po třech měsících mi řekli, že když jsem neotěhotněla tak si to musím platit sama. Tak jsem si koupila krabičku po 10 ks a zaplatila 1400,- kč. A bylo mi to stejně k prdu protože jsem měla malou dávku a udělala se mi sraženina, takže jsem šla ležet do nemocnice a zbylo mi 8 injekcí které mám dodneška doma a jsou propadlé. 😠 Takže jsem měla na doktory děsnej vztek. Dokonce mi někdo řekl z doktorů cituju" jestli je nutný, abych měla děti", to jsem myslela, že ho podříznu jak husu. 😠

lenik1
24. čer 2007

ahoj Budli,
chtěla bych se zeptat, vím že je to citlivé téma, v kolikátem měs. jsi přišla o mimi. Já jsem ve 3 m. tt. a to jsem si myslela, že to prvotní riziko mám za sebou, ale když jsem to teď pročítala, tak nevím co mě ještě čeká 😕 Jinak taky chdím na Karlák každých 5-6 týdnů k MuDr. Karbanovi. Třeba se tam jednou potkáme 🙂 Leník

lenik1
24. čer 2007

Ahoj Mikco,
jak tě prosím tě léčily když jsi byla v 6 měs. těhu a ucpala se ti žíla ? Jak jsem vyčetla došla jsi šťastně do cíle a máš vytoužené mimi. A co porod ? Nenavrhují spíše císaře, aby se nenamáhaly žíly při tlačení ? díky za info
Leník 🙂

budli
24. čer 2007

Ahoj Leni, já o tom můžu mluvit bez problémů, první byl 8tt a druhý 6tt, taky jsem se při tomhle těh. bála až do konce 12t, ale vše je zatím ok. Já chodím k MUDr.Kudrnová taková mladá holka, ale moc milá. Dr.mi řekla že když si píchám clexane tak to je hlavně prevence a že by se nemělo nic stát, spíš se stane když nic nebereš, ty si taky ted pícháš clexane?

lenik1
24. čer 2007

ahojky Budli,
píchám si 1x denně. A Dr. Kudrnová mi dělala vstupní prohlídku a taky byla fajn. Taky mi řekla ať se vyvaruju zvracení, že houstne krev. Zatím jsem opravdu nezvracela, ale mám pocit, že kdybych šla když mi bývá špatně tak se mi uleví. Takhle jsem to vlastně rozdýchávala.

budli
24. čer 2007

Tak já to rozdýchávám do teď, hlavně po ránu a po jídle. V kolikátem jsi tt?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru